Грін-карта США: як її виграти і що обов'язково потрібно зробити після (розповідають переможці)

  1. Що таке грін-карта?
  2. Як взяти участь в лотереї?
  3. Грін-карта виграна. Що далі?
  4. Як проходить процес подачі документів
  5. Які статистичні шанси виграти грін-карту?
  6. Що робити після отримання тимчасової візи?
  7. Як і де влаштуватися в США?
  8. Чи легко влаштуватися на роботу в США?
  9. Чи є які-небудь обмеження у власників грін-карт?

До 6 листопада 2018 року Держдепартамент США приймає заявки на лотерею, в результаті якої 50,000 щасливчиків по всьому світу отримають грін-карти і поїдуть жити в США

До 6 листопада 2018 року Держдепартамент США приймає заявки на лотерею, в результаті якої 50,000 щасливчиків по всьому світу отримають грін-карти і поїдуть жити в США.

Розповідаємо, як взяти участь в цій лотереї, які шанси виграти, що дає грін-карта США, з чого складається процес і що робити після того, як ви виграли (виграш сам по собі - це лише початок шляху). А допомагають нам у цьому люди, які цю карту виграли і вже переїхали по ній в Штати.

Сергій Єгоров, Москва - Майамі, консультант з цифрового маркетингу. Виграв в лотерею з першого разу:

«Я не вірив в грін-карти, думав, що це обман, і навіть сперечався на цю тему з друзями. Вони подали, і я подав. Тільки ось я потрапив з першого разу, а з друзів з тих пір так ніхто її і не вигравав. Все було дуже гладко і просто, тому я до останнього не вірив, що переїду, поки не вийшов від консула з візою. Там я побачив, як інші люди мучаться, щоб потрапити в Штати. А я заповнив щось в інтернеті, натиснув на кнопочку і все. Зараза абсолютна ».

Микита і Настя Куімова, Москва - Нью-Йорк, творці колівінга smenastation.com і подарунків «Зачаровані Ялинкові Кулі». Настя виграла лотерею з другого разу.

«У нас не було прагнення звалити будь-якими способами. Ми їздили в Штати до родичів, вони і порадили взяти участь у лотереї. Ми вирішили, що чому б і ні, безкоштовно ж. Так вийшло, що ми виграли, і тут же в Росії сталася криза. Подумали, що як раз спробуємо десь ще заземлитися як підстрахування ».

Олексій Радукану, Кишинів - Чикаго, системний адміністратор в Ikonix USA. Виграв в лотерею з другого разу.

«Моя мама їздила в Штати, коли я був маленький, і розповідала багато цікавого. Тоді в Молдавії все було не дуже добре, а Штати процвітали. Так що я завжди хотів там побувати ».

Євген Савельєв, Самара - Сан-Дієго, менеджер по роботі з клієнтами в KIWI Education. Виграв з першого разу.

«Мені досі ніхто не вірить, думають, що мені візу тато купив. Навіть тут в Штатах деякі не знають, що таке буває і як це працює ».

Микита і Настя Куімова, Москва - Нью-Йорк

Що таке грін-карта?

«Зеленою картою» в Штатах називається картка посвідчення особи для негромадян США, яка підтверджує наявність посвідки на проживання і можливості працювати в країні. Її офіційна назва - Lawful permanent resident card. Реєструвати іммігрантів і видавати їм відповідні квитанції в США почали в 1940 році. Після Другої Світової війни ці квитанції придбали зелений колір, звідси пішла і неофіційну назву.

Отримати «зелену карту» можна різними способами: укласти шлюб з громадянином США, знайти роботу через американського роботодавця, отримати політичний притулок або статус біженця. Один з найпопулярніших способів - участь в так званій «диверсіфікаційній лотереї» (Electronic Diversity Visa Lottery, або DV). За допомогою цієї лотереї Держдепартамент США заохочує імміграцію людей з країн, жителі яких не так активно представлені в Штатах (Росія і країни колишнього СРСР до них відносяться, а Великобританія - немає).

Щорічна квота на грін-карти по лотереї - 50,000 на весь світ. Щасливчиків вибирають абсолютно випадковим чином: ні стать, ні походження, ні сімейний стан, ні досягнення не впливають на результат.

Все частіше звучать чутки про швидке закриття цієї програми, особливо після жовтня 2017 року, коли мігрант з Узбекистану, раніше приїхав в США по грін-карті, скоїв теракт в Нью-Йорку. Дональд Трамп неодноразово заявляв про те, що він вже приступив до процесу повного скасування цієї програми. Проте поки вона працює, і прийняти в ній участь дуже легко.

Як взяти участь в лотереї?

Весь процес складається з двох етапів. Спершу необхідно відправити заявку. Зробити це можна тільки через офіційний сайт Держдепартаменту США ( www.dvlottery.state.gov ) І тільки у встановлені терміни. Цього року реєстрація почалася 3 жовтня, а останній день подачі заяви - 6 листопада.

Щорічна квота на грін-карти по лотереї - 50,000 штук на весь світ, включаючи подружжя переможців і дітей. Щасливчиків вибирають абсолютно випадковим чином: ні стать, ні походження, ні сімейний стан, ні особисті або професійні досягнення не впливають на результат.

Щоб зареєструватися, потрібно заповнити анкету, докласти якісну фотографію і відповідати двом головним критеріям: народитися в «дозволеної країні» і мати закінчену шкільну освіту або два роки досвіду роботи, що відповідає визначеним стандартам. Деталі вимог, а також докладні інструкції про процес відбору і заповненні анкети можна знайти на офіційному сайті Держдепартаменту США.

Сама анкета нескладна, а участь в лотереї абсолютно безкоштовне.

Сергій: «Анкета гранично проста. Але на форумах, звичайно, пишуть страшні теорії змов. Мені спекулянти пропонували за подачу анкети заплатити 100 доларів і мало не гарантію виграшу давали. Фішка в тому, що вони заповнюють анкету самі і не віддають тобі реєстраційний номер, поки ти їм не заплатиш ».

Микита і Настя: «Головне не користуватися сторонніми лохотронські сайтами - на офіційному все і так просто і безкоштовно. Мама говорила, що десь в Єкатеринбурзі є якийсь мужик, який фотографує на грін-карту так, що люди виграють. Хтось говорив, що красивих краще беруть ».

Правилами дозволено подавати дві анкети на сім'ю, але строго одну анкету на людину. Заявки з дублікатами повністю анулюються. Однак, як повідомляється на офіційному сайті, система може не прийняти фотографію, якщо вона не відповідає вимогам, або навіть відхилити анкету повністю (наприклад, через технічний збій). В такому випадку інструкція рекомендує заявникам відправити заявку повторно, аж до закінчення офіційного терміну подачі, якщо вони не отримали підтвердження про те, що анкета успішно прийнята. Тому радиться не відкладати заповнення анкети на останній день.

Сергій Єгоров, Москва - МайаміСергій Єгоров, Москва - Майамі

Грін-карта виграна. Що далі?

У травні наступного року результати розіграшу з'являються на офіційному сайті. Держдепартамент США підкреслює, що не робить ніяких спроб зв'язатися із заявниками по пошті, імейл або по телефону. Офіційні результати потрібно дізнаватися самостійно, ввівши на сайті індивідуальний реєстраційний номер.

Однак, якщо ваш номер виберуть переможця розіграшу, це ще не хеппі-енд. Поки це тільки сигнал про те, що ви можете приступити до другого етапу - заявці на саму грін-карту. На цьому етапі необхідно заповнити більш складну анкету і підготувати набір документів для інтерв'ю з консулом, яке зазвичай проходить через кілька місяців. Серед необхідних документів будуть сертифікати про шлюб і народження, підтвердження освіти і досвіду роботи, виписки з банків, виписки про відсутність судимості та інше. Одним з необхідних етапів також є проходження медогляду. Для цього необхідно надати історію хвороб і підтвердити наявні щеплення. Також доведеться заплатити за консульський збір і медичну комісію.

Як проходить процес подачі документів

Олексій: «Мені прислали товстий конверт з формами та інструкціями. Вони дуже детальні і зрозумілі. Я сів, уважно все прочитав і точно зрозумів, що мені потрібно далі робити. Я б радив не спиратися на інформацію з онлайн-форумів і якісь чутки - просто дотримуйтесь інструкцій.

У мене були складності з медичними тестами, тому що їх не можна було зробити в Молдавії (як і пройти інтерв'ю в посольстві), і мені довелося їздити для цього в Бухарест. Потрібно ще розуміти, що медичні записи досі ведуться в Молдавії мало не від руки, тому мені довелося витратити час і зусилля, щоб привести їх у прийнятний вид. Також мені потрібно було робити переклади і нотаріально їх запевнити ».

Микита і Настя: «Настя виграла в лотереї за кілька місяців до нашого весілля. Тому після виграшу ми заповнили додаткову форму про зміни обставин, де вказали інформацію про Микиту. Готуватися до інтерв'ю було нескладно, швидше за напружено. Ми витратили багато часу на документи, читали різні форуми, переживали. Начиталися жахливих речей про те, що наші відносини можуть якось тестувати, наприклад, питати, якого кольору у нас зубні щітки. А ми й гадки не мали тоді! Ми розписалися до інтерв'ю, принесли фотографії з весілля, свідоцтво. У підсумку про Микиту ніхто взагалі нічого не питав, їм було не цікаво, яка в нього освіта і робота - він проходив як +1 ».

Євген: «У кожній країні свої вимоги по документам. Наприклад, у мене не вимагали ніяких переказів. Я знаю, що на Україні і в Казахстані по-іншому. Хоча для себе я все одно все перекладав, так як потім це могло стати в нагоді в Штатах.

Я дізнався, що виграв в лотерею, в травні 2016 і заповнив другу анкету буквально через три дні після виграшу. У листі було написано, що немає гарантій отримання візи, оскільки їх кількість обмежена, так що я поспішав. Хоча насправді я не чув, щоб хтось не отримував грін-карту після виграшу. В середині серпня мені прийшло запрошення на інтерв'ю 3 жовтня. І вже в березні 2017 я поїхав в США.

Я хвилювався щодо грошей, так як на рахунку у мене було 300,000 рублів. Я десь прочитав, що це мінімум. Консул нічого про це особливо не говорив, але запитав, чи розумію я, що цього вистачить тільки на перших порах. Потім я ще працював в Москві до останнього і збирав, в результаті привіз в США набагато більше ».

Сергій: «На форумах писали, що треба робити нотаріальний переклад всіх документів. І ще я заморочили і притягнув оцінку нерухомості, якісь додаткові виписки, порівняння з аналогами з інтернету. Загалом, прийшов з величезною пачкою паперів, а їм цього нічого було не треба. Пам'ятаю, довго отримував виписку про відсутність судимості. Наскільки я розумію, їх не цікавлять адміністративні порушення, але з криміналітетом точно не пустять.

У Москві є тільки одна клініка, в якій можна пройти медогляд. Якщо не підтвердити свої щеплення, то на місці за гроші зроблять аналіз, як-то перевірять антитіла і проставлять відсутні щеплення. Висновок потім запечатують в конверт, який не можна відкривати. Якщо з ним щось трапиться, доведеться все проходити заново.

Консул на інтерв'ю задав всього кілька питань: чому брав участь в лотереї, чому хочу саме в Америку, де збираюся жити і що збираюся робити. До цих питань я був готовий, так що все пройшло легко.

Якщо говорити про витрати, то вони невеликі. За всю цю історію я заплатив: $ 235 за проходження медкомісії в Москві, $ 330 - консульський збір і $ 165 - збір за випуск грін-карти ».

Рішення про видачу візи приймається відразу ж на інтерв'ю, і заявнику видається тимчасова міграційна віза. Це ще не грін-карта, а скоріше дозвіл на в'їзд в країну. Саму карту висилають поштою через місяць після перетину кордону.

Олексій Радукану, Кишинів - ЧикагоОлексій Радукану, Кишинів - Чикаго

Які статистичні шанси виграти грін-карту?

Скажімо прямо - не дивлячись на оптимістичні історії, шанс виграти в лотерею дуже невеликий. Так, за офіційними даними лотереї DV-2018 (для громадян, які подали анкети в 2017 році) з 23 мільйонів заявок було відібрано 115,968. Серед них тільки 50,000 заявників отримають візи. З Росії з кожним роком кількість заявок зростає, тому індивідуальні шанси кожного стрімко зменшуються. У 2016 році заявки на грін-карту подали 332,000 росіян; 2290 в лотереї виграли (це 0.7% від числа заявок), і 1812 в результаті отримали американські візи (0.5%). У лотереї 2017 року брали участь вже 434,000 росіян (на 30% більше, ніж в попередньому році), з них були відібрані 4,500 осіб. Фінальна статистика за виданими візами ще не відома.

Що робити після отримання тимчасової візи?

В'їхати на територію США необхідно протягом півроку після отримання тимчасової візи. За цей час можна потурбуватися завершенням важливих справ на батьківщині і пошуком житла в Штатах.

В аеропорту мігрантам доведеться ще одне випробування - інтерв'ю з прикордонниками. На цьому етапі вони ще раз перевіряють документи, звіряють всі зі своєю системою, розкривають конверт до медичного висновку, реєструють перетин кордону.

Адреса для отримання грін-карти в США потрібно буде вказати вже на етапі другої анкети (відразу після виграшу), тому про контакти в Штатах необхідно буде задуматися заздалегідь.

Ще один важливий момент - після приїзду в США необхідно оформити карту соціального страхування, без якої неможливо влаштуватися на роботу, отримати освіту, медичну допомогу та відкрити банківський рахунок. Інструкції з оформлення карти надаються в процесі отримання візи. Також вкрай важливо сплачувати податки.

Сергій: «Щороку потрібно подавати податкову декларацію, навіть якщо ти не живеш весь рік в Штатах. Перший раз я витратив на це цілий день, було складно, але згодом я розібрався. На допомогу є офіційні онлайн-сервіси, на яких все дуже доступно описано. Але подавати обов'язково треба. Інакше - неминуче відплата ».

Як і де влаштуватися в США?

Сергій: «Я вибрав Майамі, тому що у мене тут були друзі, і я думав, що буде простіше адаптуватися. Якщо мені набридне, я легко переїду. Тут люди дуже мобільні, часто і легко переїжджають в інші штати за роботою або на навчання. На сайті Держдепу написано, що на сім'ю потрібно привозити близько $ 15,000. Зняти квартиру тут можна на будь-який бюджет. Багато закладають в бюджет покупку машини, але я якось живу поки без неї, їжджу на "Приберіть" ».

Настя і Микита: «Більшість вибирають місця, де вже є друзі або родичі. Ми вважаємо, що найважливіше - це ком'юніті. Якщо є ком'юніті, є знання. У кожному американському місті є російськомовні спільноти. У таких групах шукають порад, спілкуються з місцевими, перш ніж переїхати. Ми якийсь час провели в Бостоні, де живуть родичі. Потім переїхали в Нью-Йорк, просто тому, що давно хотіли там жити ».

Олексій: «Я раніше вже бував в Лос-Анжелесі, працював за програмою Work & Travel. Та робота допомогла мені влаштуватися в США. Потім я переїхав в Центральний Вісконсін, де знову ж таки був раніше за програмою обміну студентами. Тоді знайомі дозволили пожити у них якийсь час. Зараз я живу в Чикаго ».

Євген: «Я був на мовному курсі в Сан-Дієго в 2008 році, і мені тут дуже сподобалося, хоча там у мене нікого не було. Я забронював готель на 7 днів і став шукати житло на місці. Через агентів я не міг нічого хорошого знайти, тому що у мене не було кредитної історії. Потім вже я вже взяв кредитку на 500 доларів і всюди їй користувався. Мені дуже пощастило знайти житло в хорошій сім'ї через homestay.com. Це такий сайт для студентів. Я до сих пір з цією сім'єю спілкуюся, приїжджаю до них на барбекю. Тоді оренда виходила в 800 доларів в місяць за кімнату з інтернетом ».

Чи легко влаштуватися на роботу в США?

Сергій: «Я звільнився, коли виїхав з Росії, так що джерел доходу не було. Але на місці, по сарафанне радіо, я знайшов декілька відповідних проектів. Звичайно, все залежить від кваліфікації. Якщо є складнощі з мовою, можна знайти просту роботу, підтягувати мову. В принципі, я вважаю, що тут нескладно знайти роботу. Можна подавати резюме і в інші штати, тут частенько оплачують повний переїзд. А в крайньому випадку є варіант тягати в супермаркеті візки за мінімальну ставку. Не потрібно переживати через відмови і мовчання - цього буде багато. Потрібно вести себе спокійно і впевнено. Одне «але» - шукати роботу доведеться вже на місці. Поки ви не приїдете в Штати, ніхто не буде з вами розмовляти, навіть якщо всі документи у вас вже на руках ».

Євген Савельєв, Самара - Сан-ДієгоЄвген Савельєв, Самара - Сан-Дієго

Євген: «Першу роботу в США я знайшов десь через 2 місяці, помічником митної служби в аеропорту. 8 годин ногах, дуже рано треба було вставати, постійно говорити, іноді кричати. Я повертався додому в обід і дуже хотів спати. Я пішов через півроку. І вже кілька місяців працюю мерчендайзером недалеко від будинку, можу ходити пішки, вільний графік ».

Олексій: «Я тут ніколи не байдикував більше двох тижнів. Все залежить від спеціальності, досвіду і знання мови. Я звертався до агенцій, брався за тимчасову роботу, щоб заробити на початку. Зручно, що у мене універсальна робота в IT, не потрібно було переучуватися. Яким-небудь бухгалтерам, швидше за все, доведеться отримувати місцеві сертифікати ».

Чи є які-небудь обмеження у власників грін-карт?

Настя і Микита: «Нас обмежує тільки те, що в США обов'язково потрібно проводити не менше шести місяців на рік. Це необхідно, щоб потім отримати паспорт. Ми весь час мандруємо, і тому доводиться підраховувати, як перебувати в країні потрібну кількість днів. Ще ми не можемо бути присяжними засідателями, хоча запрошення нам надсилають постійно! Ніяких візових послаблень у нас немає в порівнянні з паспортом РФ. Навіть навпаки, у японців наше становище тільки викликає додаткові питання - паспорта у нас російські, а всі підтверджуючі документи та рахунки в Штатах ».

Сергій: «Хіба что можна голосувати. Других обмежень в побуті я не помітив. Я такий же американець, як і всі інші, в плані оренди квартири і пошуку роботи. Ще не потрібні візи в Центральну Америку і Канаду. А, ну і не можна працювати в ФБР ».

Інші статті про переїзд за кордон - в нашому телеграм-каналі Smart & Abroad .

Що таке грін-карта?
Як взяти участь в лотереї?
Що далі?
Що робити після отримання тимчасової візи?
Як і де влаштуватися в США?
Чи легко влаштуватися на роботу в США?
Чи є які-небудь обмеження у власників грін-карт?
Як взяти участь в лотереї?
Що далі?
Що робити після отримання тимчасової візи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация