Грають самі себе: у фільмі про Іловайську знімаються безпосередні учасники подій (відео)

Грати самих себе запросили тих, хто вийшов з Іловайського котла. Грати самих себе запросили тих, хто вийшов з Іловайського котла

У прокат фільм повинен вийти в п'яту річницю Иловайской трагедії - в серпні 2019 го / скріншот відео LB.ua

Художній фільм про одну з найстрашніших подій за часів української незалежності, коли в Іловайську чотири сотні бійців загинули і ще п'ять сотень отримали поранення, знімають зараз в столиці.

Як говориться в сюжеті ТСН , Відтворюють все - від заходу добровольців в місті до освіти котла, і до "зеленого коридору", в якому російська армія розстріляла колону українських бійців.

Творці стрічки кажуть, сценарій максимально наближений до реальних подій. До того ж, грати самих себе запросили тих, хто вийшов з Іловайського котла.

Київ. Околиця міста. Тут в одній з промзон висить прапор так званої "Донецької народної республіки". Це не диверсія. Тут знімають фільм про Иловайской трагедії. І саме цю ганчірку, кажуть реквізитори, знайти було найважче. Адже з окупованої території цього завезеш - небезпечно. А друкувати в Києві це друкарні відмовлялися. І тоді знімальна група і типографії знайшли компроміс. І на кожній такій ганчірці написали "Смерть москалям! Негайно!".

Читайте також Фотограф обурився танцями і веселощами на Хрещатику в день пам'яті Иловайской трагедії (фото)

Зараз на знімальному майданчику відтворюють бої в самому Іловайську. Зокрема, сцену загибелі у комендатури бійця на прізвисько Шульц. Шульц, він же Сергій Шкарівська, пройшов Майдан, в складі батальйону "Донбас" звільняв Попасную і Лисичанськ. В Іловайську 19 серпня 2014 го снайпер бойовиків вбив його, коли Шульц йшов в комендатуру знімати триколор самопроголошеної "ДНР" і вішати український прапор.

Грає Шульца актор Олександр Мавріц. На бійця він дещо схожий, але, каже, завдання копіювати цілком свого героя від режисера не було.

Професійних акторів на знімальному майданчику - одиниці. Більшість бійців грають самі себе. Це свідомий вибір режисера і сценариста.

"Сумно, коли бійці в кінозалі кричать, що так насправді не було. Хочеться, щоб вони в першу чергу сказали, що так, це правда, тому цей баланс ми і намагаємося знайти", - говорить режисер Іван Тимченко.

"Дуже багато сюжетних ліній, які стосуються і війни, і не скажу світу, а життя людей в умовах війни", - говорить сценарист Михайло Бриних.

Боєць на псевдо "Німець" з котла вийшов живим, але півроку після провів в полоні бойовиків. На участь в зйомках погодився, не роздумуючи. Хоча, каже, знову переживати всі ті події важко. Тому сценарій "Німець" не читав.

"Що за чим іде, я і так знаю. Нам не треба цього грати, ми просто відтворюємо ці емоції", - говорить боєць батальйону "Донбас" "Німець".

іловайськ історію відтворюють в Києві, в Кіровоградській і Чернігівській областях. На Донбасі зйомок не буде.

У прокат фільм повинен вийти в п'яту річницю Иловайской трагедії - в серпні 2019 го.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация