Громадські працівники виступили проти збільшення розміру "далекосхідного гектара" і введення цензу осілості для його одержувачів: Новини Накануне.RU

Громадські працівники виступили проти збільшення розміру "далекосхідного гектара" і введення цензу осілості для його одержувачів

У Громадській палаті пройшли слухання проектів поправок до закону про надання "далекосхідного гектара". Росіянам пропонують надати право на повторний вибір земельної ділянки на Далекому Сході, але залишити існуюче обмеження за розміром землі, передає кореспондент Накануне.RU .

Читайте також:

За останніми даними Росреестра, близько 17 тис. Росіян отримали свій "далекосхідний гектар" і поставили землю на кадастровий облік, ще близько 8,5 тис. отримали договори про безоплатне терміновому користуванні землею. Продовжують лунати пропозиції щодо вдосконалення закону, кілька ініціатив сьогодні обговорювалися в Громадській палаті РФ.

Одна з поправок стосується можливості повторно звертатися за правом на гектар, якщо після першої подачі документів у громадянина виник форс-мажор, але зробити це можна тільки один раз, повідомили в прес-службі Громадської палати. На засіданні комісії з питань агропромислового комплексу і розвитку сільських територій пропозиція була підтримана як громадські працівники, так і Агентства з розвитку людського капіталу на Далекому Сході, юрист відомства Дмитро Дегтяренко зазначив, що заборона на подачу заявки більше ніж двічі варто послабити, адже людина не завжди знає , що з себе представляє ділянку, який він вибрав, і варто дати йому додатковий шанс вибрати ще раз. Консультант Мінекономрозвитку додав, що закон і зараз не обмежує право громадянина на повторне обращени е, якщо раніше договір на використання гектара ще не був укладений.

Консультант Мінекономрозвитку додав, що закон і зараз не обмежує право громадянина на повторне обращени е, якщо раніше договір на використання гектара ще не був укладений

Поправку міністерство не схвалив, як і пропозиція суб'єктів Далекого Сходу - Якутії і Маганадской області. Регіони запропонували спустити на рівень суб'єкта повноваження щодо визначення розміру ділянки, який можна отримати безоплатно. І тут громадські працівники погодилися з чиновниками.

"Поправка створює, на наш погляд, нерівні умови для громадян, а також умови для корупції в регіонах Далекого Сходу. Крім того, зрозуміло, що 146 млн осіб населення Росії не переїдуть на Далекий Схід, але земель все одно - в теорії - повинно вистачати на всіх, а їх всього 200 мільйонів гектарів, тому ми вважаємо неможливим давати різну кількість гектарів. Однак тим, хто займається сільським господарством, ми пропонували давати суміжні землі в оренду ", - зазначила голова профільної комісії Євгена Уваркіна.

Член ОП РФ також розповіла про поправку, що вносить обов'язкову реєстрацію за місцем розташування гектара на термін не менше п'яти років і введення цензу на п'ятирічне проживання на Далекому Сході, щоб вести там сільське господарство.

"Це ми також не підтримуємо, а от пропозиція п одтверждать дані про використання земель раз на місяць вважаємо конструктивним", - додала Євгенія Уваркіна.

Нагадаємо, що з 1 лютого поточного року "далекосхідний гектар" може отримати будь-який житель Росії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация