Грижа хребта

  1. будова МД
  2. Методи лікування міжхребцевої грижі диска (МГД)

Запит на лікування
(заповнення анкети),

Консультації з німецьким фахівцем з питань лікування в Німеччині

Міжхребцевими дисками (МД) називаються прокладки між хребцями, що володіють властивістю еластичності. Головне їхнє призначення - зниження ударних навантажень, що постійно виникають у хребетному стовпі під час бігу, ходьби і підйому важких предметів. МД служать амортизатором хребта.

будова МД

Кожен диск складається з двох шарів:

  • перший шар - зовнішнє фіброзне кільце, що представляє із себе дуже міцну зв'язку, з волокнистою будовою, яка з'єднує два хребці один з одним;
  • другий шар - желеобразное пульпозное ядро, розташоване в центральній частині диска. Саме пульпозное ядро ​​є головним амортизирующим елементом, завдяки своїми механічними властивостями

Міжхребцева (міжхребцева) грижа диска виникає, коли відбувається розрив фіброзного кільця і желеподібна речовина пульпозного ядра випливає за межі диска. При цьому, якщо розрив фіброзного кільця відбувається в півкола, зверненої в хребетний канал, речовина пульпозного ядра потрапляє всередину нього і виникає можливість компресії нервових структур.

Симптоми грижі диска хребта проявляються, як правило, у вигляді болю в одній кінцівки, рідше в обох. Також виникають болі в області шиї або попереку, але вони є другорядними. Якщо на ранніх етапах захворювання вже проведена діагностика у вигляді комп'ютерної томографії або ж магнітно-резонансної томографії (МРТ), то можна вже на початковому етапі прояви хребетної грижі визначити показаннями до операції.

Методи лікування міжхребцевої грижі диска (МГД)

Виправлено випав міжхребцевого диска - неможливо Виправлено випав міжхребцевого диска - неможливо. Будь-яка виражена грижа передбачає практично непрацездатний диск, який не піддається відновленню. Незважаючи на цей загальновідомий факт, як і раніше зустрічаються міфи про вправленні пошкодженого МД. Такі припущення свідчать про відсутність медичної освіти і такі "фахівці" представляють серйозну небезпеку.

При лікуванні великої МГД, ми рекомендуємо видалення секвеструвати грижі хребця, щоб протягом подальшого життя пацієнта запобігти хронічні болі при русі нервового корінця.

Прямим показанням до операції по лікуванню МГД є - симптоми слабкості в кінцівках, незалежно від ступеня вираженості болю в ногах або руках. Як правило, ця фаза настає після дуже сильних болів і пацієнт може помилково трактувати це як полегшення. На жаль, зменшення болю в даному випадку - дуже підступний ознака, так як хворий, як правило, занадто пізно при цьому зауважує слабкість в кінцівки.

Погіршує становище здавлювання і деформація спинного мозку, внаслідок МГД. Це може призвести до незворотних наслідків, таким як:

  • порушення ходи;
  • слабкості в одній або багатьох кінцівок;
  • порушення сечовипускання і деяким іншим порушень.

Чим раніше буде проведена операція по лікуванню хребетної грижі , Тим більше шансів уникнути необоротних наслідків!

Особливо небезпечні великі МГД в області шийного відділу, які майже завжди здавлюють спинний мозок. Тут вичікувальна позиція закінчується плачевно, а саме: парезом кінцівок або паралічем.

Саме такі пацієнти створюють погану славу нейрохірургії в цілому. При виникненні раптового паралічу нейрохірург оперує такого пацієнта, але найчастіше - безрезультатно, так як час вже втрачено. Як наслідок, у деяких росіян склалася думка: все оперовані отримують параліч.

Зовсім інша ситуація в Європі, нейрохірургії Німеччини . Завдяки своєчасній діагностиці та довіри пацієнта до лікаря-нейрохірурга, такі ситуації досить рідкісні. Вони зустрічаються лише у пацієнтів, які перенесли сильну травму хребта.

Читайте також:

Поставтеся до лікування міжхребцевої грижі серйозно!

Для отримання професійної консультації з питань
лікування міжхребцевої грижі в німецьких клініках
телефонуйте в Німеччині:
або пишіть на e-mail

Лікарі компанії дадуть вичерпні відповіді на всі Ваші питання!

Залежно від області хребта, в якій розташована грижа , Вона може проявлятися по-різному. Визначальним фактором є тиск, який чиниться на спинномозкові нерви. Якщо воно відсутнє, то на початкових стадіях захворювання відчувається біль в спині, також можливо і відсутність болю.

Принципово причиною розриву фіброзного кільця може служити або його поступовий знос внаслідок старіння, або травма через надмірну навантаження. Дотримуючись певний спосіб життя можна знизити ризик виникнення міжхребцевої грижі , Однак є і обставини, на які вплинути неможливо. До таких факторів належать

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация