Голуби - фото, опис, види, харчування, розмноження

  1. види голубів
  2. Зовнішній вигляд, опис
  3. Ареал, місця проживання
  4. Спосіб життя голубів
  5. Раціон, харчування голуба
  6. Розмноження, тривалість життя
  7. природні вороги
  8. Чому голуб - птах світу
  9. Голуб і людина
  10. поштові голуби
  11. Домашні голуби
  12. Відео про голубів

Голуби - одні з найвідоміших видів птахів, які зустрічаються майже в будь-якій точці земної кулі. Ареал їх проживання дуже широкий. Практично кожна людина гуляючи по парку або вулиці, бачив цих прекрасних птахів. І мало хто замислюється, скільки видів цих пернатих існує в світі, але в даний час відомо більше 300.
Зміст статті:

види голубів

Серед усього розмаїття порід голубів їх підрозділяють на диких, декоративних, поштових та как не странно м'ясних. До цього сімейства ставляться голуби і горлиці, широко поширені як в Європі, так і за океаном. Найбільша різноманітність видів голубів спостерігається в Південній, Південно-Східної Азії і в Австралії.

Більшість з них мешкає в лісистій місцевості, часто - у вологих тропічних лісах. Деякі види, такі як сизий голуб, дуже добре пристосувалися до життя в міських умовах і живуть практично у всіх містах світу.

Клинтух відноситься до диких голубів. Оперення у цієї породи має синюватий забарвлення, шия з зеленуватим відливом, зоб червоний, крила - сіро-блакитного забарвлення, а на хвості є чорні смуги. Навколишнє середовище цих голубів - північ Казахстану, південь Сибіру, ​​Туреччина, Африка і Китай. Птахи можуть бути перелітними, якщо живуть в холодних регіонах. У теплих місцях ведуть осілий спосіб життя.

Вінценосний голуб також відноситься до диких голубів, це вид живе виключно в жарких країнах, наприклад в Новій Гвінеї. Найбільш типові місця його проживання - це вологі ліси, зарості манго і тропічні джунглі. Свою назву цей птах отримала через специфічний чубчика, який може опускатися і підніматися в залежності від емоцій і настрою цього виду голубів.

Це цікаво! Одними з найбільших представників роду голубів є вяхирь. Хвіст в довжину досягає 15 сантиметрів. Шия вяхиря - з яскравим зеленуватим відливом. Припутень поширений в Європі і Азії. Віддає перевагу гніздитися в лісах або парках. З легкістю переносить будь-які кліматичні умови.

Серед м'ясних порід голубів, яких спеціально розводять для харчових цілей варто відзначити такі породи як кінг і англійська модена. Таких голубів розводять на спеціальних фермах.

Також є поштові та льотні голуби. Але в даний час їх здатності повертатися на місце постійного проживання нікому, кремі цінителів краси і любителів породи не цікава, адже давно існують сучасні засоби зв'язку.

Повернутися до змісту

Зовнішній вигляд, опис

Найбільшим представником сімейства слід вважати вінценосного голуба з Папуа-Нової Гвінеї, його вага варіює в межах від 1,7 до 3 кг. Найменший голуб - діамантова смугаста горлиця з Австралії, її вага всього близько 30 гр.

Це цікаво! Голуби - не дуже великі птахи. Їх довжина в залежності від виду може коливатися від 15 до 75 см, а вага від 30 г до 3 кг.

Статура цих птахів щільне, з короткою шиєю і маленькою головою. Крила широкі, довгі, як правило закруглені на кінцях, мають 11 первинних махових пір'їн і 10-15 вторинних. Хвіст у голубів довгий, на кінці може бути як загостреним, так і широким, округлим; зазвичай має 12-14 пір'я до 18 у вінценосних і Фазанові голубів.

Дзьоб як правило короткий, рідше середньої довжини, прямий, тонкий, часто - з характерним розширенням в підставі. У підставі дзьоба є ділянки голої м'якої шкірки, яка називається восковица. Крім того, оголена шкіра є і навколо очей.

У більшості видів статевий диморфізм (чітка відмінність між самцем і самкою) в оперенні не виражено, хоча самці виглядають дещо більшими. Винятки становлять лише деякі тропічні види, у самців яких пір'я розфарбовані більш яскраво.

Оперення густе, щільне, часто сірих, коричневих або кремових тонів, хоча в тропіках зустрічаються і більш яскраві фарби, як наприклад у строкатих голубів. Ноги як правило короткі: чотирипалі три пальці попереду і один позаду, при цьому добре пристосовані для пересування по землі.

Хоча приналежність до голубиних досить легко визначається за морфологічними характеристиками, деякі птахи мають зовнішню схожість з іншими родинами: фазанами, куріпками, папугами або індичками.

Це цікаво! Фазанові голуб виглядає як фазан і багатьма людьми не розглядається як голуб.

Подібно деяким іншим птахам, у голубиних відсутня жовчний міхур. Деякі середньовічні натуралісти зробили з цього помилковий висновок про те, що у голубів немає жовчі. Цей висновок прекрасно вписувався в теорію 4-х рідин організму - відсутність «гіркої» жовчі надавало цим птахам деяку «божественність». Насправді у голубиних все-таки є жовч, яка виділяється прямо в травний тракт.

Повернутися до змісту

Ареал, місця проживання

Голуби широко представлені на всіх континентах, крім Південного полюса. Живуть у великому діапазоні наземних біотопів від густих лісів до пустель, здатні селитися на висоті до 5000 м над рівнем моря, а також на урбанізованих територіях. Найбільша різноманітність видів представлено в Південній Америці та Австралії, де вони живуть в основному у вологих тропічних лісах. Більше 60% всіх видів є виключно острівними, що не зустрічаються на материках.

Деякі види, такі як сизий голуб, набули поширення в багатьох регіонах світу і є звичною міської птахом. На території Росії в дикій природі мешкають 9 видів голубиних, в тому числі сизий, скелястий, клинтух, вяхирь, японський зелений голуб, звичайна горлиця, велика горлиця, кільчаста і мала горлиця, а також два види мігруючих: куцохвоста горлиця і бурий голуб.

Повернутися до змісту

Спосіб життя голубів

Дикі види голубів успішно живуть на берегах річок, в прибережних скелях, ущелинах. Наявність сільськогосподарських угідь або житла людини завжди привертали птахів як кормові бази, тому відносини з людиною формувалися протягом багатьох тисячоліть.

Птахи легко одомашнювати і помітивши їх здатності, людина змогла їх приручити і використовувати в своїх цілях. Поштові та льотні види голубів живуть поруч з людиною, в спеціально створених для цього місцях. В даний час величезна кількість декоративних голубів розводять любителі і цінителі цих прекрасних птахів, по всьому світу існує безліч клубів і асоціацій.

Повернутися до змісту

Раціон, харчування голуба

Це цікаво! Основний раціон голубів становить рослинна їжа: листя, насіння і плоди різних рослин. Плоди найчастіше проковтують цілком, після чого кісточка відригується назовні. Насіння як правило збираються з поверхні землі або безпосередньо викльовує з рослин.

Незвичайна поведінка спостерігається у галапагоської горлиці - в пошуках насіння вона дзьобом колупає землю. Крім рослинної їжі, голуби також вживають і дрібних безхребетних, але зазвичай їх відсоток в загальному раціоні вкрай малий. Воду птиці п'ють, засмоктуючи її усередину - спосіб, нехарактерний для інших птахів, причому в пошуку води ці птахи найчастіше долають значні відстані.

Повернутися до змісту

Розмноження, тривалість життя

Розмноження голубів залежить від кладки яєць. Досвідчений голубівник здатний заздалегідь передбачити кладку, так як в цей час самка стає менш активною, мало рухається і більшу частину часу перебуває в гнізді. Така поведінка голубки характерно, коли вона збирається через 2-3 дня провести кладку. Зазвичай кладка яєць у голубів відбувається на дванадцятий-п'ятнадцятий день після їх спарювання.

У будівництві гнізда для потомства беруть участь обидва батьки. Самець приносить будівельний матеріал для гнізда, а самка його облаштовує. Середня тривалість життя голубів в дикій природі складає близько 5 років. У домашніх умовах, де менше природних ворогів і є належний догляд вона триває до 12-15 років, є унікальні випадки, коли домашні голуби жили до 30 років.

У домашніх умовах, де менше природних ворогів і є належний догляд вона триває до 12-15 років, є унікальні випадки, коли домашні голуби жили до 30 років

Повернутися до змісту

природні вороги

Природних ворогів у голубів досить багато. У Східній Європі це пернаті хижаки, які ловлять свою здобич прямо в повітрі. Це може бути сокіл, болотний лунь, чеглок, шуліка і інші хижі птахи. На землі для голубів становлять небезпеку куниці, тхори, кішки і навіть щури.

В інших частинах світу, де поширені голуби небезпеку для цього виду птахів представляють практично всі хижаки. Якщо ви утримуєте цих птахів в голубника, то треба вжити всіх заходів, щоб у неї не зміг забратися хижак. Найбільшу небезпеку особливо для маленьких пташенят представляє тхір і сама звичайна сіра щур.

Повернутися до змісту

Чому голуб - птах світу

Таке повір'я пішло ще з давніх часів. Вважалося, правда помилково, що у голуба немає жовчного міхура і тому він є чистим і добрим створенням, так як в ньому немає жовчі і всього поганого і негативного. Багато народності шанували його як священну птицю, для деяких це символ родючості. У Біблії також є згадка про біле голубі, який приніс мир.

Це цікаво! У сучасному понятті «голуб - символ миру» приніс всесвітньо відомий художник П. Пікассо. У 1949-му році він представив картину, на якій була зображена голубка з оливковою гілкою в дзьобі. З тих пір образ голуба як птахи миру остаточно утвердився.

Повернутися до змісту

Голуб і людина

Голуба і людини пов'язує давня історія. Раніше, коли не було сучасних і надійних засобів зв'язку їх використовували в Для транспортування листів. «М'ясні» голуби також були широко відомі. Велике місце голуб займає в культурі, він згадується як в біблії, так і в шумерських міфах. У сучасному світі існує ціла субкультура «голуб`ятників», це зовсім закритий світ з власними правилами і цінностями.

поштові голуби

Видів поштових голубів багато, але найбільш відомі з них 4: англійська кар'єр, фландрский, або брюссельський, антверпенский і люттіхскій. Всі вони середнього розміру і нічим від інших не відрізняються крім «відчуття дому». Ці види голубів відрізняються від своїх побратимів швидкістю польоту до 100 км / год і особливою витривалістю. В даний час, коли потреба в голубиної поштою відпала, порода має виключно спортивний інтерес серед любителів.

Домашні голуби

Домашніх голубів тримають в основному для краси, в дуже рідкісних випадках їх розводять на м'ясо. Вони відрізняються різноманітністю форм і забарвлень. Розглянемо найбільш популярні породи домашніх голубів.

На сьогоднішній день порода голубів тіпплер є однією з найпопулярніших в країнах Європи. Що стосується любителів голубів в Росії, то бувалі птахівники вже давно знають про тіпплерах і багато хто хоче їх завести, але знайти таких голубок у нас деколи складно, хоча вони і не є великою рідкістю.

Якщо говорити про зовнішній вигляд, то у тіпплеров немає нічого незвичайного - їх оперення сіре з невеликим відливом в районі шиї. Слід виділити тіло, для представників цієї породи характерно підтягнуте й мускулисте тулуб. Тіпплери також володіють високими льотними характеристиками. Показник витривалості у голубів цього різновиду дуже високий, без зупинки птахи можуть літати в небі близько 20 годин.

Це цікаво! Грівуни є домашніми пернатими, яких вивели російські фахівці.

На території Росії така порода є дуже популярною. Як можна здогадатися з назви, грівуни володіють великою гривою на голові. Зазвичай, грівуни володіють білим оперенням, а на шиї розташоване пляма червоного або чорного кольору.

Армавірського Космачі були також виведені російськими фахівцями. Вони не характеризуються високими льотними показниками, в середньому вони можуть провести в повітрі близько 1,5-2 годин. Висота польоту у них також невисока, вона ледве сягає 100 метрів. Однак в цілому літають ці голуби дуже красиво. Ці птахи летять легко і плавно, можуть робити бій до п'яти разів за вихід в стовп, а спускаючись, часто «крутяться» і перевертаються в повітрі.

Повернутися до змісту

Відео про голубів

Повернутися до змісту

Відправляючи коментар, ви підтверджуєте, що погоджуєтеся на обробку персональних даних відповідно до політикою конфіденційності

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация