Годинники з радянським минулим

До розпаду Радянського союзу існувала потужна годинна промисловість, яка нараховувала не один десяток заводів, що випускали годинник з гордою маркуванням «Made in USSR». Зараз лише кілька тих заводів працює і випускає годинник з радянським минулим. Годинникової індустрії після розпаду Радянського Союзу довелося пережити перерозподіл власності, грань банкрутства, зменшення продуктивних потужностей, непохитну і жорстку конкуренцію з боку навалилися на ринок європейських і азіатських компаній. Дешевий китайський годинник, відсутність попиту на годинник через наявність годин в кожному мобільному телефоні - все це відбилося на годинникової індустрії. Виробництво звужується, але деякі радянські марки живуть по сей день, користуючись своєю історією, щоб міцно закріпитися на ринку. Ось деякі з них.

Ось деякі з них

«Амфібія»

«Амфібія» - дитя Чистопільської заводу. Перша модель вийшла в 1967 році. Годинники відразу ж позиціонувалися як протиударні, здатні витримати занурення на 200 метрів, і не чутливі до перепадів температур. Після експерименту, який провели з годинником на Північному флоті, «Амфібія» стала атрибутом дайверів. Суть експерименту полягала в тому, що під час навчань водолазам роздали новий годинник, і разом з ними водолази занурилися на глибину 130 метрів, де виконували ремонтні роботи. Годинники продовжували показувати точний час, а значить підтвердили своє ім'я. У 1975 році «амфібія» взяли з собою на орбіту космонавти. Годинники вже тоді стали культовими.

«Амфібія» випускають і зараз, хоча ходять чутки, що виробництво може з часом зупинитися.

«Амфібія» випускають і зараз, хоча ходять чутки, що виробництво може з часом зупинитися

«Схід»

Це ще одна марка, яка випускається на Чистопольській годинниковому заводі. Марка годин вважається основною в цій компанії ще з 1969 року - саме тоді завод включив слово «Схід» в свою назву. Саме ж підприємство було засноване в один з перших тижнів Великої Вітчизняної війни, коли все обладнання перевезли зі столиці в Чистополь, а разом з ним і близько півтисячі працівників годинникового заводу. На моделі «Схід» в 1960-і для секундоміра був виділений окремий диск, в годиннику були індикатори дати і функція 24-часового виміру часу. На «Сході» вперше в СРСР було використано люмінесцентне напилення для індикаторів і стрілок. Крім того, на Лейпцизькому виставці в першій половині 60-х «Схід» нагородили золотою медаллю за надточних. Відхилення від точного часу на них не перевищувала плюс п'яти і мінус десяти секунд на добу.

«Командирские»

Це ще один культ від майстрів Чистопільської заводу. Годинники були своєрідним символом мужності, адже ними нагороджували виключно офіцерів. Коли розвалився Радянський Союз, марка була вже настільки популярна і затребувана, що підробляли «Командирские» більше, ніж будь-які годинники в Радянському Союзі. Продавали підробки з портретами вождів - Сталіна і Гітлера на циферблаті. Реалізовували їх в США під виглядом продукції Чистопільської заводу. Це був годинник гонконгського виробництва. До речі, в Західній Німеччині для таких підробок створили свою легенду: нібито це годинник для співробітників КДБ - на циферблаті навіть був напис «КДБ СРСР».

Справжні моделі почали виробляти в 1965 році на замовлення Міністерства оборони СРСР. Виробництво виконувалося виключно з військового спецзамовленням, а тому годинник були дефіцитними. Купували годинник з рук у працівників заводу, які їх таємно виносили.

До речі, партію «Командирських» замовили військові США для солдатів учасників «Буря в пустелі» в 1991 році в Перській затоці. Тоді було виготовлено 40 тисяч примірників «Командирських» на замовлення Пентагону.

Тоді було виготовлено 40 тисяч примірників «Командирських» на замовлення Пентагону

«Ракета»

Продукт Петродворцового годинникового заводу годинник «Ракета» були випущені на початку 1960-х. Свою назву вони отримали завдяки польоту Юрія Гагаріна, але європейці асоціювали назву з радянськими ракетами середньої дальності з ядерними боєголовками на борту. Популярною марка стала швидко, оскільки годинник були надійні і недорогі. У 80-е завод попит на годинник перевищував вже чотири з половиною мільйонів примірників на рік.

Друге дихання марці «Ракета» надав інвестор міжнародного рівня - Сергій Пален, який є нащадком графа Палена. Цікаво, що граф брав участь змови проти імператора Павла I. Також членом ради директорів став ще один потомствений аристократ Ростислав Романов. Він же взяв на себе керівництво креативним відділом. Мабуть, за давністю часів нащадки забули сімейні образи і якось притерлися один до одного. Як результат, маємо відродження одного з найвідоміших радянських брендів в годинниковій справі.

Як результат, маємо відродження одного з найвідоміших радянських брендів в годинниковій справі

«Слава»

«Це ще одні недорогі і симпатичний годинник. Виготовлялися вони спочатку на Другому Московському годинниковому заводі. Перші моделі випустили в середині минулого століття. Дизайн годин нічим не примітний, але надійний механізм годинника виявився до душі покупцям. Марка швидко стала популярною. Знову «Слава» з'явилася на ринку з 2005 року - виробництво відновив приватний виробник. Зараз годинник випускаються в декількох модифікаціях: від простих недорогих, до ювелірних преміум-класу. Так, найдешевші годинник - 2 000 рублів - сусідять з моделями за пару-трійку сотень тисяч.

«Луч»

єдині годинник в нашому списку, які не мають відношення до Росії - білоруські годинник «Луч». З кінця 50-х років вони випускаються на Мінському годинниковому заводі. Самі по собі «Луч» - це моделі масового попиту, вони прості і недорогі. Мінський завод досі випускає свою продукцію завдяки підтримці з боку держави, хоча виробництво також йде невеликими партіями.

У 2009 році уряд Білорусі взяло на себе борги підприємства і стало основним акціонером заводу. А вже в 2010 році контрольний пакет акцій був переданий в довірче управління швейцарської компанії Franck Muller.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация