Готика в Росії

Незважаючи на назву, зізнаємося - готики в Росії немає. Та й звідки їй узятися, якщо подібна архітектура в нашій країні почала з'являтися тільки при Катерині II, в той час як в Європі, звідки вона прийшла, до цього часу пік її розквіту пройшов. Тому все, що у нас є - це стилізація, псевдоготика, що не заважає відносити дані об'єкти до шедеврів і пам'ятників архітектури.

Чесменская церква, Санкт-Петербург (Вул. Ленсовета, 12)

Храм запам'ятовується з першого погляду. Рожевий, з білосніжним орнаментом, він нагадує пряник. Тут немає і сліду тієї похмурої суворості, що властива багатьом власне готичним спорудам. Згідно з легендою, на місці, де зараз стоїть храм, Катерина II отримала від кур'єра звістка про перемогу російського флоту над турецьким в Чесменском бою . Настільки знаменна подія просто необхідно було відобразити в камені, наслідком чого стало урочисте освячення церкви в 1780 році - до десятирічної річниці події.
Храм запам'ятовується з першого погляду
Якщо будете в тих краях, не забудьте відвідати і Чесменский палац (вул. Гастелло, 15) - також стилізований в псевдоготика. Колишній імператорський шляховий палац побачив багато чого. Зокрема, саме тут, в ніч з 5 на 6 березня 1826 року, тіло померлого імператора Олександра I переклали з похідного дерев'яної труни в бронзовий. Трохи пізніше, 12-14 липня того ж року, в палаці лежало тіло померлої дружини колишнього імператора - Єлизавети Олексіївни.

У Чесменского храму є і двійник - Преображенська церква в селі Червоне Старицького району Тверської області 1790 року побудови.

Олександрійська капела, Петергоф

Також відома як церква св. Олександра Невського в парку «Олександрія». Побудована в 1834 році як домова церква імператорської сім'ї (трохи раніше неподалік Микола I побудував літню резиденцію -
«Котедж», теж, до речі, в готичному стилі).

Мініатюрна церква, мабуть, найбільш схожа на той образ, який постає у нас перед очима при слові «готика»: високі восьмигранні шпилі, стрілчасті портали, великі віконні розетки з вітражами, статуї святих по всьому фасадам.

З 1918 року церква не діє, потрапити в неї можна, купивши квиток в парк «Олександрія», а потім вже і в саму Капелу. Станом на 2016 рік це обійдеться вам в 350 рублів (200 + 150). Будьте уважні, під час дощу і високої вологості повітря вхід в Капелу може бути закритий.
З 1918 року церква не діє, потрапити в неї можна, купивши квиток в парк «Олександрія», а потім вже і в саму Капелу
Ново-Микільський собор,
Можайськ (Вул. Бородінська, 8)

Побудований в 1814 році на місці Никольских воріт Можайського кремля, частково захопивши їх стіни. Храм стоїть на високому пагорбі і добре видно з історичної Старої Смоленської дороги.

Червона цегла, білий декор, численні башточки і шпилі - в цілому готика досить пізнавана. Але ось стрілчастих вікон тут немає. На жаль, храм дуже сильно постраждав під час Великої Вітчизняної Війни. Тоді ж він позбувся центральної купольної ротонди. Під час післявоєнної реставрації її чомусь не стали відновлювати. Довгі роки в будівлі церкви розташовувалася трикотажна фабрика, але з 1994 року тут знову йдуть богослужіння. Реставрація триває, але поїхати подивитися храм можна хоч завтра.
Червона цегла, білий декор, численні башточки і шпилі - в цілому готика досить пізнавана
Садиба «Марфино», Московська область

У 25 кілометрах на північ від Москви, на території Митищинського району, розташована старовинна дворянська садиба «Марфино» - ще один шедевр Псевдоготика.

Сама садиба відома здавна - вперше згадується вона ще в 1585 році. Хто тільки їй не володів - боярин Головін, князь Голіцин, фельдмаршал Салтиков і багато інших. Але в тому вигляді, в якому ми її знаємо, вона постала в 1846 році, коли садибою володів граф Панін.

В даний час в садибі розташований санаторій міністерства оборони, і ще не так давно відвідати її можна було лише замовляючи спеціальний пропуск (втім, місцеві жителі цілком могли показати вам лази на територію трохи в стороні від прохідної). Зараз вхід з некомерційними цілями вільний.
В даний час в садибі розташований санаторій міністерства оборони, і ще не так давно відвідати її можна було лише замовляючи спеціальний пропуск (втім, місцеві жителі цілком могли показати вам лази на територію трохи в стороні від прохідної)
Царицино, Москва

Один з найбільших палацових комплексів Москви і один з найбільш спірних. Спірність полягає в тому, що даний палац ніколи не існував в тому вигляді, в якому ми його можемо бачити зараз. Це якась реконструкція за архівними матеріалами з домішкою авторської фантазії. Але якщо залишити дискусії історикам і краєзнавцям, то слід визнати, що вийшло щось цікаво і красиво.

Не обмежуйте огляд парку одним палацом (а також музеями всередині), на території є багато і інших готичних об'єктів: це і Великий міст через яр, і Кавалерском корпусу, і Хлібна хата, і Арка-галерея. Та й просто пройдіться по парку. Особливо гарний він рано вранці, годині о 6, коли він абсолютно порожній. Не полінуйтеся встати раніше, і парк відкриється вам абсолютно з іншого боку, а при належній частки фантазії ви зможете уявити собі, що в ці миті парк належить тільки вам.
Не обмежуйте огляд парку одним палацом (а також музеями всередині), на території є багато і інших готичних об'єктів: це і Великий міст через яр, і Кавалерском корпусу, і Хлібна хата, і Арка-галерея
У подорожі оплачуйте покупки картою лояльності OneTwoTrip , І на ваш рахунок повернеться до 10% суми замовлення на OneTwoTrip, а також до 2% від будь-яких покупок, оплачених картою.

Вам може бути цікаво:
Чому в Петергофі кращі фонтани в світі?
Гатчина, яку ви ще не бачили
Китайський палац в Оранієнбаумі. Це просто рококо якесь!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация