Грецька мова - особливості граматики і словникового складу

Володіти ще однією мовою означає придбати ще одну душу. ~ Карл Великий Володіти ще однією мовою означає придбати ще одну душу

грецькі слова в науці

Як і більшість індоєвропейських мов, грецьку мову - це мову флективного ладу. Грецька граматика пережила протягом усього часу розвитку грецької мови залишалася майже незайманої, хоча деякі спрощення все ж були. Наприклад, в сучасній грецькій мові два числа: однина і множина. Стало непотрібним, але мало величний стиль двоїсте число в стародавні часи, зникло з ужитку на дуже ранній стадії розвитку мови.

Інструментальний відмінок грецької мови микенского періоду зник в архаїчний період, а давальний-місцевий відмінок в давньогрецькій мові зник в кінці епохи еллінізму. Решта відмінки (називний, знахідний, родовий і кличний) залишилися недоторканими. Три стародавні категорії роду іменників (чоловічий, жіночий і середній рід) ніколи не виходили з ужитку. Прикметники узгоджуються в роді, числі і відмінку з їх відповідними іменниками так само, як і артиклі.

Дієслова в грецькій мові змінюються по:
* Нахиленим - дійсне, умовний, імператив (наказовий) - але з ужитку вийшло давнє бажане нахил.
* Виду - досконалий, статівних, недосконалий
* Аванс - активний, середньо-пасивний (рефлексивний, середній і пасивний)
* Часу - сьогодення, минуле, майбутнє
* Особам - перше, друге, третє, єдине і множинне числа (а спочатку ще й подвійне).

Завдяки гнучкості мови при утворенні складних і похідних слів, інфінітив дієслів поступово і з успіхом був замінений періфрастіческім умовний спосіб і похідними іменниками.
Велика синтаксична реформа трапилася в період еллінізму, в результаті чого виникли багато подібності між пізнім койне і новогрецькою мовами. Але так як синтаксичні відносини в грецькій мові виражаються за допомогою відмінкових закінчень, порядок слів завжди була відносно вільним. У аттическом грецькій мові наявність означеного артикля, інфінітива і пропозицій з дієприкметниками дозволяють побудувати дуже довгі, складні, але зрозумілі пропозиції. Ця техніка аттичної прози (відома як періодичний стиль) не має аналогів в інших мовах. З елліністичних часів в грецькій мові починають переважати алегоричним конструкції, але більша частина синтаксичних і виразних засобів мови була збережена.

Грецька мова відрізняється надзвичайно багатим словниковим складом. Що стосується коренів слів, то словниковий склад давньогрецької мови був в основному індоєвропейського походження, але з великою кількістю запозичень з діалектів народів, які населяли Грецію до приходу сюди перших греків. Слова неіндоевропейского походження можна простежити в грецькій мові, починаючи з мікенського періоду. Ці слова містять у собі велику кількість грецьких топонімів. Переважна частина словника сучасної грецької мови безпосередньо успадкована з давньогрецького, хоча в деяких випадках слова змінили сенс.

Слова іноземного походження увійшли в мову в основному з латинської, італійської та турецької мови османського періоду. У всі періоди грецької мови, запозичені слова набували грецькі флексії, зберігаючи таким чином, тільки корінь іноземного слова.
Іншою відмінною рисою грецької мови є його потужні засоби для освіти складних слів. Можна об'єднувати основні або похідні терміни для утворення складних слів, які в інших мовах, можуть бути виражені за допомогою цілого пропозиції. Така мовна гнучкість повністю відсутня у латинського і романських мов. У гомерівському мовою, Фетіда - мати Ахілла, описується як «δυσαριστοτόκεια», що означає: «та, яка на свою біду народила кращого», в чистому сучасній грецькій - «πικρολεβεντομάνα».

Сьогодні здатність грецької мови до утворення конструкцій часто запозичується сучасними мовами, такими як французька та англійська, для створення монолектіческіх конструкцій, часто з використанням безпосередньо грецьких слів (наприклад, слово «біологія» <bios + logos; мікроскоп <bios + logos) або із застосуванням грецьких правил для іноземних слів. З цієї причини грецьку мову завжди була одним з традиційних мов західної науки. Грецька мова є інструментом переважно в природних науках, тобто фізики, хімії, біології, географії, медицині і т.д.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация