Граф Дракула - біографія господаря Волощини і криваві легенди про нього

  1. Криваві легенди або страшна реальність?
  2. Іноді граф любив пожартувати ...
  3. Як з'явилися криваві легенди про вампірів

У 1386 році в Сигишоаре - невеликому містечку, розташованому в Трансільванії, народилася людина, який залишив незгладимий слід в історії. Влад Цепеш, більш відомий, як граф Дракула, нащадок імператора Валахії - Басараба Великого, прославився не стільки завдяки своєму таланту полководця, скільки похмурої жорстокості, безпрецедентною навіть для середньовіччя .

Влад III, про який склали численні криваві легенди, став прототипом одного з головних персонажів роману Брема Стокера - він відомий, як граф Дракула, біографія якого до певної міри схожа з долею Цепеша.

Зміст статті:

Криваві легенди або страшна реальність?

Іноді граф любив пожартувати ...

Як з'явилися легенди про вампірів

Не можна сказати, що його юність пройшла легко і безхмарно, що було б цілком передбачувано для справжнього принца крові - майбутнього володаря Валахії. У дванадцять років Влад III разом зі своїм молодшим братом в якості заручників відправлені до турецького султана, де він і міститься до 17 років, що цілком ймовірно негативно вплинуло на його психіку.

У 17 років, після свого звільнення, Влад Цепеш, біографія якого з цих пір стає вельми мінливою, з допомогою турків вперше захоплює владу і запановує в Валахії під ім'ям Влада III. Середні століття відрізнялися численними війнами, і довго утримувати престол молодому господарю не вдалося - ставленик Яноша Хуньяді - правителя Угорщини - скидає його. Але він проявляє зайву самостійність, втрачає заступництво свого угорського повелителя, і Влад Цепеш повертає собі престол вже за підтримки самого Хуньяди.

Зрозуміло, такий поворот подій не влаштовував Туреччину, і в 1461 році починається війна, в якій Влад III повною мірою проявляє свій талант полководця. Але, незважаючи на всю свою хоробрість і жорстокість, (а на той час про нього ходили численні криваві легенди) Цепеш зазнає поразки - головним чином тому, що турецька армія значно перевершує числом його війська. Влад III кидає розгромлену армію, і бажає знайти притулок у володіннях угорського короля, але той звинувачує колишнього союзника в змові з турками, і укладає в темницю.

На свободу Влад III виходить більш ніж через 10 років, і йому навіть вдається знову захопити столицю Валахії, але через деякий час Влад Цепеш, біографія якого пов'язана з багатьма смертями, гине при загадкових обставинах ... Не інакше, хтось припас для нього осиковий кілок :) Життя Цепеша обірвалася в 1476 році.

Криваві легенди або страшна реальність?

Слід зазначити, що персонаж Брема Стокера - граф Дракула, біографія якого досить таємнича, є тільки слабкою подобою свого прототипу Слід зазначити, що персонаж Брема Стокера - граф Дракула, біографія якого досить таємнича, є тільки слабкою подобою свого прототипу. Влад Цепеш втілює в собі все звірство середньовіччя - від катівню іспанської інквізиції до витончених турецьких тортур.

Сучасники боялися його не менше, ніж надприродного істоти - василиска. Навіть якщо мала частина кривавих легенд, складених про нього, є дійсністю, то Влад III заслужив право називатися вампіром, адже для того, щоб бути їм не обов'язково пити кров - досить рясно її проливати ...

Найграндіозніше побоїще Влад Цепеш влаштував в 1460 році - тоді в одному з міст Трансільванії одночасно було посаджено на палі близько 30 000 чоловік. Сталося це масове вбивство в свято Святого Варфоломія. Над цим святом мабуть тяжіє прокляття - досить згадати протистояння католиків і гугенотів у Франції і знамениту Варфоломіївську ніч.

Відома також легенда про одну з коханок Цепеша, яка намагалася обдурити його, заявляючи про свою вагітність. Залишається тільки дивуватися сміливості жінки, яка продовжувала наполягати на своєму, після того, як Влад попереджає її про те, що він не терпить брехні. Фінал історії трагічний - Цепеш розпорює їй живіт і кричить "Я ж попереджав тебе, що не люблю брехні!"

Граф Дракула, біографія якого породила численні криваві легенди, не скаржився на відсутність фантазії, його методи розправи з ворогами відрізнялися різноманітністю - рубати голови, варити, спалювати, здирати шкіру або розпорювати животи було звичайною справою для Влада Цепеша. Але всього вищепереліченого господар вважав за краще садити неугодних на кол, завдяки чому і отримав своє прізвисько - Цепеш - "колосажатель". Але збочені методи розправи були обумовлені не тільки садистськими нахилами правителя, такі кари переслідували і інші цілі. Наприклад, існує легенда про те, що біля фонтану в самому центрі столиці Валахії стояла зроблена з золота чаша. З неї міг напитися будь-який бажаючий, але ніхто не наважувався чашу вкрасти - підданим було відомо, що з крадіями Цепеш розправлявся особливо жорстоко.

Іноді граф любив пожартувати ...

Влад Цепеш мав і якоюсь подобою почуття гумору. як і окультист граф Каліостро він любив містифікації - пив на морозі паруючий глінтвейн, ніж до смерті лякав своїх придворних, які вважали, що господар п'є теплу людську кров ...

Граф Дракула, біографія якого надихнула Брема Стокера, породила не тільки криваві легенди. Господарю була не чужа деяка справедливість. Одного разу, один проїжджий купець поскаржився Цепешу, що його фургон вночі обікрали, причому пропала значна сума золота. Природно Влад Цепеш не міг стерпіти такої зухвалості - злодійство каралося дуже жорстоко, і всі сили були кинуті на пошуки злочинця, якого і виявили за ніч.

Украдене золото підкинули купцеві, і разом з ним підклали одну зайву монету. Що сталося з злодієм, думаю зрозуміло, якщо врахувати звички Дракули. Вранці купець прийшов дякувати повелителя - він сказав, що злодії не тільки повернули все золото, але навіть підкинули одну зайву монету. Цепеш похмуро посміхнувся, і сказав, що якби купець промовчав про цю монеті, то сидів би на колу поруч з злодієм. Треба думати, після такої заяви купець поспішив покинути гостинну Валахію.

Багато криваві легенди про Дракулу оповідають, що Влад Цепеш мав звичку снідати серед мертвих і вмираючих людей, насаджених на палі. Ці кілки розрізнялися як забарвленнями, так і геометричними формами - за цими ознаками завжди можна було відрізнити простолюдина від знатного вельможі (вельмож садили кілька вище). Дракулу було недостатньо просто розправитися з неугодними, він ретельно стежив за тим, щоб кілки були загострені, що призвело б до рясної крововтрати і швидкої смерті. А тупий кол забезпечував його жертві болісну агонію, яка могла тривати протягом 4 - 5 днів.

Влад Цепеш, біографія якого відрізняється різноманітністю, прагнув показати всім свою незалежність. Одного разу до двору прибули посланці турецького султана. Невдалі турки категорично відмовилися знімати свої головні убори (віра не дозволяє або ще що). Розгніваний господар наказав своїм підданим прибити тюрбани до голів турків, що і було негайно виконано. Втім, для цієї процедури використовували маленькі цвяхи.

Як з'явилися криваві легенди про вампірів

Осиковий кілок, зв'язка часнику і, звичайно, Осиковий кілок, зв'язка часнику і, звичайно,   розп'яття - який фільм про вампірів обходиться без цієї атрибутики розп'яття - який фільм про вампірів обходиться без цієї атрибутики? Хорошим засобом боротьби з нечистю також позиціонують сонячне світло, але мало хто замислювався чому.

Джерелами для створення легенди про вампірів , А також їх боязні сонячного світла послужила одна загадкова хвороба епохи середньовіччя. Вона проявлялася в тому, що людина не могла переносити прямих сонячних променів, від впливу яких шкіра покривалася пігментними плямами, що викликало досить сильний біль.

Захворювання отримало назву "порфірія" - організм людини, ураженої цією недугою не здатний самостійно виробляти червоні кров'яні тільця. Хвороба рідкісна, і в ті часи їй були схильні до представники аристократії - ось звідки і тягнеться ниточка до графа Дракули (який, до речі, порфірією не хворів). Щоб не відчувати болю, людина була змушена з'являтися на вулиці тільки ночами або їсти сире м'ясо, щоб відновити кров'яний баланс організму.

Інше джерело приписує появу легенд про вампірів якоїсь середньовічної аристократкою, верівшей в те, що її молодість буде зберігатися вічно, якщо вона буде приймати регулярні ванни, наповнені кров'ю молодих дівчат. Цих дівчат доставляли в її замок і вбивали. Це тривало до тих пір, поки одну жертву не вдалося втекти і розповісти про те, що відбувається в похмурому замку правителю тих земель. Графиню заточили в її апартаментах, і прирекли на голодну смерть.

До речі, в середні століття існувало повір'я, що той, хто п'є молоду кров, відновлює свої сили і продовжує собі життя. Хто знає, скільки представників аристократії тих часів вдавалися до такого способу омолодження? Можливостей у них було більш ніж достатньо ...

admin цей кліп напевно буде в тему ... особливо якщо вам подобається група АРІЯ

Криваві легенди або страшна реальність?
Криваві легенди або страшна реальність?
Хто знає, скільки представників аристократії тих часів вдавалися до такого способу омолодження?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация