Голодування: шкода чи користь?

Сьогодні навколо теми голодування точаться запеклі суперечки. Лікарі ніяк не можуть вирішити: корисно голодувати чи ні?

Голодування як ритуал і спосіб оздоровитися

З давніх часів люди різних релігій в певні пори року утримувалися від їжі. Дотримуючись такої пост, людина очищав своє тіло і дух. Сьогодні ж люди голодують не тільки з релігійних мотивів. Деякі борються із зайвою вагою, а хтось очищає тіло від токсинів. Медики в основному виступають проти таких екстремальних заходів, і попереджають, що тривале голодування є величезним стресом для організму. У той час як прихильники голодування бачать лише плюси у відмові від їжі. Люди, практикуючі голодування, вказують на той факт, що стародавня людина мимоволі часто голодував в пошуках їжі. Тому тривалий стан голоду закодовано в наших генах.

На сьогоднішній день існує більше дюжини методик голодування: голодування по Бреггу, по Шелтону, сухе голодування, ступеневу голодування і багато інших. Тут ми не будемо описувати ті чи інші методики, а сфокусуємось лише на суті питання.

Голодування і зайву вагу

Тривале голодування - далеко не найкращий спосіб схуднути. Тут сходяться на думці, як лікарі-дієтологи, так і голодувальники. Для втрати ваги голодування неефективно з кількох причин. По-перше, повністю відмовившись від їжі, ви на перших порах будете втрачати в основному рідину, але не зайву жирову масу. А ось жир-то якраз буде зберігатися максимально довго, бо ваш організм швидко «розкусить» в чому справа, і всіляко намагатиметься, у що б то не стало зберегти запаси.

Метаболізм при голодуванні істотно сповільнюється, адже у організму кожна калорія на рахунку. Таким чином, після виходу з голодування з таким уповільненим обміном є дуже велика ймовірність з лишком повернути втрачені кілограми.

Дослідження показують, що для схуднення ефективні короткочасні голодування по 24-36 годин. Однак і в такому випадку необхідно грамотно виходити з голодування і не накидатися на їжу з розлюченим апетитом. Лікар-дієтолог Світлана Фус розповідає, що при відсутності протипоказань можна раз на місяць влаштовувати короткочасні голодування по три дні. - Це буде менш збитково для організму. Також людині легше увійти і вийти з короткострокового голодування, ніж при тривалій відмові від їжі, - зазначає лікар.

Чи допомагає голодування позбутися від токсинів?

Очиститься чи наш організм голодуванням? Розібратися в цьому не так-то легко. Одні фахівці запевняють, що наш організм взагалі не потребує ніякої очищення. Ми прекрасно «екіпіровані» необхідними органами для того щоб позбавлятися від непотрібних продуктів обміну. Наші нирки, печінку, легені, шкіра, кишечник і лімфатичні вузли то і роблять, що постійно очищають наше тіло від токсинів. Тому в додаткові заходи очищення немає ніякої потреби.

Інші ж авторитетні експерти вважають, що сучасне харчування людини сприяє накопиченню шлаків в організмі. Такі хвороби, як атеросклероз, діабет, депресії і безліч інших недуг, на думку цих фахівців, можуть бути плачевним результатом саме крайнього забруднення організму. За допомогою голодування людина позбавляється від шлаків. Крім того, багато токсичних речовин накопичуються в жирових відкладеннях. А як було згадано вище, короткострокове голодування сприяє спалюванню жиру, а разом з ним і виведенню шкідливих сполук.

Голодування продовжує життя

Численні досліди на щурах і мавпах показали, що тварини, які споживали менше калорій, жили довше. Інші досліди також показують, що чергування циклів помірної дієти і голодування істотно подовжує життя, роблячи її набагато якісніше.

Прихильники голодування стверджують, що за допомогою відмови від їжі можна вилікувати і безліч захворювань. Світ знає чимало історій, як з допомогою тривалого голодування людям вдавалося справлятися з ішемічною хворобою серця, артрит, кишковими захворюваннями і навіть раком!

Деякі психотерапевти відзначають, що за допомогою короткочасного голодування можна справлятися зі стресом і депресією. Для початку необхідно утримуватися від їжі протягом 6-8 годин, і поступово збільшуючи час до 1-2 діб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГОЛОДУВАННЯ ЯК НЕПРАВИЛЬНЕ ХАРЧОВЕ ПОВЕДЕНИЕ

дотримуємося обережність

Отже, якщо ви зважилися голодувати, то до такого кроку варто підходити, зваживши всі «за» і «проти». Для початку обов'язково пройдіть повне медичне обстеження на наявність хронічних захворювань і оцінки роботи вашої серцево-судинної і ендокринної систем. Пам'ятайте, що голодування повинне проходити під контролем лікаря, щоб мінімізувати можливі негативні наслідки відмови від їжі. Також ви повинні точно знати, для чого ви хочете голодувати? Залежно від поставлених цілей, лікар може внести певні корективи.

Категорично заборонено голодувати при:

  • вагітності;
  • серцевої недостатності, аритмії;
  • атрофованості м'язів;
  • гепатиті;
  • захворюванні нирок, зокрема ниркової недостатності.

Будьте здорові!

Михайло Хецуріані

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ГОЛОДУВАННЯ ДЛЯ нездоровий

медитативні ГОЛОДУВАННЯ

Завантаження ...

Лікарі ніяк не можуть вирішити: корисно голодувати чи ні?
Чи допомагає голодування позбутися від токсинів?
Очиститься чи наш організм голодуванням?
Також ви повинні точно знати, для чого ви хочете голодувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация