Голлівуд про Росію: Фільми, освітившись історію нашої країни

Росія в голлівудських фільмах - де правда, а де брехня?

Більшість зарубіжних акторів, яким довелося зіграти у фільмах про Росію, знятих в Голлівуді, потрапляючи в нашу країну, не приховують, що вони вражені безмежними просторами і масштабним пишністю. Тим не менш, стереотипи про Росію, на яких виховується більшість американців, не можуть не впливати на їхнє сприйняття нашої країни до тих пір, поки вони особисто не побачать її. І в цей момент стереотипи ламаються, закордонні знаменитості визнають, що ніяк не очікували такої атмосфери, яку в сукупності дає російська природа, людське суспільство, культура і визначні пам'ятки. «Зірки» Голлівуду відчувають майже дитячий захват від Росії, і багато хто з них в інтерв'ю зізнаються, що дуже хотіли б жити тут. Не будемо наводити вічний приклад про вушанки і ведмедів з балалайками, відзначимо лише, що подібні до цього уявлення про Росію продовжують існувати в Америці, але вже не настільки поширені.

Наприклад, який відвідав в минулому році Москву актор Райан Рейнольдс зазначив, що закохався в російську столицю, і вважає росіян «найкрутішими в світі людьми». Арнольд Шварценеггер періодично відвідує російських спортсменів, і з глибокою повагою ставиться до них і до їх батьківщині. Пірс Броснан, опинившись в Москві в 2014 році, втік від охорони, щоб прогулятися по Червоній площі, актора так вразила наша столиця, що він мріє потрапити сюди ще раз. І це лише кілька прикладів.
Чимало зірок Голлівуду останнім часом зацікавилися історією і культурою Росії, вони читають наших класиків, дивляться театральні постановки, а також фільми вітчизняних режисерів. Але поки, на жаль, це не може дати їм можливість, щоб фільми про Росію, які знімаються в Голлівуді, в повній мірі відповідали дійсності і були на 100% адекватні їй.

Але поки, на жаль, це не може дати їм можливість, щоб фільми про Росію, які знімаються в Голлівуді, в повній мірі відповідали дійсності і були на 100% адекватні їй


Трапляються і промахи, прикрі ляпи, фрази або написи на якомусь подобі російської мови. Як це було, наприклад, в картині «Перевага Борна» в 2004 році, де герой Метта Деймона вирішив скористатися телефонною книгою в кабінці платного таксофона в Москві, що дуже розчулило столичних жителів, які живуть в місті з населенням, вже давно перевищили 10 мільйонів чоловік, де телефонна книга просто відсутня, як вид. Той же Борн пред'являв підроблений російський паспорт, де мало бути позначено трохи дивне ім'я «Фома Кіна», але так як його набирали латиницею на російській розкладці, то вийшло «Лштшфум Ащьф». У 1963 році фільм про Бонда «З Росії з любов'ю» - скляні двері російського посольства замість слів «на себе» і «від себе» забезпечені незрозумілими неросійськими словами. У «Червоної спеці» зі Шварценеггером, міліціонер, начебто друкує звіт російською мовою, але користується латинським алфавітом.


Викладач історичного факультету Бостонського університету Харлоу Робінсон, чия спеціальність російська і радянська культура, стверджує, що в минулому столітті режисери Голлівуду, які знімали фільми про Росію, в більшості своїй мали вкрай мало знань про цю країну.

У 2015 році через спотворення фактів був заборонений до прокату в Росії фільм «Номер 44», що розповідає про відбувалися в сталінські часи вбивствах дітей. Експерти з Міністерства культури РФ, що прийняли це рішення, заявили, що події в ньому трактуються досить своєрідно, не кажучи вже про спотворення багатьох історичних фактів і характерів радянських людей, що жили в той час. Наближалася 70-я річниця Перемоги у Великій Вітчизняній війні, тому допускати в прокат фільм такого роду було просто неприпустимо. В основу сценарію лягла книга Тома Роба Сміта, написана в 2008 році «Дитя 44». Постановник фільму Даніель Еспіноса зняв в головній ролі Тома Харді, який зіграв офіцера радянської розвідки Льва Демидова. У 1953 році він, переживши Голодомор і дійшовши до Берліна, приймається за розслідування серії вбивств дітей.

У 1953 році він, переживши Голодомор і дійшовши до Берліна, приймається за розслідування серії вбивств дітей

У 1944 році Голлівуд, на підтримку самовідданої боротьби радянського народу у Великій Вітчизняній війні, зняв фільм «Пісня про Росію» з Робертом Тейлором в головній ролі. Він зіграв американського диригента, який приїжджає в Росію грати Чайковського і шалено закохується в російську піаністку Надю, роль якої виконала кохана актора Сьюзен Пітерс. У картині закохані їдуть в рідне село Наді, в цей момент і починається війна. Думка про фільм, в основному, позитивне. Правда, завдяки тому, що життя радянських людей була кілька прикрашена, він вважається прорадянської пропагандою. Але, в цілому, фільм досить непоганий, незважаючи на наявність певних накладок, в роді несхожого на себе Сталіна і присутньої в кадрі англійської мови. У США цей фільм, поряд з «Місією в Москву» і «Північної зіркою», навіть фігурував в розслідуванні антиамериканської діяльності.
Все в тому ж 1944 року Льюїс Малстоун зняв фільм «Північна зірка». Назва відповідає назві українського колгоспу, життя мирних громадян в якому, як і в сотнях інших, перервав напад фашистів. Німецький лікар переливає кров від російських дітей пораненим німецьким солдатам. Його нітрохи не турбує, що в процесі деякі діти вмирають. Тих, хто залишився в живих дітей звільняють колгоспники, які пішли в партизани, а німецького доктора вбиває його ж російський колега.
«Місія в Москву» була знята трохи раніше - в 1943 році за книгою американського посла Джозефа Девіса, фактично це екранізовані мемуари про його роботі в СРСР. Вважається, що в фільмі досить об'єктивно представлений і рівень радянської економіки, і прагнення радянського народу до миру. Картина отримала схвалення Франкліна Рузвельта.

Зараз плануються зйомки фільму про Леніна з Леонардо Ді Капріо в головній ролі. Актор зізнався, що не тільки дуже задоволений, що йому, нарешті, доведеться зіграти великого вождя, а й вважає, що російська історія - це безмежний простір для створення фільмів. У планах Ді Капріо найближчим часом відвідати Ульяновськ, щоб максимально вжитися в роль Леніна і відчути атмосферу міста. Картина буде заснована на відомих фактах і підтверджених події з життя Володимира Леніна. Актор має намір познайомитися з рідними вождя революції і дізнатися про нього, так би мовити, з перших вуст.
До речі, Ді Капріо вже не в перший раз випадає можливість зіграти одного з великих політичних діячів Росії - в минулому році Голлівуд розпочав підготовку до зйомок картини під назвою «Путін», якому пророкували статус справжнього політичного трилера. Зіграти головну роль запропонували ні кому іншому, як Леонардо. Звичайно, беручись за такий глобальний проект і режисери, і сценаристи, розуміли, що це буде дуже складне завдання. Усвідомлювати це повинен і виконавець головної ролі - адже, щоб картина відповідала дійсності, доведеться ретельно вивчити масу архівної інформації, а основна маса відомостей про дійсність російського президента зараз, по всій видимості, навряд чи доступна. Загалом, масштабний проект був засекречений найсуворішим чином, за роботу над ним взялися три сценариста і режисер, відзначений «Оскаром», на бюджет фільму заплановано 90 мільйонів доларів.

Росія в голлівудських фільмах - де правда, а де брехня?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация