ГОСПОДАРСТВО І КУЛЬТУРА СХІДНОГО СЕРЕДЗЕМНОМОР'Я В 111-11 ВЕКАХ ДО Н. Е

  1. 1. Греки і македонці (Карти № 7 і 8.) У країнах Сходу. Македонські завоювання відкрили грекам і...
  2. 3. Олександрія Єгипетська.
  3. 4. Подальший розвиток науки.
  4. 5. Мистецтво в III-I століттях до н. е.

1. Греки і македонці (Карти № 7 і 8.)

У країнах Сходу. Македонські завоювання відкрили грекам і македонцям шлях в країни Азії і в Єгипет. З Балканського півострова хлинув на Схід потік переселенців. Македонці і греки селилися в існуючі вже містах, а також засновували нові міста і селища. У країнах Сходу

Багато македонські і грецькі воїни стали на Сході рабовласниками. Вони захопили величезну кількість родючих земель і змусили працювати на себе селян і рабів. Місцеві знатні рабовласники наслідували греків - вчилися їх мови, переймали їхні звичаї. Грецькі купці і ремісники, переселяючись на Схід, заводили майстерні з десятками рабів. Майже в кожному місті були ринки рабів.

В кінці IV-III столітті до н. е. число рабів в країнах Сходу значно зросло.

2. Зростання торговельних зв'язків.

Проникнення греків і македонян в Азію і в Єгипет сприяло розвитку торгівлі між країнами Європи та Сходу Проникнення греків і македонян в Азію і в Єгипет сприяло розвитку торгівлі між країнами Європи та Сходу. Дуже швидко росли міста на східному узбережжі Середземного моря. Тут сходилися караванні шляху зі Сходу і морські шляхи з країн Середземномор'я.

Особливо сприятливим місцем для торгівлі стала дельта Нілу. З родючого Єгипту сюди везли по Нілу хліб, а також папірус, який використовується для письма в багатьох країнах. З Нубії везли золото і слонову кістку. Каналом йшов з дельти шлях в Червоне море, а караванні дороги вели до Перської затоки і далі в Індію.

3. Олександрія Єгипетська.

У III столітті до н. е. Олександрія Єгипетська, заснована Олександром Македонським в дельті Нілу, стала одним з найбільших міст світу. У III столітті до н

В Олександрії були великі гавані, в які заходили кораблі з усіх країн, розташованих на берегах Середземного моря. На її жвавих ринках можна було почути промову на десятках мов і знайти товари з Індії, з Пантікапея і з Греції.

На острові, розташованому перед містом, був побудований маяк висотою понад 100 метрів, що вказував вночі кораблям вхід в гавань На острові, розташованому перед містом, був побудований маяк висотою понад 100 метрів, що вказував вночі кораблям вхід в гавань. Світло його було видно за десятки кілометрів.

В Олександрії були прямі мощені вулиці, кілька парків, театрів, царських палаців і знаменитий Мусёй, тобто «святилище муз» - покровительки наук і мистецтв.

Мусей був науковою установою і вищою школою, в якій викладали видатні вчені. У Мусее була обсерваторія для спостереження за зірками і планетами і бібліотека з декількома сотнями тисяч рукописів.

4. Подальший розвиток науки.

У бібліотеках Олександрії та інших великих міст Східного Середземномор'я були зібрані твори вчених Греції і країн Сходу. Тут же в бібліотеках працювали і самі вчені. Все це сприяло розвитку наук, особливо математики і природознавства. У бібліотеках Олександрії та інших великих міст Східного Середземномор'я були зібрані твори вчених Греції і країн Сходу

У III столітті до н. е. в Олександрії працював знаменитий математик Евклід. Внесок його в розвиток геометрії був такий великий, що не втратив свого значення навіть до теперішнього часу. Приступаючи до вивчення геометрії, ви прочитаєте про нього на перших же сторінках підручника.

Один з учених з великою точністю визначив розмір земної кулі. Грецький астроном висловив геніальну думку, що Земля обертається навколо своєї осі і навколо Сонця. Однак він не міг цього довести, і над ним сміялися навіть вчені, а потім велике відкриття було надовго забуто.

5. Мистецтво в III-I століттях до н. е.

У III-I століттях до н. е. греки створили чудові твори мистецтва, особливо скульптури. Але мистецтво цього часу багато в чому відрізнялося від грецького мистецтва V століття до н. е.

Скульптури III-I століть до н. е. прагнули зобразити переживання людей, а також показати людей такими, якими вони були в житті. Скульптури III-I століть до н Особи «Лаокобна» і його синів спотворені стражданнями (рис. 122). Статуя «Старий рибалка» зображує старого з обвислій шкірою, вздувшимися венами, зігнутими колінами (рис. 123). Статуя афінського патріота Демосфена (рис. 114) передає його глибоку заклопотаність долею рідного міста.

Змінилася і архітектура. Основна увага архітектори повинні були приділяти будівництву величезних і розкішних палаців для царів і найбагатших рабовласників.

Македонські завоювання на Сході сприяли розвитку господарства і культури в Східному Середземномор'ї. Але цей розвиток відбувався за рахунок жорстокого гноблення підкорених народів. Македонські і грецькі завойовники були для місцевого трудового населення чужими і ненависними.

Держави, що утворилися в Східному Середземномор'ї в IV-III століттях до н. е., були неміцними. Ще більш послаблювали їх часті війни, які вони вели між собою. Тому вони не змогли протистояти могутнім завойовникам - римлянам, надвинувшейся на них із заходу.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация