Головне про «прямої лінії» з Володимиром Путіним

Про що сказав Володимир Путін і про що промовчав, чого чекали, а головне, що почули під час «прямої лінії» від президента до народу. Анонсованої сенсації не сталося. Про що сказав Володимир Путін і про що промовчав, чого чекали, а головне, що почули під час «прямої лінії» від президента до народу

Прес-служба президента РФ

П'ятнадцяте за рахунком спілкування Володимира Путіна з народом тривало чотири години, глава держави відповів на 73 питання. Гострі питання прозвучали і здебільшого не отримали конкретних відповідей. Любителі ловити сигнали від президента, може бути, зловили для себе щось і в цей раз, але обіцяної інсайдерами карколомної новини так і не сталося. Для тих, хто не дивився 15 червня «пряму лінію», «Фонтанка» зібрала найцікавіше.

"Де гроші?"

Почав президент з економіки, так що хто зібрався довелося вислухати чергову підбадьорливу увертюру: рецесія закінчилася , ВВП зростає, інфляція на рекордно низькому рівні, від санкцій повнісінько плюсів. Як тривожної скрипки, яка вступала потім ще кілька разів, - 13,5% росіян за межею бідності, відсутність індексації зарплат частини бюджетників, падіння доходів населення. Коли дійшло до конкретних питань, стало ще сумніше. Вчителька з Іркутської області з зарплатою в 16,5 тисячі президента здивувала, середня по регіону там 30 тисяч рублів. Президент попросив місцеву владу звернути увагу на ситуацію, і це стало лейтмотивом спілкування з регіонами. Губернатора Забайкалля глава держави попросив розібратися з погорільцями 2015 року, в Іжевськ - спасибі графіком - зібрався приїхати особисто, а тезку з Ставропольського краю просто запитав: « Володимир Володимирович, де гроші? », І соколи генпрокурора Чайки подивилися на південь Росії.

Исаакий і «Матильда»

Ні про пенсійний вік, ні про материнський капітал нічого конкретного не почули. Та й не чекали. Всім були потрібні одкровення з приводу основних політичних мемів: Ісак, санкції, «Матильда», реновація п'ятиповерхівок (які зовсім не п'ятиповерхівки), особисте життя і внуки. Обійшлося без сенсацій.

Говорячи про передачу Ісаакіївського собору, президент повідомив, що там можна об'єднати музейну та релігійну функцію, нагадав, що живемо ми в світській державі, однак захисники Ісаакія від домагань церкви зажурилися: глава держави кілька разів нагадав, що будувався собор саме як храм і належав - нехай і опосередковано - Церкви в особі імператора.

Петербурзька повістка, яку питанням про соборі поставили працівники Балтзавода, цим, по суті, і обмежилася. Хіба що сам завод похвалили за криголами. Але ж уважний глядач міг розрізнити в залі прес-секретаря петербурзького метрополітену Юлію Шавель. Вона сиділа поруч з машиністом підірваного 3 квітня поїзда метро, ​​черговим по станції «Технологічний інститут» в той день і співробітником служби контролю, який знайшов вибухівку на «Площі Повстання». Збиралися розповісти про відставання в метробудуванні і про те, що половина міста не має прямого доступу до підземки, а також запитати про відповідну федеральною програмою. Чи не зрослося, як і у ще двох представників Петербурга в залі, які хотіли торкнутися проблеми хоспісів та маломобільних груп населення. У підсумку питання передали в письмовому вигляді.

Суміжну з Ісааком проблему «Матильди» підняв актор Сергій Безруков: роль Ісуса Христа в кар'єрі не завадила йому поцікавитися, що стоїть за перевірками щодо режисера Олексія Учителя, та й Кирила Серебренникова заодно. Путін згадав, що про царську сім'ю знімалися фільми і жорсткіше, ніж твір Учителя, і заявив, що фільм ніхто не забороняє., Хоча у депутата Поклонский є право на власну думку . А про Серебренникова нічого не сказав.

«Дитину можете показати?»

Яскравим моментом «прямої лінії» став репортаж з пологового будинку. Кореспондент, перервавши питання лікаря-акушера про заходи щодо стимулювання народжуваності, витягнув до камери Артема Сухарева, всього двадцять хвилин тому став батьком. «Хвилювалися, як в перший раз? Дівчинка чи хлопчик? Ім'я вже вибрали? Дитину можете показати? »- сипав питаннями журналіст. «Уже намагається очі відкривати, йому все цікаво», - говорив Артем, демонструючи сонну дитину.

Сам Володимир Путін теж поговорив з росіянами про сімейні справи. Наприклад, розповів, чому життя його дітей і онуків стала таємницею за сімома печатками. «Я не хочу, щоб вони росли якимись« принцами крові »<...> Чи варто сказати вік, ім'я, і ​​вони будуть ідентифіковані, їх не залишать в спокої. Це завдасть шкоди розвитку дитини », - пояснив він.

Раніше Володимир Путін згадав про онуків в інтерв'ю режисерові Оліверу Стоуну, а 14 червня Центр управління розслідуваннями опублікував відеозапис, на якій нібито відображена внучка президента Росії. У ЗМІ також періодично з'являються розслідування про життя дочок глави держави.

Згадав президент і про своїх батьків. «Я, як правило, не розказую про свої особисті справи, про своє особисте життя, але зараз, дивлячись на тебе, не можу не сказати: те ж саме відбулося з моїм татом», - сказав він, коментуючи питання 24-річної Дарини Старикової , яка постраждала від невірного діагнозу.

Без мітингів, зате з «кортежу»

Тема корупції, як заявив сам Путін, на цій «прямої лінії» не входить в число найгостріших. Однак поговорити про неї довелося. Питання задав школяр з ХМАО, якого не влаштували домашні арешти в якості покарання для корупціонерів вищої ланки. Примітний не саму відповідь про те, що все вирішує суд, а діалог президента з молодою людиною. Школяр зачитував питання з папірця і кілька разів збився, що змусило Путіна запитати, хто приготував для нього цей текст. «Мене життя підготувала», - відповів хлопчик і удостоївся епітета «молодець».

До кінця «прямої лінії» Путін ще раз відповів на питання про корупцію - не пояснюється м'якість до хабарників гаслом «своих не здаємо». «Я їх своїми не вважаю», - відповів глава держави, засмутивши, треба думати, чималу частину чиновників.

Несподіваним чином питання про побут чиновників дав бідну для цієї «прямої лінії» конкретику. На питання про те, коли президент пересяде на вітчизняний автомобіль, Путін відповів, що кінця 2018 року в Росії повинна з'явитися ціла лінійка автомобілів вітчизняного виробництва, в їх числі лімузин, позашляховик і мікроавтобус. Мабуть, таким чином росіянам розповіли про долю проекту «Кортеж» - взагалі-то першою серійною поставки для «Громадян високого призначення» чекали вже в 2017 році.

Ця відповідь викликала нервову реакцію у ряду слухачів і аналітиків, які вважали, що раз Путін має намір посидіти в автомобілі з президентського кортежу, значить, на пенсію точно не збирається. Але про свою участь у виборах Володимир Володимирович не сказав. Як і не став ділитися своїми думками на тему наступника, поклавши цю відповідальність на виборця.

Путін примудрився не згадати про антикорупційні мітингах 12 червня, заявивши лише, що готовий до діалогу з опозицією, якщо вона не буде спекулювати на проблемах. Вже після заходу журналісти запитали його про протести. І тоді президент сказав, що метою мітингів було «вирішити свої власні особисті питання, пов'язані з саморекламою». Питання BBC про конкуренції з Навальним і зовсім виявився «в певному сенсі пропагандою тих людей, яких ви підтримуєте». Прізвище «Навальний» з вуст президента не прозвучала.

Про «немитих« і «блакитних»

Коментуючи відносини Росії і США, Володимир Путін кілька разів дав зрозуміти, що наявна між країнами ворожість є результатом внутрішнього розладу в американському державі. Наприклад, «внутрішньополітичною боротьбою» російський президент пояснив як бажання сенату посилити санкції проти Росії «на голому місці», так і посилення русофобії серед жителів США в принципі.

При цьому російський народ не тримає на американців зла, а уряд готовий до конструктивного діалогу з США , Заявив Володимир Путін. Втім, президент не скористався нагодою пустити шпильку з нагоди конфлікту між Дональдом Трампом і звільненим їм главою ФБР Джеймсом Комі. «Це не керівник спецслужби, а правозахисник», - сказав він, коментуючи передбачуваний «злив» пресі розмови з президентом США. Росія готова в цьому випадку надати Комі політичний притулок , Пообіцяв Путін.

Також лідер нації прокоментував жест президента України Петра Порошенка, який напередодні цитував вірш Лермонтова « Прощай, немита Росія. .. »в зв'язку з настанням безвізового режиму з ЄС.

Президент похвалив сусіда за знання російської літературної класики, але порадив бути уважніше з «блакитними мундирами», яких в Європі більше, ніж в Росії. Також Путін нагадав, що Лермонтов писав своє жорстке вірш в той час, коли нинішня Україна перебувала в складі Росії. Так що «Ніс нічого задирати» , Заявив він. Особливо Путін зупинився на епітет «немита», нагадавши, що зарплати в Україні різко знизилися , А вартість газу і води, навпаки, зросла, так що питання гігієни може скоро стати там дуже гостро.

Галина Бояркова,
Микола Кудін
«Фонтанка.ру»

Де гроші?
«Дитину можете показати?
«Хвилювалися, як в перший раз?
Дівчинка чи хлопчик?
Ім'я вже вибрали?
Дитину можете показати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация