Грінкарта на авто в Європу: види страхування, документи, вартість

  1. Про систему
  2. види страхування
  3. вартість поліса
  4. Подорож зі страховкою
  5. оформлення поліса
  6. Папери для оформлення
  7. ліміти виплат

Подорожі на автомобілі стають популярнішими через бажання проїхати через кілька країн і побачити все, що хочеться, не прив'язуючись до програми туроператора. Для таких поїздок буде потрібно Грінкарта на авто в Європу. Про вартість її оформлення в 2019 році, терміни та особливості розповість ця стаття.

Про систему

Подорожі на автомобілі стають популярнішими через бажання проїхати через кілька країн і побачити все, що хочеться, не прив'язуючись до програми туроператора

Так виглядає грінкарти

Грінкарта розроблена для міжнародного страхування при поїздках за межі країни. Її порівнюють з ОСАГО, тільки дія такої страховки поширюється на території всіх держав, які взаємно уклали договори страхування.

Міжнародна система виконує ряд завдань:

  • Сприяє в безперешкодному переміщенні автомобільного транспортного засобу через кордони країн, які підписали взаємний договір.
  • У разі аварій, які відбуваються іноземцями, вона дозволяє простіше і швидше врегулювати претензії потерпілих і виплатити завдані збитки, як того вимагає законодавство.

У 2019 року в список країн, де діє Грінкарта, входять понад 45 держав, тому вона дозволяє вирушати до Європи на авто. Повний перелік країн, на чиїх територіях діє ця система, вказується на договорі, щоб не заїхати туди, де закінчується дія поліса.

Для машин, які пройшли реєстрацію в РФ, договір оформляють на російській території, і діяти він починає при перетині кордону. Усередині країни він не працює.

види страхування

види страхування

Передбачено два види страхування, від цього залежить кінцева ціна поліса і зона її дії.

  1. «Україна, Республіка Молдова та Республіка Білорусь». Цей вид страховки дозволяє подорожувати по цим країнам, маючи один поліс.
  2. "Всі країни". Така Грінкарта дає можливість проїжджати по будь-яким державам, що входять в систему. Вона дійсна і на території України, РБ і Молдови, для цих країн не доведеться купувати окрему страховку за додаткову вартість.

При поїздці в Європу оформляють поліс «Всі країни» з більш високою вартістю і широкою зоною покриття.

вартість поліса

При оформленні картки на її вартість впливають відразу кілька умов. Тарифи змінюються раз в квартал, і остаточна ціна залежить від наступних факторів.

  • Вибирається зона покриття «Всі країни» або в планах поїздка тільки в межах України, Молдови або РБ.
  • Термін дії карти. Його вибирають в діапазоні від 15 днів до 12 місяців.
  • Вид автотранспорту.

Вартість оформлення змінюється кожен квартал. Останнім часом помічена тенденція до збільшення ціни, тому якщо в планах кілька поїздок в найближчому році, то в ряді випадків вигідніше придбати поліс відразу на тривалий період.

Тариф діє в будь-який із страхових фірм. Якщо він відрізняється від прийнятих офіційно, то це означає, що страхова компанія порушує правила.

Якщо він відрізняється від прийнятих офіційно, то це означає, що страхова компанія порушує правила

Подорож зі страховкою

Оформлення карти дозволяє неодноразово перетинати кордон протягом всього її терміну дії, вона не є одноразовою. При перетині кордону прикордонники обов'язково перевіряють наявність Грінкарти. Крім співробітників прикордонної служби поліс вимагають працівники дорожньої інспекції.

Якщо сталася ДТП, то врегулювання питань відбувається за законодавством тієї держави, в якому сталася аварія. У ряді країн передбачені ліміти з виплат коштів постраждалим. Наявність полісу - це не тільки необхідна папір, яка дозволить проїхати в Європу, але і гарантія того, що будуть врегульовані проблеми, що виникають за кордоном.

оформлення поліса

Грінкарта оформляється в будь-якому офісі страхової компанії. Її набувають заздалегідь перед тим, як виїхати за межі країни. Велика кількість офісів компаній, що пропонують оформити Зелену карту, знаходиться на під'їзді до кордонів, що дуже зручно.

Правила оформлення поліса на автомобіль такі, що купити Зелену карту в РФ можна тільки на транспортний засіб, зареєстрований на її території.

При покупці страховки в офісах звертають увагу на ряд пунктів.

  • У компанії повинна бути діюча довіреність на право укладати договори за системою.
  • Вартість оплачується тільки одноразово.
  • У тарифній сітці не передбачені знижки.
  • Договір поліса не укладають раніше, ніж за 30 днів до настання терміну дії карти.
  • Автомобіль, зареєстрований в іншій країні, не береться до страховки.
  • Виключається страхування авто без реєстраційних знаків або з транзитними номерами.
  • В страховці не вказують VIN-номер машини.

При укладанні договору слід уважно перевірити його на відповідність вимогам.

Папери для оформлення

Якщо договір укладає юридична особа, то докладають наступний пакет паперів:

  • Техпаспорт автомобіля.
  • ІПН, юридична адреса, свідоцтво про реєстрацію, найменування організації.
  • Держномер реєстрації (VIN).

Держномер реєстрації (VIN)

Для фізичних осіб передбачено наступний список паперів:

  • Посвідчення особи людини, що страхує авто.
  • Паспортні дані, включаючи термін дії та дату видачі.
  • Техпаспорт авто і дані про нього.
  • Держномер реєстрації.

ліміти виплат

Максимальні суми страхових виплат визначаються виходячи з законодавства держави, на території якої відбувається дорожньо-транспортна пригода. Їх розміри значно відрізняються в різних країнах. У Росії суми виплат знаходяться на низькому рівні.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация