Голландський референдум: Україна активно допомагає поховати Угода про асоціацію з ЄС

  1. Україна як «випадково обрана жертва»
  2. Нідерланди захистять нас від «евроімперскіх амбіцій»
  3. Три чверті голландців - проти Угоди про асоціацію
  4. Європейські лідери: Україна ніколи не стане членом ЄС
  5. «Битва між Путіним і Соросом на голландській землі»?
  6. Україна розпочала кампанію! На радість євроскептикам

Голландці «воліють бачити Україну нейтральною державою» і виступають проти розширення ЄС на Схід за рахунок знищення буферної зони між Євросоюзом і Росією

20 листопада Петро Порошенко привітав український народ з радісною новиною: «Асоціацію з нами ратифікували всі держави». При цьому він прекрасно знав, що це не так - на той момент уряд Нідерландів вже призупинило процес ратифікації Угоди про асоціацію в зв'язку з несподівано виникли референдумом в цій країні. Судячи з швидкого появи Порошенко в Голландії і виступу його в Лейденському університеті, український президент був добре обізнаний про референдум. А значить, він свідомо вводив в оману українських громадян.

Україна як «випадково обрана жертва»

Референдум в Нідерландах дійсно з'явився сюрпризом для всіх - не тільки для Києва чи Брюсселя, а й для самих голландців. Українська тематика виникла випадково. Голландський політолог і колумніст Рене Куперус написав в зв'язку з цим: «Україна виглядає випадково обраної жертвою загального критицизму щодо ЄС і істеблішменту» (De Volkskrant, 25.01.16).

Справа в тому, що Нідерланди не мають великого досвіду в проведенні референдумів. Єдиний в історії королівства загальний опитування населення відбувся в 2005 р, коли маргінальна опозиція домоглася права проведення референдуму по більш ніж спірною європейської конституції. А оскільки той опитування проходило через три дні після аналогічного референдуму у Франції, то він фактично не мав ніякого сенсу - французи на той час відкинули конституцію, і відповідно рішення голландців ніяк не змінило б долю вже похованого основного закону ЄС. Результат референдуму (61,5% громадян Нідерландів проголосували «ні») став лише фінальним цвяхом в труну континентальної конституції.

Незважаючи на практичну безглуздість проведення референдуму 2005 року, він став темою серйозних дискусій у самій Голландії. Політичні еліти, різко розійшлися в думці з переважною більшістю свого народу (а раніше конституцію ЄС схвалили 80% голландських парламентаріїв), опинилися під вогнем різкої критики в зв'язку з цим.

Вимога прийняти адекватний закон про референдуми змусило основні партії зійти до вимог громадськості. В ході тривалих дебатів і з'явився на світло новий закон, який набув чинності 1 червня минулого року. Так вийшло, що рівно через місяць, 1 липня, парламент Нідерландів прийняв рішення про ратифікацію Угоди Україна - ЄС. Так підвернувся привід для першого референдуму за новим законом.

Складено закон про референдуми був так, щоб мінімізувати можливість проведення опитувань за народною ініціативою. Потенційним організаторам подібних ініціатив були поставлені серйозні бар'єри, які, на думку істеблішменту, були труднопреодолімих для неорганізованих політичних груп. Наприклад, для втілення в життя ідеї про проведення референдуму його ініціаторам слід за два місяці зібрати 300 тис. Підтверджених, правильно оформлених підписів громадян країни - досить багато для порівняно невеликого королівства, що не має традицій подібних кампаній.

Парламентарії, що представляють мейнстрімова партії, вважали, що цей бар'єр нездоланний для громадських активістів.

Але виявилося, що інтернет може творити чудеса! Серцем кампанії за проведення референдуму щодо Угоди Україна - ЄС став один з найпопулярніших сатиричних сайтів країни - GeenStijl ( «Без стилю») ( www.geenstijl.nl/ ).

У липні минулого року він розгорнув кампанію по збору підписів, яка півтора місяця йшла ні добре ні погано - за станом на 10 вересня було зібрано лише 150 тис. Підписів, на таку ж кількість залишалося всього пару тижнів. Але тут ініціаторам референдуму, знову-таки несподівано, на допомогу прийшла криза з біженцями. На початку вересня тема біженців стала топовою для всіх ЗМІ Європи. Відповідно на перше місце для голландських бюргерів вийшли питання безвізового режиму, подальшої експансії Євросоюзу, інтеграції громадян з жебраків країн третього світу, до яких з недавнього часу стала ставитися і Україна.

І ось тут підписи під ініціативу про референдум потекли немислимим потоком! Всупереч повного ігнорування даної теми з боку основних ЗМІ Нідерландів 28 вересня, в день дедлайну для збору підписів, ініціатори референдуму відзвітували: зібрано майже 450 тис. Підписів! Т. е. В півтора рази більше необхідного!

ЦВК Нідерландів перевірив підписи, підтвердив справжність майже 430 тис. З них і призначив референдум на 6 квітня 2016 р Уряду ж країни нічого не залишалося, як офіційно оголосити про припинення процесу ратифікації угоди з Україною і про виділення коштів на організацію референдуму.

Так низка випадковостей, сполучена з ентузіазмом молодих євроскептиків Голландії, які організували яскраву кампанію в інтернеті, привела до референдуму, який став шоком для істеблішменту не тільки Нідерландів, але і всієї Європи. Шоком до такої міри, що глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив: перемога євроскептиків на цьому референдумі "може відкрити шлях до континентального кризи». ( www.euractiv.com )

Нідерланди захистять нас від «евроімперскіх амбіцій»

Чим же так налякали Європу можливі наслідки референдуму, який і обов'язковим-то не є? Саме останнім фактом заспокоюють себе українські політики і політологи, постійно підкреслюють консультативний характер даного опитування. Зрештою Україна має досвід проведення і обов'язкових, ніби як, референдумів, результати яких були проігноровані владою (я про загальне опитуванні 2000 р як ви розумієте).

Але Голландія - не Україна. Там усвідомлюють, що проігнорувати волю переважної більшості населення владі не вдасться. Особливо якщо врахувати, що менше ніж через рік після референдуму (в березні 2017 го) в країні пройдуть чергові парламентські вибори.

Зараз в Європі явно простежується тенденція видавлювання традиційних політичних партій, що представляють істеблішмент. На них з усіх боків (і з правого ідеологічного фронту, і з лівого) активно наступають популістські, більш радикальні рухи і партії.

У Німеччині в останні роки став розхожим термін Wutburger - «розсерджений громадянин» (цей термін був навіть визнаний «словом року» в 2010 р). На думку багатьох політологів, саме такі «розсерджені громадяни» стали головними ініціаторами і мотором голландського референдуму. Не рахуватися з ними і їх думкою буде ризиковано для будь-якої влади в Європі.

Тьєррі Боде

Аналізуючи можливість ігнорування волі народу, відомий голландський політолог Тьєррі Боде прокоментував спеціально для «2000»:

«Ну, формально це вірно: голландський уряд може проігнорувати результат референдуму. Він не обов'язковий. Але насправді ігнорування значної кількості голосів «ні» буде означати політичне самогубство. І не тільки для нашого нинішнього політичного класу. Це так само буде означати самогубство для ЄС. Після цього жоден голландець не підтримуватиме Європейський Союз ...

Так що, я думаю, голландський уряд змушений буде проявити повагу до «ні» від Голландії. А отже, ми будемо мати дві опції: або Нідерланди будуть вести переговори про вихід з цієї Угоди про асоціацію; або ж (і це було б найкращим, найбільш демократичним і найчеснішим підходом) Європейський Союз повинен буде почати нові переговори з Україною.

Це те, на що сподіваються організатори референдуму - не тільки для своєї країни, а й для українців, які, на думку організаторів, знову стали жертвою імперських амбіцій сусідньої великої держави.

Саме тому представники європейських еліт впадають в паніку, коли говорять про майбутній референдум. На відміну від українських політиків, які звикли плювати на думку народу, ті розуміють, що тихо «зам'яти» його результати не вийде. Деякі з мейнстрімових партій Голландії (навіть підтримують угоду з Україною) вже дали зрозуміти, що підкоряться волі населення. Партія Християнський союз заявила: «Якщо наша думка відкинутий (люди), ми повинні знати своє місце» ( openeurope.org.uk ).

Якийсь дипломат зі структур ЄС на умовах анонімності заявив британській The Times: «Якщо Голландія проголосує« ні », це буде справжнім кошмаром» ( www.thetimes.co.uk ). Лаючи майбутній голландський референдум, європейські «ліберальні демократи» доходять до того, що взагалі проклинають цей традиційний для європейського суспільства інструмент прямої демократії. Журнал The Economist вийшов зі статтею «Божевілля референдумів», в якій порівнює опитування в Нідерландах з «поганим» кримським референдумом 2014 року і навіть називає референдуми «інструментом диктаторів і демагогів» ( www.economist.com ). При цьому, в статті згадуються і «хороші» референдуми - наприклад, про відділення радянських республік від СРСР. Але, мабуть, «інструменти демагогів» застосовні лише там, де це вигідно Європі і, відповідно, редакції журналу.

Відомий голландський друг радянських дисидентів Роберт ван Ворен, який протягом багатьох років активно пише про пострадянські країни, також обрушився на референдум в своїй рідній державі, назвавши його інструментом «корисних ідіотів Путіна». ( euromaidanpress.com ) Висловлювання ван Ворена також свідчать про справжню паніку: «Демократія в смертельній небезпеці». При цьому головний аргумент ван Ворена - то, що голландські громадяни, яким належить вирішити долю Угоди Україна-ЄС, не читали його!

Дивно, чомусь в 2014 р той же ван Ворен активно підтримував активістів київського євромайдан, які боролися за ту ж саму угоду, але, судячи з їх гаслам, теж ніколи в житті не читали цей документ. Але, адже це ж був «хороший» протест, як ви розумієте. Не порівняти ж з «поганим» референдумом!

Три чверті голландців - проти Угоди про асоціацію

Як же голландці збираються голосувати через два місяці? Поки був проведений лише один опитування громадської думки. Популярна телепрограма EenVandaag опитала 27 151 респондента з 18-го по 28 грудня. Результати опитування ще більш шокували істеблішмент. В цілому майже три чверті (а саме 74%) опитаних заявили, що вони напевно або швидше за все, проголосують 6 квітня проти ратифікації Угоди з Україною. Лише 26% схиляються до підтримки даного договору. ( www.eenvandaag.nl )

Тьєррі Боде в коментарі для «2000» пояснює це так:

«Голландці відчувають, що Європейський Союз діяв щодо України нерозумно і необачно. Вони відчувають, що ми заганяємо країну в кут, де вона повинна зробити вибір між Брюсселем і Москвою, - вибір, який країна не може зробити, і який ніхто не може просити її зробити. Ми віримо у вільну і процвітаючу Україну, яка має право матиме чудові стосунки і з Європою, і з Росією.

Але те, що Угода про асоціацію робить, - воно ставить країну на коліна: економічно, політично, фінансово. Вся ця українська гра Євросоюзу фактично є імперіалістичної грою політичного класу в Брюсселі. Вони хочуть влади, вони хочуть розширення, і вони хочуть демонструвати це за спиною українського і європейських народів ».

Панічні страхи Юнкера і інших представників європейської еліти Боде пояснює наступним чином:

«Ми всі знаємо, що пан Юнкер одночасно алкоголік і дуже авторитарний політик в стилі Людовика XIV. Обидві ці риси не дуже добре уживаються з прийняттям критицизму і політичної гнучкості. Тобто що відбувається? Юнкер виробив план і раптом виявив, що на його шляху стоїть голландський народ. Він злиться і починає загрожувати. Це дуже древній рефлекс, який завжди обертається проти політиків, які користуються ним. Голландців не змусиш, взявши на переляк, проголосувати «так», якщо вони вірять, що відповідь має бути «ні».

Причина, по якій євробюрократи так бояться референдумів, полягає в їх знанні того, що вони майже завжди програють їх. Європейський Союз вкрай непопулярний, він принципово антидемократичний, він поганий для нашої економіки, він привів до втрати контролю над нашими кордонами, він пов'язав нас з єдиним в світі регіоном, який економічно не росте, що призводить до надзвичайних проблем з відкриттям наших ринків решті світу. І сьогодні він поширює ці муки і на Україну. Єврократів знають, що їх владний проект в Брюсселі може тривати лише до тих пір, поки вони оберігають його від народного голосування ».

Занепокоєння європейських і голландських мейнстрімових політиків призвело до того, що прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив: він і його уряд офіційно вступають в агітаційну кампанію з метою переконати громадян підтримати Угоду Україна-ЄС. ( euobserver.com ) Що викликало більш ніж прохолодну реакцію голландського суспільства.

Згідно з опитуванням, проведеним найтиражнішої газетою країни De Telegraaf, лише 18% респондентів вважають, що уряд Нідерландів має брати участь в даній кампанії. У той час як 73% виступають проти цієї ідеї (De Telegraaf, 14.01.2016).

Опитані читачі газети пояснили, що вони «вважають за краще бачити Україну нейтральною державою» і категорично виступають проти розширення ЄС на Схід за рахунок знищення буферної зони між Євросоюзом і Росією.

Голландські обивателі не приховують, що вони найбільше бояться перспективи приєднання такої чималої - за мірками Європи - країни, як Україна, до Євросоюзу. Згідно з опитуванням, проведеним у вересні минулого року соціологічною компанією Моріса де Хонда, 73% голландців не бачать майбутнього України в складі ЄС, і лише 18% допускають таку можливість (зверніть увагу на абсолютно те ж співвідношення, що виявило опитування De Telegraaf: 73 проти 18 !). А 94% опитаних виступили за проведення голландського референдуму з приводу якого б то не було можливого розширення ЄС в майбутньому. ( www.burgercomite-eu.nl )

Європейські лідери: Україна ніколи не стане членом ЄС

І ось тут ми підходимо до найцікавішому! Розуміючи головні страхи голландських обивателів, тамтешні політики та експерти роблять основний упор на те, що Угода про асоціацію Україна-ЄС не має нічого спільного з можливим членством України в Євросоюзі! Чуєте, наївні і довірливі прихильники «євромайдан»? НІ-ЧО-ГО!

Прем'єр-міністр Марк Рютте заспокоює своїх співвітчизників: «Люди, які схиляються до голосування« проти », думають, що це перший крок до членства в ЄС. Це не має нічого спільного зі вступом ». ( euobserver.com )

Провідні голландські експерти-міжнародники Роб де Війк і Аренд Ян Букестайн в статті з більш ніж емоційним заголовком ( «Не піддавайтеся спокусі злобного референдуму» - а, як?) Розвінчують «міфи», поширювані ініціаторами опитування, і головним «міфом» називають наступний: «Україна вступить в ЄС».

Експерти також заспокоюють голландську публіку: Угода Україна-ЄС ні на йоту не наближає українців до членства в Євросоюзі. «Українське членство в ЄС вимагає не тільки окремого договору, а й одностайності в Європейській Раді. Це одностайність недосяжно. Якби це був референдум про членство, ми теж закликали б голосувати проти цього. Але референдум не потрібно, так як шанс України стати членом виглядає надзвичайно низьким », - пишуть експерти. (De Volkskrant, 5.01.16)

Так що там голландські політики! Навіть українські діячі, виступаючи перед тамтешньої публікою, постійно роблять упор на те, що Угода Україна-ЄС не має нічого спільного з членством України в ЄС або навіть з розширенням потоку трудових мігрантів з України в Європу. Про це говорили в інтерв'ю і посол України в Євросоюзі Костянтин Єлісєєв, і посол України в Нідерландах Олександр Горін.

Але ж скільки років українські політики переконували співгромадян в тому, що Угода про асоціацію - це нібито «перший крок до членства України в Євросоюзі»! Скільки років українцям розповідали казки, ставлячи знак рівності між цим документом і євроінтеграцією! Скільки крові в результаті через цих казок пролилося. На майданах, і не тільки.

Однак, як бачите, є «правда для внутрішнього користування» і є «правда для європейців» - і нікого не бентежить той факт, що ці «правди» не просто не збігаються, а прямо протилежні одна одній.

Голландець Тьєррі Боде в інтерв'ю для «2000» відверто пояснює українцям, котрі досі вірять в казки євроінтеграції:

«Усі європейські лідери зараз говорять, що Україна ніколи не стане членом ЄС. Вони починають з цього свої промови і закінчують їх цим же. Вони кажуть, що Порошенко і Яценюк абсолютно далекі від реальності, якщо вірять в це, що фактично Угода про асоціацію - це якраз спосіб утримати Україну поза ЄС. Вони роблять все, щоб показати свою перевагу над Україною, щоб продемонструвати, як дурні українські політики, якщо вони вірять, що їм колись дозволять вступити ».

Але, як бачите, Цю інформацію намагають доносіті до європейськіх обівателів, а не до українських. А було б корисно і українцям чути це ...

Голландці не мають наміру заради України різати європейську курку, хоч якось, але ще несучу яйця // address-europe.com

«Битва між Путіним і Соросом на голландській землі»?

У міру наближення референдуму відчувається наростання паніки і серед українських політичних еліт. По суті в кампанії вже прийняв пряму участь Петро Порошенко, який присвятив своє 45-хвилинну лекцію в Лейденському університеті здебільшого саме питання референдуму. Він відкрито назвав його ініціаторів «евротрусамі», які «ллють воду на млин Путіна» (це крім того, що він прямо з трибуни рекламував шоколад виробництва своєї фабрики - нічого особистого, просто бізнес).

Виступ Порошенко викликало бурхливу реакцію в пресі. Одна справа, коли свої експерти дозволяють критикувати своїх же співгромадян, а інша справа - коли заїжджий глава держави дозволяє собі відкрито ображати голландських громадських діячів. Голландська організація «Цивільний комітет», яка виступила одним з ініціаторів референдуму, оприлюднила заяву під заголовком «Мова не про Путіна»: «Угода погано для Нідерландів, погано для України і погано для світового порядку, - йдеться у зверненні. - Тому ми виступаємо проти. І це не має ніякого відношення до Путіна ». ( www.burgercomite-eu.nl )

А сатиричний сайт GeenSijl, коментуючи слова Порошенка про те, що угода - це питання не грошей, а цивілізаційного вибору, поіронізувати з цього приводу, натякаючи на вже отриману Україною допомогу від ЄС: «Так, легко це говорити, особливо якщо у тебе в кишені вже 1,8 млрд. євро ». ( www.geenstijl.nl )

Але незграбні спроби прив'язати ініціаторів голландського референдуму до Росії і Путіну тривають і далі. З більш ніж дивною статтею на цю тему вийшла недавно британська газета The Daily Telegraph. Посилаючись на якийсь напівсекретний звіт якоїсь американської розвідувальної служби, газета, крім усього іншого, написала, що в цьому звіті є пряма вказівка ​​на зв'язку Росії та організаторів референдуму в Нідерландах.

Чи є якісь факти, що свідчать про це? Всі «докази», наскільки випливає зі статті, зводяться до наступного: «Російський вплив також відмічено на референдумі в Нідерландах, який відбудеться 6 квітня з метою заблокувати більш тісні зв'язки України з ЄС. Джерела вказують на те, що аргументи, що наводяться в підтримку референдуму, «дуже нагадують» відому російську пропаганду »( www.telegraph.co.uk ).

Ось, власне, і все «докази»! Як ви розумієте, все, що не вписується зараз в мейнстрім щодо Росії і України, вважається на Заході «російською пропагандою» - ну не може європейський громадський діяч стверджувати, що він поважає Росію або засуджує українських нацистів з «Азова», не отримавши за це гроші з Кремля!

Проте даний, з області фантастики, «аргумент», що викликав подив у ініціаторів голландського референдуму, спричинив за собою і вимога від ряду депутатів парламенту провести розслідування: чи не варто Кремль за кампанією «проти»? Депутат Кіс Верховен, який представляє ліву партію D66, продемонстрував документ, який свідчить про те, що його фракція вимагає від уряду офіційного розслідування чуток про фінансування Росією референдуму. ( qha.com.ua )

Найсмішніше було через день-два після цього грізного попередження. Із заявою про намір фінансувати кампанію в підтримку Угоди Україна-ЄС виступив - Джордж Сорос! Американський мільярдер без тіні збентеження заявив, що виділяє 200 млн. Євро на ці цілі. ( nos.nl )

І нічого, втручання цього іноземця та його грошей не викликало у депутатів бажання провести будь-які протести і розслідування. Хоча Сорос явно співслужив недобру службу прихильникам кампанії «за». Прямо скажемо, мільярдер не користується великою популярністю в Нідерландах, а настільки пряме втручання іноземця у внутріголландскій референдум ніяк не може там вітатися.

Дійшло до того, що згаданий вище політолог Рене Куперус назвав референдум «битвою між Путіним і Соросом на голландській землі». І він, будучи досі прихильником підписання угоди з Україною, змушений був визнати, що втручання Сороса викликало тепер сумніви щодо свого ставлення до референдуму (De Volkskrant, 25.01.2016). Не звикли західні європейці до такого безпардонно втручанню іноземців в їхні справи, не те що східні ...

Україна розпочала кампанію! На радість євроскептикам

І тим оригінальніше голландцям здається той факт, що в кампанії намагаються брати участь українці. Як заявив український дипломат Ігор Осташ в ефірі телеканалу «112» , Київ готує «контрпропагандистська десант» в Нідерланди для агітаційної кампанії перед референдумом.

Реакція голландців була негайною. «Замість того, щоб фокусуватися на Нідерландах, Олігархстану, може бути, варто було б для початку зробити все, щоб відповідати вимогам Угоди про асоціацію?» - риторично запитує все той же GeenSijl .

Але знаєте, що в цьому найбільш інтригуюче? Поспілкувавшись з деякими організаторами референдуму, я прийшов до висновку, що вони дуже задоволені такою активністю з боку соросів, порошенко і Осташ. Почавши розкрутку ідеї активного голосування в підтримку Угоди про асоціацію, Київ навіть не задумався про те, що він грає на руку голландським євроскептикам, «евротрусамі», на думку Порошенка!

Справа в тому, що для ініціаторів референдуму головною проблемою є не співвідношення понять «за» і «проти» - результати наведеного вище опитування красномовні. Проблема для них - явка виборців. Одна справа - зібрати сотні тисяч підписів на мережі. І зовсім інша - переконати мільйони в робочий день з'явитися на виборчі дільниці і проголосувати.

Майже не доводиться сумніватися в тому, що більшість з тих, хто піде голосувати, буде проти ратифікації угоди з Україною, прихильники просто проігнорують референдум. Але для того, щоб референдум був визнаний таким, що відбувся, необхідно досягти явки в 30% виборців. Т. е. Приблизно 4 млн. Голландців можуть вирішити долю європейського міжнародної угоди. Будь-яка активна агітація (хоч «за», хоч «проти») підвищує інформованість населення про референдум і тим самим підвищує явку, уможливлюючи визнання результатів опитування, а отже - перемогу євроскептиків.

І ось тут і Сорос, і українські нехитрі агітатори явно не розібралися в ситуації. Перша відеоагітка, зліплена українцями, закликає жителів Нідерландів прийти 6 квітня на дільниці і проголосувати «так».

У цьому - явна рассинхронизация дій українських «євроінтеграторів» з їх союзниками в Нідерландах. Тому що якраз всі голландські прихильники угоди з Україною закликають своїх співгромадян не ходити 6 квітня на ділянки, т. Е. Повністю проігнорувати референдум!

«Який наш рада з голосування? - пишуть згадані вище Де Війк і Букестайн. - Просто не голосувати »(De Volkskrant. 5.01.2016).

«Допоможіть демократії утриматися на плаву, залишайтеся вдома», - говорить заголовок статті ще одного «друга України» адвоката Яна де Віссера, опублікованій в газеті De Volkskrant за 22 січня. «6 квітня може стати чорним днем ​​для нашої демократії, - пише він. - ... Якщо Нідерланди не ратифікують угоди, вони тим самим скажуть «так» російській політиці і «так» лінії Путіна ... Найефективніший спосіб допомогти демократії в Нідерландах утриматися на плаву буде полягати в тому, щоб ви допомогли відправити токсичний референдум в історію. Тому я просто залишуся вдома ».

Такий же рада звучить і на сторінках газети De Telegraaf з вуст одного з опитаних нею громадян: «Не беріть участь. Референдум цікавий, лише якщо він є обов'язковим »(De Telegraaf, 14.01.2016).

Уявляєте, яке одностайність в закликах бойкотувати референдум з «українського питання»! А тут такі заклики до голландцям з боку самої України - дружно прийти на дільниці! Ясна річ, непрошеному втручанню голландські прихильники Угоди про асоціацію не зрадіють.

Таким чином українські стратеги, переконуючи голландців в необхідності і підтримки «ідеалів євромайдан», навіть не підозрюють, що роблять все для того, щоб поховати угоду про асоціацію з ЄС. А заодно і породити «континентальний криза», якого так боїться містер Юнкер.

Вже не знаю, через недогляд чи це роблять київські чиновники, або в тому їх план і складається?

Гаага-Амстердам

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Тобто що відбувається?
Чуєте, наївні і довірливі прихильники «євромайдан»?
«Не піддавайтеся спокусі злобного референдуму» - а, як?
Чи є якісь факти, що свідчать про це?
«Замість того, щоб фокусуватися на Нідерландах, Олігархстану, може бути, варто було б для початку зробити все, щоб відповідати вимогам Угоди про асоціацію?
Але знаєте, що в цьому найбільш інтригуюче?
«Який наш рада з голосування?
Вже не знаю, через недогляд чи це роблять київські чиновники, або в тому їх план і складається?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация