«Грецький соловей» замовк: навіть терористи просили автограф у Деміса Руссоса

На 69-му році життя в Афінах помер один з найпопулярніших співаків

Знаменитий співак, володар впізнаваного тенора Артеміос Вентуріс Руссос, більш відомий публіці як Деміс Руссос, помер на 69-му році життя в госпіталі в Афінах. Про це ЗМІ повідомила його дочка, не уточнивши, що стало причиною смерті.

Про це ЗМІ повідомила його дочка, не уточнивши, що стало причиною смерті

фото: Лілія Шарловская

Один з найпопулярніших в світі співаків народився 15 червня 1946 року в Олександрії - батьком Артеміос був грек, а матір'ю - єгиптянка італійського походження. Можливо, саме подібне змішання різних кровей призвело до того, що пісні Руссоса згодом здобули популярність по всьому світу сприймалися абсолютно різними народами як «свої». Любили його і в Росії.

Втім, шлях «грецького солов'я» на велику сцену був звивистий - Руссос пройшов через всі стадії дорослішання справжнього музиканта, від навчання грі на гітарі, фортепіано і навіть трубі, до участі в різних музичних групах. Перше визнання прийшло, коли Руссос почав співати і грати на бас-гітарі в групі Aphrodite's Child. І хоча колектив не добився світового визнання, третій альбом групи зі зловісним назвою «666» до сих пір вважається однією з класичних записів в прог-рок. До слова, разом з Руссосом в Aphrodite's Child була присутня ще одна знаменита фігура - Евангелос Одіссеас Папафанасіу, більш відомий як Вангеліс.

Ще під час перебування в Aphrodite's Child Деміс Руссос випустив перший сольний альбом, але успіх прийшов лише після розпаду групи - з платівкою «Forever And Ever». Заголовна пісня з альбому стала одним з головних хітів співака і разом з іншими його творіннями - «My Friend The Wind», «Velvet Mornings», «Goodbye My Love, Goodbye» - по праву входить в «золотий фонд» світової поп-музики. Загальний тираж проданих платівок Руссоса перевалює за 60 млн. Копій, хоча, зрозуміло, не всі альбоми були однаково успішними. У 1982 році Руссос допоміг своєму давньому соратнику Вангелісом в записі саундтрека для культового фільму «Той, що біжить по лезу», виконавши вокальну партію у пісні «Tales of Future». Остання платівка Руссоса вийшла 6 років тому. На відміну від багатьох своїх ровесників, Руссос вдавалося навіть в 90-е робити записи, які користувалися успіхом і у критиків, і у слухачів.

Долати артисту доводилося не тільки творчі проблеми: відомо, що на початку 80-х Руссос мав серйозні проблеми зі здоров'ям - його вага становила майже 150 кг. Співак сів на жорстку дієту і менш, ніж за рік, скинув третину цієї ваги. Своїм досвідом він через два роки поділився в книзі «Як я схуд».

Але одним з найзнаменитіших - і страхітливих одночасно - епізодів у житті Руссоса стали події червня 1985 року, коли співак зі своєю майбутньою дружиною Памелою виявився на захопленому терористами літаку. «Боїнг», що летів з Каїра в Сан-Дієго з зупинками в Афінах, Римі, Бостоні і Лос-Анджелесі, був захоплений двома бойовиками «Хезболли» 14 червня по дорозі в Італію. Літак поміняв курс і відправився в Бейрут, де в обмін на паливо було випущено кілька пасажирів. 16 червня борт знову прибув в аеропорт Афін, де раніше був затриманий третій терорист. В обмін на нього бойовики випустили з літака вісьмох греків, включаючи Руссоса. Сам співак зізнавався, що подія стала стресом для нього, і дуже мало і неохоче розповідав про ті події. Втім, як відзначали очевидці захоплення, терористи дізналися Руссоса, ставилися до нього, наскільки це було можливо, м'яко, і навіть попросили автограф.

Ренат Абдулін

Тема в газеті: «Грецький соловей» замовк
Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №26726 від 27 січня 2015

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация