Гран-прі Азербайджану Формули-1 пройде 23-25 ​​червня, квитки у продажу

Грудневий Баку, всупереч очікуванням, мало відрізняється від Москви. Температура повітря лише злегка перевалює за нуль, в справу йдуть шарфи і шапки, днями пройшов сильний снігопад - так і не припустити, що влітку під час Гран-прі Формули-1 тут стоїть спека. Про минуле і майбутнє етапах тут і так зберігаються спогади. Наприклад, на місці приблизно третина будівлі піт-білдингу - та, яку найважче розбирати і яка найменше заважає заходам на площі Свободи в 51 негоночную тиждень. Всередині будівлі на другому поверсі - будівельні матеріали та голі стіни, але легко можна уявити, як влітку 2017 року паддоках-клуб знову постане у всій своїй красі. Грудневий Баку, всупереч очікуванням, мало відрізняється від Москви

Зимовий паддоках-клуб

Фото: Євген Кустов, «Чемпіонат»

Можна вийти на балкон і оглянути стартову пряму, тобто, пардон, проспект Нафтовиків. На асфальті можна розгледіти рекламу, нанесену влітку на піт-лейн, видно окремі стартові позиції, а найкраще збереглися позначки для гонщиків, які заїжджають на піт-стопи. Далі на частини проспекту не прибрали бетонні блоки (тут траса сходилася і боліди їхали в різні боки) - ще одне нагадування про Формулу-1.

У двох місцях траси гоночний асфальт був нанесений поверх старовинної бруківки, яку дбайливо накрили. В результаті близько стіни Старого міста (8-9-й повороти, найвужче місце в календарі Ф-1) асфальт залишили, а ось в районі 15-16 поворотів бруківку повернули - в тому числі щоб показати, що з нею нічого не сталося. І правда - чисто зовнішнім оглядом стан не викликає питань.

У деяких поворотах добре помітні сліди від нині знятих гоночних бордюрів. Забавно дивитися, як деякі водії дотримуються віртуальні межі траси, а інші виявляються на «узбіччі» всіма чотирма колесами - але Чарлі Уайтінг зараз до цього немає ніякого діла. Та й їдуть-то водії в протилежну в порівнянні з трасою Ф-1 сторону! Загалом, з одного боку, Баку не забуває про Формулу-1, а з іншого - ніякої гоночної лихоманки не спостерігається. І кореспондент «Чемпіонату» разом з колегами дізнався, чим зараз займаються організатори бакинської гонки. Фактів набралося чимало.

Фактів набралося чимало

Піт-лейн, стартова пряма, позначки піт-стопів для гонщиків

Фото: Євген Кустов, «Чемпіонат»

1. Конфігурація траси змін не зазнає. Власне, по-іншому її по центру Баку особливо і не прокласти. «Чи зміняться лише поребрики в парі поворотів, які можуть бути злегка пересунуті, плюс ФІА попросила про ще деяких зовсім дрібних зміни», - розповів головний будівельник траси Том Бутчер. Крім того, можуть бути збільшені деякі зони вильоту, хоча зрозуміло, що у випадку з вуличної трасою така можливість є далеко не завжди.

2. Як вже багато хто чув, з 2017 року етап офіційно буде називатися Гран-прі Азербайджану, а не Гран-прі Європи. Так спочатку і планували: у перший рік провести «європейську» гонку, а потім перейменувати етап. Були невеликі труднощі з переоформленням всіх документів, але всі вони подолані.

3. Ще одна інформація, про яку справжній уболівальник уже має знати: етап пройде з 23 по 25 червня , Таким чином все-таки уникнувши перетину з «24 годинами Ле-Мана». «По дат у нас була умовна домовленість, - говорить виконавчий директор Baku City Circuit Аріф Рагімов. - Ми розуміли, як завантажений календар Формули-1, так що було важко знайти річний слот, щоб не збігтися з Ле-Маном. Так що ми попросили: якщо відмовляться якісь гонки і з'явиться новий слот, щоб нас туди пересунули. Так і вийшло. Німеччина відмовилася, Великобританія і Австрія погодилися перенести дати на тиждень вперед, і для нас з'явилося таке містечко - 23-25 ​​червня ».

4. Навіть якби азербайджанський етап не перенесли і він знову відбувся стик в стик з канадським, то організатори впоралися б - в кінці кінців, вдалося ж все організувати в аналогічній ситуації рік тому. Тоді всі були вражені роботою бакинського аеропорту, де всього за добу розвантажили шість величезних літаків з обладнанням, які прилетіли з Монреаля.

5. Продаж квитків на Гран-прі 2017 року стартувала 2 грудня. До кінця січня квитки можна придбати зі знижкою до 30 відсотків. Найдешевші квитки будуть коштувати приблизно 5200 рублів. Число посадочних місць в порівнянні з гонкою 2016 роки не зміниться, але можуть бути розширені зони загального доступу.

Число посадочних місць в порівнянні з гонкою 2016 роки не зміниться, але можуть бути розширені зони загального доступу

Стартова пряма (проспект Нафтовиків)

Фото: Євген Кустов, «Чемпіонат»

6. Найперший квиток придбав англієць з Лондона. Коли журналістам оголосили цю інформацію, не могла не народитися жарт - мовляв, це Берні Екклстоун. Таке припущення, посміявшись, спростували. В цілому торгівля йде щодо жваво, але точних цифр організатори не називають. Рік тому майже відразу було продано 100-150 квитків, але потім продажу практично завмерли на кілька місяців - на цей раз цього не відбувається, квитки продаються постійно.

7. У рекламній кампанії досить серйозний упор робиться на Росію. Як розповів Рагімов, організатори очікують, що на Гран-прі 2017 року на трибунах виявиться 3-4 тисячі російських глядачів. При цьому Рагімов не думає, що його гонка сильно конкурує з Гран-прі Росії, адже в Баку може приїхати менше 10% від потенційних відвідувачів Гран-прі Росії. Відповідно не надто принциповим виглядає момент, що бакинські продажу квитків вже стартували, а сочинські - ще немає.

8. На відміну від першого Гран-прі, організатори планують пакетні продажі - тобто пропозиції, коли глядачі зможуть відразу купувати квиток на трибуну і номер в готелі. А ось авіаквитки в пакети входити не будуть.

9. Перед дебютним Гран-прі найбільш відомим послом етапу був Фернандо Алонсо. Зараз організатори ще не визначилися, хто буде просувати Гран-прі в 2017-м. Спілкування з різними гонщиками ведеться, але ніякої конкретики поки немає.

10. На даний момент підтверджена тільки одна гонка підтримки - GP2. Одне з головних перешкод на шляху до ще якимось заїздів - проведення Гран-прі в центрі міста. Відповідно буде складно розмістити ще один паддоках для гонок підтримки.

Відповідно буде складно розмістити ще один паддоках для гонок підтримки

Товстий шар гоночного асфальту (десь під ним бруківка)

Фото: Євген Кустов, «Чемпіонат»

11. Організатори продовжують працювати над концертною програмою. «У нас будуть міжнародні зірки. Ми в процесі переговорів, але поки не підписаний жоден контракт », - повідомив Рагімов. Не виключено, що цього разу на сцені в дні Гран-прі з'явиться і який-небудь популярний в Азербайджані російський виконавець або, наприклад, представник Туреччини.

12. Організатори сподіваються, що завдяки отриманому досвіду зможуть перекрити міські дороги пізніше, ніж рік тому. І відповідно відкрити раніше. Не виключено, що в дні Гран-прі траса вечорами буде відкриватися для пішоходів - така можливість опрацьовується.

13. Як уже повідомлялося , Між Азербайджаном і FOM укладений 10-річний контракт на проведення Гран-прі. Однак фактично можна говорити про схему «5 + 5», тобто через п'ять сезонів можна вести переговори про коригування фінансових умов.

14. Без державної підтримки Гран-прі Азербайджану навряд чи виживе - але те ж саме, на думку Рагимова, вірно і для будь-якого іншого етапу Формули-1. «Смутно пригадую, чи є в світі хоч один Гран-прі, який виживає сам - так чи інакше все дотуються державою. Адже це не тільки доходи від приїзду туристів в дні гонки, але і піар країни, підняття її впізнаваності на міжнародній арені. Якщо держава не буде нас підтримувати, то самі ми не впораємося. Як і решта 20 Гран-прі », - говорить промоутер.

15. Якщо говорити про вже доведеною користь етапу для країни, то у організаторів є приводи для гордості. Згідно з офіційними опитуваннями, впізнаваність країни і міста після Гран-прі збільшилася більш ніж на 10%. Понад 95% побували на першій гонці побажали повернутися сюди ще раз. І ще один показник: в першому півріччі 2016 року потік туристів збільшився в 20 разів в порівнянні з аналогічним періодом 2015 го. Принаймні, такий висновок можна зробити з того, що приплив валюти в країну склав $ 2 млрд проти $ 100 млн роком раніше.

16. Титульного спонсора у Гран-прі немає. Питання про його появу потрібно обговорювати з FOM, але з урахуванням непростої фінансової ситуації в Азербайджані і світі знайти спонсора стає складніше. Поки не обговорювали з FOM і можливість появи назв у будь-якого з поворотів траси.

Секція 8-9 поворотів в Баку

Фото: Євген Кустов, «Чемпіонат»

17. На жаль, інших гонок на вуличній трасі в Баку не провести: контракт з Формулою-1 забороняє проведення автогоночних змагань в найближчому майбутньому до і після етапу. Такий пункт присутній у контрактах усіх автодромів, які приймають Формули-1. Крім Монако, яке, звичайно, на особливому рахунку. Зрозуміло, що другий раз за рік ніхто вуличну трасу в центрі Баку зводити не буде.

18. Ніяких планів по будівництву стаціонарного автодрому в Азербайджані зараз немає. А якщо такий і з'явиться, то категорії Grade 2, тобто не рівня Формули-1, а просто для розвитку автоспорту в країні.

19. Для маршалів Гран-прі Азербайджану організований постійний клуб у Водному центрі Баку, де проходили змагання Європейських ігор 2015 року. Бакинський клуб маршалів працює сім днів на тиждень з 10 ранку до 10 вечора. Його учасники проводять тренінги, теоретичні заняття і просто спілкуються один з одним, по суті займаючись тімбілдінгом. У клубі приблизно 350-400 членів. Щоб маршали не втрачали форму і набиралися досвіду, їх возять невеликими групами на різні міжнародні гонки - за останній час це були Гран-прі Абу-Дабі і «6 годин Бахрейну» WEC.

20. У трьох хвилинах ходьби від Водного центру для маршалів облаштована міні-траса, де можна потренуватися. На трасі, своїми розмірами схожою на картингову, встановлені абсолютно реальні бетонні блоки (навіть з рекламою Rolex). Коштують захищені будки маршалів, позначені мініатюрний піт-лейн і стартова решітка - тобто в наявності всі можливості, щоб потренуватися і відпрацювати взаємодію. Є і місцевий колорит: на трасі пахне нафтою, адже по сусідству працюють нафтові вишки.

Міні-траса для тренування маршалів

Фото: Євген Кустов, «Чемпіонат»

21. У дні Гран-прі на трасі буде працювати близько 1000 маршалів. У перший рік відразу 300 осіб приїхали з Бахрейну, в другій їх очікується вже тільки 80. Російських маршалів в 2016-му було близько 15 осіб. «Ми навіть трошки засмутилися, що було мало інцидентів по ходу гонки Формули-1, - напівжартома заявив керуючий Бакинського клубу маршалів Муса Ахундов. - Але я розумію, що в другій рік гонщики будуть вже більш агресивними, намагатися сильніше атакувати. Так що буде дуже важливо не впасти обличчям в бруд ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация