Гродно пам'ятки міста, фото, що подивитися і куди сходити за один день, пам'ятники Гродненської області, костели

  1. Головні пам'ятки Гродно і Гродненській області
  2. міський зоопарк
  3. Державний музей історії релігії
  4. Монастир Різдва Богородиці
  5. Водонапірні башти «Кася» і «Бася»
  6. Гродненська фортеця
  7. костели
  8. фарний костел
  9. Костел Матері Божої від Ангелів
  10. Костел відшукання Святого Хреста
  11. Благовіщенський костел
  12. Що важливо встигнути подивитися в Гродно за один день
  13. Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці
  14. Кірха Святого Іоанна
  15. Радянська площа в Гродно
  16. старовинна аптека
  17. Радянська вулиця
  18. Карта Гродно з визначними пам'ятками
  19. Красиві фото міста
  20. хоральна синагога
  21. Пожежна каланча
  22. Парк ім. Жілібера
  23. Драматичний театр
  24. Коложская церква
  25. висновок

Пам'ятки Гродно нагадують якийсь вінегрет.

Ось тут Литва, тут - Польща , А тут наші білоруські традиції.

Вот такой вот прикордонне містечко - один з найстаріших в країні. Фото пам'яток г Гродно і короткий опис ви знайдете в даній статті. І якщо сумніваєтеся чи є куди піти і що подивитися в Гродно взимку - не сумнівайтеся, місто гарний в будь-який час року!

Головні пам'ятки Гродно і Гродненській області

Отже, на що варто звернути увагу:

Належала Городниця барону Тизенгауза і включала (крім великого ботанічного саду): будинок з флігелем, адміністративний будинок, казарму, пакгауз, дві школи - медицини і музики.

Належала Городниця барону Тизенгауза і включала (крім великого ботанічного саду): будинок з флігелем, адміністративний будинок, казарму, пакгауз, дві школи - медицини і музики

До нашого часу дійшли лише парочка адміністративних будівель і парк. Всі будівлі XVIII століття. Адреса: Ожешко;

  • міський зоопарк

Саме з місцевого звіринця почалася історія білоруських зоопарків. Заснували його 1927 року - викладач гімназії вирішив дати школярам більш поглиблені зоологічні знання. Спочатку зоосад складався з 17 різних видів, але вже в 1936 їх кількість досягла позначки 400. Навіть зубри і леопарди з'явилися.

У 2002 році збільшили площу ділянки - зараз зоопарк займає 5 гектарів. Влаштовані великі вольєри для птахів, дрібних хижаків, є цікавий ведмежатник. Адреса: Тімірязєва, 11;

Замок з'явився на цьому місці в XV столітті, коли молодий князь звів новий оборонний рубіж. Тоді архітектура замку нагадувала трикутник з обтесаних каменів. П'ять оборонних веж, сухий рів. Коли він став резиденцією короля, готичний замок перебудували в витончений палац: червона черепиця високим двосхилим покрівлі, фасади, багато декоровані різьбленням і ліпниною. Потім замок руйнували не раз, але завжди відбудовували. Назва «Старий» пішло з XVIII століття. Через століття, замок стали використовувати в якості в'язниці: він обчіпляв, остаточно позбувся декору, черепицю замінили залізом. Адреса: Замкова, 22.

Адреса: Замкова, 22

Це цікаво: на поточний момент в замку знаходиться цікавий музей історії та археології. Серед експонатів зустрічаються бивні мамонтів, зброя, обладунки, предмети побуту.

  • Державний музей історії релігії

У всій Білорусі більше не знайдеш такого місця як релігійний музей. До речі, історія музею починається з Полоцька . Саме там, в 1973, заснували звичайний музей атеїзму. Однак через 10 років тему експозиції поглибили і перемістили в Гродно. Так почався музей історії релігій і атеїзму - четвертий на весь Союз. З самого початку музей був республіканського значення - експонати представлені з усіх білоруських регіонів.

Дві постійних виставки: по палацового життя і релігії Білорусії. Кілька разів на рік проводять різні тимчасові виставки, наприклад, по ангельським скульптурам. Серед унікальних експонатів музею виділяються Лепельський ідол, копія Збруцького ідола, старовинні листівки та ікони, бронзовий середньовічний рукомийник. А також є особливий зал по радянському періоду взаємодії церкви і держави. Адреса: Замкова, 16;

  • Монастир Різдва Богородиці

Раніше на місці монастиря був собор, що згорів в 1655 році. Його досить швидко відновили, але пожежа знову все знищив. У вісімнадцятому столітті на місці собору будують кам'яний базиліанський монастир, перетворений в православний в середині XIX століття. У той же час будівля монастиря відремонтували, а до кінця століття побудували православну церкву. Тут заснували школу для дівчаток, богадільню, а біля монастиря був хороший фруктовий сад. Під час війни споруди були пошкоджені, а в повоєнний час монастир розформували і розмістили тут музей релігії. На початку 90-х років будівля була повернена церкви.

Комплекс складається з двох церков, каплиці, житлових корпусів. У головному соборі можна побачити чудотворну ікону Володимирської богоматері. Адреса: Новозамковая, 3;

  • Водонапірні башти «Кася» і «Бася»

Свої кумедні назви башти беруть від припущення, що раніше в них розташовувалася адміністрація водоканалу, і там працювала жінка на ім'я Кася. А навпроти, в іншій вежі - Бася. Побудовано вежі перед усіма революціями - століття тому. Восьмигранник в підставах, 22 метра, восьміскатной даху.

У Північній вежі - багатий декор, а ось Південна вежа - більш сувора. Зараз в баштах розташувалися майстерні. Адреса: Свердлова, 1;

  • Гродненська фортеця

Оборонні споруди з'явилися тут ще століття тому, на рубежі дванадцятого століття. Потім, в розпал Тринадцятирічної війни, фортеця була покращена. Тут зимував навіть сам Петро Перший. При Миколі Другому знову перебудували фортецю - вона остаточно перетворилася в оборонну базу. Однак під час першої війни російським довелося відступити, підірвавши всі споруди. Німці, зайнявши замок, укріпили його бетоном. Потім фортеця перейшла полякам, а потім - Радянському Союзу.

Брала участь у Другій світовій війні. Цілими залишилися лише кілька фортів, розсіяних по найближчих селах.

костели

Справжні пам'ятники архітектури нікого не залишать байдужим:

  • фарний костел

Один з найвидатніших пам'яток архітектури Гродно.

Особливо цінний внутрішнім розписом, многосюжетность композиціями початку XVII століття. Вівтар прикрашений дерев'яним декором, а іконостас - ажурними стовпцями. Адреса: Карла Маркса, 1;

  • Костел Матері Божої від Ангелів

Історія костелу йде в далекий 1635 рік, коли два ченці заснували монастир францисканців і костел при ньому. І той і інший були зруйновані за часів польсько-шведського конфлікту. Ледве закінчилася війна, як почалося зведення кам'яного монастиря. У 1760 році вже була навіть трехнефная дзвіниця з малим шоломом. Саме в монастирі видали конституцію сейму 1778 року. Через рік вежу церкви прикрасили годинами. На той момент плита головного вівтаря була кам'яною і досягала зводу. У ній були два яруси: з дарохранительницей і сценою стигматизації св. Франциска. Вісім вівтарів.

Інтер'єр храму складався з ліпнини, скульптур, орнаментів. Дожив до нашого часу старий двенадцатіголосий орган. Після третього поділу Речі Посполитої місто відійшло до православної Росії, і для католицтва настали складні часи. Через століття в монастирі розмістили в'язницю для ченців. Сьогодні там розташовується лікарня. Адреса: Титова, 11;

  • Костел відшукання Святого Хреста

Це архітектурний комплекс з найстарішим католицьким храмом в області. Заснували дерев'яний монастир ще в XV столітті, а сам костел - в 1618 році.

Архітектура церкви - суміш готики та бароко. Діє орган. Зараз тут розмістилася Вища духовна семінарія. Адреса: д. Жірмуни;

  • Благовіщенський костел

Костел - просто архітектурне скарб початку XVII століття. Незвичайний він своїм перебуванням на вузькому п'ятачку землі на перетині широких вулиць міста. Архітектори знайшли рішення: звели кутові вежі та витончений брами стін.

Зовні костел - суміш класики з бароко. Адреса: Маркса, 27.

Що важливо встигнути подивитися в Гродно за один день

Якщо поїздка обмежена всього одним днем, постарайтеся включити в план подорожі наступні об'єкти:

  • Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці

Спорудили собор в пам'ять про воїнів гарнізону, які загинули у війні з Японією. Їх імена досі вибиті всередині на меморіалі. У 1920 році церква стала кафедральним собором. Після незалежності відкрилася дошка на честь полеглих воїнів в Афганістані .

Усередині знаходяться мощі Гавриїла Белостосткого, ікона Казанської Богоматері, копія хреста Єфросинії Полоцької. Нещодавно пройшла реставрація. 40-метрова дзвіниця, три нефа, псевдорусский стиль. Адреса: Ожешко, 23;

  • Кірха Святого Іоанна

Будівництво лютеранської церкви в Гродно почалася в 1793 році на місці колишньої таверни. Добудували будівлю тільки до середини наступного століття. У 1873 році прибудували симпатичну дзвіницю з годинником. Однак остаточно оформилася кірха тільки в 1912 році.

До речі, це єдиний храм лютерани в Білорусі. Адреса: Академічна, 7;

  • Радянська площа в Гродно

До того, як отримати свою нинішню назву, площа як тільки не називалася: Ратушна, Парадна, Баторія, Соборна, Ринок. Це найперша площа, яка мала асфальт.

Серед зниклих пам'яток площі можна назвати витончений костел Фари Вітовка, зруйнований після війни. На особливу увагу зараз заслуговують Фарний костел, Палац Культури і палац Сангушків. А ще на площі працює найстаріша в Білорусії аптека;

  • старовинна аптека

У ній знаходиться унікальний невеликий музей аптекарської історії Білорусі.

У ній знаходиться унікальний невеликий музей аптекарської історії Білорусі

Вхід всім безкоштовний;

  • Радянська вулиця

Вид вулиці сформувався в XIX столітті. У той час вона була головною торговою артерією міста. Тут йшли важливі події, розміщувалися готелі, полягали різноманітні угоди. Вулиця має не менше назв, ніж Радянська площа.

Зараз це головна пішохідна вулиця міста;

Зведений навпаки Старого замку в середині XVIII століття. Трохи пізніше обидва замки були об'єднані в єдиний архітектурний комплекс, формою нагадує букву «П».

Трохи пізніше обидва замки були об'єднані в єдиний архітектурний комплекс, формою нагадує букву «П»

Замок використовувався як літня резиденція князів і королів. Під час війни його повністю зруйнували, проте після закінчення все ж відновили.

Під час війни його повністю зруйнували, проте після закінчення все ж відновили

Зараз тут знаходиться Музей природної історії, бібліотека. Адреса: Замкова, 20.

Карта Гродно з визначними пам'ятками

Карта Гродно з визначними пам'ятками

У Гродно досить багато пам'яток, тому завжди бажано мати під рукою карту з вже зазначеними місцями. Придбати її можна в будь-якому газетному кіоску або роздрукувати і приїхати зі своєю.

Красиві фото міста

Саме яскраві і красиві види міста, архітектура і природа надихають на приїзд. Ділимося з вами найкращими фотографіями і описом об'єктів:

  • хоральна синагога

Унікальний пам'ятник архітектури XVI століття, входить в топ діючих синагог Європи. Кілька разів горіла, але завжди відновлювалася. Під час війни синагога була розграбована нацистами, використовували її як місце пересилання євреїв до таборів. У повоєнний час в ній розмістилася майстерня.

Повернули синагогу євреям тільки в 90-х роках минулого століття. Адреса: Велика Троїцька;

  • Пожежна каланча

Перед XX століттям місту терміново була потрібна пожежна частина. Останньою краплею став страшний пожежа 1885 року, в якому згоріло майже 700 будинків. Спочатку каланча була дерев'яною, незручною і досить низькою, тому в 1902 її перебудували. Каланча стала кам'яною і високою (більше 30 метрів). На ній завжди хтось чергував. Під час першої війни з німцями, ті прийняли дозорних за російських шпигунів і мало не розстріляли. Виручив їх повз проходить перехожий, пояснивши німцям значення цієї споруди. А через пару хвилин почалася пожежа.

Зараз в пожежній частині розмістився музей пожежно-аварійної служби. А з каланчі відкривається прекрасний вид. Адреса: Замкова, 1;

Приватний музей зібрав багатющу колекцію різних предметів часів поляків і Рад. Всіма цими речами хто-небудь користувався, вони передавалися з покоління в покоління.

Всіма цими речами хто-небудь користувався, вони передавалися з покоління в покоління

Багато речей можна помацати - це не забороняється. Адреса: Лермонтова, 25;

  • Парк ім. Жілібера

Раніше на його місці був унікальний ботанічний сад, створений вченим Жілебером. У період розквіту саду тут росло майже 2300 цілющих видів.

До нинішнього століття сад не зберігся, на його місці розбили парк пам'яті вченого;

  • Драматичний театр

Був створений після війни на базі драматичного театру міста Бобруйська. Першим спектаклем, які пройшли в театрі, була п'єса Островського. Призер багатьох конкурсів і фестивалів.

Знаходиться театр в сучасному оригінальному будинку. Біля входу його прикрашає скульптура Пегаса. Адреса: Мостова, 35;

  • Коложская церква

Саме найдавніше будівля не тільки міста, а й області - побудували його ще в середині XII століття. Друге ім'я храм отримав на честь удільних князів Бориса і Гліба.

Церква - унікальна перлина російського творчості. Адреса: Коложе, 8.

висновок

Тепер ви знаєте куди сходити і що подивитися в Гродно. Незважаючи на те, що цікавих місць в місті дуже багато, і вони розташовані досить компактно, вкладеться в один екскурсійний день тут досить складно. Рекомендується заздалегідь дізнатися, коли йдуть всі екскурсії, і скласти потрібний маршрут.

Пропонуємо Вашій увазі відео-екскурсію по визначних пам'ятках міста Гродно:

Фотогалерея

Інші цікаві статті про Європу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация