Голландський живописець Pieter Gerritsz van Roestraten (1629 / 30-1700) .Атрібути англійської аристократії .. Обговорення на LiveInternet

Цитата повідомлення ВЕнеРІН_БАШМАЧОК Голландський живописець Pieter Gerritsz van Roestraten (1629 / 30-1700) .Атрібути англійської аристократії.

Pieter Gerritsz van Roestraten (1629 / 30-1700) - г олландскій живописець, який працював в Англії. У 1646 р він увійшов в гільдію Святого Луки в Гарлем, як художника-портретиста жив і працював в Голландії до 1663г. У 1651р. художник переїхав в Амстердам і вступив учнем до Frans Hals (1580/1585, Антверпен - тисячу шістсот шістьдесят шість, Харлем) , Де одружився в 1654 році на Adriaentje -його дочки. Десь між 1663 і 1665гг. він відправився з сім'єю в Лондон. До цього часу Pieter Gerritsz van Roestraten вже став одним з найбільш успішних з багатьох голландських художників-портретистів, які намагалися заробити собі на життя в кінці сімнадцятого століття в Англіі.Надо сказати, що англійська аристократія активно запрошувала до себе закордонних художників в той час, вважаючи за краще голландців.

Цитрусові в срібній вазі.

Портретний живопис в Англії, розквітла в XVIII столітті, в XVII столітті виконувалася виключно зарубіжними майстрами, що знаходили численну клієнтуру при королівському дворі Портретний живопис в Англії, розквітла в XVIII столітті, в XVII столітті виконувалася виключно зарубіжними майстрами, що знаходили численну клієнтуру при королівському дворі. Peter Lely (1618 - 1680) , Голландець за походженням, ще в 1641 році перебрався до Англії, вже давно працював при дворі, а з 1661р. був придворним художником короля Карла II Англійського і, маючи сильні зв'язки, вирішив прилаштувати Roestraten, але боячись конкуренції в області портретного живопису, поставив йому умова - не писати портрети. Roestraten імовірно стримав свою обіцянку, бо більше немає відомих портретів, крім автопортретов.Художнік став писати інші портрети - «портрети» об'єктів, зокрема, срібла, дорогого і рідкісного в ту пору китайського фарфору, інші предмети розкоші, тобто натюрморти.Іногда писав він і класичні голландські жанрові сцени. У 1666г. під час великого лондонського пожежі художник отримав серйозну травму стегна, що змусило його кульгати все життя. Коли його перша дружина померла, він одружився вдруге, але незабаром умер.Его син Брауер також став художником, він навчався у свого діда Франса Хальса.Своім творчістю Pieter Gerritsz van Roestraten вплинув на становлення таких майстрів натюрморту, як Christian Berentz (1658-1722) і Robert Robinson. Хоча Pieter Gerritsz van Roestraten ніколи не досяг ступеня тієї слави, яку мав у Лондоні сер Пітер Лелі, все ж попит на його роботи був чималий, його картини приносили високий прибуток в сімейний бюджет, що дозволило йому залишитися в Лондоні більш ніж на тридцять років до своєї смерті в 1700 р

Vanitas натюрморт Vanitas натюрморт

Натюрморт з кубком-Наутілусом і співай чашкою Натюрморт з кубком-Наутілусом і співай чашкою.

Натюрморт з кубком-Наутілусом і співай чашкою

Китайський чайник, срібна ваза, коробочка для імбиру і срібний свічник у вигляді раба.

Як бачимо, китайські порцелянові чашки, як і Мейсенським, ще не мали ручок. Коли в 1731 році відомий скульптор Йоганн Йоахім Кендлер приїхав в Мейсен в якості розробника зразків посуду, то він, нібито, не знайшов там жодного предмета з ручкою, щоб зручно попити чаю. Кендлер не тільки «приробив» ручки до всіх нових чашкам, а й придумав цілий напрям в дизайні чайного посуду - ручка стала елементом прикраси .. Порцелянові сервізи з Далекого Сходу, можна було побачити лише на столах найбільших знатних дворів, оскільки фарфор в ті часи був рідкісний і дуже дорогий. Батьківщиною порцеляни вважають Китай. В англійській мові навіть одна з назв порцеляни - «china». Китайці винайшли склад твердого фарфору ще приблизно в VI столітті, за тисячу років до того, як він став проводитися в Європі. За спробу вивезти таємницю його виготовлення з країни покладалася страта. Тому європейцям довго не вдавалося власне виробництво порцелянових приладів. У 1708 році знаменитому придворному керамістові Йогану Беттгер вдалося отримати першу європейську порцеляну, а незабаром з'явилася і посуд. Вже в 1710 році в саксонському містечку Мейсен була закладена перша в Європі порцелянова мануфактура. Спочатку дизайн європейської посуду нагадував китайську, в її декорі переважали китайські рожі і квіти лотоса. Зображувалися також екзотичні птахи і побутові сценки з китайської життя.

Натюрморт з супницею, німецьким кубком та устрицями.

Натюрморт зі срібною скринькою і позолоченим кубком.

Натюрморт з ісинська чайником.

Шкатулка з дорогоцінними прикрасами на столі, в основному німецького походження

Срібна ароматніца, брошка і перлове намисто.

Vanitas натюрморт

Vanitas натюрморт

Натюрморт з срібним посудиною.

Натюрморт з китайськими чайними чашками.

Зліва на картині зображений китайський чайник з ісинської кольорової глини, дуже цінна річ в той время.Ценность такої глини полягала в тому, що: Ісинська глина не впливає на аромат і смак запарюваної чаю. Саме тому виготовлена ​​з неї чайний посуд використовується для заварювання чаю з метою подальшого куштування його оригінального аромату і смаку, а також споглядання кольору, отриманого виключно в результаті взаємодії води з чайним листям. Вона здатна "вбирати" чайний настій, а також накопичувати в процесі постійного заварювання "чайну накип". І саме ця здатність дозволяє старим чайникам являти нам чудове "перетворення води в чай". Вона легко промивається. Якщо чайник довго не використовувати, то важко уникнути сторонніх запахів, які абсолютно неприпустимі в тому випадку, якщо ви дійсно хочете заварити чайничок хорошого чаю. Для усунення цих запахів досить два - три рази залити в чайник кип'яток, а після сполоснути прохолодною водою, і він знову готовий до використання без можливої ​​зміни природного аромату чаю. У чайничком з якісної глини дуже низька теплопровідність і повільна тепловіддача, завдяки чому чай всередині чайника остигає досить повільно, а ручку чайника завжди можна брати, без страху обпектися. І, нарешті, вона дуже Теплотривкість, і, якщо залити в чайник теплу воду, а потім варити в ньому чай, можна не турбуватися про те, що чайник розколеться.

І, нарешті, вона дуже Теплотривкість, і, якщо залити в чайник теплу воду, а потім варити в ньому чай, можна не турбуватися про те, що чайник розколеться

Одна з кращих практичних характеристик ісинська чайників, яка дозволяє здійснювати той самий "чудесне перетворення", пов'язана з досить високим показником пористості. Адже саме пори забезпечують хорошу циркуляцію повітря. Вміщені в лілового глині ​​в великій кількості оксиди металів утворюють в її микроструктуре безліч скупчень, з - за чого ісинські чайники і володіють порами двоїстого характеру. Іншими словами, така глина запускає всередину себе зобов'язання, передбачені в чаї компоненти і зберігає їх там, немов мед у стільниках. Крім того, багато типів ісинська глин володіють хорошою пластичністю і зчепленням з - за чого дуже зручні для створення художніх елементів і тонкої обробки. Всі ці природні характеристики і зробили ліловий глину винятковою для створення прекрасних чайників.

Всі ці природні характеристики і зробили ліловий глину винятковою для створення прекрасних чайників

Срібна кружка з кришкою, кубок з золоченням, коробка ювелірних виробів і шовкова тканина.

Срібна кружка з кришкою, кубок з золоченням, коробка ювелірних виробів і шовкова тканина

Натюрморт з антикварними книгою, золотим ланцюжком, китайським чайником і вазою-ароматніца.

Натюрморт з антикварними книгою, золотим ланцюжком, китайським чайником і вазою-ароматніца

Натюрморт з вазою з ланцюжком з срібла, Помандер, коричневим китайським чайником і глобусом.

Натюрморт з вазою з ланцюжком з срібла, Помандер, коричневим китайським чайником і глобусом

Натюрморт з фруктами і срібним кубком короля Іоанна (Безземельного).

Натюрморт з фруктами і срібним кубком короля Іоанна (Безземельного)

Чотирнадцятого століття історична реліквія - срібний кубок, багато прикрашений позолотою, емаллю і коштовним камнямі.Сцени полювання прикрашають тіло кубка, а також кришку. Це найстаріший дорогоцінний кубок Англіїї -Кубок короля Іоанна (Безземельного). Це найстаріший і найкращий зразок всіх англійських світських середньовічних кубків, і був використаний протягом століть як "кубок любові". Горда власність округу Кінгс Лінн графства Західний Норфолк, резиденції королів, знаходиться зараз в якості однієї з регалій в Ратуші, де вона поміщена в високому скляному футлярі. Історичний кубок за легендою належав королю Іоанну, як отримане від Річарда Левове серце спадок разом з іншими коштовностями, які, нібито випадково були змиті сильною хвилею в Північне море під час проходження обозу по мілині поблизу гирла річки на допомогу войскам.Долгое час - майже 700 років шукали цей скарб, і, здається, що знайшли і врятували тільки цей кубок.Но король Іоанн раптово помер в 1216г. (вважають, що його отруїли) і я не зовсім розумію, як цей кубок, виготовлений в 1325г. міг йому належати при жізні.Что-то тут не так. Кубок, вважають, більш давнє - його отримала свого часу в спадок бабуся Річарда і Іоанна, яка була німецького проісхожденія.Кубок теж виготовлений в Германіі.Сейчас кубок оцінюється у п'ятнадцять тисяч фунтів! Всередині чаші на дні на одному боці зображено постать яструба на зап'ясті і мисливський ріг, з іншого боку можна побачити напис "Кубок короля Іоанна" (тисячу триста двадцять п'ять) .Скорее за все, цей кубок і був виготовлений на замовлення в Німеччині в 1325г. в пам'ять про короля Іоанна.

Натюрморт з свічником Натюрморт з свічником.

Регалії Лондона.

____________________

Це, по суті, не тільки алегорія - королівські регалії говорять про всіх багатства, які з собою в інше життя не візьмеш, але і вельми історичний натюрморт.Ісходя з того, що Pieter Gerritsz van Roestraten прибув в Лондон десь між 1663-65гг . і був введений в коло художників при дворі, то він зобразив регалії влади Англії, регалії короля Карла II, що не перейдуть йому у спадок від попереднього короля Карла I і обрання, а зовсім нові, щойно створені ... Карл I (англ. Charles I of England, 19 листопада 1600 (16001119) - 30 січень 1649, Лондон) - король Англії, Шотландії та Ірландії з 27 березня 1625 року. З династії Стюартів. Його політика абсолютизму і церковні реформи викликали повстання в Шотландії та Ірландії і Англійську революцію. В ході громадянських воєн Карл I зазнав поразки, був відданий під суд парламенту і страчений 30 січня 1649 року в Лондоні.

Карл Перший, портрет Van Dyck.

Справа в тому, що Олівер Кромвель, лорд-протектор Британії з 1б53 по 1658 рік, саме і стратив короля Карла I і цим зіграв не саму красиву роль в історії своєї країни. Він не тільки підірвав основи абсолютної монархії, а й з ненависті до монарху знищив усі найцінніші історичні символи королівської влади: корони, скіпетр, державу, трони, мантії. Частина їх переплавили в монети, частина розтягнули. І сьогодні в музеях Лондона, в тому числі в Тауері, зберігаються королівські цінності, які були створені вже після 1660 року. Регалії - знаки королівської, імператорської або царської влади - відомі з глибокої давнини і в розвинених державах приблизно однакові: це корона, держава, скіпетр, мантія, меч або шпага, трон. І якщо уважно придивитися до традиційних парадним зображенням англійських королів, то вони сидять на троні, на голові корона, в руках держава і скіпетр. Можна назвати й інші атрибути і символи королівської влади, не настільки помітні, наприклад щит, лицарські обладунки. Корона, яку ми бачимо на картині і яку можна побачити в Тауері, - копія знищеної корони святого Едуарда. Вона була створена для коронації короля Карла II в 1661 році.

Вона була створена для коронації короля Карла II в 1661 році

Карл II (англ. Charles II, 29 травня 1630 - 6 лютого 1685) - король Англії і Шотландії з 1660г.Коронація була в 1661г.На картині зліва також зображені Регал ії, саме ті, що малював Pieter Gerritsz van Roestraten.

На картині зліва також зображені Регал ії, саме ті, що малював Pieter Gerritsz van Roestraten

Карл II, портрет пензля John Michael Wright

Ця корона прикрашена діамантами, рубінами, сапфірами і смарагдами і вважається найціннішою в світі. Серед дорогоцінних каменів, що прикрашають її, особливо слід назвати сапфір Стюартів, рубін Чорний принц.

Саме цю корону ми бачимо на картині художників. Там же скіпетр і майже не видно державу.

А ось державна шпага зовсім інша ...

На картині Pieter Gerritsz van Roestraten також зобразив кубок - посудину з маслом для помазання, нагрудні коштовності і найцікавіший, на мій погляд, предмет з меха.На мантію не схожа, схоже на шапку, але занадто великого размера.Да і невідомо з історії про хутряних шапках королів Англіі.Что ж це? Хутряні шапки з'явилися при королівському дворі Англії тільки після Наполеона, та й то це були чорні ведмежі хутряні шапки охорони короля.Загадка ... Сподіваюся, хто-небудь пояснить призначення цього предмета.

____________________

Натюрморт з чайними чашками Натюрморт з чайними чашками

Натюрморт з срібним свічник му

Vanitas натюрморт

Натюрморт із срібною ємністю з кришкою.

Кухонний інтер'єр з відпочиває біля столу м'ясника жінкою і жінкою, яка годує дітей.

Дивна мавпочка, як втім і на картинах багатьох голландських майстрів, заглядає під спідницю молодий женщіни.Етім мавпа займається і на другий жанрової картіне.Ізвестно, що в нідерландському мистецтві XVI і голландського живопису XVII ст. мавпа завжди втілювала гріх жадання, чуттєву розбещеність.

мавпа завжди втілювала гріх жадання, чуттєву розбещеність

Розпущене кухаря.

http://www.mbam.qc.ca/collections/-/art/artist/6124?q=%22Roestraten%2C%20Pieter%20van%22#http://www.mbam.qc.ca/collections/

http://www.goldenkite.com/gallery/s...i=1559&c=98

http://www.askart.com/AskART/artist...artist=11141991

http://londonmania.ru/tea?id=133

http://londonmania.ru/tea?id=133

http://www.kingslynnonline.com/pictures-2/picture-features/king-johns-cup/

http://www.interads.co.uk/~jbh/

http://www.bbc.co.uk/arts/yourpaint...-van-roestraten

Pieter Gerritsz. van Roestraten .

http://arthistoryreference.com/a1/38001.htm

http://bilddatenbank.khm.at/viewArtefact?id=1578

ROESTRATEN Pieter Gerritsz. van, ca 1630 1700 (Netherlands)

http://tuku.minghuacheng.com/?ctl=p...ew&id=19098

http://www.liveinternet.ru/journals...ext&categ=1

Что ж це?
Ca/collections/-/art/artist/6124?
Ru/tea?
Ru/tea?
At/viewArtefact?
Com/?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация