ГОРІЛКА «СТОЛИЧНА»

Це ім'я з тих, що є символ країни - в одному ряду із супутником і балетом. «Столична» прикрашає прилавки магазинів і барні стійки всіх цивілізованих і не дуже цивілізованих країн, де дозволений продаж алкоголю
Це ім'я з тих, що є символ країни - в одному ряду із супутником і балетом

У ираженіе «російська горілка» - це тавтологія на кшталт «масло масляне». У 1982 році рішенням міжнародного арбітражу за СРСР були безперечно закріплені пріоритет створення горілки як російського оригінальному алкогольного напою і виняткове право на її рекламу під цим ім'ям на світовому ринку. За це рішення міжнародної громадськості дякувати потрібно братів-слов'ян поляків і чудового російського вченого, літератора, кулінара Вільяма Васильовича Похльобкіна. Перші висунули вимогу вважати їх горзалку першої в світі горілкою, і тільки «Виборова» та інші аналогічні польські напої вважати горілками. Похлебкін ж переконливо довів, що російська горілка з'явилася раніше і тим самим не залишив міжнародного арбітражу причин для довгих роздумів. Що таке російська горілка взагалі? Це не якась потрапило суміш етилового спирту з водою, а створена строго по науково обгрунтованим правилами. Встановив ці правила визнаний геній Дмитро Іванович Менделєєв. Згідно з його дослідженням, найсмачніша і нешкідливих горілка повинна бути, по-перше, виготовлена ​​шляхом змішування чистого етилового спирту і води з часткою спирту за вагою (визволи бог за обсягом міряти, питомі ваги різні!) В 40%, що і дає позначені на етикетці 40о (якщо міряти за обсягом, та не по чистому спирту, а по так званому пробному - Proof, то отримаємо що згадуються на експортується товар відповідні нашим 40о їх 70о Proof). По-друге, спирт повинен бути потрійний перегонки і виготовлятися з житнього і тільки житнього зерна і солоду. І по-третє, вода повинна бути м'яка, тільки з московського регіону (зійде, в крайньому випадку, ще й невська) і ні в якому разі не дистильована. Саме ця технологія виготовлення горілки була запатентована урядом Росії з подачі Менделєєва в 1894 році. Цей сорт горілки отримав назву «Московська особлива».

А що ж «Столична», настільки цінуємо в усьому світі за бездоганну якість, м'якість, «питкість» (чи не так, витончений професійний термін)? Якщо судити по жорстким менделєєвськая мірками, то «Столична» стандарту не задовольняє: при її виробництві для пом'якшення різкого спиртового смаку додають трохи цукру. В цьому і полягає відмінність, придумане горілчаним майстром Віктором Григоровичем Свиридов. Стверджують, що Свирида створив «Столичну» під час війни, році в 44-м в Ленінграді, виконуючи замовлення на горілку «для постачання вищого командного складу фронту і міських організацій». Виробляти «Столичну» стали на Московському лікеро-горілчаному заводі, колишньому Московському казенному винному складі №1, нині «Кристал».

Про знамениту на весь світ біло-червоною вертикально орієнтованої етикетці з видом готелю «Москва» і написом курсивом навскіс розповідають, що намалював її художник Андрій Йогансон (син Бориса Иогансона, «Допит комуністів») за кілька хвилин, сидячи в кафе навпроти готелю. Але нашвидку виконана, вона живе вже більше півстоліття, звична, впізнавана і непорушна, як (ще півроку тому можна було б написати, як готель «Москва», але тепер ...) ну нехай буде, як Кремль (сподіваємося, що не наврочити ). Єдине, що змінювалося - це медалі, які підтверджують міжнародне визнання.

Медалі, втім, не єдиний доказ. Нещодавно в Британії провели опитування, з'ясовуючи, які бренди англійці вважають «найкрутішими». За повідомленням BBC News, першим серед міцних алкогольних напоїв ці відомі прихильники традицій назвали «Столичну».

Ольга ДЕРКАЧ,
Владислав БИКОВ

Що таке російська горілка взагалі?
А що ж «Столична», настільки цінуємо в усьому світі за бездоганну якість, м'якість, «питкість» (чи не так, витончений професійний термін)?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация