годування свиней

Як би правильно були підібрані корми і не був збалансований раціон, існує біологічна межа набору ваги: ​​у кожної свині він свій, але в цілому складає не більше 1000-чи грам за добу.

Зробив в Яндексі запит «годування свиней» і почитав публікації. Виявляється, при правильному і рясному раціоні свиня може реально додавати у вазі від 400-т до 900-т грамів на добу. Тобто в середньому 0,65 * 180 = 117-ть кг за 6-ть місяців. З них 120 * 0,61 = 73,2 кг м'яса і сала.

Якщо не дуже багато витрачати на закупівлю кормів, а містити Свиней на вільному випасі і годувати Свиней, в основному, тим, що вдасться виростити самим, то економія на одній свині не менше 10000-ч рублів, але найважливіше якість м'яса, в якому гарантовано НЕ буде гормонів росту, антибіотиків, генно-модифікованих речовин та іншої шкідливої ​​погані.

Годування свиней має такі Основні особливості - http://agronomu.com/posts/kormlenie-sviney-sostavlyaem-optimalnyy-racion-i-vybiraem-podhodyaschuyu-tehnologiyu:

Звично свиней годують харчовими відходами та приготованими коренеплодами. В цілому, така їжа прийнятна для цих тварин, однак швидко і ефективно виростити особина у Вас не вийде.

Тому рекомендується використовувати різні типи технологій інтенсивного відгодовування, які включають збалансований комбікорм і різні вітамінні добавки.

У будь-якому з цих випадків варто враховувати особливості організму свиней. Справа в тому, що у цих домашніх тварин шлунок однокамерний і з цієї причини, на відміну від великої рогатої худоби, що містять клітковину корми вони переварюють набагато важче.

У зв'язку з цим складаються з соковитої зелені корми повинні складати лише невеликий відсоток всього раціону свиней, в основному ж варто використовувати концентровані корми. Останні легше і краще всього засвоюються організмом тварин, позитивно відбиваючись на те, як воно буде набирати живу вагу.

Якому виду годування віддати перевагу, кожен свинар вирішує самостійно, хоча основних варіантів може бути два:

1. Традиційне вологе годування, яке має на увазі використання мешанок. У цьому випадку використовують всілякі харчові відходи, овочі, спеціально зварену картоплю, зернові і траву (як свіжу, так і дрібно порубане сіно).

2. Сухе годування свиней, яке базується на використанні різних подрібнених зернових сумішей. До них також додаються горохова борошно, макуха, вітамінні і мінеральні добавки. В цьому випадку дуже важливо давати тваринам велику кількість води, інакше вони будуть дуже серйозно страждати запорами, буде загальмовується приріст маси.

Більшість сучасних свинарів свідомо віддають перевагу другому способу, який проявив себе як менш трудомісткий і ефективний.

По-перше, Вам не доведеться по кілька разів на день готувати свиням їжу і тягати їм в хлів мішанки в важенних відрах.

Єдиний Ваша праця буде полягати в тому, щоб заздалегідь роздрібнити зерно, змішати його з усіма додатковими компонентами і насипати в корито своїм вихованцям необхідну норму.

По-друге, при такому годуванні смороду в приміщенні практично не буде, а сам гній має більш швидку здатність розкладатися на органічні компоненти, тобто ставати добривом для рослин.

Та й як уже зазначалося, таке годування набагато краще відбивається на зростанні маленьких поросят, даючи можливість отримувати м'ясо в дуже короткі терміни.

Таким чином, якщо свині не потрібні Вам, як споживач відходів, варіант з годуванням сухими компонентами є більш вигідним у всіх планах.

Альтернативою сухому і вологому методу годування є природний метод годування, а для прискорення набору ваги можна застосовувати догодовування.

При оптових закупівлях зерно обійдеться в 7 - 8 рублів / кг, тому годувати свиней зерном вигідно. Коренеплоди та картопля треба мити і відварювати, хоча деякі (морква, гарбузи, ...) досить помити і подрібнити. Воду з-під вареної картоплі давати не рекомендується.

В якості вітамінної добавки невелика кількість коренеплодів треба згодовувати сирими, а в якості основного корму у великій кількості - вареними.

Дуже близька до коренеплодів за своїм складом і кормового значенням гарбуз. Це невимоглива рослина легко переносить посуху. До числа її достоїнств можна віднести малу повреждаемость грибковими хворобами і комахами-шкідниками.

Гарбуз вимагає більш простого догляду, ніж коренеплоди. Недоліком же є порівняно погана збереженість, тому використовувати її необхідно швидко.

Перед дачею свиням гарбуз подрібнюють і згодовують разом з насінням - це прекрасний засіб від глистів. Дорослої свині в день дають до 6 кг гарбуза.

Крім того, урожай гарбуза зазвичай в 5-ть разів вище, ніж урожай картоплі з тієї ж площі. Тому вареним картоплею, на мою думку, має сенс балувати тільки поросят.

Обов'язково потрібно розводити топінамбур :

Топінамбур, або земляна груша, згодовується в сирому вигляді. Цей бульбоплоди має більше білкових речовин, а також води, ніж картопля, багатий мікроелементами, містить вітаміни С і групи В.

Свиням дають бульби, стебла і листя в сирому або ж в силосується. Тварин можна пасти на посівах топінамбура з ранньої весни. Пасовище може бути використано на одному місці не більше 10 років.

Я вирощував на дачі Топінамбур, мені не сподобався його солодкуватий смак - картопля звичніше. Після збирання врожаю топінамбура він ще багато років ріс біля паркану, тобто займався самостійним розмноженням! Цінно і те, що Свині здатні самі знаходити Бульби топінамбура, витягувати їх з грунту і з'їдати.

Вирощування поросят і свиней - раціон харчування

Розведення поросят вважається відносно нетрудомісткі процесом з огляду на те, що ці тварини дуже невибагливі в їжі і догляді.

Раціон харчування поросят включає в себе:

- рослинні корми (бадилля буряка, картопля, ячмінь, овес, кукурудза, морква);
- трав'яні корми (конюшина, лобода, люцерна, кульбаба, кропива);
- різноманітні харчові відходи (висівки, макухи, шроти);
- відходи м'ясної, молочної та рибної промисловості;
- гриби.

Годування поросят і дорослих свиней проводиться рівномірно три рази протягом дня.

Вирощування і утримання тварин в кількості 200-250 голів вимагає близько 25 тонн зерна і до 210 кілограмів спеціальних кормових добавок в рік.

Неповноцінні корми приведуть до зниження показників ваги і погіршення здоров'я поросят і свиней.

Таким чином, на вирощування однієї свині потрібно від ста до 120-ти кг. зерна різних злаків, з яких необхідно готувати подрібнені поживні зернові суміші. Можна купувати готові комбікорми, але годування ними може виявитися істотно дорожче.

Вартість комбікормів для поросят і свиней при покупці досить великими партіями становить в 2015-му році 10 - 12 рублів / кг. Навіть якщо годувати поросят і свиней тільки комбікормами (воду вважаємо безкоштовної) і витрачати 4 - 5 кг. комбікормів на один кг. приросту, при реалізації свиней за ціною 100 - 120 рублів за кг. живої ваги можна мати пристойний прибуток.

При утриманні свиней на вільному випасі прибуток можна збільшити за рахунок зниження витрат на корми, причому вони можуть позбавити від необхідності збирати падалицю фруктів в саду - а збирати падалицю потрібно обов'язково, щоб не розмножувалися шкідники.

І ніколи не забувайте про жолуді - Свині їх обожнюють. Можна, звичайно, їздити в ліс, знаходити Дуби і збирати під ними жолуді, але краще це довірити Свиням - для цього бажано мати Дуби на своєму просторому ділянці.

НОРМИ вигодувати СВИНЕЙ І ПОРОСЯТ В ДОМАШНЕМ ГОСПОДАРСТВІ

Класифікація кормів для свиней
Види кормів і їх норми в раціоні тваринного
Сухий корм
Біокорм
добавки кормові
дріжджі
Правила годування свиней
Норми годівлі поросят
Норми годівлі дорослих свиней

Свиня - це одне з найпоширеніших тварин, чиє м'ясо придатне до споживання людини. Саме з цієї причини це одомашнена ссавець можна зустріти практично в будь-якому домашньому господарстві, як великих масштабів, так і зовсім невеликих.

Багато хто вважає, що виростити і виховати свиню дуже просто, так як вона ставиться до всеїдних тварин, не гребуючи ніякими прикорму. Чи вірно це твердження, наскільки важливо дотримуватися норм викорма свині, скільки ж їй потрібно корму і який у нього повинен бути склад, спробуємо розібратися в даній статті.

годування свиней

Свиням потрібен правильний раціон

Класифікація кормів для свиней

Перш за все, слід визначити, чим же саме харчується свиня в домашніх умовах і як окремі види корми і його склад можуть впливати на якість підсумкового м'яса і сала.

У цьому складному питанні слід приділити увагу тому факту, що за своєю природою свиня може харчуватися практично будь-яким видом їжі і відходів від неї. У дикій природі кабани не стануть нехтувати навіть падаллю дрібної птиці або ссавця тварини.

З великою охотою поїдають вони і різних комах, в тому числі і дощових черв'яків. Весь підніжний корм для свиней рослинного походження стане для них ласим шматочком.

Виходячи з подібних знань може здатися, що вигодувати свиню на забій досить просто: згодиться будь-який підніжний прикорм, який тварина зможе знайти самостійно і господарські відходи.

Однак насправді все йде не зовсім так: якість споживаної їжі вашої хрюшею прямо впливає на якість її м'яса і сало, тим самим підвищуючи або знижуючи її продажну вартість.

Корм впливає на м'ясо

Корм впливає на якість м'яса

Для того щоб не допустити подібної помилки і годувати своїх свиней і поросят тільки правильними кормами, слід чітко усвідомити їх класифікацію. Усі корми для свиней, придатні для викорма тварини, слід розбивати на три категорії:

Перша група - корми і концентрати, які відносяться до даної категорії, мають високий вплив на якість вихідного продукту: злаки - ячмінна, горохова крупа і просо; овочеві культури - коренеплоди та баштанні культури; лугові і городні трави - кропива, люцерна, конюшина, а також сіно з цих видів рослин; молочні та м'ясні відходи.

Друга група кормів має менш корисна властивість покращувати якість м'яса тварини, тому дану їжу краще включати в повсякденний раціон годівлі свиней більш ніж наполовину: висівки з пшениці та жита; кукурудза; гречка.

Третя група включає в себе види кормів, що впливають на м'ясо свиней досить негативно. З цієї причини таку їжу краще давати свиням в молодому віці, коли до забою ще далеко, або до досягнення ними ваги в 60 кілограм: овес; макуха; соя.

Досвідчені свинарі радять не менше ніж за два місяці до забою тварини в домашніх умовах, повністю прибрати з його раціону корми третьої групи і максимально збільшити першу групу.

Раціон перед забоєм

Перед забоєм раціон потрібно поміняти

Види кормів і їх норми в раціоні тваринного

Наступним кроком для свинаря стане питання, чому ж саме віддати перевагу в раціоні свині: сухого корму, Біокорм або ж кормових добавок?

Це досить серйозний і спірне питання, так як у всіх можливих варіантах досягається кінцевий результат якості м'яса і сала тварини, якщо годування свиней і склад їжі дотримується встановлених норм.

Однак останнім часом все частіше говорять про те, що комбінування всіх запропонованих варіантів найбільш вигідний і корисний спосіб викорма свині в домашніх умовах.

Зупинимося на кожному виді корму і нормах його споживання докладніше.

Сухий корм

У тому випадку, якщо Ви не маєте достатнього кількість харчових відходів, або не вважаєте правильним віддавати їх в їжу свині, то звернення до сухого корму стане для вас виходом з ситуації, що склалася.

Сухий корм для свиней

Свині їдять гранульований корм

Такий вид їжі може мати склад як з комбікорму і злаків, так і включати в себе висівки, сіно і макуха. Дуже часто такий готовий сухий прикорм збагачують правильним комплексом добавок і корисних речовин, що дуже зручно.

Може здатися, що даний вид викорма не дуже зручний, так як він досить одноманітний. Однак незаперечною перевагою сухих кормів є відсутність бродіння шлунка свині. Такі корми досить поживні, що дозволяє тварині швидко набрати необхідну вагу.

Сухий корм можна як купувати вже готові в заводській упаковці, так і готувати самостійно вдома.

В останньому випадку слід звернути увагу на правильне збагачення корму корисними речовинами і вітамінами, враховуючи вік і вагу свині.

Біокорм

Біокорм займає особливу нішу в харчовому раціоні м'ясної свині в домашніх умовах: саме він забезпечує тварина натуральними вітамінами.

Таким видом їжі може служити як звичайна зелень (в тому числі і бадилля городнім коренеплодів), так і окремі овочі та фрукти, а також їх очищення.

Перевагою даного корму є доступність: ви можете просто відпустити свиню на луг для вільного вигулу. Із задоволенням вона застосує і всі харчові відходи.

Для тих же, хто не має можливості або бажання постійно заготовлювати зелень і коренеплоди для раціону тварини, безліч фірм готові запропонувати вже збалансований Біокорм, готовий до вживання.

Свині люблять зелений корм

добавки кормові

А ось кормові добавки не є їжею в повному розумінні цього значення для домашньої свині. Але і здійснити повноцінний вигодувати тваринного без них неможливо.

Саме кормові добавки допоможуть Вам швидко збільшити вагу свині та значно поліпшити якість її м'яса і сала.

Найбільш поживними добавками по праву вважаються білкові відходи і догодовування: молочна і м'ясна продукція допоможе виростити з маленького поросяти дорослу особину з прекрасним м'ясом і салом.

Інший великою групою кормових добавок стануть мінеральні речовини. Отримати їх можна з кухонної солі, крейди, яєчної шкаралупи, вугілля і борошна. Такий правильно збалансований мінеральний комплекс не тільки поліпшить якість м'яса, але і вбереже свиню від безлічі хвороб, дозволяючи їй вирости швидко.

Потрібно зауважити, що дані прикормки слід ретельно дозувати, щоб уникнути перегодовування тварини. Визначати на око, скільки їй потрібно добавок до їжі в корені невірно.

Годування свиней за нормами харчовими мінеральними добавками наочно продемонстровано в таблиці нижче.

Таблиця 1. Норми кормових добавок в раціоні домашньої свині в грамах

Літо Зима Дорослий хряк 45-55 65-75 Свиня Супоросная 45-55 65-75 Свиня підсисні 50-70 80-100 Порося сисунець окт.20 15-25 Порося от'емишей 20-30 30-40 Молодняк 35-45 55-65 Свиня на відгодівлі 35-45 55-65

дріжджі

Початківці свинарі нерідко нехтують таким видом докормкі, як харчові дріжджі. Це велика помилка, тому що саме зі спеціальних кормових дріжджів домашня свиня може отримати повний вітамінно-мінеральний і білковий спектр корисних речовин.

Дрожжевание приблизно однієї третини добового раціону свині допомагає значно кращому засвоєнню всіх мінералів, вітамінів і білків з її їжі.
Саме завдяки дріжджів в раціоні тваринного відбувається її швидке зростання і розвиток.

Періодично подібні докормкі можна замінювати хлібом, якщо це стосується раціону дорослої особини.

Правила годування свиней

Для того щоб Ваша домашня свиня швидко перетворилася з молочного поросяти на дорослу особину з якісним м'ясом, недостатньо знати, чим її годувати. У годівлі свиней важливо дотримуватися норм і правильно готувати таку їжу.

Годування свиней і поросят за своїми правилами і нормами значно відрізняються між собою, тому слід розглянути їх окремо.

Норми годівлі поросят

Уже після п'ятого дня життя молочним поросятам одного молока матері-свині вже недостатньо для задоволення запитів зростаючого організму. Саме в цей період слід починати вводити в раціон поросят кормові добавки. Найкраще для цих цілей підійдуть прожаренние зернові: ячмінь, кукурудза і горох.

п'ятиденні поросята

П'ятиденним поросятам вже потрібні кормові добавки.
Для того щоб запобігти безлічі хвороб молодих свиней, в їх годівниці завжди повинні бути присутніми певні вітамінно-мінеральні суміші:

Кисле молоко.
Деревне вугілля.
Мел.
Кісткове борошно.
Суміш калію, кальцію, заліза і натрію.

Після того, як поросятам виповниться 10 днів, слід вводити до складу їх раціону сіно, терту моркву і відварну картоплю.

Суворе дотримання цих правил допоможе поросятам дуже швидко збільшити масу тіла і уникнути більшості хвороб.

Після того, як поросяті виповниться півтора місяці, його слід відняти від матері і повністю перевести на дорослу їжу, правильно її комбінуючи.

Відповідно її витрата значно збільшиться.

півторамісячні поросята

Півторамісячні поросята переходять на дорослу їжу.
Надалі дуже важливо і потрібно строго слідувати нормам годівлі поросят, так як саме в цей період у них починається активний набір ваги.

Зробити це нескладно, якщо дотримуватися встановлених норм раціону свиней.

Норми годівлі дорослих свиней

Склад раціону і витрата корму для поросят розраховується виходячи з єдиного вимоги: тварина повинна швидко зростати і набирати необхідну вагу.

Визначити норми годування дорослої свині трохи складніше. На підсумок можуть вплинути такі фактори, як поліпшення якості м'яса і збільшення маси тіла, підготовка до виношування поросят або підтримання здоров'я кнурів-плідників.

Швидкий набір ваги

Швидкий набір ваги - основна мета підбору кормів.

Наприклад, дорослих особин чоловічої статі, призначених для запліднення самок, не слід годувати важкими кормами для набору ваги. Це змусить всі їхні сили піти на поглинання і перетравлення їжі. Таких свиней слід годувати легко засвоюваними кормами.

Маток слід годувати відповідно до їх віку та терміну виношування поросят, але в їх денний складу раціону обов'язково повинні включатися поживні корми, сіно, картопля і мінерально-вітамінні комплекси.

Також не слід забувати, що в різні пори року дорослі свині вимагають і різні харчові режими.

Так влітку дорослих свиней дуже бажано випускати на вільний вигул в поля, багаті на підніжний кормом. Свіжі овочі та фрукти, а також їх очищення і бадилля також будуть незамінні в цей період. А ось витрата сінного корми слід звести до мінімуму.

Склад зимового раціону повинен супроводжуватися великою кількістю сухого сінного підживлення і обов'язково включати в себе поживні кормові добавки, тим самим «зменшуючи витрати свіжої трави«.

Доросла тварина важливо не перегодовувати, так як свині досить ненажерливі і не можуть контролювати витрату поедаемой їжі самостійно.

У світі багато тисяч людей зробили своєю професією розробку раціонів і норм годування Свиней. Наприклад, в Данії цим займається понад 4000-ч фахівців. У Росії їх теж вистачає. Якщо спробувати чітко дотримуватися їхніх рекомендацій, можна почаркуватися і перетрудиться вже на зважуванні.

Вважаю, що потрібно чітко усвідомлювати: найкращим фахівцем з годівлі свиней є сама Свиня!

Щоб забезпечувати взимку Свиней свіжої зеленою травою, необхідно використовувати гідропонну установку - вона може забезпечити вітамінізацію Свиней, але навряд чи зможе дати Свиням можливість споживати зелений корм досхочу.

Ось кілька цінних світлих думок по кормах:

- ... важливо домогтися скорочення строків тримання, стабільності в прирості і зменшення трудовитрат.

- ... в собівартості м'яса тварин основну частину складають не вартість кормів, а вартість енерговитрат і вартість трудовитрат.

- Особисто мені навіть в голову ідея не прийде добив колись самого себе і оцінити свою особисту працю в 500 руб на свинку, а саме не купити готовий корм, а горбатитися з ілюзією економії 2-3 відсотків.

- ... основна економія в змісті свинок полягає в скороченні трудовитрат і енерговитрат, потім стабільність приросту. Вартість кормів не є ключовою в собівартості, хоч і займає важливе місце.

- Самостійне приготування кормів, без чіткого дотримання їх балансу, виходячи з вікових особливостей свинок, призводить до збільшення термінів їх змісту, ...

- Тепер з приводу годування. Кожен господар підходить до цього питання по-своєму: один може давати дорогі корми, а інший - тільки траву. І в одного, і в іншого свині будуть рости.

Я прихильник раціонального харчування. Зараз ми говоримо про мангалі і мангалица, тому на 80-90% це соковиті корми і приблизно 200 гр зерносмеси на добу. Зерносмесь: мелені зерна пшениці, ячменю ... висівкі.

Можна зерносмесь Мангали та мангалица не давати, але тоді потрібно урізноманітнити траву, щоб свиня отримувала достатню кількість вітамінів: люцерну, горохову солому і т.д.

Питання годування суто індивідуальний для кожного господаря. В Угорщині, кажуть, ці породи свиней випасають в лісах - може, це і так, але на волі свиня знає і знаходить потрібний корм, а в загорожі про це повинен подбати господар.

Таким чином, при розведенні Свиней з метою отримання доходу слід годувати свиней комбікормами, бо самостійне приготування подрібнених зернових сумішей збільшує трудові витрати.

А ось цінні думки щодо дозування комбікормів:

До живої ваги кілограм 70-75 комбікорм годі й нормувати, так як здатність до зростання в цей період у поросят вище, ніж здатність до поїдання корму.

Тому, якщо корм гарної якості, то чим більше з'їсть порося за цей період, тим краще - все в м'ясо піде.

Після можливість поїдання починає перевищувати можливість зростання, до того ж починається осаліваніе, тому після 70-75 кг краще корм нормувати (або кількість, або свідомо знижуючи його поживність, вводячи туди більше клітковини, наприклад, жом буряковий).

Можна і зовсім не нормувати, але тоді конверсія корму буде гірше (на кіло приросту більше корму буде витрачено).

Зробив в Яндексі запит «комбікорм для свиней в Переславлі» і отримав лише один чіткий відповідь з адресою і ціною:

Комбікорм для свиней 12,1 руб / кг
Розфасований в мішки по 40 кг.

м Переславль-Залеський, вул. Світла д. 8 (Магазин / Склад)

При оптовій купівлі можливе зниження ціни аж до 10,3 руб / кг. Доставка безкоштовна. На сайті є кілька корисних статей про годування комбікормами. Наприклад, така:

Хочете правильно годувати свиней? Тоді читайте!
Годування свиноматок після опоросу і в період лактації
Хочете правильно годувати свиней

Щоб отримати від матки 2,2 і більше опоросів на рік, необхідно віднімати поросят не пізніше 30-денного віку. Успіх раннього відлучення залежить від якості кормів.
Від відбирання до забою потреба в кормі - в середньому 200 кг. на свиню.
Кожен день свиня повинна випивати 10% від живої маси. Наприклад, при вазі 60 кг. - 6 л води.
Щоб отримати від матки 2,2 і більше опоросів на рік, необхідно віднімати поросят не пізніше 30-денного віку

Перевіривши на пробному відгодівлі якість корму, має сенс купувати великі партії комбікорму від однієї до десяти тонн, щоб вистачало на кілька місяців.

Запрошую всех вісловлюватіся в коментарях. Критику та обмін досвідом схвалюю и вітаю. У хороших Коментарі зберігаю посилання на агентство сайт учасника!

І НЕ забувай, будь ласка, натіскаті на кнопки СОЦІАЛЬНИХ мереж, Які розташовані під текстом кожної Сторінки сайту.
І НЕ забувай, будь ласка, натіскаті на кнопки СОЦІАЛЬНИХ мереж, Які розташовані під текстом кожної Сторінки сайту продовження тут ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация