Горбатова Світлана Володимирівна. Презентація 'Різдво'

Презентація Різдво   мета:   знайомство дітей з Різдвом Презентація "Різдво"

мета:

знайомство дітей з Різдвом.

1 слайд.

Титульний аркуш

2 слайд.

Різдво Христове один з найважливіших християнських свят і державне свято в більш ніж 100 країнах світу.

Завантажити: Презентація "Різдво" (презентація) "

3 слайд.

В цей день в невеликому містечку Віфлеємі сталася небувала подія - народився Ісус.

Прийшовши на землю, Христос не був зустрінутий пошаною. У Нього навіть не було колиски, як у всіх дітей, не було і притулку - Він народився за містом, в печері і був покладений у ясла, куди кладуть корм для тварин.

Першими гостями божественного немовляти були царі і вельможі, а прості пастухи, яким Ангел сповістив про Різдво Христове.

4 слайд.

Перші повідомлення про появу окремого свята Різдва та відзначення його 25 грудня відносяться до середини 4 століття. Російська православна церква, Єрусалимська православна церква і Сербська православна церква, а також давньо-східні і східно-католицькі церкви відзначають Різдво 25 грудня за юліанським календарем, що відповідає 7 січня григоріанського календаря.

Римсько-католицька церква і більшість протестантських церков - відзначають Різдво 25 грудня за григоріанським календарем.

У Вірменській церкві Різдво, як в стародавній Церкві, святкують 6 січня в один день з Хрещенням Господнім під загальною назвою Богоявлення.

5 слайд.

символи Різдва

Традиційний різдвяний вінок походить від лютеранської католицької церкви. Як правило, це вінок з гілок вічнозеленого хвойного дерева (або його імітація) з чотирма свічками. Свічка на різдвяному вінку - це хороша традиція, яка символізує світло, що приходить у світ з народженням Ісуса Христа.

Різдвяні дзвіночки і їх мелодійний дзвін бере свій початок ще з язичницьких зимових свят. Коли наступала зима, вмирала земля і сонце, свою силу набирав злий дух, який боявся гучних звуків. Для того, щоб потіснити супостата, належало голосно шуміти, кричати і співати. Традиція сильна і по сей день. Тільки тепер Дзвони не виганяє злих духів, а вітає народження Христа.

Віфлеємська зірка - в християнстві зірка уособлює собою народження Ісуса Христа, божественне розташування небесних сил. Вважалося, що даний символ, означає надію, яка сяє в імлі і вселяє віру. Зірку зображують і шести-, і восьмиконечной. Але в дійсності кількість її променів незліченно, так як світло різдвяної зірки освітив весь Всесвіт, сповіщаючи про Різдво Христове.

Ангели- в християнстві є святими духами, яких створив Господь для захисту і допомоги людям. Тому вважалося, що при народженні кожній людині дається свій особливий ангел-хранитель.

Ялинка-Проте головний символ Різдва Христового як в Росії, так і в Англії - це ялинка. Чому ж саме ялинка? А тому що, згідно з писанням, в ніч, коли народився Ісус, царем Іудеї був відданий наказ відбути всіх немовлят, що народилися тієї ночі. І вхід до печери, в якій народився Ісус був в цілях маскування прикритий ялиновими гілками.

6 слайд.

Традиції в Росії

У деяких місцевостях до нашого часу ще зберігається стародавній звичай колядування, коли ряджені в ніч під співають славослів'я Христу або колядки-побажання, а у відповідь зазвичай отримують будь-яку їжу (в минулому), гроші або цукерки (зараз).

Різдво є початком Святок. Святки тривають до дня Хрещення (19 січня). У невоцерковлённих людей цей період вважався найефективнішим для здійснення найрізноманітніших ворожінь. В цей час була повністю заборонено полювання на звірів і птахів. Широко поширеним різдвяним звичаєм в селах було спорудження у дворі, а потім спалення солом'яного стоги ..

У минулому у російських хліборобів вважалося поганою прикметою, якщо в день Різдва з числа сторонніх людей першої в житло входила жінка; вважалося, що в цьому будинку жіноча половина сімейства буде хворіти весь рік. До Різдва господарі обов'язково прибирали хату, милися в лазні, стелили чисту скатертину, припасали новий одяг, яку і надягали з початком дня, так як вірили, що від цього залежав майбутній урожай. На різдвяну вечерю було прийнято запрошувати знайомих самотніх людей, самотніх подорожніх. Залишки вечірньої трапези виносили за огорожу, щоб вовки, «покуштувавши і пізнавши людську доброту», не шкодили селянської худоби.

Чому ж саме ялинка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация