«Голос Америки»: США подарують Узбекистану понад 300 колісних бронемашин з протимінної захистом

Даніель Розенблюм, заступник помічника держсекретаря США з питань Центральної Азії розмовляє з журналістом «Голосу Америки»

Сполучені Штати Америки подарують Узбекистану 308 одиниць колісних бронемашин з посиленим протимінним захистом (MRAP) і 20 одиниць броньованих ремонтно-евакуаційних транспортних засобів в рамках програми «Передача надлишків озброєнь» (Excess Defense Article, EDA). Про це в інтерв'ю «Америка ОВНС» (узбецька служба радіостанції «Голос Америки») повідомив заступник помічника держсекретаря США з питань Центральної Азії Даніель Розенблюм.

За його словами, США впевнені, що Узбекистан потребує цих бронемашинах для використання їх в боротьбі з тероризмом і наркобізнесом. Розенблюм підкреслив, що надаються транспортні засоби - виключно оборонного характеру і не є летальним зброєю, вони будуть надані виключно у відання Міністерства оборони Узбекистану. «Вони призначені для захисту персоналу, екіпажів і пасажирів в регіонах, де можуть бути вибухові пристрої, міни і так далі», - пояснив представник Держдепартаменту. За його словами, дані броньовики не використовувалися в Афганістані, а надійдуть «з інших місць».


Згідно Вікіпедії, M-ATV - сучасний колісний бронеавтомобіль - створений американською компанією Oshkosh Truck. Вартість однієї машини становила в 2009 році близько 470.000 доларів

«Америка ОВНС» зазначає, що ця техніка буде найбільшою військовою допомогою, наданою США в регіоні Центральної Азії. Доставкою до місця призначення США зайнялися ще в грудні 2014 року, а весь процес займе кілька місяців, додав Розенблюм. Доставку оплатить приймаюча сторона, тобто - Узбекистан.

Він повідомив, що Таджикистан і Казахстан також проявили інтерес до військової допомоги США, і зараз сторони працюють над визначенням того, що «а) їм потрібно і б) чи є у нас те, що вони хочуть».

«У нас є ряд інтересів у відносинах з Узбекистаном та іншими країнами регіону, - пояснив Розенблюм. - І ми хочемо зберегти з ними надійний зв'язок, надійний рівень співпраці в усіх сферах. Безпека - сфера, в якій у нас спільні інтереси і турботи. Ми також стурбовані терористичною загрозою і незаконним обігом наркотиків, які проходять через регіон, і в цих сферах ми хочемо співпрацювати. Тому що співпраця з такими країнами, як Узбекистан, - найкращий спосіб вирішення цих проблем. У той же час хочу підкреслити важливість демократичного розвитку і поваги міжнародного права, прав людини, це частина нашої політики в регіоні і в усьому світі. І не тому, що це наші цінності, але тому, що в довгостроковій перспективі це є найкращою гарантією стабільності в усіх цих країнах. Таким чином, ми тісно взаємодіємо з Узбекистаном з питань демократії та прав людини і питань безпеки, і ми думаємо, що зможемо вирішувати обидва питання, намагаючись підтримувати баланс у відносинах ».

Нагадаємо, незважаючи на погану репутацію Узбекистану в сфері дотримання прав людини, Конгрес США дав Держдепартаменту дозвіл на поставку озброєнь Узбекистану рік тому. Перед цим протягом десяти років, з 2004 року, діяли обмеження на поставку уряду Узбекистану ряду видів військової техніки, які були введені США в світлі погіршення ситуації навколо свободи слова в цій центральноазіатської країні, переслідування правозахисників і придушення громадянського суспільства в цілому.

після андіжанських подій відносини Ташкента і Вашингтона зіпсувалися ще сильніше. Однак пізніше Узбекистан знову став життєво необхідний США як транзитна територія для постачання військ в Афганістані, і адміністрація Барака Обами і Пентагон зайнялися лобіюванням в Конгресі пропозиції відмовитися від обмежень. У 2011 році Конгрес США прийняв рішення скасувати обмеження на надання військової допомоги Узбекистану.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация