Гранований стакан

  1. 5 фактів, про які ви не знали
  2. Скільки грамів продуктів поміщається в 1 гранований стакан

Часто можна почути, що речі родом з Радянського Союзу - пережитки минулого і їм не місце в сучасному будинку, тим більше на сучасній кухні , Так як вона оснащена останньої технікою, яка спрощує процес приготування. Але є один предмет, який кожна господиня зберігає досі. І ім'я йому - гранований стакан.

сучасній кухні

Так, мірну чашу можна купити в будь-якому магазині. Пластикова, кольорова, легка, вона призначена для того, щоб стати вірним помічником на кухні. Але вже купивши її, ми відправляємо цей предмет в дальній ящик і все одно користуємося граненим склянкою. Минуло більше 70 років з моменту випуску самого першого склянки і таке відчуття, що пройде ще 70, а ми, розставивши модні пристрої по поличках, так і будемо тримати саме стакан під рукою.

5 фактів, про які ви не знали

Вже дуже давно гранований стакан прямо-таки влився в повсякденне життя кожної радянської людини. З ним асоціюють багато історій і навіть виразів! Чого тільки варта горезвісна фраза «поміркуємо на трьох». А знаєте, як вона з'явилася? Вся справа в тому, що в хрущовський період пляшки спиртного по 125 мл, а також 200 мл просто зникли. У магазинах кожен міг знайти тільки півлітрівки. Якщо в будинку був такий ось стакан, їх було зручно ділити на трьох осіб: вміст пляшки наливали до самого обідка, рівно по 167 грамів.

  1. Точно невідомо про те, звідки слово «стакан» виникло в нашій мові ... Наприклад, в XVII столітті використовувалася ємність, яку називали «достакани». Її виробляли з дощечок. Їх просто щільно притирали, а потім з'єднували кільцем. Також існує теорія, що слово було скопійовано з тюркської мови. Саме в ньому використовувалося іменник «дастархан», а також «тустиган». У перекладі це святковий стіл і чаша, відповідно.
  2. Чи відомо вам, що радянський стакан був створений скульптором 11 вересня 1943 роки? Автор монумента «Робітник і колгоспниця» Віра Мухіна розробила дизайн ємності. Подейкують, що в цьому ж році вона працювала в Ленінграді в тандемі з К. Малевичем. Так-так, тим самим, який створив свою знамениту картину ...
  3. Число граней визначало вартість склянки. Так, в ті часи проводилися склянки з різною кількістю граней: 10 і 12, 14 і 16, 18, а також 20. Цікаво, що спочатку були також стакани з 17 гранями. Але заковика в тому, що виробництво продукції з непарною кількістю було дуже складним, тому 16 граней стали альтернативою. Саме цей стакан називають класичним. Місткість ємності залишається незмінною незалежно від кількості граней: 250 або 200 мл, до країв і скляного обідка, відповідно.
  4. Крім «Мухинської» склянки є ще й інший варіант. Він без обідка зверху. Так ось, його почали виробляти ще під час правління Петра I. Перша ємність була подарована імператорові як приклад небьющейся посуду, з якої можна було розпивати спиртні напої . Так як Петро I дуже захоплювався корабельним справою, подарунок припав йому до смаку: під час качки він рідко падав на підлогу. А навіть якщо падав, залишався цілий.
  5. За радянських часів цей стакан почали часто використовувати в закладах громадського харчування. Історики згодні з тим, що він став символом публічності і навіть об'єднання. Самі звичайні склянки використовувалися в автоматах з газованою водою , В їдальнях - з компотом або кефіром, в садках і школах - з киселем або чаєм.

Скільки грамів продуктів поміщається в 1 гранований стакан

Такий стакан став основною мірою ваги і обсягу у всіх кулінарних рецептах. Ми до сих пір користуємося цим заходом під час готування. Тому редакція «З Смаком» вважає, що непогано було б знати, скільки грамів того чи іншого продукту в 1 склянці (200 см³).

  • Вода - 200 г
  • Пшеничне борошно - 130 г
  • Цукор - 180 г
  • Цукрова пудра - 160 г
  • Молоко - 200 г
  • Згущене молоко - 360 г
  • Сметана - 210 г
  • Рослинна олія - ​​190 г
  • Топлене масло - 190 г
  • Гречана крупа - 165 г
  • Манна крупа - 150 г
  • Рис - 180 г
  • Какао-порошок - 130 г
  • варення -275 г
  • Оцет - 200 г

Ця інформація точно стане корисною, якщо ви часто готуєте і використовуєте гранований стакан в якості запобіжного. Збережіть статтю собі в закладки і повертайтеся до списку кожен раз, коли тестируете незвичайний рецепт . Тоді пропорції не будуть порушені, а блюдо буде приготовлено правильно. А щоб і вашим друзям було простіше розраховувати кількість інгредієнтів, відправте посилання і їм!

А знаєте, як вона з'явилася?
Чи відомо вам, що радянський стакан був створений скульптором 11 вересня 1943 роки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация