Графіті в столиці почнуть перевіряти на естетічноcть

Фото: m24.ru/Игорь Іванко

У Москві може з'явитися експертна рада з міським графіті. Фахівці з вуличного графічному мистецтву "Майстерня графіті" при Московському цеху діячів культури почнуть прати неприємні малюнки з міських стін. Про це m24.ru розповів голова комісії з культури і масових комунікацій Мосміськдуми Євген Герасимов. На найближчому засіданні депутати обговорять зі столичною владою створення нової комісії.

"Потрібно, щоб в місті було повноцінне і красиве оформлення міста, як в Європі, в тому числі і графіті", - заявив Герасимов. За його словами, експертна рада може займатися як прикрасою міста, там перевіркою на якість вже існуючих малюнків. При необхідності зафарбовуючи їх своїми "шедеврами".

Посилання по темі

"У Лісабоні, наприклад, всюди намальовані дублікати картин, які виставляються у них в галереях. Жителі цього радіють, оскільки не у всіх є час сходити в музей. Подібний варіант можна зробити і в нашій столиці", - додав депутат.

Герасимов додав, що зараз культура графіті набирає більших обертів в місті. "На різних фасадах будинків з'явилися зображення воєначальників, портрети видатних людей. Мені здається, це добре, на відміну від" вимальовували "зборів", - уклав депутат.

Питання про створення експертної ради з міським графіті депутати розглянуть спільно представниками столичної влади на засіданні комісії 26 жовтня.

У столиці на міському рівні почали робити графіті на фасадах будинків у рамках проекту "Краще місто Землі" за підтримки департаменту культури в 2013 році. Тоді до Дня міста з'явилося 150 малюнків. Зараз графіті в місті використовують в різних проектах. Наприклад, в рамках проекту "Місто в словах" в столиці прикрасили 10 стін будинків . На будівлях стали з'являтися ілюстрації до текстів сучасних російських письменників. Міські художники обрали твори Захара Прілепіна, Наріне Абгарян, Євгенія Водолазкін, Марини Степнової та інших авторів. У 2014 році на фасадах будинків з'явилися портрети відомих особистостей. Наприклад, Михайла Булгакова намалювали в Великому Афанасієвський провулку, а в Великому Ватин провулку з'явилося зображення режисера Сергія Ейзентштейна.

У цьому році на вулицях будинків розмістили графіті, присвячені Великій Вітчизняній війні : "Маршал Рокоссовський", "Маршал Кожедуб", "Маршал Недєлін", "Зоя і Олександр Космодем'янські". Автори малюнків - відомі вуличні художники. Всього планується створити 22 графіті на "військову" тему. Крім того, в кожному окрузі столиці на фасадах будинків можуть намалювати графіті з портретами відомих радянських футболістів . Перше зображення легендарного голкіпера Льва Яшина з'явилося на початку літа на фасаді одного з будинків в Таганському районі.


Генеральний директор компанії "Новатек Арт" Іван Пантелєєв вважає, що створення експертної ради з вуличного мистецтва є своєчасним.

"Місто" прийняв "мистецтво графіті, і зараз проходить багато фестивалів і програм з цієї тематики, створюються поодинокі арт-об'єкти, - зауважив він. - Експертна рада допоможе цю діяльність впорядкувати, систематизувати це мистецтво і продовжити розвивати його в місті".

За його словами, крім виявлення неприємних малюнків, експерти також можуть зберігати вже намальовані графіті, які вписуються в архітектуру і не заважають жителям. "Не менш важливо також виявляти якісні графіті і зберігати їх. Може, варто створити якийсь реєстр графіті", - запропонував Пантелєєв. На його думку, часто якісні малюнки зафарбовують міські служби.

Посилання по темі

Експерт додав, що на стінах будинків можна "вшановувати" значимі для столиці російські міста.

"Різні пам'ятки регіонів, наприклад, озеро Байкал", - зазначив Пантелєєв. Таким чином, експертна рада зможе пропонувати тематику зображень столичній владі.

Директор московського регіонального громадського Фонду сприяння правопорядку Олег Іванніков зазначив, що при створенні і знищенні арт-об'єктів необхідно враховувати думку жителів. Однак необхідно зафарбовувати малюнки, що порушують російське законодавство.

"Головне, щоб це не мало яскраво вираженого націоналістичного характеру, не викликало ксенофобії", - пояснив Іванніков.

Нагадаємо, з цього року столична влада також посилили контроль за поширенням екстремістських матеріалів в ЗМІ, соціальних мережах і житлових районах. У тому числі префектури і поліція повинні звертати особливу увагу на графіті і листівки з екстремістськими гаслами і при виявленні прибирати їх.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация