Готуються до виборів: у Криму українцям примусово видають російські паспорти

Українська делегація планує підняти питання нелегітимності виборів президента РФ в окупованому Криму на полях ПАРЄ. Українська делегація планує підняти питання нелегітимності виборів президента РФ в окупованому Криму на полях ПАРЄ

Явку на виборах в окупованому Криму хочуть наблизити до рівня "референдуму" / фото УНІАН

В окупованому Росією Криму відбувається "примусова паспортизація" громадян України перед виборами Президента Російської Федерації, які мають відбутися 18 березня, - в день, коли в 2014 році в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Як повідомили УНІАН в прес-службі Апарату Верховної Ради України, про це перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко сказала під час зустрічі з представниками делегації парламенту Республіки Албанія на чолі з головою комітету у закордонних справах парламенту Албанії Мімі Кодхелі.

Перший віце-спікер підкреслила, що на окупованих територіях систематично порушуються права людини, зокрема, в окупованому Криму проводиться примусова паспортизація окупаційним режимом громадян України.

«Напередодні виборів Президента Російської Федерації на окупованому півострові проходить насильницька паспортизація громадян України, щоб змусити їх голосувати на нелегітимних виборах. Неможливо обирати президента Росії на українській території », - підкреслила Геращенко.

Вона зазначила, що українська делегація планує підняти питання про нелегітимність виборів президента РФ в окупованому Криму на полях Парламентської асамблеї Ради Європи, а також під час засідань Парламентської асамблеї ОБСЄ і НАТО, і звернулася до албанським колег з проханням підтримати в цих організаціях позицію України.

Також Геращенко звернула увагу албанських колег на складну ситуацію в сфері безпеки і складну гуманітарну ситуацію на Донбасі, і підкреслила важливість запровадження миротворчої місії ООН на Донбас.

Читайте також Крим повернеться до складу України після розвалу Росії - журналіст

«На жаль, ми не маємо прогресу в ключовий для нас сфері безпеки Мінських угод. Саме тому нашим пріоритетним завданням на 2018 рік залишається введення миротворчої місії ООН на всій тимчасово окупованій території Донбасу », - зауважила Геращенко.

Крім того, перший віце-спікер поінформувала албанських колег про роботу гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі. Так, вона зазначила, що після тривалих переговорів українській стороні вдалося звільнити 75 громадян України, яких утримували на території окупованих районів Донбасу, серед яких цивільні і військові.

У той же час, Геращенко звернула увагу, що на тимчасово окупованій території Донбасу і далі продовжують безпідставно і незаконно утримувати громадян України. За її словами, робота підгрупи по звільненню заручників і встановлення долі осіб, які вважаються зниклими без вести на Донбасі, значно ускладнюється тим, що на цих територіях заблокована робота Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Крім того, Геращенко проінформувала Кодхелі про складної ситуації зі звільненням політичних в'язнів, які містяться в окупованому Криму і в Росії.

У свою чергу, Кодхелі висловила подяку за надання актуальної інформації про ситуацію на тимчасово окупованих територіях України, а також наголосила на важливості подальшого міжнародного співробітництва між Україною та Республікою Албанія.

Також під час зустрічі політики обговорили питання європейської та євроатлантичної інтеграції.

Раніше повідомлялося, що явку на виборах в окупованому Криму хочуть наблизити до рівня "референдуму".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация