«Гнівайтеся, та не грішіть ...»: Біблійні методи, які допоможуть подолати гнів

  1. Гнів - це ...
  2. Чому ми гніваємось
  3. Всякий чи гнів можна назвати гріховним?
  4. Як впоратися з гнівом по-біблійному

Гнів може спотворювати спілкування, псувати відносини і цілі життя. Часто люди намагаються виправдати свій гнів, замість того, щоб прийняти відповідальність за нього. Що таке гнів, чи є він гріхом і як з ним впоратися по-біблійному? Читайте далі.

Гнів - це ...

Перше, що потрібно розуміти, гнів - це нормальна емоція, яка може виникати в будь-якому людини. Але, другий важливий момент, дратівливість або можуть стати причиною конфліктів , Вбити почуття любові, дружби, симпатії, поваги до людей. У хвилину гніву змінюється наше ставлення до людини; його риси, особливості, милі звички, що викликали, може бути, наше захоплення, постають тепер у спотвореному, потворному, карикатурному вигляді. Від любові до ненависті, як то кажуть, один крок.

Досліджуючи Святе Письмо, можна побачити, що сам Бог постійно гнівався на людей, коли вони були неслухняні і здійснювали дурниці. Навіть Ісус Христос одного разу розгнівався на священнослужителів, коли вони перетворили храм, місце молитви, служіння і поклоніння Богові, в засіб наживи і всіляких маніпуляцій. Божий гнів - завжди праведний гнів, на відміну від нашого. Тому, коли ми стикаємося з гнівом в наших життях, потрібно навчитися правильно з ним справлятися.

Чому ми гніваємось

Несправедливість. Коли люди погано обходяться з нами і ми не можемо нічого з цим вдіяти, ми сердимося, тому що вважаємо це несправедливим. Як би ми не хотіли змінити ситуацію або людини, який доставляє нам неприємності, ми не можемо нічого зробити. Люди не в змозі міняти людей, людини може змінити тільки Бог.

Розбрат - це прихований, пригнічений гнів, що починається з засудження, пліток, лихослів'я і надмірно високої думки про себе. Роздори часто виявляються через суперечки, сварки і розмови за спиною.

Нетерпіння часто виливається в гнів, коли ми не можемо тут же отримати бажане. Коли інші люди заважають нам отримати бажане, втратити терпіння дуже легко. Світ змінюється так швидко, що ми не встигаємо за цими змінами і втрачаємо терпіння.

Насильство в будь-яких проявах - фізичне, словесне або емоційне майже завжди змушує людей гніватися. Всі форми насильства несправедливі, а несправедливість в кінцевому підсумку призводить до відчуття безпорадності і гніву. Насильство не можна ігнорувати, так як подолання наслідків насильства - це тривалий процес.

Насильство не можна ігнорувати, так як подолання наслідків насильства - це тривалий процес

Незадоволені потреби також можуть викликати гнів. У всіх нас є потреби, які, як ми думаємо, можуть заповнити наші рідні, друзі. Однак як вони зможуть дізнатися про наших потребах, якщо ми їм не розповімо. Але навіть після цього, їм не завжди вдається задовольнити наші потреби. А значить, зі своїми потребами потрібно йти до Бога, а не до людей.

Заздрість теж може викликати гнів. Заздрість - це перша негативна емоція, про яку йдеться в Біблії. Каїн убив свого брата Авеля через заздрість: заздрість запалила в ньому гнів (Буття 4).

Багато хто боїться, що хтось інший піде далі них. Вони вважають, що їх важливість в цьому світі залежить від їх посади на роботі, положення в суспільстві. Такі люди прагнуть здаватися важливими в очах оточуючих. Якщо це притаманне і вам, то зрозумійте: Бог вас поставив на те місце, на якому ви зараз перебуваєте, і у Нього були на це вагомі причини. Він знає ваше майбутнє, і може бути, зараз він готує вас до цього майбутнього. Бути здатним і бути готовим - це не одне і те ж. Тому не належите зі зневагою до невеликих починань. Пам'ятайте, що ми відповідаємо перед Богом. Наша винагорода залежить від того, наскільки добре ми виконаємо своє покликання, а не від того, яких вершин в цьому світі ми досягнемо.

Ще одним коренем гніву може бути невпевненість в собі і страх перед людьми, відчуття, що на вас тиснуть люди і їхні проблеми. Раніше я злилася на людей, які тиснули на мене, але одного разу Бог сказав мені: «Ти винна не менше, тому що дозволяєш їм так чинити з тобою». Нам потрібно навчитися не дозволяти людям покладати на нас занадто багато турбот, потрібно навчитися говорити «ні».

Всякий чи гнів можна назвати гріховним?

Ні. Навіть Бог відчуває праведний гнів по відношенню до гріха, несправедливості, непослуху і посередності. Гнів іноді буває корисним, а значить не завжди гнів - це гріх. Також не всякий гнів праведний, інакше Бог не сказав нам бути стриманими і контролювати себе.

Спокуса саме по собі не гріх. Гріхом воно стає, коли ми йому піддаємося. Бог іноді дозволяє нам гніватися для того, щоб ми могли висловити обурення неправильним до нас ставлення. Але навіть, коли ми помічаємо явну несправедливість, ми не повинні давати волю своєму гніву. Не можна допустити, щоб гнів затягнув нас у гріх: «Гнівайтеся, та не грішіть, сонце нехай не зайде у гніві вашому; і не давайте місця дияволові »(Ефесян 4: 26-27). Не дозволяйте, щоб, скориставшись вашим гнівом, диявол міг проникнути у ваше життя.

Будь гнів, якими б не були його причини, впливає на нас. Ми засмучуємося і засмучуємося. Якщо ж ми приховуємо гнів, прикидаючись, що його немає, це починає негативно впливати на наше здоров'я. Коли ми приймаємо рішення ставитися до гніву так, як ставиться до нього Бог, ми можемо його подолати. Святий Дух дає нам силу перебувати в світі, залишатися спокійними, тримати себе в руках. У нас є сили прощати тих, хто вступає з нами несправедливо, і любити тих, кого нам важко любити.

Як впоратися з гнівом по-біблійному

Якщо ви зрозуміли, що гнів і дратівливість займають вагоме місце у вашому житті, тоді варто зрозуміти причину, чому це відбувається. Не можна просто сказати собі, що «я більше не буду сердитися і кричати на людей». У наших вчинків і емоцій є коріння, які ми іноді навіть не бачимо і не знаємо. З'ясувавши чому, можна переходити до дій. ефективна в боротьбі з гнівом молитва за тих, на кого ми гніваємось, хто ображає нас і приносить неприємності. Євангеліє дає нам пряма вказівка ​​як поступати з такими людьми: «Моліться за тих, вас і гонять вас» (Мф. 5: 44). Молячись за кривдників, ми вже боремося з гнівом, перестаємо бачити в них ворогів, а починаємо усвідомлювати, що вони потребують нашої молитовної допомоги. Молитися також потрібно не тільки за тих, хто нас, але і взагалі про дозвіл будь напруженої ситуації.

У боротьбі з дратівливістю і гнівом дуже допомагає принцип зважування. Його суть в тому, що, коли нам хочеться дати волю своїм емоціям, посваритися з ближніми, розгнівався Ти, потрібно зробити паузу і зважити на уявних терезах. На одній із чаші то, заради чого ми гарячилися, що нас вивело з себе, а на інший то, що ми втрачаємо в результаті сварки, конфлікту: це мир душевний, наші хороші, мирні відносини з ближніми, їх розташування, довіру до нас. Знову ж таки, потрібно згадати, як ми зазвичай почуваємося після сварки, коли дали волю гніву, випустили пар, наговорили багато зайвого. В душі утворюється спустошеність, морок, нас переслідує почуття сорому за нестриманість, слабовілля. І ось коли все це буде зважено, зазвичай бажання сваритися якось пропадає. Найголовніше тут - вміти вчасно зробити паузу і уявити собі, що ж ми втрачаємо через гніву й роздратування.

Допомагає перемогти гнів і почуття гумору. Адже образа, гнівні думки є породженням гордині, самолюбства. Тому до себе потрібно ставитися з самоіронією, а також не сприймати надто серйозно, близько до серця якісь образи і шпильки в нашу адресу. Помірна веселість, почуття гумору - це свого роду запобіжний клапан, який встановлюється на паровому котлі або на газобалонному обладнанні. Він оберігає котел, балон від зайвого тиску, від вибуху. Якщо занадто серйозно ставитися до деяких речей, наприклад до повсякденних неприємностей, можна просто збожеволіти.

Якщо занадто серйозно ставитися до деяких речей, наприклад до повсякденних неприємностей, можна просто збожеволіти

найкраще л екарство від гніву - довіру Богу. Ми бачимо, що Ісус Христос продовжував довіряти Богу, не дивлячись на всю несправедливість. Нам також слід дозволити Богу бути головним Суддею в нашому житті.

Уміння володіти собою - особливе мистецтво і доброчесність. Апостол Павло написав , Що це «велике придбання то благочестя із завжди задоволеним" (не гнівливим). Нам всім потрібно працювати в цьому напрямку і прагнути до досконалості. Це допоможе нам поважати самих себе і викличе повагу оточуючих нас людей. Уміння впоратися з гнівом дасть нам можливість завжди тверезо і реально оцінювати будь-яку ситуацію і та обставина, приймати правильні рішення. Скільки б ми не старалися змінити свій «поганий» характер, не кричати і не «зриватися», без втручання Бога в наше життя у нас нічого не вийде. Тільки Бог може змінити наше серце і характер: з злих - зробити добрими, з запальних і гнівливих - м'яких і смиренних, з жорстоких - люблячих і жалісливих.

Що таке гнів, чи є він гріхом і як з ним впоратися по-біблійному?
Всякий чи гнів можна назвати гріховним?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация