GM зіграє в «Юнисон». Білоруський автоконцерн претендує на завод в Шушарах

Білоруси повторно зондують петербурзьку грунт. Два роки тому компанія «Юнисон» хотіла збирати в Росії преміальні Cadillac, тепер згодна на китайські авто та електромобілі. Білоруси повторно зондують петербурзьку грунт

Олександр Крупнов / Інтерпресс

Про те, що у заводу General Motors під Петербургом може з'явитися новий господар, «Фонтанці» повідомили два джерела на автомобільному ринку. Йдеться про білоруському партнері GM - автовиробнику ЗАТ «Юнисон». Компанія знаходиться на фінальній стадії переговорів з американським концерном, а також обговорює параметри підприємства зі Смольним. Білоруси хотіли отримати потужності GM ще в 2016 році, але тоді не змогли прийти до угоди.

У російському представництві General Motors і ЗАТ «Юнисон» на момент публікації «Фонтанки» коментарів не надали. Глава комітету з питань промислової політики та інновацій Петербурга Максим Мейксін підтвердив, що на наступному тижні в Смольному запланована зустріч з представниками білоруської компанії, але її тему розкрити відмовився. «Прихід« Юнисон »широко обговорюється серед девелоперів промислової нерухомості», - знає керівник консалтингової компанії «Університет продажів» Віталій Новіков.

General Motors перервав розвиток в Росії в 2015 році. Тоді компанія оголосила, що виводить з російського ринку бренди Opel, а також всі масові моделі марки Chevrolet. Автоконцерн на невизначений термін зупинив завод GM в Петербурзі, а також перервав контрактне виробництво на потужностях групи ГАЗ і співпрацю з калінінградських «Автотор». Сама компанія пояснила догляд «економічними причинами» і повідомила Мінпромторг, що готова повернутися в Росію «при зміні ринкового тренда», але деякі експерти назвали причиною тиск уряду США.

Протягом наступних трьох років на майданчик претендували різні гравці. У 2017 році до заводу в Шушарах придивлявся BMW, але в підсумку віддав перевагу Калінінградську область. Пізніше глава Мінпромторгу Денис Мантуров повідомив про інтерес з боку GM Uzbekistan, «дочки» американського концерну і його узбецького партнера «Узавтоcаноат» .

«Юнисон» теж виявляв інтерес. Про переговори виробника з GM в 2016 році повідомляв Геннадій Свідерський, перший заступник міністра промисловості Білорусії. Передбачалося, що компанія отримає майданчик в управління і почне в 2017 році випускати в Петербурзі автомобілі преміальної марки Cadillac. Але угода не відбулася.

На цей раз «Юнисон» збирається не орендувати, а викуповувати завод у General Motors, говорить джерело, близьке до переговорів. Почати роботу підприємство може вже в наступному році. На ньому планується збирати не тільки Cadillac, але і інші марки з модельного ряду виробника. «Мова, в тому числі, може йти про електрокарах», - зазначає співрозмовник видання.

Автозавод «Юнисон» в 1996 році заснував американський концерн - Ford Motors. Але в 2000 році компанія вирішила запустити виробництво в Ленобласті і продала білоруський актив. Контрольний пакет дістався британському виробникові пластикових виробів J & W Sanderson. Міноритарним співвласником автозаводу вважається білоруський бізнесмен Віталій Арбузов.

За даними сайту «Юнисон», його завод під Мінськом збирає автомобілі Chevrolet Tahoe, а також Cadillac ХТ5 і Escalade (обидві марки належать GM), Peugeot (моделі 301, Partner, 508, 3008), Citroen (C-Elysee, Berlingo, DS4 ), пасажирські автобуси Mercedes-Benz, а також випускає автомобілі китайської марки Zotye. У 2018 році "Юнисон» почав виробництво електрокарів під цим брендом.

Інвестиції GM в запуск площадки в Шушарах оцінювалися в 300 млн доларів. «Якщо обладнання, яке залишилося на підприємстві, увійде в структуру угоди з« Юнисон », то сума може бути близька до цього показника», - вважає генеральний директор «Auto-Dealer-СПб» Михайло Чаплигін. Заявлена ​​потужність підприємства GM складає 100 тисяч машин на рік, але потрібно випускати хоча б 50 тисяч, щоб бізнес був комерційно успішний, говорить експерт.

На думку Віталія Новикова, преміальний Cadillac таких обсягів забезпечити не зможе, хоча збірка цієї моделі може бути умовою з боку GM. Виробництво Peugeot і Citroen в Петербурзі малоймовірно, оскільки у них вже є заводи в Росії. «А ось китайська Zotye давно хоче зайти на російський ринок», - говорить він.

Обсяги продажів цього бренду поки невеликі. За підсумками 2017 року Росії було реалізовано 1088 машин Zotye, за три квартали 2018 року - 1784. Але, на думку експертів, справа в недостатньо розвиненою дилерської мережі. Якщо компанія готова в неї інвестувати, потенціал для зростання є. Для порівняння: продаж китайської Lifan в 2017 році склали майже 17 тисяч машин.

Але у брендів з Піднебесної є звичка різко з'являтися в Росії і так само різко зникати, зазначає Михайло Чаплигін. «Поки ми так і не побачили відкриття хоча б одного повноцінного заводу китайської марки в нашій країні», - нагадує він, вважаючи, що саме у Cadillac можуть бути плани по розширенню модельного ряду в Росії.

За даними Автостата, за вісім місяців 2018 року в Росії було продано 676 машин Cadillac, що на 22% менше, ніж в січні - серпні 2017 року. За словами глави дилера «Автополив» Сергія Вайнера, в зниженні попиту винувато подорожчання машин. «Коли Cadillac перестав збиратися в Росії і почав імпортуватися, вартість за деякими моделями зросла на 400 тисяч», - говорить він. Локалізація допоможе знизити ціни і знову викликати інтерес до марки.

На думку Михайла Чаплигіна, локалізація збірки на підприємстві GM може супроводжуватися зміною позиціонування. «Якщо з'явиться кросовер вартістю до 1,5 млн рублів, то тоді продажу можуть обчислюватися декількома тисячами, що вже економічно цікавіше», - вважає він.

Галина Бояркова,
«Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация