громадянство Австрії

  1. Основні вимоги до іммігрантів в Австрії
  2. Необхідні терміни проживання в Австрії
  3. Громадянство для родичів
  4. 3 вигідних шляху для переїзду в Австрію

Паспорт громадянина Австрії відкриває перед його володарем масу вигідних можливостей Паспорт громадянина Австрії відкриває перед його володарем масу вигідних можливостей. Це життя в упорядкованій і стабільній країні, здатність легко подорожувати по всіх континентах світу, а також відвідувати будь-яка держава Європи, в тому числі Швейцарію.

При бажанні, отримавши громадянство Австрії, можна за досить малий термін оформити і підданство Швейцарії. Соціальні та економічні гарантії, можливість отримати самому або дати своїм дітям гарну освіту - все це стимулює багатьох наших співгромадян стати підданими цієї країни.

Основні вимоги до іммігрантів в Австрії

Для того, щоб австрійське держава розглянуло Ваше заяву на громадянство, необхідно підійти по ряду прийнятих критеріїв:

    • відсутність судимості, а також відсутність свідчень про участь в будь-яких судових розглядах;
    • наявність діючого посвідки на проживання і відсутність заборони на перебування на території країни;
    • згоду з демократичної політичною структурою в Австрії, тобто відмова від таємної або явної пропагандистської діяльності проти державної влади;
    • наявність засобів (в достатній сумі) для існування в Австрії для себе, і для своєї сім'ї (однак можуть бути розглянуті кандидати з нестабільним фінансовим становищем або повною відсутністю коштів для існування, які були скорочені на основному місці роботи або звільнені через ліквідацію організації);
    • знання німецької мови (офіційної мови Австрії) на рівні впевненою розмовної мови, можливості читати і писати;
    • відсутність зв'язків (включаючи родинні) з громадянами країн, недружніх Австрії;
    • відсутність громадянства інших країн або наявність нотаріально підтвердженого письмової заяви про добровільну відмову від колишньої резиденції відразу ж після оформлення в австрійській (Австрія не визнає подвійне громадянство).

Необхідні терміни проживання в Австрії

Термін законного проживання на території Австрії має величезне значення, але цей критерій розглядається індивідуально в кожному конкретному випадку. До типових прикладів відносяться наступні варіанти:

  • проживши в Австрії понад 30 років, іноземець гарантовано отримує підданство Австрії;
  • по закінченні 15 років безперервного проживання можна розраховувати на отримання громадянства, якщо заявник може надати підтверджені відомості про професійному та особистому інтеграції в Австрії;
  • через 10 років також можна подавати заяву на громадянство, але вирішення питання буде цілком на розсуді компетентних служб, що займаються імміграцією і легалізацією іноземців в країні. Крім того, Вам буде потрібно документ під назвою Meldezettel, який засвідчить Ваше безперервне перебування в Австрії протягом всього терміну (10 років);
  • через 4-6 років заяву на оформлення австрійського громадянства можуть подати іммігранти, народжені на території держави, що отримали Паспорт біженця від австрійських властей, а також висококваліфіковані фахівці, особливо вчені, діячі мистецтв та інші особи, в підданстві яких зацікавлена ​​сама держава.

Важливо відзначити, що діти іноземців, які народилися і виросли в Австрії, не мають привілеїв перед іншими категоріями громадян. Незважаючи на те, що в державі існує програма репатріації, вона працює дещо по-іншому щодо схожих методик інших країн. Так що повернення на землю предків в Австрії на пільгових підставах як такого не передбачено.

Іноземним студентам варто звернути увагу на те, що для цієї категорії також не покладається пільг на отримання громадянства в Австрії. Незважаючи на те, що учень може перебувати на утриманні батьків та інших третіх осіб, навіть є громадянами Австрії, підданство він буде оформляти на загальних підставах. Більш того, розглядаються тільки особисті заслуги і доходи студента, а не банківський рахунок його опікунів.

Громадянство для родичів

Подружжя австрійців оформляють громадянство трохи за іншими критеріями:

  • по-перше, чоловік або дружина повинні обов'язково проживати разом з чоловіком, який виступає заявником;
  • по-друге, до моменту подачі заяви має пройти не менше 1 року з дати укладення шлюбу і не менше 4 років безперервного (без виїзду за кордон) проживання на території Австрії;
  • по-третє, якщо шлюб має більш ніж 2-річний термін, то допустимий період постійного проживання заявника в Австрії знижується до 3 років;
  • по-четверте, якщо подружжя ведуть спільне господарство і перебувають у шлюбі понад 5 років, то обмеження по термінах проживання в Австрії знімаються.

Неповнолітні діти австрійців отримують громадянство без урахування місця проживання за умови, що мама або тато (або обоє батьків) є австрійцем, дотримані всі правила натуралізації і має місце відмова від підданства іншої країни. Діти від 14 років можуть самі подати заяву на натуралізацію і оформлення австрійського громадянства, але при цьому необхідно документальне підтвердження згоди їх батьків, опікунів або вихователів, на яких лежить обов'язок забезпечувати дитину в Австрії до його соціального дозрівання за європейськими мірками (21 рік).

Неповнолітні діти з неповних сімей також можуть отримати статус громадянина Австрії незалежно від держави, в якому вони живуть, якщо їхні батьки є австрійцями і підтвердили факт свого батьківства юридично.

3 вигідних шляху для переїзду в Австрію

Крім всіх вищезгаданих норм оформлення громадянства Австрії існують також більш швидкі способи, за допомогою яких можна гарантовано отримати повні права австрійських підданих.

Великі інвестиції. Громадянство в обмін на серйозні інвестиції можна отримати практично миттєво, але ціна питання такого визнання європейською країною дуже висока. Оперативне отримання австрійського паспорта гарантується, якщо внесок в державну економіку становитиме 8-10 млн євро (точна сума варіюється з року в рік). Фінанси переводяться на профільний банківський рахунок і поступово витрачаються з розрахунку приблизно 1,5 млн євро на кожну економічну програму країни. При цьому всі гроші залишаються під повним контролем інвестора. В цілому цей спосіб оформлення громадянства підходить тільки дуже заможним іноземним бізнесменам.

Проте, паспорт громадянина Австрії можна отримати і за набагато більш скромну суму - приблизно 2 млн євро, але в цьому випадку контроль над фінансами частково втрачається, т. К. Засоби розміщують на депозитному рахунку. У даній ситуації гроші витрачаються на якийсь конкретний сектор економіки, питання про вибір якого краще вирішувати з хорошим місцевим адвокатом або компетентної ліцензованої компанією, що займається проблемами імміграції. Вивчивши таким чином австрійську економіку і визначивши для себе найбільш привабливу галузь, можна отримати не тільки бажане громадянство Австрії, а й високий стабільний дохід. Важливо зауважити, що в цьому випадку інвестор повинен мати власне житло в країні, бажано на тій землі, в економіку якої він вкладає свої кошти.

Власний бізнес в Австрії. В Австрії діє кілька успішних програм з відкриття іноземцями власної справи, але жодна з них не дає права на отримання миттєвого громадянства. Однак вони забезпечують іммігрантів гарантованим видом на проживання. Для реєстрації компанії на території чужої країни необхідна допомога компетентних фахівців, які добре знають складну для розуміння іноземців законодавчу базу Австрії. Необхідна сума коштів, вкладених в австрійську економіку, залежить від побажань заявника, сектора економіки, місця розташування бізнесу і т. Д. Підприємцям, які починають свою справу в Австрії, варто врахувати, що іммігранти, провідні тут постійний бізнес, мають у своєму розпорядженні безліччю пільг в сфері оподаткування та соціальних виплат, що разюче відрізняється від резидентів держави: австрійці платять 60-80% податків від прибутку своєї компанії.

Статус біженця. Цей статус рідко дає право на автоматичне отримання громадянства Австрії - найчастіше це вихідний ВНЖ в країні. Оформлення паспорта біженця знаходиться в компетенції профільних державних служб, які видають своє рішення на підставі бесіди з іммігрантом і перевірки відомостей про нього, наданих усно або письмово. Варто зауважити, що Австрія вважається однією з найбільш толерантних країн Європи по відношенню до цієї категорії іноземців. Незважаючи на те, чи надасть держава квоту на постійне проживання чи ні, іноземець в Австрії отримає все необхідне для комфортного життя. У числі соціальних гарантій - житло, робота або тимчасова виплата по безробіттю, страховка на безкоштовне медичне обслуговування, можливість для себе і членів своєї сім'ї пройти освітні та мовні курси, а також безкоштовну середню освіту для дітей.

Якщо уряд Австрії розцінить причину екстреної еміграції з країни проживання досить вагомою, а квот на беженство до цього моменту вже не буде, то іноземцю все одно буде надана всебічна підтримка. Держава видасть Австрійський Паспорт Біженця, службовець гарантом важкій життєвій ситуації іммігранта. Адже статус Австрії в світовому співтоваристві - голова Товариства із захисту прав людини та вирішення проблем політичних емігрантів. Дотації та субсидії на підтримку іноземця будуть виплачуватися до тих пір, поки фахівці з імміграційного комітету підберуть країну, що відповідає всім міжнародним вимогам щодо комфорту та безпеки проживання і розташовує на даний момент вільними імміграційними квотами для біженців. Вся процедура переселення потребують проводиться абсолютно безкоштовно, за рахунок скарбниці Австрії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация