Грецькі міфи і живопис

  1. словник Брокгауза і Ефрона
  2. Аполлон і музи

Аполлон, грец. божество, син Зевса і Латона, народжений на Делосі, брат Артеміди, бог світла, особ. сонячного (Феб, Геліос), бог співу та гри на цитрі і провідник муз (Музагет), бог віщування, що відповідає в оракула, посилатель хвороб, але і цілитель (пеан), охоронець цивільних і державних порядків, месник за злочинне зарозумілість. Його святилище в Дельфах, де відбувалися в його честь піфійського гри.

словник Брокгауза і Ефрона

Аполлон - син Зевса і титаніди Літо, брат-близнюк Артеміди, один з найголовніших богів олімпійського пантеону. Ревнива Гера - дружина Зевса заборонила Літо вступати на тверду землю. Тому Аполлон і його сестра Артеміда народилися на плавучому острові Астерія, який після народження близнюків став називатися Делосом (грец. Deloo, "являю").
Аполлон - один з найдавніших богів Греції. В його культі ясно збереглися сліди тотемізму. Так, наприклад, в Аркадії поклонялися Аполлону, зображеному у вигляді барана. Спочатку Аполлон був богом, що охороняє стада. Поступово він все більше ставав богом світла.
Пізніше його стали вважати покровителем переселенців, покровителем грунтуються грецьких колоній, а потім покровителем мистецтва, поезії і музики. Тому і в Москві на будівлі Великого академічного театру стоїть статуя Аполлона з лірою в руках, що їде на колісниці, запряженій четвіркою коней.
Крім того, Аполлон став богом, який пророкує майбутнє. В усьому древньому світі славилося його святилище в Дельфах, де жриця-піфія давала передбачення. Пророцтва ці, звичайно, складали жерці, які добре знали всі, що робилося в Греції, і становили так, що їх можна було тлумачити і в ту, і в іншу сторону. Відомо було в давнину пророкування, дане в Дельфах цареві Лідії Крез під час його війни з Персією. Йому сказали: "Якщо ти перейдеш ріку Галіс, то загубиш велике царство", але яке царство, своє чи перське, цього не було сказано.
Для мистецтва Аполлон є ідеалом чоловічої, юнацької краси; він зображується без бороди, довге волосся то спадають на плечі, то піднімають і зв'язуються догори вузлом; стрункий, з виразом чистої, божественної величавості в особі, він, звичайно, особливо коли при ньому стріли і сагайдак, зображується в одній тільки короткою, накинутою на плечі халамиді; І бувало, що, коли він грає на цитрі. і веде хор муз, він одягнений в спадаючу до ніг одяг. Голова його нерідко буває прикрашена вінком з гілок присвяченого йому лаврового дерева; поруч з ним стоїть часто треножник, як символ пророцтва, так як такий стояв у святая святих дельфійського храму над розпадиною і служив сідницею для Піфії Бог поезії і музики

Аполлон і музи

У ролі бога поезії та музики Аполлон мешкає на горі ПАРНАС, в суспільстві дев'яти   муз   - богинь поетичного натхнення і творчих мистецтв;  звідси інша його ім'я - Аполлон Мусагет У ролі бога поезії та музики Аполлон мешкає на горі ПАРНАС, в суспільстві дев'яти муз - богинь поетичного натхнення і творчих мистецтв; звідси інша його ім'я - Аполлон Мусагет. Він часто зображується в шатах, на ньому лавровий вінок, і він грає на своїй лірі або, особливо в живопису XV-XVI століть, на лірі та браччо або іншою сучасною різновиди віоли. Струмок - це Кастальский ключ, він, як і інший, Піерійскій, був джерелом натхнення і знання, з якого радилося глибше черпати. У алегорій поезії і музики Аполлон постає разом з Орфеєм і Гомером.



Copyright © 2006 nearyou.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация