Голодомор, 24 листопада: в Україні вшановують пам'ять жертв, новини України, Оглядач

У суботу, 25 листопада, в Україні і ще 32 країнах світу вшанували пам'ять жертв Голодоморів - мільйонів українців, знищених тоталітарним комуністичним режимом.

День пам'яті жертв Голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 і 2007 років.

До Дня пам'яті в храмах Києва та на території всієї країни провели поминальні панахиди, а також траурні заходи біля Меморіалу жертв Голодомору.

До Дня пам'яті в храмах Києва та на території всієї країни провели поминальні панахиди, а також траурні заходи біля Меморіалу жертв Голодомору

Голодомор

ТСН

Facebook Петра Порошенка

Також в рамках заходів до 85-ї річниці пам'яті жертв Голодомору традиційно відбулася громадська акція "Запали свічку". О 16:00 пам'ять жертв геноциду українського народу вшанували хвилиною мовчання. В цей час бажаючі встановили свічку на підвіконні. У мережі також поділилися знімками.

На всіх державних будівлях і спорудах, підприємствах і організаціях приспустили Державний Прапор України. У всіх містах України, на радіо і телебаченні обмежили проведення розважальних програм і заходів.

Президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман оприлюднили звернення з нагоди Дня пам'яті.

"Цей день також спонукає нас ще раз подивитися прямо в очі жахливою правді: голодомори в Україні були штучними, досконалими людьми проти людей. Точніше - нелюдами проти людей. І в ім'я збереження України ми повинні завжди пам'ятати і про жахливі злочини, заподіяні комуністичним режимом на українських землях ", - підкреслив глава держави.

При цьому Гройсман уточнив, що 85 років тому керівництво СРСР улаштував геноцид проти українського народу. "Мільйони людей стали жертвами голодомору, який штучно створив радянський режим", - написав він.

Крім того, під час церемонії пам'яті президент заявив, що Росія несе історичну відповідальність за Голодомор, тому що є правонаступницею Радянського Союзу.

У цей день представник держдепартаменту США Хізер Нойерт заявила, що результатом політики Росії щодо України стала загибель тисяч українців, як це було в період Голодомору.

"Сьогодні українці знову гинуть в результаті спроб Росії знищити самобутність і прагнення українського народу в бік Заходу. Триваюча агресія Росії на сході України привела до загибелі більше 10 тис. Чоловік", - йдеться в заяві.

Українці в мережі згадують ці страшні події, які довелося пережити їм, або їх близьким.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-23, 1932-33 і голод 1946-47 років. Наймасштабнішим з яких був Голодомор 1932-33 років - визнаний геноцидом українського народу, здійснюваним тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

Події 1921-1923 рр. і 1946-1947 рр. кваліфікуються як масовий голод, геноцидний характер якого поки не доведений.

Масштаби трагедії 1932-33 рр. до сих пір залишаються дискусійним питанням.

Згідно з даними Інституту національної пам'яті, Голодомор 1932-33 років забрав 4,5 млн життів, з них 3,9 млн через надмірну смертність, 1 млн з них - діти у віці до 10 років; 0,6 млн - ненародженими. 60% - чоловіки, 40% - жінки.

У 1932-1934 роки від голоду померло 13% від загальної чисельності населення України. У містах втрати становили 4% населення, в сільській місцевості - 16%, тобто серед селян кожен шостий був приречений на смерть від голоду.

Найбільша концентрація смертності спостерігалося в 1933 році, на цей рік припадає 90% людських втрат.

При цьому найбільших втрат зазнала Київська та Харківська області, на кожну з них припадає понад 1 млн втрат.

Протягом тривалого часу Голодомор в Україні замовчувався радянською владою. Дослідження щодо цієї трагедії почалися лише в кінці 80-х років минулого століття.

В Україні Голодомор 1932-1933 років на офіційному рівні розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР.

Відповідне рішення в листопаді 2006 року прийняла Верховна Рада.

Згідно з останніми соцопитуваннями, 77% українців вважають цю трагедію геноцидом.

як повідомляв OBOZREVATEL , Раніше історики розповіли, як Москва топила таємницю про Голодомор в крові .

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация