Голуби: зовнішній вигляд і середовище проживання

  1. Як виглядають голуби?
  2. Де живуть голуби?
  3. Особливості поведінки птиці
  4. розмноження голубів

Немає такої людини, яка не впізнав би голуба. Хтось вважає голубів звичайними міськими жителями і постійно підгодовує їх на майданчиках і в парках, а є люди, які вкладають всю свою жизнь в цих птахів. Ці пернаті були приручені людиною ще в далекій давнині і кочували з ним по всьому світу. Голуба по праву вважають символом чистоти душі, вони дуже віддані в свою дружбу і кохання.

Як виглядають голуби?

Існує близько 300 порід одомашнених голубів. Вони дуже схожі між собою як по зовнішності, так і за способом життя.

Сизий голуб став відомим предком багатьом сучасним породам голубів, за винятком декоративних домашніх представників, у яких абсолютно незвичайний вид і вони зовсім не схожі на звичайних диких побратимів. Розміри і оперення голубів дуже різноманітні, хоча багато хто з них традиційно попелясто-сірі з зеленим або фіолетовим відливом. Дуже гарні чисто білі голуби. Їх часто використовують для святкових шоу і фотосесій, особливо весільних. наприклад, хвилястого папугу не запуститься в небо.

Існує більше двадцяти квітів і відтінків голубиного оперення, причому ця кількість постійно збільшується. Інтенсивний забарвлення темно-металевого кольору відразу ж відрізняє самців від самок, які завжди світліше і яскравіше. Молодняк відрізняється більш блідим відтінком, а яскравим оперенням можуть похвалитися вже дорослі птахи.

За своїм розміри великі особини можна порівняти з куркою, а маленькі всього лише трохи більше горобця. Найбільший вагу, який зустрічається у голуба - близько чотирьохсот грам. Крім цього, голуб має сильні і великі крила з широким розмахом.

Де живуть голуби?

Голуб є дуже відомою птахом і широко поширений в країнах Європи, Африки та Азії. Дуже багато диких голубів проживає майже на всій території Євразії, не виключаючи високогірні райони.

Самотніх голубів практично не зустріти, вони вважають за краще жити зграйками, так їм легше знайти собі прожиток і відбитися від численних ворогів. Незважаючи на те, що голуб є доброю і миролюбної птахом, багато тварин так і норовлять їх з'їсти, тому голуби і живуть спільно. Крім загибелі від лап тварин, вони часто гинуть від різних інфекцій і раптових холодів. Так само як і Кореллі вони цікаві і цим шкодять собі.

Більшість птахів вважають за краще вести осілий спосіб життя і живуть в одному місці. Винятком є ​​птахи, що живуть в горах. З настанням холодів вони переміщаються в більш теплі місця. Але чисельність перелітних популяцій зменшується, їх залишилося зовсім мало.

Вагому кількість одомашнених птахів поселяється в міській або сільській місцевості, ближче до людей. Міські особини поселяються в основному під дахами багатоповерхових будинків.

А пернаті, які віддають перевагу полудикую життя, живуть в прибережних скелях і гірських ущелинах, стрімчастих берегах річок і водойм, де дуже мало дерев, в зарослих чагарниках і навіть на сільськогосподарському полі.

Особливості поведінки птиці

Голуби - це птахи з добре розвиненим слухом і зором, вони здатні бачити не тільки всі кольори веселки, а й ультрафіолетові промені. Їх відмінний слух вловлює звуки дуже низької частоти, тому вони можуть чути досить віддалені шуми або наближається грозу.

Ці пернаті мають дивовижну здатність орієнтуватися в просторі і знаходять шлях додому незалежно від відстані. За один день вони здатні подолати близько однієї тисячі кілометрів на висоті до трьох тисяч метрів над землею. Через цю особливість в далекі часи голубів використовували як поштарів, вони відносили листи на далекі відстані і завжди поверталися додому.

При цьому вони, як і всі птахи, дуже полохливі і обережні. Але ця лякливість властива в основному диким голубам, а міські птиці, добре підгодовані людьми, втрачають будь-яку обережність і можуть навіть клювати корм з рук людини.

Багато голуби, особливо дикі, при польоті здатні досягати швидкості до ста вісімдесяти кілометрів на годину. Найшвидшими вважаються голуби, що мешкають в горах. А міські жителі вже заледащіли і літають дуже рідко, в основному вони бродять по землі. Але якщо їх вдалося злякати, то вони будуть дуже красиво кружляти в повітрі, спостерігаючи за всіма зверху.

Ці пернаті дуже цікаво пересуваються по землі, вони ходять кроком, при цьому похитуючи головою вперед і назад. Можна зустріти велику кількість птахів, які прогулюються уздовж доріг і по парку, а варто їм побачити людину з насінням або з іншим кормом, то вони злетяться з усієї округи, чекаючи підношення.

Харчуються голуби переважно рослинною їжею: ягодами і фруктами, різними зернами, насінням та горіхами. Дзьоб у голуба дуже твердий і загострений, ідеально підходить для Клевань.

Комахи та інші дуже рідко привертають даних птахів. Вони дуже ненажерливі і постійно знаходяться в пошуках їжі. Голуби дуже легко приручаються за допомогою їжі. Варто їх погодувати одного разу в певному місці і в певний час, так вони постійно будуть повертатися туди і чекати годинами.

Також ці пернаті дуже сильно люблять пити воду, розм'якшуючи їй тверду їжу. Дуже цікаво спостерігати за голубами, коли вони п'ють. Вони засмоктують рідина, як з соломинки повністю занурюючи дзьоб в воду. Цим вони сильно відрізняються від інших птахів.

розмноження голубів

Голуби дуже вражають своєю відданістю і вірністю, їх сімейні пари зберігаються протягом життя в постійній турботі один про одного. Вони намагаються постійно бути поруч, ніжно чистять пір'ячко один одному і навіть разом висиджують яйця.

Гніздування у голубів відбувається переважно в весняно-літній час, в цей період птахи зазвичай відкладають по два яйця в гніздах, розташованих в місцях, схожих з природними ущелинами. Гнізда при цьому побудовані так, що можуть служити багато разів, якщо ніхто передчасно не зруйнує їх.

Пташенята у голубів народжуються зовсім безпорадними і майже лисенький, ледь покриті пухом. Своїх крихітних пташенят птахи годують зобной поживною сумішшю до тих пір, поки малюки не зможуть харчуватися насінням рослин.

Протягом першого місяця свого життя пташенята взагалі навіть не покидають батьківського гнізда, а вже через півроку вони стають статевозрілими і підшукують собі пару. На волі голуби живуть від трьох до п'яти років, вони дуже невибагливі і легко пристосовуються до умов життя.

Як виглядають голуби?
Де живуть голуби?
Як виглядають голуби?
Де живуть голуби?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация