Головне - дотримуватися покликом серця

Зовсім недавно для випускників по всій країні пролунав останній дзвоник. Школа позаду, настає відповідальний і хвилюючий момент: вступ у доросле життя і прийняття одного з найбільш доленосних рішень - вибір майбутньої професії. І тут важливо не помилитися. Досвід багатьох людей, що стали видатними фахівцями, показує, що головне в цій справі - слідувати покликом свого серця. У Саратовському між'єпархіальний жіночому духовному училищі в ім'я преподобномучениці великої княгині Єлисавети таких історій про вибір серцем знають чимало. Часом дівчата на півдорозі залишали навчання в престижних вузах і вибирали духовну освіту, відчуваючи в собі покликання до музики і бажання служити Богу. Навчатися регентській майстерності сюди приїжджають з усієї Росії.

Жіноче духовне училище з ранку до пізнього вечора наповнене музикою: хтось осягає ази сольфеджіо, хтось розспівується перед уроком вокалу, а з сусідніх кабінетів лунають звуки фортепіано і переливи жіночих голосів Жіноче духовне училище з ранку до пізнього вечора наповнене музикою: хтось осягає ази сольфеджіо, хтось розспівується перед уроком вокалу, а з сусідніх кабінетів лунають звуки фортепіано і переливи жіночих голосів. Навчатися тут - непроста робота. Практично весь день дівчаток розписаний похвилинно. Відпочинок передбачений достатній, але перед цим потрібно добре попрацювати. Викладачі ставлять собі за мету не тільки навчити вихованок музичної грамоти, а й допомогти їм виростити в собі кращі якості, необхідні православній людині. Саме тому навчальний процес розділений на дві рівноцінні складові: музичне та духовна освіта. Музиці дівчаток навчають висококваліфіковані педагоги з Саратовської державної консерваторії ім. Собінова і Обласного коледжу мистецтв, а духовні дисципліни ведуть викладачі Саратовської православної духовної семінарії.

Вимоги до абітурієнтів пред'являються такі ж, як і до вступників в музичну школу: вокальні дані, наявність слуху, почуття ритму. В ідеалі необхідно знання музичної грамоти, але в реальності в училище приймають і без початкового музичної освіти. Основну вимогу до приходять на конкурсний відбір чітко сформулювала викладач Тетяна Шпагіна - це бажання вчитися.

- Ми всьому навчимо, - впевнено каже Тетяна Олександрівна. - Все можливо і все можна подолати, було б прагнення і старання! Недарма древні говорили: «Бажання творить». У нас чудові педагоги і по вокалу, і з теорії музики, і по фортепіано. І головне - вони дуже уважно ставляться до наших учениць.

Дівчатка вже за перший рік освоюють музичні ази, а до кінця четвертого курсу їх не відрізнити від колег з музичною освітою.

Яскравий приклад - Ольга Бобоєва. У навчальному кабінеті, куди через невеликі віконця граючи прослизають сонячні промені, вона вміло диригує хором, що складається з першокурсниць і четвертокурсниця. Під її керівництвом дівчинки виконують іспанське болеро В. Кьяра. Це дипломна робота Ольги, яку вона представить на звітному концерті. Цього року випускниця покине стіни училища.

- Нерідко мене відвідують думки про те, як я буду жити після випуску, - розповідає дівчина. - Я дуже прив'язалася до викладачів, дівчаткам, постійної активного творчого життя. Тут кожен готовий допомогти, поговорити про переживання, знайти час, щоб додатково з тобою позайматися.

Професійне майбутнє Олі вже визначено. Вона стане регентом в храмі в ім'я святого благовірного князя Олександра Невського, де нерідко регентовала протягом четвертого року навчання. Проблем в працевлаштуванні випускників училища немає. Регент - професія сьогодні вкрай затребувана, можна навіть сказати - дефіцитна. І число храмів і монастирів в регіонах продовжує зростати, тому за вихованками Саратовського жіночого духовного училища вишиковується черга. Навчаючись на четвертому курсі, дівчата вже точно знають, в який храм їх направлять.

На першому курсі вихованки цілком занурені в навчальний процес, на другому і третьому - починають регентовать за основними церковних свят, а в останній рік навчання їх розподіляють по парафіях на тривалу богослужбову практику.

Приймають в училище як після одинадцятого класу, так і після дев'ятого. Якщо вихованка розуміє, що хоче здобути повну середню освіту, то цього ніхто не перешкоджає - скоріше, навпаки, допомагають. У десятий клас дівчаток приймає Свято-Покровська православна гімназія. Першокурсниця Ліда Дуболазова якраз з тих, хто вміло поєднує навчання в училище і гімназії. Бути регентом - мрія її дитинства. Для її втілення дівчинка подолала понад тисячу кілометрів, приїхавши в Саратов з Криму. Інформацію про Саратовському жіночому духовному училищі знайшла в Інтернеті і вирішила неодмінно сюди вступати. За поточний рік Ліда вивела для себе формулу успішного навчання відразу в двох освітніх установах: чіткий розпорядок дня, занурення в навчання і вміння слухати викладачів.

Даша Сухарева вступила до училища, пропустивши всі можливі терміни - в кінці вересня Даша Сухарева вступила до училища, пропустивши всі можливі терміни - в кінці вересня. За цей час вона встигла місяць відучитися в медичному інституті на бюджетному відділенні і зрозуміти, що професія лікаря - не її покликання.

- Я з одинадцяти років на криласі, і хочеться йти цим шляхом далі не тільки в ролі співочої - спробувати свої сили в управлінні хором.

Деяким дівчаткам спочатку не вистачає терпіння і працьовитості, але саме життя в училище всіляко допомагає вихованню цих рис характеру. Цьому сприяють і щоденний ранній підйом - о 6:30, і серйозний підхід до відвідуваності, і те, що всі повсякденні побутові клопоти дівчинки беруть на себе. В іншому вихованки знаходяться тут на повному забезпеченні. Їх головне завдання - вбирати знання, якими щедро діляться викладачі, і вчитися жити в колективі. Цю науку вони осягають, перебуваючи поруч один з одним буквально цілодобово - в класах і в гуртожитку: хочеш не хочеш доводиться шліфувати шорсткості свого характеру, настільки тісно стикаючись з характерами інших учениць.

Приймати документи в абітурієнтів цього року в училище почнуть з липня. 15 серпня відбудеться заїзд всіх абітурієнтів. Протягом декількох днів до початку іспитів викладачі проведуть з ними консультації та індивідуальні заняття, і з 20 серпня розпочнуться вступні випробування. За словами заступника директора Саратовського між'єпархіальний жіночого духовного училища Надії Кляевой, іспити перенесені на останні тижні літа для зручності вступників: успішно склавши іспити, іногородні дівчинки відразу залишаються тут жити.

Абітурієнтів екзаменувати по-різному - залежно від рівня підготовки. Дівчаткам з початковим музичною освітою належить написати музичний диктант. Тим, хто не має за плечима музичної школи, педагоги запропонують виконати пісню і протактіровать її. Загальна вступне випробування для всіх - перевірка знань з Законом Божим. Православне віросповідання вступників - обов'язкова умова. Адже регент повинен не тільки добре знати службу, а й бути прив'язаним до неї душею і серцем. Дівчаткам потрібно буде розповісти напам'ять тропар свого святого, вибіркові молитви з ранкового і вечірнього правила. Четвертий іспит - виклад з елементами твору.

- Ми навмисно ввели це випробування, щоб дівчатка вчилися правильно викладати свої думки, оскільки регенту в роботі це необхідно, - каже Надія Вікторівна.

Охочих вступити в Саратовське між'єпархіальний жіноче духовне училище в ім'я преподобномучениці великої княгині Єлисавети чекають за адресою: м Саратов, вул. Лермонтова, 28 (проїзд від ж. Д. Вокзалу тролейбусом: 2, 2 а, до кінцевої зупинки). Всю необхідну інформацію можна дізнатися за телефонами: 8 (8452) 23-10-05, 8 (8452) 44-82-43 або 8-917-202-23-19.

Фото з архіву училища

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация