Голодомор - чорна діра нашої історії - екс-президент Ющенко

Наша трагедія - це застереження для всіх націй світу, підкреслив Віктор Ющенко. Наша трагедія - це застереження для всіх націй світу, підкреслив Віктор Ющенко

Віктор Ющенко вшанував пам'ять жертв Голодомору / фото УНІАН

Голодомор - не просто біль і рана. Це - чорна діра нашої історії, яка могла безповоротно поглинути не тільки Україну, а й будь-яку найменшу надію на життя.

Про це в 85-ті роковини Голодомору 1932-1933 років на своїй сторінці в Facebook написав екс-президент України Віктор Ющенко.

Він звернувся з проханням в цей день згадати всіх.

"У моїй долоні - колосок пшениці. Якби я міг простягти цей колосок маленькому хлопчику, який помер від голоду 33-го року біля поля в селі Крути на Чернігівщині. Дівчинці в селі Виленка на Житомирщині. Жінці в селі Красногірка на Одещині. Чоловікові в селі Теплівка на Полтавщині. до болю і до болю в серці я хотів би цей колосок подати і своєму дідові Іванові, який помер від великого голоду разом зі своєю великою родиною в 1932 році.

Читайте також "Злочини нелюдей проти людей": Порошенко звернувся до українців у День пам'яті жертв Голодомору

Дорогий український народе! Ми разом. Сьогодні Україна і світове українство розпочинають вшанування 85-ту річницю страшної катастрофи - Голодомору 1932-1933 років. Поминаємо кожну душу, кожну жертву і кожного мученика. До сих пір не знаємо всього масштабу цієї трагедії. Повільно - з пам'яті людей, з тих таємних архівів, з тих диявольських "окремих папок" - з'являється її смертельний лик ", - написав Ющенко.

"Злочини більшовизму і сталінізму тотожні злочинам нацизму і гітлеризму. Їх природа - одна: людиноненависництво. Всім нинішнім апологетам сталінізму я кажу прямо і твердо - ваші спроби приречені, виправдання немає і не буде, покайтеся за свій гріх! Це ваша моральна відповідальність перед країною і нацією. Наша трагедія - це застереження для всіх націй світу ", - зазначив екс-президент.

Ющенко переконаний, що історична справедливість, безумовно, настане.

"Моє сьогоднішнє слово - не реквієм. Моє слово - це гімн українському народові, чия сила незнищенна. Він переміг смерть. Проти загрози тотального знищення - ми вистояли. Український народ переміг, бо перемогла його державність, виникла держава. Ми вистояли завдяки мільйонам чесних людей, які не тільки воювали за Україну, а й будували її своєю великою і щоденною працею. Ми вистояли, бо воля, правда і життя творилися всіма - Донецьком і Львовом, Луганськом і Ужгородом, Севастополем і Одесою, Харковом і Тернополем, Полта ой і Луцьком, Дніпром і Івано-Франківськом, Сімферополем і Черніговом, Києвом і всією Україною. Ми перемогли у вирішальній битві зі злом. Сьогодні ми повинні перемогти у вирішальній справі - повернути Україні саму себе ", - закликав Ющенко українців.

Як повідомляв УНІАН, в Україні сьогодні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

В цьому році виповнюється 85-та річниця Голодомору - злочини, організованого більшовицьким тоталітарним режимом.

Згідно з даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України, втрати населення через надмірну смертність під час Великого Голоду становили 3,9 млн чоловік.

Читайте також Порошенко: історична відповідальність за Голодомор лежить на РФ як правонаступниці СРСР

За регіональним розподілом втрат, з тодішніх 7 областей, які входили до складу України, які найбільше постраждали Київська та Харківська області. У кожній з них передчасно померли понад 1 млн осіб.

Крім того, за даними дослідників, в пікові місяці Голодомору кожну хвилину в Україні вмирали 24 людей, щогодини - 1 тис. 440, щодоби - 34 тис. 560.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Однак наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, який здійснюється тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

У всіх населених пунктах України сьогодні пройдуть жалобні заходи пам'яті жертв Голодомору. Зокрема, в столиці такі заходи пройдуть в Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" за участю президента Петра Порошенка та інших посадових осіб.

О 16.00 разом із загальнонаціональною хвилиною мовчання відбудеться вже традиційна громадська акція «Запали свічку пам'яті». Кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні (або на балконі), вшанувавши таким чином пам'ять мільйонів українців, убитих голодом в Україні.

1 вересня 2018 року в Києві розпочалась міжнародна акція «Запали свічку пам'яті», яка протягом 85 днів проходила в 85 куточках світу. Мета акції - об'єднати українців усього світу для пам'яті про Голодомор-геноцид 1932-1933 років.

На сьогоднішній день 16 країн визнали Голодомор геноцидом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация