графіка пристрасті

На складну гравіювання одного рушниці гравер витрачає до півтори тисячі робочих годин На складну гравіювання одного рушниці гравер витрачає до півтори тисячі робочих годин   Коли на початку століття з'явилася можливість познайомитися з сучасним італійським зброєю, для нас відкрився новий збройовий світ

Коли на початку століття з'явилася можливість познайомитися з сучасним італійським зброєю, для нас відкрився новий збройовий світ. Поряд з видатними досягненнями в технічній частині італійську зброю помітно виділялося характером і високим рівнем художнього оформлення.

Звичай прикрашати знаряддя праці старий, як світ. Людину спонукають до цього різні, але досить серйозні причини. Одна з них - прагнення створити навколо себе красиву обстановку. Друга - бажання зробити його індивідуальним, відмінним від належного іншим людям. З найдавніших часів людина прикрашав свою зброю зображеннями тварин, яким надавав містичний сенс. Стародавні думали, що зображення є «повноважним представником» реального тваринного, які мають з ним зв'язок, і що зображення можна попросити про певний поведінці, про підкорення волі мисливця. Ця традиція збереглася до наших днів, хоча містичне значення, звичайно, втрачено. Однак сюжети не дуже змінилися. Ймовірно, в нашій підсвідомості залишилося щось, пов'язане з кам'яним століттям. Наше сьогоднішнє бажання полювати тому підтвердження. А збереження мисливських традицій протягом століть є важливим культурно-історичним фактом.

В останнє десятиліття змінилося ставлення мисливців до зброї. Його естетика стає значущим споживчим властивістю. Сьогодні великий попит має зброю, що має м'які, плавні лінії. Це досягається завдяки новим конструкторським рішенням, технологіями, матеріалами та їх гармонійному поєднанню з граверними прийомами. Зміна ставлення до зброї призвело до значного збільшення вкладу художнього оформлення в його вартість. Якщо в середині минулого століття частка гравіювання в ній не перевищувала 10-20%, то сьогодні вона зросла до 50%.

Якщо в середині минулого століття частка гравіювання в ній не перевищувала 10-20%, то сьогодні вона зросла до 50%

Художнє прикраса ножів друге після рушниць улюблене дало граверів. Ніж «Метелик» з клинком з дамаської сталі прикрасив Армандо Піарді.

Про стилістичні особливості і естетиці італійського мисливської зброї журнал вже писав ( см. № 11/2010 ). Зараз лише підкреслимо дві його особливості. Перша полягає у вірності принципам епохи Відродження, хоча ця велика революція в суспільній свідомості вплинула на життя всіх людей, на весь хід історичного розвитку. Друга - в тому, що в Італії до вісімдесятих років сформувалася абсолютно нова техніка гравіювання штихелем - Булинь, надзвичайно розширила образотворчі можливості рушничного мініатюри. Її особливість в дуже щільному нанесенні на поліровану сталеву поверхню точок або коротких штрихів. Так вдається створювати світлотіньові зображення, здатні конкурувати за якістю з дуже хорошою чорно-білою фотографією. Збройові компанії, що випускають рушниці «високого розбору», як правило, мають у своєму штаті граверів, які володіють багатьма прийомами художньої обробки металів, проте обличчя сьогоднішнього італійського зброї визначає саме Булинь, гармонійно поєднується з іншими техніками.

Збройові компанії, що випускають рушниці «високого розбору», як правило, мають у своєму штаті граверів, які володіють багатьма прийомами художньої обробки металів, проте обличчя сьогоднішнього італійського зброї визначає саме Булинь, гармонійно поєднується з іншими техніками

Джакомо Фаусті, незважаючи на тягар керівника компанії, багато часу проводить за граверними лещатами. Гравери Creative Art охоче працюють і над прикрасою ножів.

Компанія Creative Art перша компанія не тільки в Італії, але і у всьому світі, що спеціалізується на художньому оформлення мисливських рушниць. Вона утворилася в 1989 році в місті Марка, недалеко від Брешії - відомого збройового центру Італії і Європи.

Вона утворилася в 1989 році в місті Марка, недалеко від Брешії - відомого збройового центру Італії і Європи

Уго Таленті самий «дорослий» і досвідчений з команди.

Ініціаторами заснування компанії були Джакомо Фаусті і Уго Таленті. У них був досвід спільної роботи, і в кінці 80-х вони підшукали невеликий будинок, побудований в XVIII столітті в центрі марки, в якому після ремонту і влаштувалося молоде підприємство. Крім архітектурного чарівності будинок мав хороше природне освітлення, що дуже важливо для роботи граверів. І Фаусті, і Таленті до об'єднання пройшли дуже схожий творчий шлях. Обидва працювали з Джуліо Тімпіні, головним гравером Beretta, і досвідченим малювальником Лео Кампанелли. Обидва в різний час практикувалися в знаменитій на весь світ майстерні Цезаря Джованеллі. Ще три гравера Джованні Стедуто, Валеріо Співали і Армандо Піарді прийшли в компанію, маючи також багатий досвід художньої роботи. Думаючи про розвиток справи, Creative Art шукає і навчає здібну молодь. Миловидна Сільвія Мілані і молодий Мірко Анжеліна вже постійно працюють під опікою Джакомо Фаусті.

Миловидна Сільвія Мілані і молодий Мірко Анжеліна вже постійно працюють під опікою Джакомо Фаусті

Гравюри на колодці бокфлинт Beretta, виконані Джакомо Фаусті.

У розвитку естетики мисливської зброї є вельми високий внесок Creative Art, гравери якого не тільки створюють високохудожній зброю, а й формують запити ринку, створюють моду в сфері збройової естетики.

[Mkref = 1 433]

Одна з найбільш важливих завдань гравера полягає в тому, щоб не порушувати архітектоніки зброї. Більш того, досвідчений майстер може виправити враження від зброї, викликане помилками або невдачами конструктора. Саме тому стає важливим розташування і вид гравіювання, будь то абстрактне декорування або конкретні сюжети. Зрозуміло, що більш складні гравіювання вимагають більшого часу і дорожчі. З цієї причини багато зброярі, що виготовляють зброю в короткі терміни, схильні вибирати більш технологічні, прості рішення. Тому гравери фірми зазвичай працюють з майстрами, що створюють штучні рушниці, коли замовлення виконується півтора-два роки. Оскільки для складного оформлення одного рушниці гравера потрібно затратити до півроку, фірма може оформити не більше 12-15 рушниць на рік.

Думаючи про гравірування, майстри Creative Art прагнуть її стилістично і сюжетно погоджувати з видом зброї і передбачуваними об'єктами полювання. Так на дробовику малого калібру зазвичай зображують птахів, кроликів, дрібних хижаків, а на штуцері важкого калібру - африканських тварин, тигрів або великих ведмедів. Англійські візерункові поверхні і декоративні гравіювання більш універсальні і добре виглядають на різних типах рушниць особливо з золотими інкрустаціями. Глибока рельєфна гравірування, виконувана молотковим різцем, зазвичай прикрашає потужний нарізну зброю, щоб підкреслити його силу. Для дробових рушниць гравери Creative Art часто вдало поєднують різні прийоми, що виробляють сильне естетичне враження. Компанія співпрацює з відомими збройовими грандами Старого і Нового Світу (Beretta, Perazzi, Ivo Fabbri, Lucano Bosis, Jogann Fanzoj і ін.).

)

Колективна праця Джакомо Фаусті і Уго Таленті.

Мистецтво малюнка - основа майстерності гравера. Тому всі члени «бригади» приділяють велику увагу малювання і Ескізування. Всі прагнуть в творчості наблизитися до геніальних майстрів живопису, скульптури і архітектури епохи Відродження, одним з основоположних уявлень якого є досконалість природи. Заради цього, не рахуючись з часом, вони роблять нескінченну кількість ескізів з класичних творів і вивчають анатомію і поведінку тварин. Щоб птахи і звірі сприймалися «як живі», художники намагаються уникати статичних поз. А для правильного зображення рухомих тварин гравера потрібно володіти особливо високою майстерністю. Тут потрібно не тільки «хороша рука», а й знання особливостей їх руху. Більш того, гравер зобов'язаний щиро любити зображуваних тварин. Без цього вони не стануть джерелом доброго випромінювання, за яке їх і люблять люди.

Без цього вони не стануть джерелом доброго випромінювання, за яке їх і люблять люди

Валеріо Співали прийшов в компанію з хорошим художньою освітою і багатим досвідом збройового гравера.

Більшість дробових рушниць гравери Creative Art прикрашають мініатюрами із птахами, причому не завжди мисливськими. Тут доречно зробити застереження, що поняття «мисливська птах» дуже відносне. В Італії прийнято полювати навіть на горобиних птахів, на яких у російського мисливця не підніметься рука.

В якості ілюстрації творчого підходу до роботи звернемося до мініатюр Валеріо Співали на бокфлинт фірми Ivo Fabbri. Те, що в першу чергу бачить око, здається класичною музикою, що застигла в стали, особливо яскраво вона звучить на нижній поверхні колодки. Тут бездоганна класика в безлічі елементів і приголомшлива гармонія їх взаємодії. У цю майже фантастичну асиметричну композицію геніально «вмонтовані» птиці. Дві ластівки сидять на рослинних завитках, причому перед головою співаючої птиці залишено чисте місце, яким Співали привертає до неї нашу увагу і дозволяє пісні вільно вилетіти. Не виключено, що саме пісню ластівки і зображує Валеріо у вигляді сюрреалістичної композиції з квітів і трав, які любить і якими надихається ластівка. Одна птах (сама верхня) бігає по орнаменту, а центральна намагається вилетіти з нього. Тут гравер злегка жартує з нами. Зліва в самому низу він на гілочку орнаменту на двох дротяних дужках підвішує табличку «V.Peli».

Peli»

Гравірування на бокфлинт Іво Фабрі одна з кращих робіт Валеріо Співали, виконаних в класичному стилі.

На спусковий скобі зображений водомороз з виразом глибокого задоволення, оскільки йому вдалося вихопити з води рибку. Незважаючи на невелику площу, сюжет з лисиці - композиційно - цікава картина.

Бічна поверхня колодки цього ж бокфлинт, особливо замкові дошки, дає більший простір для творчості гравера. Однак центральне, найбільше місце художник залишив для квітів. Цікаво, що бренд фірми Ivo Fabbri знову підвішений на «разогнутой скріпці». У вузькій частині замкової дошки, на незайнятість орнаментом місці, зображені дві летять горобині пташки. Під ними на довгому рослинному втечу висять знайомі нам петельки без всяких бірочек. Напевно, це можливість попрацювати нашій фантазії.

Володимир Бражкин 24 січня 2011 о 16:01

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация