Графиня Анна Олексіївна Орлова-Чесменська

  1. Дитинство графині Анни
  2. Несподівана смерть батька і початок духовного життя графині Орлової-Чесменський

Анна Олексіївна Орлова-Чесменська - єдина і улюблена дочка Олексія Григоровича, спадкоємиця величезного стану Анна Олексіївна Орлова-Чесменська - єдина і улюблена дочка Олексія Григоровича, спадкоємиця величезного стану. Після смерті батька, почала відчувати сильну тягу до духовного життя. За життя нею було зроблено багато пожертвувань на храми і монастирі.

Дитинство графині Анни

Анна була єдиною дочкою Олексія Григоровича Орлова, яка у віці півтора років залишилася без матері. Будучи у відставці граф присвятив себе вихованню дочки. Вони проживали в заміському маєтку Нескучне, причому за наказом Олексія Григоровича для дочки був побудований палац з парком, в якому проходили різні розважальні заходи, що влаштовуються для Анни. Однак граф Орлов не забував про навчання дочки, для цих цілей їм були найняті утворені наставники. Дівчинка росла тямущим дитиною, до семи років вона вже вільно говорила французькою, німецькою, англійською та італійських мовах, а також була подарована у фрейліни. У віці одинадцяти років батько її представив Катерині II.

Після смерті імператриці граф з дочкою поїхали за кордон, однак після сходження на престол Олександра I, повернувшись до Росії, вони знову оселилися в своєму маєтку Нескучне. З цього часу Анна почала з'являтися при імператорському дворі, де справила на всіх тільки сприятливе враження, усіма були помічені її "тонкий" розум і прекрасні душевні якості.

У віці вісімнадцяти років до графині почали свататися самі завидні і титуловані женихи, але всі вони були відкинуті Ганною або самим графом.

Несподівана смерть батька і початок духовного життя графині Орлової-Чесменський

У 1808 році помер Олексій Григорович, для Анни це був перший і найбільший удар в життя. Тепер вона залишилася повною сиротою. Її дядько Володимир Григорович запропонував переїхати до нього жити, але графиня відмовилася, при цьому найнявши керуючим усіма справами Олександра Чесменского - свого незаконнонародженого брата.

Після вирішення всіх проблем вона вирушила в паломництво по різних монастирях, в одному з яких познайомилася з гробовим старцем Амфілохієм і стала його духовною дочкою. Однак незважаючи на свою релігійність, графиня не залишила світло і була подарована в камер-фрейліни. У 1828 році їй випала велика честь супроводжувати імператрицю Олександру Федорівну в подорож.

Після смерті мертвій старця Амфілохіема духовним наставником Анни став Фотій. Після того як його перевели в новгородську обитель, графиня пішла за ним в Новгород, купивши в селі Вітославлиці велику ділянку землі, вона побудувала на ньому садибу і переселилася туди на постійне місце проживання. Анна робила величезні пожертвування на відновлення храмів і монастирів, тому Фотій намагався не допустити її заміжжя або постригу. Всього за життя Ганною було витрачено 25 000 000 рублів на храми і монастирі, причому вони не були обділені і за заповітом.

У великій ексклюзивної колекції авторських ікон магазина "Русь Велика" Ви зможете вибрати безцінний подарунок віруючій людині на будь-який православне свято.


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация