Голуби, голубеобразниє: Загін: Columbae, або Columbiformes = Голуби, голубеобразниє: види голубів, біологія, екологія, розмноження, поведінку, харчування, вороги

  1. Голуби, рябки і дронти
  • клас: Aves = Птахи
  • Надзагін: Neognathae = новонебних птиці, неогнати
  • загін: Columbae, або Columbiformes = Голуби, голубеобразниє
  • сімейство: Columbidae = Голубині
  • рід: Columba Linnaeus, 1758 = (Справжні) голуби
  • рід: Goura Stephens, 1819 = Вінценосні голуби
  • рід: Ectopistes † Swainson, 1827 = Мандрівні голуби
  • рід: Streptopelia Bonaparte, 1855 = Горлиці
  • рід: Treron (= Sphenurus) Vieillot, 1816 = Зелені голуби
  • рід: Caloenas GRGray, 1840 = гривастих голуби
  • рід: Gallicolumba Heck 1849 = Курячі голуби
  • та інші роду голубів
  • сімейство: Raphidae † = дронтові

Читати додатково: поштові голуби * Все про домашніх голубів

загін: Columbae, або Columbiformes = Голуби, голубеобразниє

Суто рослиноїдні птахи, що ведуть переважно деревний спосіб життя. Розмірний діапазон - від горобця (дрібні горлиці) до індички або більше (дронти). Статура щільне, голова невелика, на тонкій шиї, крила зазвичай довгі і гострі, хвіст середньої довжини, закруглений або ступінчастий. Для догляду за густим і щільним оперенням голуби використовують «пудру», продукуються не особливо пудреткамі, а пухової частиною пір'я. Дзьоб тонкий, в підставі надклювья розвинена восковица - ділянку м'якою роздутою голої шкіри, частково прикриває ніздрі. Ноги чотирипалі, зазвичай короткі, але сильні. На відміну від більшості деревних птахів, лазять погано, але добре ходять по землі, пересуваючись швидкими кроками, швидко і невтомно літають. Багато володіють гучними, далеко чутними голосами, резонатором служить сильно роздувається стравохід. Більшість видів пристосоване до харчування твердими сухими насінням, але є групи, які харчуються переважно соковитими плодами. Всі голуби моногамні, часто утворюють постійні пари. Примітивні гнізда-помости влаштовують на деревах і скелях, спорудах людини, рідше в дуплах, норах, на землі. В турботі про потомство беруть участь обидва батьки. У кладці звичайно 2 білих яйця, пташенята птенцового типу. На початку вирощування клітини стінок надзвичайно розвиненого зоба дорослих птахів посилено діляться, продукуючи білу сирну масу - «пташине молоко». Пізніше до цієї білкової відрижці додаються набряклі в зобу насіння. Нині в загоні залишилося лише сімейство голубиних, 310 видів якого поширені від тропіків до помірних широт всієї Земної кулі, включаючи і більшість океанічних архіпелагів. Представники другого сімейства - дронтові, ендемічного для Маскаренских островів, винищені людиною в XVII-XVIII ст. Родинні зв'язки загону неясні, голубів часто зближують з Рябков, Сивкоподібні, папугами.

Голуби, рябки і дронти

Ці три групи птахів не всі дослідники об'єднують в один загін. Багато виділяють рябков в особливий загін, інші пропонують об'єднати їх з чайками або з курячими, а дронтов - з пастушкових. Птахи з сімейства голубів зовні дуже схожі. Сизий може служити моделлю для всіх. Великий, розділений на два бічних «кишені» зоб. М'яка восько-віца. Пудреткі. Куприкова залоза у одних видів є, у інших її немає. Моногамір. Самці і самки зовні схожі, чітко розрізняються забарвленням на голові, шиї або грудях лише у десятої частини всіх голубів. Гнізда на деревах, в скелях, в норах, під дахами будинків, рідко на землі. Зазвичай два білих яйця, у деяких видів одне або три. Насиживают 13 - 30 днів обоє батьків. Самець днем, самка вночі. Тип розвитку птенцовий. Пташенята майже голі й сліпі. Перші дні батьки годують їх «пташиним молоком», виділеннями епітелію зобу. У 15 - 20 днів вже літають. У році два, а у деяких більше виводків. Статева зрілість на першому році життя.

В основному зерноядние птиці, тропічні голуби їдять плоди і комах. П'ють інакше, ніж інші птахи: зануривши дзьоб, смокчуть воду. Американські карликові голуби не більш горобця, важать 45 - 70 грамів. Найбільші вінценосні голуби довжиною до 85 сантиметрів, важать до 1,3 кілограма.

292 - 302 виду в країнах усього світу, крім холодних північних областей, Патагонії і Антарктиди. В СРСР - 10 видів, не рахуючи залітних.

Всі голуби воркують. Багато ще й «гудуть», свистять, шиплять і ін. Але воркування - обов'язковий атрибут залицяння, як і характерні пози, які ми бачимо постійно у Сизара, фліртують на площах і скверах наших міст. Але стиль воркування, тембр його і ритміка різні навіть у близьких видів голубів.

При будівництві гнізд і насиживании пташенят поділ праці майже у всіх голубів таке: самець збирає і приносить травинки і прутики, по одній гілочці в дзьобі, як чаплі і баклани. Самка, сидячи на місці, обраному для гнізда, підсовує їх під себе і навколо себе. Виходить досить недбало складена пухка платформа з гілок.

Відклавши перше яйце, зазвичай після полудня, ближче до вечора, голубка стоїть над ним, «прикриваючи його так, що воно не видно зовні і не дуже холоне». Потім на цій посаді її змінює голуб. Через день в гнізді вже два яйця. Тоді і починається справжнє насиживание. Голуб зазвичай сидить з ранку до вечора або тільки до полудня, а голубка з вечора до ранку. У голубів не прийнято годувати насиджувати партнера, тому регулярні зміни обов'язкові. Якщо голуб зустріне свою голубку нема на гнізді, зараз же летить в нього і сідає, «хоча час зміни ще не настав». Загине подруга, він буде беззмінно сидіти два дні, а потім, гнаний голодом і спрагою, кине гніздо назавжди.

... Але все обійшлося благополучно: на 18-й день з'явилися на світ два Голубенко.

До цього часу в мозку батьків крихітна ендокринна заліза, іменована гіпофізом, виробляє особливий гормон - пролактин. Той самий, який наших жінок і всіх самок ссавців спонукає незалежно від їх свідомості, бажання або небажання виробляти молоко. (Пролактин багато, наприклад, в мигдальних горіхах, їх можна рекомендувати годуючим матерям, які бажають рясніше живити своїх немовлят.)

Але голубам навіщо гормон лактації?

Щоб зоб виробляв «пташине молоко»! Слизові тканини його внутрішніх стінок під дією про- Лактин розбухають і як би кришаться, наповнюючи зоб багатою жирами творожистой масою. У новонароджених пестять дзьоби довгі, відносно довше, ніж у дорослих, щоб глибше засунути в рот батька, збоку, у кута дзьоба. Батько, отригнув, видає пташеняті порцію «молока».

Годування «пташиним молоком».

10-18 днів, деякі, можливо, і більше, годують голуби своїх немовлят зобной продукцією, а потім вже насінням і ягодами.

Багато голуби виводять за літо пташенят не один раз: клинтух чотири рази, вяхирь тричі, горлиці двічі (в північних широтах виводків, звичайно, менше). Тому клопоту у них багато: знову залицяння і воркотні, знову гнездостроітельство, турботи про прожиток перших пташенят - все майже одночасно. Буває так, що в одному гнізді, або біля нього, просять їсти вже оперення тритижневі пташенята (їх ще тиждень-два годувати треба!), А в іншому лежать яйця.

Джерело: http://bird.geoman.ru

Але голубам навіщо гормон лактації?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация