Готель Корал Біч, Кіпр, Пафос

  1. Імміграційна політика в Німеччині
  2. Як іммігрувати в Німеччину етнічним німцям
  3. Пакет документів для репатріації
  4. Підтвердження володіння мовою
  5. Табір під Фридланде
  6. Категорії пізніх переселенців (параграфи)
  7. Перші кроки на історичній батьківщині

Готель Корал Біч, Кіпр, Пафос   Ставлячись до країн з високим рівнем життя, розвиненими економікою, системами охорони здоров'я, освіти і соціального забезпечення,   Німеччина   представляє великий інтерес для бажаючих змінити країну проживання

Готель Корал Біч, Кіпр, Пафос

Ставлячись до країн з високим рівнем життя, розвиненими економікою, системами охорони здоров'я, освіти і соціального забезпечення, Німеччина представляє великий інтерес для бажаючих змінити країну проживання. Держава розташовується на другому місці після США за популярністю імміграції. Цьому сприяє і лояльна імміграційна політика ФРН. способів отримання ПМЖ в країні - кілька. Одним з них є переїзд до Німеччини етнічних німців.

Репатріація в Німеччину

Імміграційна політика в Німеччині

зміст матеріалу

Хто може претендувати на отримання громадянства ФРН ?

Репатріантами можуть стати деякі категорії громадян

  1. Цінні працівники в представляють інтерес областях економіки.
  2. Великі інвестори і засновники бізнесу на території країни.
  3. Ті, хто отримав вищу освіту в німецьких вузах.
  4. Зареєстрували шлюб з німцем або з офіційно там проживають особою.
  5. Особи єврейської національності, в т. Ч. Успадкували її від родичів (по прямій висхідній лінії).
  6. Етнічні німці (пізні переселенці).

Основні цілі біженців в ФРН

Незважаючи на зрозуміле бажання країни забезпечити приплив кваліфікованих кадрів і капіталу, непроста історія держави і його добра воля дозволяють отримати громадянство особам, які належать і до двох останніх категоріям.

Робота і рівень зарплат в Німеччині

За Основним Законом ФРН німцями є:

  • громадяни Німеччини;
  • особи, які приймаються в ФРН в статусі пізніх переселенців, їх подружжя та нащадки.

У ФРН була розроблена програма для осіб, які проживають за межами країни, у яких є німецьке коріння (закон «Про вигнаних і біженців» (BVFG), що дозволяє надати допомогу німцям, які постраждали під час і після закінчення другої світової війни). Вперше закон про прийом переселенців, що полегшує можливість повернутися на історичну батьківщину, був прийнятий ще в 1954 році.

Вперше закон про прийом переселенців, що полегшує можливість повернутися на історичну батьківщину, був прийнятий ще в 1954 році

Про закон ФРН «Про вигнаних і біженців» (Bundesvertriebenengesetz), а також члени їх сімей, які переселилися до Німеччини на постійне проживання »

Основний приплив репатріантів за цією програмою спостерігається з країн, що раніше входили до складу СРСР. Починаючи з середини 90-х років, спостерігався справжній бум репатріації . Після 1988 року через пострадянського простору (в основному з Росії і Казахстану) в країну на постійне місце проживання переїхало понад 2 млн. Осіб, які мають німецьке походження.

Росія і країни постсоціалістичного простору

Законодавчому затверджені квоти на прийом репатріантів. Протягом року допускається видача не більше 100 тис. Дозволів на переїзд (для контролю за репатріацією). Але на практиці сьогодні більше 10 тис. Заяв на переселення в рік не реєструється. Хоча з 2013 року потік трохи зріс. Це пов'язано з внесенням поправок в законодавство (в BVFG).

Важливо! Громадянам Росії, який отримав статус пізнього переселенця, немає необхідності відмовлятися від паспорта РФ. Для них і близьких родичів дозволено мати подвійне громадянство .

Для них і близьких родичів дозволено мати   подвійне громадянство

Жителям РФ не потрібно відмовлятися від рідного громадянства

Як іммігрувати в Німеччину етнічним німцям

Заявниками мають право бути особи, народжені до 1 січня 1993 г. Всім репатріантам за BVFG присвоюється статус (параграф), по ньому нараховуються допомоги, враховується трудова діяльність, надається громадянство. Повернутися на історичну батьківщину можуть особи, що відповідають всім нижчеперелічених вимогам:

  • довели німецьке походження. Народжені після 1.1.1924 року повинні: мати позначку про німецької національності в документах, довести національність на підставі країни походження, обґрунтувати неможливість декларування національності (гоніння, репресії і т. Д.);

Радянський паспорт

  • знаючі німецьку мову;
  • не судимі (можуть бути зроблені виключення);
  • які не підпадають під параграф 5 BVFG (які не є виконавчими в Радянському Союзі певні статусні посади (колишні дипломати, судді, співробітники МВС або органів державної безпеки, керівники радгоспів, комітетів КПРС і т. д.)).

Що таке репатріація

Незалежно від того, де подається заява про присвоєння статусу пізнього переселенця, воно розглядається в Федеральному адміністративному Відомстві (воно знаходиться в підпорядкуванні МВС). Бланк заяви (Антраг) легко завантажити і роздрукувати з порталу BVA ( www.bva.bund.de ) Або можна взяти в представництві ФРН.

Список основних документів

Заява разом з комплектом документів подається самим претендентом в представництво або надсилається поштою. Одержувач - штаб-квартира BVA, що знаходиться в Кельні. Адреса для надсилання: Bundesverwaltungsamt, Barbarastrasse.1, 50728 Köln, Deutschland.

Також можна доручити своєму представникові, який проживає у Федеративній Республіці, підготувати заяву і відправити його в Відомство (це допоможе прискорити процедуру).

Процес репатріації складається з двох етапів.

  1. За місцем проживання подається заява та пакет документів (якщо претендент вирішив подати заявку особисто), проводиться співбесіда, здається іспит на знання мови, виходить «Посвідчення про прийом» і дозвіл на в'їзд в ФРН.
  2. Після приїзду на історичну батьківщину (прийомний табір в містечку Фридланд) репатріант і його рідні проходять медичну комісію, отримують реєстраційні папери та розподіл на ПМЖ.

Берлін, Німеччина)

Отримати консультацію з питань репатріації можна безпосередньо в BVA по тел. +49 221-758 0. Прийом документів та їх розгляд німецькою стороною проводиться безкоштовно.

Пакет документів для репатріації

Документи на переселення по BVFG приймаються в представництвах ФРН (якщо подаються в країні проживання).

Документи на переселення по BVFG приймаються в представництвах ФРН (якщо подаються в країні проживання)

Візовий відділ Посольства Німеччини в Росії, Ленінський пр.

З 2016 необхідна попередній запис. Термін розгляду заявки - індивідуальний (від тижня до 4 місяців). За результатами перевірки приходить виклик на мовне тестування та співбесіду, запит додаткових відомостей або відмова.

Важливо! Якщо отримано відмову, є можливість подати скаргу. Не пізніше ніж через місяць Відомство зобов'язане відреагувати. При підтвердженні відмови можна подавати протест в судову інстанцію (німецьку).

При підтвердженні відмови можна подавати протест в судову інстанцію (німецьку)

Апеляційний суд - Берлін

Список наданих паперів включає:

  • заяву (на німецькій мові) - 2 примірники. У Антраг можна вносити членів сім'ї - дружину / а і дітей (батьки, брати і сестри в програму пізнього переселення не потрапляють). Чоловік / дружина заявника можуть отримати паспорт громадянина ФРН в разі, якщо подружжя триває більше 3 років (на момент подачі документів). Якщо термін менше, для переїзду другої половини використовується процедура возз'єднання сім'ї (як іноземця);

У Антраг можна вносити членів сім'ї

  • супровідний лист (німецькою), де описується ситуація;
  • ксерокопії паспортів (всіх, хто фігурує в заяві), свідоцтв про народження, усиновлення, шлюб, смерть родичів по прямій лінії. Документи потрібно нотаріально завірити;
  • копію трудової книжки (для тих, хто народився до 01.01.1974 р);

Зразок посвідчення копії

  • копію довідки про відсутність судимості (вона виходить у відділенні міліції, її при запиті можна надати пізніше).

Можна прикладати дипломи, військовий квиток, рішення суду і т. Д. Якщо у переселенця є родичі, які переселилися в ФРН, слід надати і їх документи (паспорти, дозволи на переїзд). Коли документи подаються представником в Німеччині (юристом, родичем, знайомим), необхідна довіреність. Документи повинні мати переклад.

Документи повинні мати переклад

Військовий Квиток СРСР

Підтвердження володіння мовою

При подачі Антрага від претендента вимагається надати підтвердження здачі іспиту на рівні В1 в Гете-інституті (офіційній установі уряду ФРН) або він повинен повідомити про бажання пройти тестування (Шпрахтест). Повнолітні члени сім'ї підтверджують володіння мовою не нижче А1. Нащадки, які не досягли повноліття, не повинні доводити знання німецької.

Нащадки, які не досягли повноліття, не повинні доводити знання німецької

Потрібно пройти тест на знання мови

Таблиця. Відділення культурного центру ім. Гете.

Місто Координати Телефон Адреса ел. пошти Москва Ленінський проспект, д. 95а (495) 9362460 m.me/goethe.institut.moskau Санкт-Петербург Набережна річки Мийки, д. 58, 7 поверх (812) 3631125 [email protected] Новосибірськ Вулиця Максима Горького, 42, 1 поверх (383) 3621474 [email protected]

Вартість навчання варіюється в залежності від виду курсів і міста. В середньому, вона становить 30 ... 40 тис. Руб. Іспит на володіння мовою (В1) складається з чотирьох частин: читання, письма, аудіювання та усного розмовного тесту.

Ґете-Інститут (Німецький культурний центр ім. Гете, ньому. Goethe Institut)

У разі позитивного рішення за заявою претенденту направляється запрошення на співбесіду. На нього кандидат повинен принести оригінали всіх документів, зазначених у заяві.

Якщо претендент на переїзд не докладає до пакету документів сертифікат Гете-інституту, йому необхідно пройти Шпрахтест. Він проводиться носієм мови, які приїжджають для цього два рази на рік. Розмова (в присутності помічника консула) дозволяє визначити, чи достатньо рівня знання мови претенденту для спілкування на поширені теми: політика, побут, здоров'я, навчання, сім'я і т. Д. Він повинен бути здатний формулювати думки, описувати різні ситуації або відчуття.

Він повинен бути здатний формулювати думки, описувати різні ситуації або відчуття

Сертифікат Гете-Інституту

При проведенні співбесіди складається протокол, де перераховуються надані документи і наводиться зміст всієї бесіди.

проведення співбесіди

Після закінчення процедури заявнику залишається чекати, часом кілька місяців. У разі успішно пройденого співбесіди йому приходить посвідчення про прийом (Aufnahmebescheid), а членам сім'ї, зазначеним у заявці - посвідчення про включення (Einbeziehungsbescheid). Ці документи є підставами для видачі візи.

Всі спірні рішення можна оскаржити в Адміністративному суді м Кельн.

Всі спірні рішення можна оскаржити в Адміністративному суді м Кельн

Кельн

Табір під Фридланде

У таборі для репатріантів (до нього можна дістатися на поїзді від м Ганновер) доведеться затриматися від 2 до 7 днів. У ньому проводиться медичне обстеження, оформляється реєстраційне свідоцтво (Registrierschein). Новоприбулі отримують розподіл на нове, постійне місце проживання (як правило, воно збігається з тим, куди репатріанти і хотіли переїхати (вказується в Антраге)).

Новоприбулі отримують розподіл на нове, постійне місце проживання (як правило, воно збігається з тим, куди репатріанти і хотіли переїхати (вказується в Антраге))

Табір для репатріантів

Тут же є можливість змінити свої дані на більш зручні для життя в Німеччині (поміняти ім'я, прізвище, прибрати з документів по батькові).

Категорії пізніх переселенців (параграфи)

Як вже зазначалося, після схвалення переселенцям присвоюються параграфи. Що вони означають?

  1. Основний, 4-й параграф може отримати тільки заявник. Він дає право на отримання громадянства (після проходження всіх бюрократичних процедур під Фридланде і в новому місті проживання), відвідування інтеграційних курсів, отримання соціальних виплат, збереження стажу.

    План табору Фридланд

  2. 5-й параграф (як уже згадувалося) присвоюється особам, які мали статусні посади в СРСР (або родичів, які займали такі посади). Тісний зв'язок з тоталітарною системою Радянського Союзу може стати перешкодою до переїзду в ФРН.
  3. Ті, хто отримав 7-й параграф також можуть отримати німецький паспорт. На цю категорію можуть претендувати чоловік / дружина заявника (при знаходженні в шлюбі понад 3 років), а також діти. Умова для в'їзду до Німеччини - збереження родинних зв'язків і реєстрація спільно з пізнім переселенцем. Їм буде дозволено відвідувати інтеграційні курси. Але трудовий стаж буде відраховуватися з нуля. Довели свою спорідненість повинні підтвердити знання мови на рівні А1. Якщо тривалість шлюбу становить менше 3 років (не загальна, а безпосередньо перед переселенням), чоловік (дружина) отримує ВНЖ, періодично продовжувати. Отримати громадянство можна лише через 3 роки. При розлученні протягом цього часу подружжя втрачають право проживати в Німеччині.

    Фридланд, будівля №16

  4. До родичів, які проходять по 8-му параграфу і отримують статус іноземців, відносяться батьки, брати і сестри, які не досягли повнолітнього віку, чоловік і жінка дітей. Дозвіл на в'їзд таких осіб видається відомством у справах іноземців. Складання іспиту на знання мови цієї категорії не потрібно. Громадянство вони можуть отримати після декількох років життя в країні.

Такий варіант отримання дозволу на переїзд до Німеччини може знадобитися і подружжю переселенців, які не можуть підтвердити знання мови.

Такий варіант отримання дозволу на переїзд до Німеччини може знадобитися і подружжю переселенців, які не можуть підтвердити знання мови

Статус пізнього переселенця

Категорія переселенця дуже важлива для життя в ФРН, від цього залежать його права і обов'язки. Її є можливість змінити, тільки перебуваючи за попереднім місцем проживання, на німецькій території цього зробити не вийде. Тому необхідно добре все обміркувати, уважно простудіювати інформацію і постаратися отримати більш вигідної категорії.

Важливо! Дорослі діти можуть не вписуватися в Антраг, а проходити процедуру визнання пізнім переселенцем самостійно. На це буде потрібно зайвий час, але приїзд по 4 параграфу значно полегшує життя в цій країні.

На це буде потрібно зайвий час, але приїзд по 4 параграфу значно полегшує життя в цій країні

Aufnahmebescheid

Дізнатися про присвоєну членам сім'ї категорії можна лише, отримавши Aufnahmebescheid.

Перші кроки на історичній батьківщині

Пізні переселенці можуть проживати в соціальному житлі, самостійно орендованій квартирі / будинку або в приміщенні, що належить їм на правах власності. При певних умовах є можливість отримати від держави житлову допомогу.

Пізні переселенці мають право на пільги, передбачені законами Німеччини, інтеграційне посібник (близько 3 тис. € для заявників, народжених до 01.01.1946, 2 тис. € - особам з датою народження до 31.03.1956).

Прибуття на історичну батьківщину

Приїхавши за новим місцем проживання, слід в тижневий термін оформити прописку в довідковому бюро. Для цього знадобляться паспорта, Aufnahmebescheid і Registrierschein. Після цього за місцем проживання подається заявка на отримання громадянства або посвідчення (в залежності від параграфа, що визначає статус).

У Німеччині практично всі виплати (заробітної плати, допомоги, дотацій і т. Д.) Виробляються перерахуванням на особистий розрахунковий рахунок. Тому його потрібно відкрити якомога швидше.

Тому його потрібно відкрити якомога швидше

Сьогодні тема отримання статусу «пізнього переселенця» (Spätaussiedler) дуже актуальна

У перші ж дні оформляються і страхові поліси. Найбільш важливі страховки: медична, пенсійна, цивільної відповідальності (для відшкодування збитку, нанесеного третім особам), автомобільна (при наявності машини).

Посвідчення водія репатріанта (отримане за попереднім місцем проживання) дійсно в ФРН лише півроку після в'їзду. Нові права можна отримати, здавши іспити з теорії та практиці.

Нові права можна отримати, здавши іспити з теорії та практиці

німецькі права

Відео - Варіанти імміграції до Німеччини

Що вони означають?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация