«Голуб із зеленим горошком» Пабло Пікассо зайняв третю сходинку в рейтингу найдорожчих втрат світового мистецтва за версією журналу Forbes

Перше місце в рейтингу втрат світового мистецтва зайняв «Портрет молодої людини" пензля Рафаеля, оцінюваний в $ 100 млн. Полотно належало польському роду Чарторийських і було конфісковано нацистами в 1939 році, а незадовго до закінчення Другої світової війни «Портрет молодої людини» потрапив в руки генерал -губернатора окупованої Польщі Ганса Франка. З тих пір доля картини залишається невідомою.

На другому місці опинилися «Маки» Ван Гога, вартість їх коливається в районі $ 50 млн. Крадіжка творіння сталася в 2010 році з каїрського музею Мухаммеда Махмуда Халіля. Через пару років британські експерти заявили про те, що справжні «Маки» викрадено з музею ще в 1977 році. Були висунуті версії, що оригіналом спочатку розпоряджався якийсь єгипетський чиновник, а пізніше він вигідно продав картину за кордон, але підтверджень по даній інформації поки немає.

Третє місце в рейтингу втрат світового мистецтва зайняв «Голуб із зеленим горошком» Пабло Пікассо. Оцінюється картина в $ 28 млн. У травні 2010 року в Паризькому музеї сучасного мистецтва відбулося пограбування століття. Злодій, зламавши віконні грати, проник в музей і без зайвої суєти витягнув з рам п'ять картин: «Голуба з зеленим горошком» Пабло Пікассо, «Пастораль» Анрі Матісса, «Оливкову гай під Естаке» Жоржа Брака, «Жінку з віялом» Амедео Модільяні і «Натюрморт з підсвічниками» Фернана Леже. Паризької Бригадою по боротьбі з бандитизмом було обчислено, що зловмисник діяв сам. Камери зовнішнього спостереження зафіксували як чоловік у чорній масці зламав замок огорожі, потім видавлював віконце і забрався в приміщення першого поверху. Грабіжник був відмінно проінформований, чудово орієнтувався і знав де саме шукати найдорожчі твори. Злодій навіть не поспішав вирізати шедеври з підрамників - він їх делікатно звільнив з рам, не пошкодивши бортів, і звернув рулоном для транспортування. На зворотному шляху ніяких перешкод зломщик також не зустрів і спокійно виніс вкрадене. Відомі роботи шукали все митники і поліцейські Європи. Через пів року, коли злодія і його замовника зловили, то виявилося, що останній, чекаючи свого арешту, знищив все полотна, включаючи картину Пікассо.

Четверте місце в рейтингу посіло полотно Караваджо «Різдво зі святими Франциском і Лаврентієм» ($ 20 млн.), Що зникло через каплиці Сан Лоренцо в Палермо в 1969 році. П'яте - картині «Вид на Овер-сюр-Уаз» Сезанна ($ 5 млн.), Вкраденої з Ешмоловского музею мистецтва і археології в Оксфорді. На шостому місці опинилася безповоротно втрачена скульптура Генрі Мура «Що лежить фігура» ($ 4,6 млн.), Яку викрали з маєтку скульптора в 2005 році. В кінці списку найдорожчих втрат - скрипка Страдіварі, вкрадена у австрійської скрипальки Еріки Моріні ($ 3 млн.), «Мадлен з квітами у волоссі, що спирається на лікоть» Ренуара ($ 1 млн.), «Кавалер» Франца ван Мириса Старшого ($ 1 млн .) і статуя Барбари Хепуорт «Дві форми» ($ 900 тис.).

Додайте в закладки цю сторінку, якщо вона вам сподобалася. Дякуємо.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация