Григорій Горін: біографія, історія псевдоніма, фотографії, п'єси і сценарії сатирика.

Г Ригор Горіна - видатного комедіографа, драматурга - ставили на сценах театрів, екранізували в кіно навіть в застійні роки. Дивовижно? Так. Адже гостра сатира Горіна ніколи не соромилася попадання в найважливіші мішені. Часом його забороняли. Найчастіше - редагували. І тим не менше Григорій Горін зробив видатну кар'єру, а його героїв ми цитуємо і до цього дня.

Писав Гриша Офштейн вже в дитинстві, римуючи ні багато ні мало події з політичного життя. Натхнення черпав в радіопередачах про боротьбу з імперіалістами, себе ототожнюючи з «народами всієї землі».

Талант маленького автора першим оцінив Самуїл Маршак. Прочитавши вірші дев'ятирічного Гриші, Самуїл Якович пророчо зауважив: «Хлопчик разюче вловлює всі штампи нашої пропаганди. Це стане йому в нагоді. Якщо порозумнішає, стане сатириком! »

Але спочатку Григорій став лікарем, пішов в медичний, де, як сам згадує, «навчився премудростям життя». Встиг попрацювати на швидкій допомозі, при цьому продовжуючи писати.

Григорій Офштейн незабаром взяв псевдонім «Горін». «Знаєте, як розшифрував мій псевдонім Володя Войнович? Гриша Офштейн Вирішив Змінити Національність », - віджартовувався сатирик.

Г Ригор Горіна - видатного комедіографа, драматурга - ставили на сценах театрів, екранізували в кіно навіть в застійні роки

Гриша Офштейн за фортепіано

Перша публікація тоді ще студента-медика - в 1960-м на останній сторінці «Літературної газети». У 1966 році виходить збірка гумористичних оповідань «Четверо під однією обкладинкою», де в четвірці разом з Арканова, Камова, Успенським значиться і Горін.

Так оповідання та фейлетони в середині шістдесятих взяли верх над медициною. Горін звучав на радіо і в гумористичних телепрограмах, пробуючи одночасно себе в драматургії.

У співавторстві з Аркадієм Арканова написані «Весілля на всю Європу» і «Маленькі комедії великого будинку», з Володимиром Войновичем «Кіт домашній середньої пухнастості».

Григорій Горін і Андрій Миронов

Перша театральна прем'єра по Горіну в Театрі Радянської армії «Забути Герострата» мала величезний успіх.

До восьмидесятих Горін остаточно залишив малі форми і перейшов на п'єси і сценарії, чим невимовно збагатив репертуар радянського театру і кінематограф.

Справжній театральний тандем склався у Горіна з Марком Захаровим.

«Тіль», «Поминальна молитва», «Королівські ігри», «Блазень Балакірєв» ... І співпраця на знімальному майданчику: «Убити дракона» , "Формула кохання" , «Той самий Мюнхгаузен» .

І співпраця на знімальному майданчику:   «Убити дракона»   ,   Формула кохання   ,   «Той самий Мюнхгаузен»

Марк Захаров, Євген Леонов, Григорій Горін

Треба згадати, що сам Горін скромно вважав себе не сатириком, а гумористом: «Для мене« сатирики »- це узаконені суспільством борці, покликані зробити навколишнє життя краще».

І сьогодні ім'я Горіна не сходить з афіш. До ювілею сатирика, в 2015 році, «Тіль» поставили в Орловському театрі «Вільний простір», петербурзький Навчальний театр «На Мохової» взявся за «Прощай, конферансьє», а в Нижньому Тагілі показали спектакль «Чума на обидва ваші доми!».

«Гумор - продукт швидкопсувний», - стверджував Григорій Горін. І свої слова спростовував власними творами. Мюнхгаузен - все той же; і граф Каліостро, якби він раптом в Росії, був би нарозхват. І «якщо одна людина побудував, інший завжди розібрати може», і так і не відкрита формула любові.

Дивовижно?
«Знаєте, як розшифрував мій псевдонім Володя Войнович?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация