Громадський транспорт в Кракові

  1. Транспорт в Кракові
  2. Трамваї і автобуси в Кракові
  3. Вартість проїзду в Кракові
  4. Що таке Strefa I і Strefa I + II?
  5. Як дістатися з однієї точки Кракова в іншу
  6. Купівля квитків на громадський транспорт в Кракові

Один з найважливіших питань, яке виникає по приїзду в абсолютно знайоме місце, як дістатися з однієї точки міста в іншу і скільки це буде коштувати

Один з найважливіших питань, яке виникає по приїзду в абсолютно знайоме місце, як дістатися з однієї точки міста в іншу і скільки це буде коштувати. У цьому пості ми розповімо про те, який є транспорт в Кракові, як куди доїхати, як купувати квитки і про багато іншого.

Транспорт в Кракові

Який же транспорт є в Кракові? Краків не є великим містом, так що потреби в такій штуці, як метрополітен, тут немає. Зате трамвайна і автобусна мережі покривають фактично все місто, так що з тим, як дістатися і куди - проблем немає.

Тепер трохи про зупинки трамваїв. Кожна з них обладнана електронним табло, на якому ви бачите який трамвай скоро буде, який його керунек (напрямок) і через скільки.

Кожна з них обладнана електронним табло, на якому ви бачите який трамвай скоро буде, який його керунек (напрямок) і через скільки

Табло сфотографувалося не дуже, вибачте, але суть зрозуміти можна.

Автобусні зупинки табло не мають, але на них, як і на трамвайних, є розклад. Як показує практика, автобуси ходять фактично хвилина в хвилину, трамваї ж можуть злегка запізнюється, але тут мова йде про 1-2 хвилинах, а не про півгодини, тому можна пробачити.

На цьому фото ми бачимо стандартну зупинку (в даному випадку - трамвайну, але автобусна виглядає точно так само).

На цьому фото ми бачимо стандартну зупинку (в даному випадку - трамвайну, але автобусна виглядає точно так само)

Що ми бачимо:

  • розклад конкретного трамвая
  • покриття трамвайної мережі
  • вартість проїзду
  • права споживача
  • і вказівка, що зупинка знаходиться під відеоспостереженням (так що краще на зупинки не буянити)

На що також потрібно звернути увагу. У розкладі автобуса / трамвая вказані:

  • наступні зупинки (не всі, але штук 10 точно)
  • розклад на будній день
  • розклад на суботу
  • розклад на вихідний (цієї неділі + державні свята)

Розклад зазначено в форматі годину + хвилини. Аналогічне розклад ви можете знайти на сайті перевізника Кракова - компанії МПК ( http://rozklady.mpk.krakow.pl/ )

Правда, користуючись сайтом МПК, вам потрібно буде чітко знати номер трамвая / автобуса і в який бік ви їдете. Це зручно, якщо ви добре знаєте місто, в разі ж, якщо ви тільки приїхали, вам буде не так зручно. Але і тут є рішення (про який ми розповімо в цьому ж пості, тільки трохи далі).

Є ще такий момент: ви можливо помітили, що більшість трамваїв і автобусів ходить тільки з 4-00 і до 00-00. Що робити вночі? Невже не можна нікуди доїхати? Це не так. Вночі в Кракові починають працювати так звані «нічні» трамваї і автобуси. Їх менше, ходять вони рідше (приблизно раз в півгодини), але вони є. Якщо подивитися на зупинку, то подібні номери маршрутів виділені чорним кольором (як на наступному фото виділено 62 трамвай):

І ще. Вночі ви можете потрапити на зупинку і побачити ось таке:

Не переживайте (тому як ми побачили цей напис о першій годині ночі і реально злякалися), це означає що просто тимчасово не працює табло, але трамвай прийде за розкладом.

Трамваї і автобуси в Кракові

Самі трамваї і автобуси в Кракові дуже комфортні. Автобуси всі нові, парк же трамваїв оновлюють, і на деяких рейсах ще можна зустріти старі зразки (такі як у нас), але, незважаючи на можливий непривабливий зовнішній вигляд, всередині завжди чисто, є автомат з продажу квитків і встановлені нові сидіння.

Що стосується різних табло, то в нових трамваях завжди є як мінімум одне, яке вказує на те, яким ви рейсом їдете, куди, і три наступні зупинки. Ну, а в деяких автобусах можна побачити інтерактивну гуглкарту і електронний покажчик зупинок.

Ну, а в деяких автобусах можна побачити інтерактивну гуглкарту і електронний покажчик зупинок

Вартість проїзду в Кракові

Що стосується цін на проїзд. Класичний (такий, до якого ми звикли) варіант, коли купив квиток і їдеш стільки, скільки вважаєш за потрібне варто 3,80 злотих. Є так само і квитки на час, а саме:

  • 20-ти хвилинний квиток 2,8 злотих
  • 40-ка хвилинний квиток (він же квиток на один проїзд) 3,8 злотих

Квиток за 3,80 злотих можна використовувати як квиток на єдиний проїзд (без різниці скільки часу, головне не пересідати), або ж як 40-ка хвилинний квиток (тут вже можна пересідати на інші лінії трамвая / автобуса). Як показує практика - проїхати половину міста за 20 хвилин цілком реально, а за 40 можна і зовсім з однієї частини міста доїхати в протилежну. Якщо ж ви студент - у вас буде знижка 50%.

Скажемо відразу - це не єдині варіації вартості, є квитки, наприклад, на день, на уїк-енд, на сім'ю, групові і так далі. Всю інформацію про них ви зможете знайти на стендах біля зупинок або ось тут: http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cenniki-biletow-jedno-i-wieloprzejazdowych/ (Або на плакаті нижче), але навряд чи будете ними користуватися, так що зупинятися на них - сенсу ніякого немає.

pl/pl/bilety2/cenniki-biletow-jedno-i-wieloprzejazdowych/   (Або на плакаті нижче), але навряд чи будете ними користуватися, так що зупинятися на них - сенсу ніякого немає

Тепер про проїзних. Вони теж є. Як їх купити - ми писали в цієї статті .

Вартість у проїзних наступна:

  • на місяць анлім - 89 злотих
  • на місяць на одну лінію в денний час - 46 злотих
  • на місяць на дві лінії в денний час - 64 злотих

Що значить «на одну лінію»? Наприклад, ви купили проїзний на трамвай на одну лінію номер 52, це означає що в денний час ви можете кататися скільки завгодно за маршрутом 52-го трамвая як на самому 52-му трамваї, так і на всіх інших трамваях, які йдуть по тій же з 52-ї лінії (наприклад від «Дворжец Глувний» до «червового Маков» на 18-му трамваї або на 11-му трамваї від «Липинський» до «червового Маков»).

Більш детально про тарифи на проїзні можна подивитися тут: http://www.mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cenniki-biletow-okresowych/ або на наступній картинці:

pl/pl/bilety2/cenniki-biletow-okresowych/   або на наступній картинці:

Що таке Strefa I і Strefa I + II?

Для тих, хто в Кракові новачок, ці два поняття можуть викликати замішання, з цього пояснимо. Тут, насправді, все просто:

  • Strefa I - це маршрути всередині самого міста Кракова
  • Strefa I + II - це маршрути як Кракова, так і прилеглих міст (агломерацій).

Як ви розумієте, Strefa II була створена для того, щоб з комфортом діставатися з довколишніх сіл і міст до Кракова на роботу і назад.

Як дістатися з однієї точки Кракова в іншу

Тепер перейдемо від того, на чому їхати, до того - як дізнатися куди їхати. Для цього є дуже хороший сайт: http://krakow.jakdojade.pl/ (Аналогічний є і по деяким іншим містам Польщі).

Отже, що ми бачимо (крім реклами, яку ми з скріншота прибрали)? У верхньому лівому кутку у нас є поля для введення «А» і «В». Логічно, що «А» це звідки, а «В» - це куди вам потрібно дістатися. На скріншоті ми показали маршрут від магазину TESCO, який розташований на вулиці Kapelanka 54 до центру міста, а саме до адреси Dluga 41. Час нашої відправки - «23 червня, 21-00» (це важливо, тому як ми говорили, що розклад залежить від дня тижня і часу).

Час нашої відправки - «23 червня, 21-00» (це важливо, тому як ми говорили, що розклад залежить від дня тижня і часу)

Після натискання клавіші «Пошук» (вона ж Search) збоку зліва з'являється поле з маршрутом. Зараз, наприклад, показує, що найоптимальніший маршрут для нас - пройти до зупинки трамвая Kobierzyńska, сісти на трамвай номер 18, і їхати до зупинки Pędzichów, де, вийшовши, пройти 70 метрів. Це не єдиний варіант, під цим - є ще кілька альтернативних, але вони рідко оптимальні.

Також сервіс з радістю розрахує і вартість поїздки. В даному випадку - це 2,8 злотих (20-ти хвилинний квиток).

Ще пара фішок сервісу:

  • Галочка «прибуття» (він же «arrival») - ставлячи цю галочку, ви уточнюєте що час і дата, які зазначені біля нього, це не час вашого відправлення, а планове час прибуття; ця функція дуже зручна, коли вам необхідно на конкретний час потрапити, наприклад, в ужонд
  • Галочка «зупинки» (він же «stops») - якщо поставити галочку, то на мапі здадуться всі зупинки
  • ви можете вибрати - поспішайте ви чи ні (радіобаттон під датою), але, по правді, результати пошуку не сильно відрізняються в залежності від варіанту

Вот такой вот корисний сервіс, так що користуйтеся і не губіться)

Купівля квитків на громадський транспорт в Кракові

Ну і останній момент, якого хотілося б торкнутися в темі громадського транспорту Кракова - це покупка квитків. Ми дуже рекомендуємо вам оплачувати проїзд, тому що контролери в трамваях і автобусах ходять хоч і рідко, але з'являються дуже несподівано, так що можуть застати зненацька.

Як же можна купити квитки:

  1. Купити можна на зупинці і в трамваї / автобусі - це найпростіший спосіб. Все, що вам потрібно - це знайти термінал на зупинці (є на багатьох, але не на всіх зупинках) або зайти в вагон трамвая і вже там знайти автомат з продажу квитків (тобто майже у всіх вагонах), де вибрати «Strefa I Normalne» (якщо ви не пільговик, якщо пільговик, то Strefa I Uglowe), ну і там вже клацнути на потрібний квиток. Важливий момент - термінали в автобусах / трамваях приймають тільки монети від 10 грошів до 5 злотих, так що носите з собою дрібниця.
  2. Купити можна онлайн - більш зручний спосіб. Якщо у вас в кишені смартфон з підключеним інтернетом, то носити дрібниця не обов'язково, потрібно лише поставити додаток SkyCash, де всі квитки можна купити онлайн, попередньо закинувши в додаток грошей. Після покупки квитка він з'явиться у вас в розділі «Контроль», і при необхідності ви зможете зайти в нього і показати контролеру QR код вашого талончика.

В общем-то все. Якщо будуть питання - пишіть в коментарях або на нашу пошту [email protected] .

Оновлене 23.1.2017

00. Що робити вночі?
Невже не можна нікуди доїхати?
Отже, що ми бачимо (крім реклами, яку ми з скріншота прибрали)?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация