Годування гусей в домашніх умовах. фото інструкція

При правильному раціоні і режимі годування гусей, вони досягають гарного росту і великої маси тіла. Гусячий корм повинен бути якісним і поживним, тоді продуктивність птиці буде дуже високою. Годування гусей в домашніх умовах мало відрізняється від годування інших домашніх птахів і не викликає ніяких складнощів у заводчика. Однак, щоб бути успішним в розведенні гусей, потрібно враховувати деякі особливості їх раціону.

Гуси з полюванням вживають в їжу велику кількість соковитої зелені і корми. З таким раціоном вони швидко ростуть і збільшують масу тіла. Причому, віддають перевагу саме зелені, а не зерну. Тому в теплу пору птах повинна мати вільний доступ до пасовища, де в достатку ростуть різноманітні рослини. За деякими розрахунками в день один гусак з'їдає близько 2 кілограмів зеленого корму. Тому птахівники намагаються забезпечити такою кількістю кожну особину.

Гуси з задоволенням поїдають кропиву, конюшина, бур'яни з городу і лугові трави. Якщо поруч із двором заводчика є водойма, то гуси з полюванням будуть їсти водорості та іншу рослинність, якою багатий берег. У зимовий період включають в раціон сіно, коренеплоди, просіяне лузгу, вівсяну полову. У зимовий та осінній період гусей годують кукурудзою, ячменем, бобовими, буряком і вареної картоплею.


Близько 50 грам вітамінів варто додавати до раціону кожному гусака для підвищення продуктивних характеристик, і щоб птах не боліла . Вологі мішанки можуть готуватися для годування гусей вранці і ввечері, а зерносмеси даються в обід. Важливо, щоб у птаха завжди був доступ до великої кількості чистої води. Воду гуси не тільки п'ють, але і використовують її для промивання дзьоба.

Раціон гусенят трохи відрізняється від раціону дорослої птиці. Годують малят часто, приблизно кожні дві години. Із зелених рослин підійде кропива, злакові трави, кульбаба, бобові, конюшина. З зернових дають дробленую пшеницю, вівсянку, пшеничні висівки і ячмінну крупу. Для гусенят можна приготувати кашу з вимоченої дробленного гороху і свіжої, подрібненої зелені. При розведенні пташенят варто давати їм кисломолочні мішанки, сир, а також пекарські дріжджі і риб'ячий жир.

У пташенят завжди повинна бути свіжа і чиста вода. Через 10 днів після народження для малюків можна готувати слабкий розчин перманганату калію для профілактики кишкових інфекцій. Починаючи з місячного віку, пташенят поступово переводять на дорослий корм, також збільшують кількість зеленого корму.

Годування гусей в домашніх умовах просте і зазвичай не викликає складнощів у заводчика. Гуси абсолютно невибагливі в їжі і добре ростуть на свіжої зелені і комбікормі . Однак, з огляду на деякі особливості їхнього раціону, можна набагато швидше домогтися високих продуктивних показників.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация