Гра престолів в Чернігові: сутичку Березенко з Корбаном за мандат депутата прикрасять "троль" Дурнєв і блогер KrusKrus. список кандидатів

02 липня 2015 року, четвер, 21:40 6186

2015-07-02T21: 40: 46 + 03: 00 Публікації 2019-06-15T11: 45: 25 + 03: 00 Українські Новини Гра престолів в Чернігові: сутичку Березенко з Корбаном за мандат депутата прикрасять "троль" Дурнєв і блогер

Проміжні вибори депутата Верховної Ради в окрузі №205 претендують на головна подія політичного літа. Правда, якщо не відбудеться переформатування уряду або різкого загострення на Донбасі.

Ці вибори стануть пробою пера для провідних політичних сил країни перед запланованими на осінь місцевими виборами.

Кандидатом в депутати в 205 окрузі не зареєструвався хіба що ледачий або ощадливий (адже це задоволення не з дешевих). Головною інтригою майбутніх виборів стало продовження протистояння Порошенко і Коломойського - тепер в особі Березенко і Корбана, які, до слова, не мають ні найменшого відношення до Чернігова. Драматизму додала реєстрація в цьому окрузі головного юриста Дніпропетровської міськради Величко, який звинуватив Корбана у власному викраденні минулої осені. Балотується і "головний кіборг" Мікац. А ось з місцевих кандидатів у жителів міста вибір невеликий. І цей факт тільки підкреслює інтерес до цих виборів з боку київських політиків.

Українські Новини постаралися допомогти своїм читачам розібратися в хитросплетіннях передвиборних перипетій в окрузі №205.

АЖІОТАЖ НАВКОЛО ВИБОРІВ І ЇХ ГОЛОВНА ІНТРИГА

26 липня в майже трьохсоттисячне по населенню Чернігові пройдуть проміжні вибори депутата Верховної Ради, призначені після дострокового припинення депутатських повноважень обраного в окрузі №205 Валерія паски, який 31 березня за рішенням Президента очолив Чернігівську обласну державну адміністрацію.

На позачергових парламентських виборах в минулому році, коли був обраний склад нинішньої Ради, рекорд за кількістю зареєстрованих кандидатів поставив округ №96 в Київській області. Там воювали за мандат 50 претендентів. На проміжних виборах в Чернігові балотується в два з половиною рази більше - 127 кандидатів. Для порівняння на виборах в минулому році в цьому окрузі в бюлетені було лише 20 кандидатів. Примітно, що з 127 кандидатів менше половини прописані в Чернігівській області - лише 52. Решта - гастролери.

Головною інтригою майбутніх виборів вже стало продовження протистояння Президента Петра Порошенка і колишнього голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського тепер уже в особі керівника Державного управління справами Сергія Березенко і колишнього заступника Коломойського в Дніпропетровській ОДА Геннадія Корбана. Обидва, до речі, не мають прямого відношення до Чернігова. Драматизму додала реєстрація в цьому окрузі головного юриста Дніпропетровської міськради Олександра Величко. Він звинуватив Корбана у власному викраденні минулої осені. Зараз ця справа розслідують правоохоронці. За дивним збігом обставин, Центральна виборча комісія навіть зареєструвала цих трьох в один день.

З КОРАБЛЯ НА БАЛ: ГЛАВА ДУСі стали президентські КАНДИДАТОМ

Винуватиця веселощів, партія "Блок Петра Порошенко" зробила ставку на майбутніх виборах на 31-річного Сергія Березенко, родом з Вінниці. У 2006 році Березенко Винуватиця веселощів, партія Блок Петра Порошенко зробила ставку на майбутніх виборах на 31-річного Сергія Березенко, родом з Вінниці став радником тодішнього мера столиці Леоніда Черновецького, після чого був обраний депутатом Київської міської ради від блоку одіозного градоначальника. В команду Порошенко, за чутками, потрапив завдяки рідного дядька, колишньому губернатору Вінницької області та чинному заступнику голови фракції БПП в Раді Анатолію Матвієнку.

Для недосвідченого в політиці, звичайно, дивним виглядає бажання змінити посаду голови впливової ДУСі на депутатський мандат. Політолог Володимир Фесенко пояснює, що з висуненням Березенко на виборах пов'язано намір Банкової делегувати на посаду віце-прем'єра в Кабмін першого заступника голови фракції Ігоря Кононенко (саме останній займається у фракції фінансовими питаннями). "З чуток, необхідно посилити фракцію БПП, в разі делегування Кононенко в уряд, людиною з прямим довірою і зв'язком з Президентом. Не хочуть вони покладатися тільки на Юрія Віталійовича Луценка. Необхідний надійніший, зважений і менш емоційна людина", - сказав він Українським Новинам.

Березенко розгорнув неабияку кампанію в Чернігові і на час передвиборної гонки навіть взяв відпустку, залишивши Держуправління справами на свого зама. Про підтримку Березенко на виборах в Чернігові вже встигли заявити партії "Народний Фронт" і "Всеукраїнське об'єднання" Батьківщина ". До речі, парламентську" Батьківщину "на початку червня раптово покинув депутат Дмитро Шлемко. Як він пояснив -" за власним бажанням, щоб займатися місцевими виборами як голова Івано-Франківської парторганізації ". Замість нього в Раду зайшов наступний за списком партії людина - Валерій Дубіль, який за дивним збігом обставин пройшов до парламенту шостого скликання саме по 205 округу, набравши там, не багато н емало, 50,2% голосів. Тобто Дубіль, який міг стати претендентом на перемогу в 205 окрузі отримав мандат і без виборів, зайшовши в раду через просування в списку.

Решта впливові політичні сили висунули в окрузі своїх кандидатів. "Об'єднання" Самопоміч "та Радикальна партія Олега Ляшка навіть встигли звинуватити ЦВК, Адміністрацію Президента і БПП в просуванні в парламенті лобістських законопроектів, спрямованих на забезпечення перемоги Березенко в Чернігові." Морочити українському парламенту голову, щоб прийняти лобістські законопроекти і за рахунок фальсифікацій провести в Раду відомого злодія Березенко, який вкрав разом з Черновецьким і Олесем Довгим київську землю ... хочете вкрасти чернігівську землю, так само, як і київську ", - обурювався Ляшко під час обговорення зако опроекта №2052а про дозвіл державних закупівель послуг для підготовки і проведення виборів без тендерних процедур.

До речі, за повідомленнями ЗМІ, (справедливості заради, варто відзначити, що належать Коломойському) саме Довгий, колишній секретар Київської міськради з "молодої команди Черновецького", а нині - позафракційний парламентарій очолив виборчий штаб Березенко в 205 окрузі.

ПОРОШЕНКО ПРОТИ КОЛОМОЙСЬКОГО

Ще живі перекази, як команда Коломойського за його губернаторства в Дніпропетровській області в умовах бойових дій на Сході стала для країни чи не національними героями. У минулому році Порошенко навіть нагородив Геннадія Корбана орденом II ступеня "За мужність". Ще живі перекази, як команда Коломойського за його губернаторства в Дніпропетровській області в умовах бойових дій на Сході стала для країни чи не національними героями

Однак після історії з "Укрнафтою" відносини Президента з олігархом різко зіпсувалися, за чим дуже захоплююче зараз спостерігати і в Чернігові. 45-летнійКорбанофіціально є заступником голови правління благодійної організації "Фонд оборони країни", а ось неофіційно - "сірий кардинал" групи "Приват". Він заслужив титул мало не головного рейдера країни або фахівця з поглинань компаній, якщо висловлюватися м'якше, кілька разів на його життя здійснювалися замахи.

Корбан висунутий на виборах партією "Українське об'єднання патріотів - УКРОП", з творцями якої спочатку вирішив судитися розробив шеврон із зображенням кропу для бійців АТО художник Андрій Єрмоленко. "Я ж це робив для наших воїнів, а не для партій, яким я не довіряю", - сказав в серцях художник. Але потім різко передумав і вирішили співпрацювати. "Єрмоленко особливо підкреслив, що саме партія УКРОП має право користуватися плодами його творчості, оскільки реально представляє інтереси патріотичної частини суспільства", - прокоментував нардеп і колишній заступник Коломойського в ОДА Борис Філатов.

На думку експертів, найбільш ймовірне пояснення зацікавленості дніпропетровця Корбана в чернігівському мандат полягає в двох словах: "депутатська недоторканність", адже проти нього, знову ж таки, за чутками, відкрито кілька кримінальних проваджень. Сам Корбан розповідав, що в Адміністрації Президента йому запропонували в обмін на припинення критики влади і тимчасовий виїзд з України закрити кримінальні справи, щоб той зміг спокійно "вирішувати питання". У той же час Рада, показово за поданням Генпрокуратури, недавно зняла недоторканність з двох депутатів. Не варто забувати, що вже восени все парламентарії можуть бути позбавлені такої привілеї шляхом внесення змін до Конституції. Хоча у багатьох депутатів така перспектива викликає тільки скепсис.

Сьогодні, протистоячи Березенко, Геннадій Олегович веселить виборців букетом піар-ходів, а у винахідливості і відмінному почутті гумору Корбана НЕ откажешь.Не обошлосьв Чернігові і без улюбленого роками ходу - реєстрації однофамільців рейтингового кандидата. Так, в останній день реєстрації офіційно кандидатами в окрузі №205 стали якісь 29-річний безробітний киянин Геннадій Валерійович Карбан і 24-річна тимчасово безробітна киянка Галина Вікторівна Корпан.

КОЛОМОЙСЬКИЙ ПРОТИ ВІЛКУЛА

Зійшлися в Чернігові інтереси Коломойського не тільки з Порошенком, а й з ще одним колишньому головою Дніпропетровської ОДА, а нині заступник голови фракції "Опозиційний блок" в Раді Олександром Вілкулом.

У квітні Корбан на своїй сторінці в Facebook представив по його ж висловом "корпоративного розмаху схеми крадіжки грошей і майна на чолі з панами Вілкулом та Романенко, оформлені їх персональним юристом Величко". Цьому повідомленням передувала історія з викраденням в кінці лютого Олександра У квітні Корбан на своїй сторінці в Facebook представив по його ж висловом корпоративного розмаху схеми крадіжки грошей і майна на чолі з панами Вілкулом та Романенко, оформлені їх персональним юристом Величко Величко, колишнього директора департаменту корпоративних прав Дніпропетровської міськради.

В мережі розміщено відео з вуличних камер спостереження, де зафіксовано як (нібито після зустрічі з Корбаном) у дворі обладміністрації невідомі в масках кидають Величко в мікроавтобус, після цього з чиновником пропадає зв'язок.

4 березня міськрада достроково припиняє повноваження свого секретаря і виконувача обов'язків мера Дніпропетровська регіонала Максима Романенка у зв'язку з підозрами в корупційній діяльності. На наступний день оприлюднюється відео "явки з повинною" Величко, де він розповідає, що інсценував своє викрадення, щоб уникнути розправи з боку Романенко.

Пізніше, за словами самого Величко, виявляється, що його таки викрали і катували. Величко звинуватив в цьому Корбана. Генпрокуратура відкрила справу за фактом викрадення, СБУ веде слідство, але офіційне підозра Корбана влади поки не винесли. "Я змушений балотуватися по 205 округу бо я боюся, що мене, як важливого свідка, просто вб'ють", - говорить Величко.

Пригоди бравого кіборг МІКАЦА

За 205 округу побажав потрапити в парламент Олег Мікац народився в Житомирській області, але зареєстрований в смт Десна Чернігівської області), який проходив військову службу в складі українського миротворчого контингенту в Іраку, а на За 205 округу побажав потрапити в парламент Олег Мікац народився в Житомирській області, але зареєстрований в смт Десна Чернігівської області), який проходив військову службу в складі українського миротворчого контингенту в Іраку, а на   Сході України став одним з очолили оборону Донецького аеропорту Сході України став одним з очолили оборону Донецького аеропорту. Він - полковник, начальник навчального гвардійського центру Сухопутних військ Збройних сил в Десні, раніше був командиром 93-ї окремої механізованої бригади ЗС України.

Мікац був третім в списку "Правого сектора" на парламентських виборах в жовтні минулого року, проте за підсумками голосування партія не подолала пятіпроцентсний бар'єр. У березні він був нагороджений Президентом орденом Богдана Хмельницького III ступеня за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

Є й неприємні історії про нього: в кінці травня головний редактор видання "Цензор.НЕТ" заявив про побиття Мікацом на базі "Десни" чотирьох осіб, включно з 14-річною дівчинкою. Полковник прокоментував цю історію, заявивши, що після інциденту здав кров на експертизу за вмістом алкоголю, а ось "постраждалі" зробити аналогічне відмовилися, а головне - за результатами медичної експертизи заявлених потерпілими тілесних ушкоджень виявлено не було.

ЧЕРНІГІВСЬКІ ЧИНОВНИКИ І НЕ ТІЛЬКИ

У той же час вибір жителів Чернігова з місцевих кандидатів не особливо багатий. З нами в окрузі самовисуванцем і діючий голова обласної ради Микола Звєрєв, який пройшов до ради за списком місцевої парторганізації "Батьківщини". Балотується в Раду і депутат Чернігівської міськради від фракції "УДАР Віталія Кличка", комерційний директор "Чернігівміськбуда" і син відомого на Чернігівщині банкіра (голови правління "Полікомбанку") Юрій Тарасовець. Знову зареєстрований кандидатом по 205 округу і начальник управління культури Чернігівської міськради Юрій Ткач, який за підсумками виборів в жовтні минулого року отримав 6,2% голосів виборців, будучи висунутим Радикальної партією (нагадаємо, лідер партії Ляшко в 2012 році пройшов в Раду в разі обрання по мажоритарному округу на Чернігівщині). Балотуються тут також депутат Чернігівської райради від Партії регіонів Володимир Хорошковський і радник голови правління Чернігівського обласного союзапотребітельскіхобществ, член партії "Опозиційний блок" Олексій Демяненко. Зареєстровані кандидатами також в.о. директора держпідприємства "Холмінскійспіртовойзавод" Ігор Чернов, колишній завгаражом Холмінскогоспіртзавода, депутат ХОЛМИНСЬКИЙ селищної ради Віктор Семикоз і старший майстер розливного ділянки приватного акціонерного товариства "Чернігівська горілка" Володимир Сацький.

Партійні КАНДИДАТИ

Знову спробує свої сили на виборах в Чернігові 31-річний військовослужбовець 13-го батальйону територіальної оборони "Чернігів-1", кандидат від "Демократичного альянсу" Ігор Андрійченко, який за підсумками виборів в 205 окрузі 26 жовтня фінішував з третім з результатом - 12, 37% голосів виборців.

Партія Анатолія Гриценка "Громадянська позиція" висунула кандидатом депутата 5 і 6 скликань Чернігівської міськради (раніше працював і слідчим Чернігівського міськуправління МВС і юристконсультом одного з чернігівських ЖЕКів, зараз є заступником директора комунального підприємства "Будинок книги") Олександра Мельника. На виборах восени він був включений в список Гриценко під №18, однак партії не вдалося подолати необхідний для проходження в Раду 5% бар'єр.

Від Радикальної партії в перегонах бере участь 22-річний тимчасово безробітний голова Чернігівської місцевої організації РП Дмитро Блауш, який був включений в список партії на позачергових парламентських виборах лише за №51.

Також в цьому окрузі балотується народився в Северобайкалье (Бурятія) в 1979 році Роман Давлеткужин - секретар Чернігівського обласного комітету Комуністичної партії, яку спеціальна комісія Міністерства юстиції зараз перевіряє на предмет дотримання норм закону про заборону пропаганди комуністичного і націонал-соціалістичного режимів і їх сімволікі.Ранее він двічі безуспішно пробувався на мера Чернігова, а на останніх парламентських виборах був включений до списку не подолала 5% бар'єр КПУ аж під №50.

Партія "Самопоміч" висунула на своєму з'їзді кандидатом Володимира Зуба, хоча той з незрозумілих причин зареєстрований як самовисуванець. Зуб, хоч і народився в Казахстані, навчався у Львівському медінституті і зараз є начальником управління охорони здоров'я, заступником директора департаменту гуманітарної політики у Львівській міськраді, однак пропрацював медиком в Чернігові більше 10 років, в тому числі з 1999 по 2006 - заступником головного лікаря з хірургічної роботі в Чернігівській обласній лікарні.

"Всеукраїнським об'єднанням" Свобода "на вибори висунутий депутат парламенту 7-го скликання Андрій Міщенко, який народився і прописаний у Львові, але створив і очолив у 2008 році саме Чернігівську парторганізацію" Свободи ", в якій був знову обраний головою якраз перед виборами замість екс -зампредседателя Чернігівської ОДА Костянтина Лубенцова.

Сторонні ТІЛА. ШЛЯХ ІЗ ВАРЯГІВ У Чернігівці

Буде в чернігівському виборчому списку також багато "варягів" і цілий вінегрет з політичних мандрівників, що бігають на виборах від партії до партії або від округу до округу, імена яких для жителів міста раніше ніколи не асоціювалися з Черніговом.

Немов намагаючись збільшити кількість "циркачів" і популістів в парламенті, знову спробувати щастя на виборах вирішив телеведучий і улюблений "троль" молоді Немов намагаючись збільшити кількість циркачів і популістів в парламенті, знову спробувати щастя на виборах вирішив телеведучий і улюблений троль молоді   Олексій Дурнєв, відомий телеаудиторії по шоу Дурнєв + 1 і Богиня шопінгу Олексій Дурнєв, відомий телеаудиторії по шоу "Дурнєв + 1" і "Богиня шопінгу". 28-річний Олексій в 2014 році балотувався на "окрузі Сергія Ківалова" в Одесі, де зібрав менше 1 тис. Голосів виборців. Жителям округу дає дуже гідне передвиборчу обіцянку - "боротися з усіма силами зла".

Колега Дурнєва по цеху і виборчої кампанії в "ківаловської окрузі" (не дуже вдалою, адже результат лише 173 голоси) колишній радник Міністра інформаційної політики Юрія Стеця, 25-річний уродженець Волині, блогер Олександр Барабошко (більш відомий як KrusKrus) також висувається в депутати в Чернігові. Беручи участь у виборах в 135 Колега Дурнєва по цеху і виборчої кампанії в ківаловської окрузі (не дуже вдалою, адже результат лише 173 голоси) колишній радник Міністра інформаційної політики Юрія Стеця, 25-річний уродженець Волині, блогер Олександр Барабошко (більш відомий як KrusKrus) також висувається в депутати в Чернігові одеському окрузі, Барабошко поставав перед виборцями в образі Super Mario. Виборчу програму з попередніх виборів удосконалив: тепер обіцяє не тільки отделкузабороввжелто-сініецвета і повернення Україні разом з Кримом ще й Кубані, але й заборона побиття міліціонерів на ЛГБТ парадах, і легалізацію проституції, "чтобинашідевушкідостойнозарабативалі". Після призначення радником Стеця якось сказав в одному з інтерв'ю, що усвідомлює свою відповідальність і не може собі дозволити "працювати з такими" каламутними "історіями як Одеські-Маріо-вибори". Дозволив.

Позмагається за депутатський мандат зі своїм керівником Сергієм Березенко начальник управління юридичного забезпечення Держуправління справами одеситка Марія Еремеенко. Пані Єременко свого часу була депутатом міськради Одеси від блоку Едуарда Гурвіца "Наша Одеса", куди знову переобраний в 2010 році вже від Партії регіонів. Вона також очолювала юридичний департамент одеської мерії при Олексія Костусєва. Також зареєстрована кандидатом в 205 окрузі медичний диспетчер клінічної лікарні Держуправління справами "Феофанія" Валентина Орєхова.

Йде на вибори в Чернігові і народився в Криму, прописаний в Одесі і працює в Києві старшим прокурором столичної прокуратури Антон Усенко. На чергових парламентських виборах в 2012 році пан Усенко, якому на той момент було 29 років, очолив список Партії Пенсіонерів України. Партія тоді не набрала навіть 1% голосів, і мабуть Усенко вирішив, що в одномандатному окрузі сам зможе домогтися кращого результату.

Балотується в Чернігові і заступник голови ради адвокатів Київської області Леонід Сиваков. На місцевих виборах в 2010 році він пройшов до Київської обласної ради від партії УДАР і два роки очолював постійну комісію з питань законності, правопорядку і боротьби з корупцією, в 2012 році створив і очолив організацію "Всеукраїнський Комітет Народного Контролю", а в минулому році балотувався на виборах в окрузі №96 у Київській області від Радикальної партії, де отримав менше 2 тис. голосів.

Зареєстрований кандидатом у Чернігові і помічник (на громадських засадах) депутата від фракції "Самопоміч" Семена Семенченко Тарас Костанчук. Офіційно він - керівник громадської організації "Археологічне патріотично-пошукове об'єднання" Дніпро-Україна ", але більш відомий як командир штурмової групи батальйону спеціального призначення" Донбас "Національної гвардії, який пережив" Иловайский котел ". Минулої осені балотувався в окрузі №114, що в Луганській області (рідна для Костанчук, адже народився він в Алчевську, хоч і зареєстрований в столиці), де став четвертим за підсумками виборів з більш 3 тис. голосів, еквівалентними 12,5%.

... І ВСЕ-ВСЕ-ВСЕ

А взагалі, звичайно, кандидатом в депутати в Чернігові не зареєструвався хіба що ледачий або ощадливий (задоволення це не з дешевих - сума застави становить 12 180 гривень, які повертаються лише переміг кандидата) .Фігуріруют у виборчому списку округу №205 та заступник директора комунального підприємства "Київреклама" Юрій Жуков, і голова громадської ради при Міністрества регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, віце-президент громадської організації "Київський центрсодействія развітіюоб'едіненій співвласників багатоквартирних будинків "Олександр Скубченко. Є там і менш відомі, щоб не сказати зовсім невідомі, особистості, як от заступник начальника управління - начальник відділення дочірньої компанії НАК "Нафтогаз України" Газ України "Артур Абісов, який намагався спробувати себе в конкурсі на посаду глави Антикорупційного бюро, або довірена особа Юрія Бойка на президентських і "Опозиційного блоку" на парламентських виборах у Львівській області Леонід Назаров. Йде на вибори спостерігач в одному з округів Чернігівської області від Михайла Добкіна на останніх презідентс їх виборах Артем Тютюнник, або ж два працюють в одній юридичній компанії помічника депутата Ради від групи "Воля народу" Володимира Бандурова Олексій Бондар і Лілія Кобзар, або, навіть довірена особа Порошенко на президентських виборах в Луганській області Андрій Блінов.

Буде в списку і 26-річний Владислав Погорєлов, який за підсумками осінніх виборів в рідному йому Кременчуці став останнім за кількістю відданих за нього голосів виборців кандидатом. Зареєстровані на виборах в Чернігові і набрали мізерну кількість голосів 7 кандидатів парламентських перегонів 2014 року через округів Луганської області - Віктор Казаков, Володимир Шутов, Сергій Каленюк, Олександр Петренко, Любов Ніколаєнко, Валентина Черненко та Тарас Ленда, два кандидата з 93 округу Київської області - Ярослав Наумчук і Юрій Чіріднік, і кандидат з 143 округу в одеській області Олександра Таранова. Втім, імена очевидно "технічних кандидатів", напевно, навіть не варто запам'ятовувати, адже, наприклад, один з таких - Іван Берендеїв в жовтні минулого року вирішив навіть не чекати виборів і після реєстрації зняв свою кандидатуру. Багато буде у виборчому бюлетені 26 липня прізвищ, імен та по батькові, про які навіть Інтернет не знає нічого, крім факту реєстрації кандидатами в депутати, але таке у нас на виборах відбувається не перший і, на жаль, не в останній раз. Адже відомо, що за маловпізнаваними кандидатами ховаються найчастіше інтереси найбільш впливових людей, які таким способом забезпечують собі додаткову реєстрацію на виборах членів дільничних і окружних виборчих комісій.

Залишається тільки посочуствовать чернігівським виборцям і побажати їм не попадатися на прийоми політичних популістів і шулерів.

ПІСЛЯМОВА

Ну і, власне, тим, хто захоче подивитися на повний список кандидатів - сюди .

На персональних сторінках кандидатів можна також ознайомитися з їх передвиборними програмами, а це справа, повірте не менше цікаве, ніж вивчення їх біографій.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация