грецьке весілля

  1. передвесільні приготування
  2. Весільне торжество
  3. Весільні вбрання

Традиційна грецьке весілля - це яскраве і пишне торжество, яке може тривати цілий тиждень. Численні гості є одним з найважливіших чинників заходи, адже в Греції прийнято запрошувати на весілля всіх родичів, тому запрошених може бути більше п'ятисот. Весільні обряди в Греції яскраві і веселі. У цей час можна почути старовинні пісні і побачити національні танці.

передвесільні приготування

передвесільні приготування

Грецьке весілля звичаї і традиції має досить різноманітні, і перші з них починаються за тиждень до торжества. Початком для приготування вважається той момент, коли наречена отримує від нареченого символічний подарунок, як правило, це відбувається в понеділок. У вівторок не прийнято нічого робити, тому він присвячений відпочинку, зате в середу починаються активні приготування. В цей час мати нареченої і її родички укладають придане молодої, яке збирається за багато років до знаменної події.

На наступний день, в четвер, проводять старовинний обряд «застиланні ліжка» перед грецької весіллям. У великих містах такий ритуал вже втратило актуальність, але у віддалених селах його все ще проводять. Залежно від регіону, обряд має різні інтерпретації щодо його учасників. У призначений день родички нареченого, а в деяких випадках і він сам, збираються в будинку нареченої. Фасад будівлі і внутрішній інтер'єр заздалегідь прикрашають гарними тюлямі, фіранками, квітами і стрічками так, що його видно з великої відстані. Поки гості отримували частування, подруги нареченої і її родички застеляли шлюбне ложе, а потім запрошували нареченого або його мати оцінити їх старання.

Традиції грецької весілля такі, що з першого разу не можна було залишити ліжко застеленій. За правилами потрібно було три рази зірвати постільна білизна, змусивши дівчат його перестелити заново. Після того, як результат отримає схвалення, на ліжко клали діток, в знак «родючості і розмноження пари». В кінці ритуалу гості посипають шлюбне ложе цукерками, рисом, грошовими монетами і пелюстками квітів, бажаючи майбутньої сім'ї щастя і благополуччя. Всі ці дії супроводжують весільні грецькі пісні, які виконує свідок молодого. Крім основних дій, в деяких регіонах країни існують додаткові традиції. Наприклад, прийнято показувати придане нареченої разом з весільними нарядами молодих.

У п'ятницю доставляли запрошення на весільний бенкет, а ще пекли весільний хліб. Під час обряду приготування хліба, подружки нареченої посипають молоду борошном, яку попередньо посилає в її будинок наречений. Родичів нареченого, які прийдуть в будинок нареченої, теж обсипають борошном.

Весільне торжество

Весільне торжество

Як правило, шлюб в Греції завжди починається в суботу. Цей день ознаменовують дві події: жертвоприношення ритуального барана і перевіз приданого нареченої в будинок молодого. Рано вранці в суботу наречений заколює молодого баранчика, з м'яса якого потім готують страви і включають в меню грецької весілля. Перевіз приданого є центральною подією такого дня, і багато цікаві чекають цього моменту з нетерпінням. Також існує традиція в суботу молодим митися в лазні, але сьогодні вона вже втратила свою актуальність.

Вінчання в Греції завжди призначається на неділю. Рано вранці молоду одягають у весільне вбрання і роблять зачіску. Коли вона буде готова, її відводять в «кут нареченої», який представляє собою затишне місце в кімнаті, прикрашене квітами і стрічками. Під час весільних ритуалів, наречена знаходиться саме там.

Перший обряд, який чекає нареченого по приходу в будинок молодої, - грецький викуп на весіллі. Він багато в чому відрізняється від інших країн, адже для того, щоб пробратися до своєї нареченої, нареченого належить розплатитися куркою. Щоб отримати цей символ плодючості, молодому можуть навіть перекрити шлях мотузками. Потім наречена спускається до гостей і танцює прощальний танець зі своїм батьком, після чого молодих проводжають з дому.

Потім наречена спускається до гостей і танцює прощальний танець зі своїм батьком, після чого молодих проводжають з дому

Наречена покидає рідну домівку в спеціального взуття - білих туфлях, які приносить друг нареченого. Подружки намагаються викрасти ці туфлі, а один повинен за них відкупитися. Тільки після цього весільна процесія вирушає в храм, де відбувається обряд вінчання. Весілля по-грецьки передбачає активну участь в церемонії не тільки церковних служителів, але і родичів молодих. Так, кумбарос, тобто боярин, якого вибирають з друзів або родичів, надягає молодим кільця. Після завершення церемонії одруження молодята виходять до гостей. Питання, що дарують в Греції на весілля, є актуальним і для молодих, адже тут прийнято дарувати подарунки запрошеним. Як правило, це «бомбоньерес» - спеціальні сувеніри.

Після вінчання молодята відправляються в будинок до нареченого. Тут молоду очікує безліч обрядів. Момент входу в будинок вважається особливо важливим, наречена повинна переступити поріг правою ногою. Не рідко звичай доповнюється церемоніальним хлібом, який завчасно кладе на поріг мати нареченого.

Інший звичай, особливо тонко показує, як проходить весілля в Греції. Входячи в будинок, наречені тримають у роті по золотій монеті, як символ золотих і прекрасних слів, які вони надалі будуть говорити один одному.

Входячи в будинок, наречені тримають у роті по золотій монеті, як символ золотих і прекрасних слів, які вони надалі будуть говорити один одному

Грецькі прикмети в день весілля тісно пов'язані з родючістю молодої сім'ї і її добробутом. Тому, щоб закликати до хати молодят благополуччя і достаток, їх кілька разів на день торжества обсипають рисом, монетами і квітами. Також прийнято гостям прикріплювати до нарядів молодят гроші і золоті хрестики, що найчастіше відбувається під час танцю.

Весільний бенкет у греків проходить дуже весело і шумно. Він починається ввечері в день вінчання і може тривати до самого ранку. На святі дуже багато танців, які починають молодята. Існує цікавий звичай, коли танець нареченої на грецькій весіллі доповнюють неодружені хлопці. Вони танцюють навколо неї, а наречена повинна кинути в центр кола хустку і той юнак, який першим підніме його, в швидкості одружується.

З плином часу багато традицій грецького одруження перестали бути настільки суворими. Наприклад, сьогодні молодій людині дозволяється вступати в шлюб і без власного житла, нареченій не обов'язково володіти солідним приданим, тепер воно сприймається тільки символічно. Сучасна грецьке весілля в більшій мірі є адміністративним шлюбом, хоча в багатьох регіонах вінчання досі залишилося незмінним атрибутом одруження. Греки не святкують весілля під час посту і в деякі церковні свята.

Греки не святкують весілля під час посту і в деякі церковні свята

Весільні вбрання

Сьогодні в Греції вітається сучасний стиль весільних костюмів, проте до цих пір одяг грецької весілля прикрашають традиційні елементи весільного туалету. В день одруження молоду одягають у весільне плаття, а її брат пов'язує їй на талії пояс і зав'язує його на три вузла. Сукня для грецької нареченої доповнюють золотими нитками, які вплітають в її волосся, і вони спадають до самих колін. Зачіску нареченій роблять її подружки, після чого вона цілує їм руки в знак подяки.

У нареченого немає конкретного традиційного вбрання. Сьогодні все частіше на весілля надягають класичні костюми, чорні або бежеві. Наряд для нареченого в Греції доповнюється національним атрибутом - церемоніальної корони, яку йому, а також нареченій, надягають під час вінчання.

Сучасна Греція має глибоке коріння, і її жителі пам'ятають про них, все частіше повертаючись до витоків своїх традицій. Наприклад, саме стародавні греки були родоначальниками звичаю дарувати нареченій весільний букет. Від них пішов звичай надягати обручку на безіменний палець правої руки, так як стародавні греки вважали, що від нього йде артерія прямо до серця. Тому не дивно, що в Греції стають популярними весільні святкування в дусі її давніх часів. Наречена одягається в національний сарафан, з тонким паском під грудьми і безліччю збірок. Голову нареченого прикрашає вінок з оливкових гілок.

На грецьких весіллях завжди звучить жива музика, а гості веселяться, не соромлячись. Після свята молодята вирушають у весільну подорож, яке за традицією залишається в секреті від усіх. До молодій дружині все родичі ставляться дуже чуйно, і цілий рік оберігають її від переживань і будь-яких прикрощів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация