Громадянство РФ: отримання в 2019 році за спрощеним і загальному порядку

  1. Спрощена процедура
  2. Відео: Дмитро Медведєв про спрощення отримання російського громадянства
  3. Загальний порядок
  4. Етапи отримання громадянства
  5. Етап перший: перетин держкордону РФ
  6. Етап другий: реєстрація прибуття
  7. Етап третій: оформлення РВП
  8. Етап четвертий: оформлення ВНЖ
  9. Етап п'ятий: статус громадянина
  10. Порядок здачі документів
  11. Отримання громадянства по шлюбу
  12. По праву народження
  13. реінтеграція
  14. Отримання громадянства для українців
  15. Відмова від громадянство України
  16. біженці
  17. Подвійне громадянство
  18. Відео: як отримати громадянство РФ?

Якщо людина народилася в Росії і його батьки або один з них є підданими цієї країни, то новонародженому автоматично присвоюється статус громадянина. Складніші справи з іноземними особами, які бажають придбати такий статус. Російський паспорт - мета, безумовно, багатьох, особливо жителів країн колишнього СНД. Для приїжджають в Росію мігрантів, біженців, переселенців з країн ближнього зарубіжжя, підданство РФ стає важливим завданням.

Переваги отримання статусу громадянина Росії очевидні. Це можливість офіційного ведення трудової діяльності, отримання посади у великих компаніях або держустановах, оформлення посібників, отримання пільг і можливість участі в виборах. Безкоштовна освіта і медичне обслуговування, відвідування дітьми дитячого садка, школи - ще одні важливі переваги громадянства РФ. Стати громадянином можна по праву народження або отримання при проходженні стандартної процедури (загальною або прискореної).

Спрощена процедура

З внесенням змін до закону в 2014 році, який визначає порядок отримання громадянства деякі групи мігрантів отримали право стати громадянином РФ за прискореною процедурою. В законі 62-ФЗ "Про громадянство Російської Федерації" чітко описані дані категорії осіб (доповнення, які вступили в силу 02.05.2014 - в 71-ФЗ за посиланням ). Перш за все, це стосується тих мігрантів, які вільно розмовляють російською мовою і постійно живуть в Росії. На прискорену процедуру по новому закону можуть розраховувати іноземці, чиї предки проживали у володіннях Царської Росії або Радянського Союзу в межах державних кордонів сучасної РФ.

Обов'язковою умовою є відмова претендента від існуючого підданства. Однак передбачені ряди випадків, коли відмова від підданства іншої країни буде не обов'язковим. До них відносяться ситуації, що регламентуються міжнародною угодою РФ. Також відмова не буде потрібно, якщо він неможливий в силу причин, незалежних від заявника.

Російськомовні особи зможуть придбати підданство за прискореною процедурою, при цьому не буде грати роль ні тривалість проживання в межах Росії, ні наявність ВНЖ. Чи не буде потрібно і проходження тестування на визначення ступеня знання російської мови. Шукачам на отримання російського паспорта потрібно тільки проходження співбесіди зі спеціальною комісією.

Ще одним моментом прискореної процедури є можливість державних кордонів РФ на пільгових умовах. При цьому допустимий термін тимчасового перебування мігранта продовжується без зайвих складнощів і простіше відбувається ВМЖ.

Варто додати, що відділи ФМС (перейменована в ГУВМ МВС) розглядають прохання за прискореною процедурою в більш стислі. Всього на це відводиться три місяці. На сьогоднішній момент таким чином ініціювати процес входження до громадянства можуть жителі Білорусі, Киргизстану та Казахстану (РФ уклала з цими країнами міжнародна угода), а також інших країн Співдружності Незалежних Держав. Тобто, наприклад, громадянину Казахстану можна отримати громадянство за прискореною процедурою.

Відео: Дмитро Медведєв про спрощення отримання російського громадянства

порядок отримання

Прискорена процедура скорочує необхідний час проживання, а також період розгляду цього клопотання. Для мігрантів передбачена видача спеціальних віз, мета яких - отримання ВНЖ і подальший прийом в громадянство. При спрощеному порядку не потрібне отримання дозволу на тимчасове проживання, що значно скорочує процес входження до громадянства.

На прискорену процедуру зможуть розраховувати наступні особи:

  1. Народжені в Радянському Союзі або мали громадянство цієї країни;
  2. Навчалися в РФ або колишніх союзних республіках;
  3. Ті, хто має родинні зв'язки з громадянином РФ.

Народжені в Радянському Союзі або мали громадянство цієї країни;   Навчалися в РФ або колишніх союзних республіках;   Ті, хто має родинні зв'язки з громадянином РФ

Загальний порядок

Якщо можливості оформити громадянство за прискореною процедурою немає, то отримати його можна в загальному порядку. Обов'язковими умовами отримання при цьому є досягнення мігрантом повноліття і його працездатність. Претендент повинен мати постійний дохід, який він зможе підтвердити. В такому випадку він має право звернутися до відділу ФМС того району, де постійно проживає, з проханням про прийняття до громадянства. При цьому повинні виконуватися кілька умов:

  • Раннє оформлене ВНЖ і постійне проживання понад п'ять років в країні з моменту видачі;
  • Законне джерело доходу;
  • Відмова від існуючого підданства;
  • Володіння російською мовою і готовність підтвердити це при тестуванні.

На один рік скорочується необхідний термін проживання, якщо:

  1. Заявник має суттєві досягнення в технічних або культурних областях або має спеціалізацію, цінну для РФ;
  2. Мігранту виступає з проханням про надання політичного притулку;
  3. Особа є біженцем.

Громадянам колишнього Радянського Союзу і військовослужбовцям, котрі служили в армії понад три роки, не буде потрібно надання ВНЖ і знаходження в країні протягом п'яти років. Ці групи осіб зможуть ініціювати процедуру отримання громадянства за прискореною схемою.

Етапи отримання громадянства

Процес отримання громадянства проходить в кілька етапів:

Етап перший: перетин держкордону РФ

Перед в'їздом в РФ мігранти повинні отримати візовий документ . При проходженні прикордонного контролю оформляється міграційна карта, в яку ставиться відмітка про в'їзд.

Етап другий: реєстрація прибуття

Мігранту відводиться сім діб на те, щоб він повідомив про свій приїзд районний відділ ФМС.

Етап третій: оформлення РВП

Дозвіл на тимчасове проживання (РВП) підтверджує право мігранта перебувати в Росії тривалий час. РВП діє три роки і його продовження не передбачено законодавством. На цей же термін оформляється реєстрація за місцем проживання. Мігрант може подати заяву на РВП при особистому візиті до відділу ФМС. До прохання додається така документація:

  • Паспорт заявника;
  • Фото (4 шт) самого заявника та по дві фотографії на кожну дитину. Вимоги до фото: розмір 3,5х4,5 см, кольорове або чорно-біле виконання, головний убір, окуляри повинні бути відсутніми;
  • Міграційна карта із записом про прибуття в країну;
  • Підтвердження факту перерахування грошових коштів за держмито (1600 рублів);
  • Медична довідка, що містить інформацію про те, що у претендента немає небезпечних хвороб (надається протягом чотирьох тижнів з моменту подачі прохання);
  • Свідоцтво про постановку на облік в податковій інспекції (надається претендентом за бажанням);
  • Документи на дітей, вписаних в заяву.

Для білорусів зроблено виняток: від них потрібно тільки реєстрація, так як міграційні карти громадянам Білорусі не надаються.

Прохання буде розглянуто протягом 60 днів з моменту його подачі, далі виноситься рішення про надання або відмову у видачі РВП, про що заявник отримує відповідне повідомлення. При позитивному рішенні заявник повинен прибути до відділу ФМС для отримання РВП.

При позитивному рішенні заявник повинен прибути до відділу ФМС для отримання РВП

Існує річна квота, яка обмежує кількість видачі РВП. Цей параметр, що визначає допустиму кількість осіб, які бажають отримати РВП, затверджується щорічно і розподіляється по регіонах РФ (наприклад, для Москви цей показник становить 2000 квот, виданих щорічно). Однак квотування застосовується не для всіх категорій іноземців. Видача РВБ без квотування відбувається для мігрантів:

  1. Народжених і мали підданство Радянського Союзу;
  2. Мають здорових дітей - громадян РФ, але самі недієздатні;
  3. Мають непрацездатних батька або матір - громадянина РФ;
  4. Складаються в офіційному шлюбі з громадянином РФ;
  5. інвесторів;
  6. Надійшли до лав армії РФ;
  7. Є учасником держпрограми «Співвітчизники»;
  8. В інших ситуаціях, що визначаються законом.

Етап четвертий: оформлення ВНЖ

Вид на проживання дає мігрантам право спокійно проживати в РФ на легальних підставах з усіма наслідками, що випливають звідси перевагами. По-перше, іноземець може вести законну трудову діяльність і влаштовуватися на роботу в російські компанії, не отримуючи спеціального дозволу. По-друге, вільно залишати країну і повертатися назад. По-третє, отримувати пенсійне забезпечення по старості. І, нарешті, це передостанній етап перед прийомом до громадянства.

Для оформлення даного документа мігранту необхідно звернутися з проханням в один з відділів ФМС, розташованих в районі його проживання. З собою потрібно мати виданий раннє ВНЖ з терміном дії, який не закінчиться через півроку, починаючи з дня звернення з ФМС. З цієї вимоги є винятки. Вони стосуються тих переселенців, які беруть участь в держпрограмі «Співвітчизники». Для даних осіб термін дії ВНЖ може закінчиться через два місяці з дня звернення з проханням про видачу ВНЖ.

Для даних осіб термін дії ВНЖ може закінчиться через два місяці з дня звернення з проханням про видачу ВНЖ

Щоб отримати ВНЖ буде потрібно:

  • Заява (два примірники). Пишеться тільки російською мовою, в ньому забороняється робити виправлення. Вся вноситься інформація повинна давати повні відповіді на питання. Завантажити форму заяви можна за посиланням або на державному сайті www.fms.gov.ru.
  • Фото мігранта (4 шт) розміром 3,5х4,5 см;
  • Паспорт заявника;
  • Отримане раннє РВП;
  • Фінансова документація, яка містить інформацію про те, що мігрант має достатню кількість грошових коштів для проживання (довідка з банківських установ, виписки по рахунках, довідка від роботодавця або з соцзахисту, пенсійне посвідчення та інше);
  • Медсправка з лікувальних установ (з підтвердженням про те, що у заявника відсутні небезпечні хвороби);
  • Мігрант зобов'язаний документально підтвердити наявність у нього житла. Це не обов'язково має бути нерухоме майно, що перебуває у власності. Допускається надання угоди про оренду квартири чи будинку;
  • Якщо отримання РВП відбувалося без урахування квотування, то необхідно надати відповідний документ, що підтверджує підстави видачі РВП;
  • Квитанція про перерахування фінансових коштів для оплати держмита (її розмір становить 3500 рублів).

ФМС розглядає заяву в період до півроку. При позитивному рішенні заявник отримує відповідне повідомлення, і зобов'язаний з'явиться в органи ФМС для подальшого підписання документації. Вид на проживання видається на термін, що не перевищує термін дії паспорта заявника. Максимальний термін видачі ВНЖ становить 5 років.

Етап п'ятий: статус громадянина

Важливими умовами отримання громадянства є:

  1. Знання російської мови;
  2. Наявність легальних джерел доходу;
  3. Оплата держмита (3500 рублів);
  4. Відмова від існуючого підданства.

Перелік документів, необхідних для отримання статусу громадянина:

  • Заява (два примірника, бланк можна скачати тут , зразок );
  • Фото претендента (4 шт.);
  • Ксерокопія отриманого раніше ВНЖ, із запевненням нотаріусом;
  • Свідоцтва про народження, шлюб (ксерокопії, завірені нотаріусом);
  • Атестат про освіту, диплом про закінчення навчального закладу (переклад із запевненням у нотаріуса);
  • Відмова від попередньої держави (заповнюється в двох примірниках. Один з них отруюється поштою до представництва країни, підданим якої є мігрант);
  • Для дитини старше 14 років буде потрібно його згоду;
  • Для дитини молодше 14 років потрібна згода другого з батьків;
  • Медична довідка;
  • Пенсійне посвідчення (копія з перекладом, що має запевнення нотаріуса);
  • Підтвердження оплати держмита;
  • Якщо мав місце факт зміни прізвища або імені, то необхідно надання копії довідки з РАГСу а, її також потрібно завірити у нотаріуса;
  • Сертифікат про проходження тестування з російської мови.

Якщо у заявника є діти, то на кожного з них надається ксерокопія свідоцтва про народження, завірена нотаріусом, або копія паспорта (якщо є). Також будуть потрібні фотографії (4 шт.)

Якщо мігрант проходив навчання в російських школах, вузах або навчальних закладах інших країн, де вивчав російську мову, то здача тесту не потрібно. В такому випадку до документації потрібно докласти атестат або диплом про навчання, в яких є інформація про проходження курсу російської мови (з перекладом при необхідності і запевненням у нотаріуса).

Здавати тест і доводити своє знання мови не потрібно особам чоловічої статі старше 65 років і жіночої статі старше 60 років. Також складання тесту не потрібна громадянам тих країн, де російська мова є державною. Наприклад, для громадян РБ.

Претендентам варто звернути увагу, що перевірка знань з російської мови платна: її вартість становить 5525 рубля.

Залежно від тієї чи іншої ситуації, перелік документом може змінюватися або доповнюватися. Варто додати, що документи будуть прийняті відділом ФМС тільки в тому випадку, якщо вони мають переклад, завірений нотаріусом.

Порядок здачі документів

Підготовлена ​​документація подається особисто претендентом до відділу ФМС в тому районі, де заявник зареєстрований. Якщо він проживає за межами Росії, то документи направляються в представництво РФ в цій країні. У виняткових випадках, коли заявник не може особисто віддати весь пакет документів, можлива їх відправка поштою або передача через довірену особу. У такому випадку всі підписи заявника повинні мати нотаріальне завірення.

Перевірка триває аж до року, потім приймається рішення про надання громадянства або відмову в ньому. Рішення виноситься Президентом РФ.

Отримання громадянства по шлюбу

Найбільш поширеними причинами, за якими мігранти прагнуть набути статусу громадянина РФ, можна назвати висновок законного шлюбу. Найважливішою умовою тут стане проживання подружжя в межах Росії, при цьому один з них зобов'язаний бути громадянином РФ. Заява в такому випадку розглядається за прискореною процедурою. Термін розгляду цього клопотання триває не більше півроку.

При цьому важливо, щоб шлюб був зареєстрований РАГСі країни. Шлюби, укладені в за межами РФ, за законами іншої країни, а також цивільні шлюби не розглядаються і не є приводом для прийому до громадянства на пільгових умовах.

До подачі прохання дружини повинні бути одружені не менше трьох років. Такий часовий інтервал встановлюється законом і змінити його неможливо. Це служить запорукою того, що шлюб не є фіктивним і ув'язненим тільки для отримання статусу громадянина. Зрозуміло, на момент подачі прохання шлюб не повинен бути розірваний.

На попередньому етапі претендент в стандартному порядку оформляє дозвіл на тимчасове проживання і далі вид на проживання. У зв'язку з браком отримати РВП можливо без квотування, що трохи спрощує процедуру.

По праву народження

Одним з найпоширеніших видів отримання громадянства є придбання його за правом народження. Якщо при появі дитини на світ його мама або тато були підданими РФ, то новонароджений автоматично визнається її громадянином. Причому не грає ролі народилася вона в межах Росії або це сталося в іншій державі. Однак якщо другий з батьків - підданий іншої держави і пологи відбулися за межами Росії, то дитина не зможе вважатися громадянином РФ, а для придбання такого статусу потрібно проходити процедуру оформлення громадянства.

Громадянство за правом народження отримують діти, народжені в Росії, але мати або батько яких не були визначені протягом півроку, наприклад, вони пропали без вісті.

реінтеграція

Іноземці, раннє мали російське громадянство, але втратили його з яких-небудь причин, можуть відновити свій статус громадянина в спрощеному порядку, пройшовши процедуру відновлення громадянства або реінтеграції.

Заявнику для відновлення в громадянство потрібно:

  1. Написати заяву в двох примірниках;
  2. Надати ВНЖ;
  3. Довідка про вихід з громадянства РФ;
  4. Надати докази того, що є легальне джерело доходу;
  5. Відмовитися від громадянства іншої країни;
  6. Довести своє знання російської мови.

Документів не так багато, так що особливих складнощів для повернення на батьківщину не передбачається. Варто додати, що в питанні відновлення в громадянство російське законодавство, мабуть, одне з найдемократичніших в світі в порівнянні з іншими країнами.

Отримання громадянства для українців

Українці можуть отримати громадянство за спрощеною схемою. На відміну від звичайного порядку, при якому передбачено офіційне проживання на території РФ протягом 5 років, знання російської мови, наявність певного доходу і постійного місця роботи, для українців передбачена прискорена процедура. Це відноситься і до біженців з України, а також жителям Республіки Крим.

Спочатку подаються документи на отримання виду на проживання. За спрощеним порядком термін розгляду заяви на отримання громадянства складає три місяці, а далі складається прохання на прийом в громадянство.

Відмова від громадянство України

Сейчас Міграційна служба НЕ требует Вихід з громадянство України у тих осіб, Які хотят отріматі російське громадянство. Така ситуация склалось у зв'язку з подіямі в Криму. Але українці підписують документ, в якому гарантують вихід з українського громадянства.

Відмова від українського громадянства відбувається відповідно до процедури, яка регламентується законом «Про громадянство України». Для виходу потрібно складання клопотання, яке в подальшому розглядається Комісією з питань громадянства в Україні. Дитина, що має українське громадянство за народженням, може вийти з нього за клопотанням одного з батьків. Громадянство України вважається припиненим після видання відповідного Указу президентом України.

біженці

Особи, які в'їжджають в країну з метою отримання статусу біженця, повинні подати клопотання протягом доби після перетину кордону. Статус біженця дає право на одноразову грошову допомогу і тимчасове житло. Також надається харчування і необхідна медична допомога. Діти біженців мають право отримати місце в дитячому садку або школі. Російська влада нададуть допомогу в працевлаштуванні. Також можливе отримання громадянства.

Подвійне громадянство

Громадянин РФ може мати подвійне громадянство. Однак отримання громадянства РФ можливо тільки при відмові від попереднього підданства. Тобто щоб стати росіянином, іноземець повинен відмовитися від громадянства своєї країни. З цієї вимоги є винятки. Це стосується громадянства тих країн, з якими РФ підписала міжнародний договір. На даний момент їх три: Білорусь, Киргизія, Казахстан. Це означає, що громадяни цих країн можуть отримати російське громадянство, не відмовляючись від громадянства в своїй країні.

Відео: як отримати громадянство РФ?

такоже Рекомендуємо:

Відео: як отримати громадянство РФ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация