Гора Фавор (Ізраїль)

Гора Фавор (місце Преображення)

Фавор - окремо стоїть гора в східній частині Ізреел долини, в Нижній Галілеї, в 9 км на південний схід від Назарета, в 11 км від Галілейського моря. Гора ця абсолютно відокремлена від всього ланцюга гір і округлена від підошви до вершини, від чого й отримала свою назву - опукле місце (пуп). Вершина гори являє довгасту, злегка вдавлену і схожу на очну западину поверхню. (Фото з інтернету).

Гора Фавор в новозавітні часи перебувала на перетині торгових шляхів і займала важливе стратегічне місце, привертаючи увагу жителів Святої Землі і приходять сюди різних завойовників. Гора висотою 588 метрів, служила кордоном між наділами колін Завулона на заході, Іссахара на південному сході і Нафталі на півночі. Схили Фавор покриті вічнозеленими дубами, оливами, акацією, ліщиною, олеандром, кущами диких троянд і жасмину. Поруч з горою Фавор розташовані два арабських селища Шіблі і Дабурійа і єврейське поселення Кфар Тавор. (Фото з інтернету)

У новозавітну історію Свята гора Фавор увійшла як гора Преображення, куди піднімався Христос разом з апостолами Петром, Іоанном та Іоаковом. Все сталося під час молитви, і було описано в трьох Євангеліях. Вони описували сенс того, що сталося: Особа Христа світилося як сонце, а його одягу уподібнилися світла. Саме тут відбулося Преображення Христа, подія несе в собі глибокий сенс. Христос звелів учням нікому не розповідати про те, що трапилося, "аж поки Син Людський не воскресне з мертвих».

Значно пізніше було встановлено християнське свято. З IV століття на Фавор стали відбуватися паломництва. Тоді ж мати імператора Костянтина Великого Олена побудувала першу церкву. У VI столітті на горі звели ще три церкви - Преображення Господня, пророків Мойсея та Іллі.

Погода сьогодні сонячна. Сідаємо в автобус і їдемо в монастир «Преображення Господнього» на горі Фавор. Ліворуч і праворуч тягнуться красиві пейзажі. Гора Фавор вже видно здалеку. Під'їхали в селище. Звідси вже прекрасний вид на поля і долини. Тут очікуємо, коли нас посадить інший мікроавтобус. Народу багато. Нарешті нашу групу розмістили в двох мікроавтобусах по 13 чоловік, і їдемо наверх. В очікуванні, коли нас пустять на територію храму милуємося на панораму зверху гори.

Нарешті ми потрапляємо всередину на територію монастиря.

Гора традиційно вважається місцем перетворення Господня. Тут побудований православний храм в 1862 році на місці руїн стародавнього храму. Зверніть увагу яке дивне світіння.


Ми заходимо в храм. Зліва знаходиться чудотворна ікона «Нев'янучий цвіт» Божої Матері. Адже саме тут, як повідомляє Біблія, Ісус Христос разом з апостолами Петром, Яковом та Іваном отримали благодать Божу. Тут же, на горі Фавор, до Христа і його учнів стали Мойсей та Ілля, які про щось говорили з Христом, а з "хмари світлого», яке осяяло присутніх, пролунав Голос: «Це Син Мій Улюблений, що Його Я благовоління; Його слухайте »Це був голос Бога або Вищої.

На це місці зведено символічні три «кущі» (курені), і знову райдужне світіння над ними.

На це місці зведено символічні три «кущі» (курені), і знову райдужне світіння над ними

Далі йдемо пішки вниз по дорозі до наступного храму. Проходимо через арочні ворота вітру.

Тут на території дуже красиво. Зліва бачимо сади з царственими павичами. Далі залишки від стародавніх стін храму побудованого візантійцями. Красиві квітники, і незвичайні дерева радують око.

Бачимо руїни візантійського храму.

Бачимо руїни візантійського храму

Назустріч нам ідуть темношкірі туристи, напевно, негри. Вони одягнені в білий одяг. Одна з них жінка, дуже емоційно вітала нас і побажала сфотографуватися з нами. Підходимо ближче до католицького храму. І ось він перед нами. Храм споруджено на честь Преображення Господнього в 1924 році.

Храм споруджено на честь Преображення Господнього в 1924 році

Обходимо храм зліва
Обходимо храм зліва. Тут є оглядовий майданчик. Дивимося, на що відкрилися дали. З висоти пташиного польоту простягалися поля, і у самого горизонту тягнулася гряда гір. Небо глибокого синього кольору. Яка чарівна краса. Недарма на цьому місці розташувалися храми.

Недарма на цьому місці розташувалися храми

Ми повернулися назад, і вирішили зайти в храм, але звідти лунали гучні звуки, тут емоційно шанують свого бога африканські паломники в одному з прибудов храму. Проходимо в головний зал храму. Оглядаємо храм і виходимо назовні. Праворуч від храму оглядовий майданчик. Тут найвище місце на горі. Милуємося красою пейзажів.

Тепер треба повертатися назад
Тепер треба повертатися назад. Знову йдемо повз сади, павичів на колишньому місці не видно. Тепер вони вже сидять навпроти, в гілках дерева, як курки, звісивши хвости. Знову виходимо через ворота, йдемо по алеї до майданчика, де очікуємо мікроавтобуси, хоча із задоволенням пройшлися б пішки з гори.

Цікаві факти: під час богослужінь над хрестом храму Преображення з'являється хмара. Для вивчення цього явища в Ізраїль відправилися кілька вчених: доктор геолого-мінералогічних наук Павло Флоренський, метеоролог Марина Макарова і організатор останнього дослідження Комісії з вивчення чудес Сергій Міров. Спочатку Макарова заявила, що внаслідок такого сухого повітря на горі Фавор не існує ніяких умов для утворення туману. Проте, феномен стався і був зафіксований фото- і телекамерою, та іншими приладами, серед яких, були і портативні метеостанції. А це означає, що диво було об'єктивно зафіксовано. В результаті Марина Макарова визнала, що це явище не піддається науковому поясненню.

За словами Сергія Мірова, чудодійний хмара проявляє себе тільки на території православного монастиря на горі Фавор.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация