Група «Кватро», Антон Сергєєв, Леонід Овруцький

  1. Радянська ... класика?
  2. З-під крила Стрітенського хору ...
  3. Пастирі ...

«Зараз крутіше групи Кватро немає. Для мене у всякому разі »- написав недавно в твіттері Іван Охлобистін і він не самотній у своїй думці. Здавалося б - які перспективи в світі шоу-бізнесу можуть бути у творів Рахманінова, Чайковського або Бородіна? Але всупереч скептикам естрадно-оперний жанр знаходить все більший відгук у глядача. Одним з найяскравіших підтверджень став концерт «Вічному місту - вічна музика» - на відкритому майданчику біля Великого театру, за участю А. Сафіна, В. Герелло, Н. Шацької ...

Сьогодні Кватро - це 4 випускника Академії хорового мистецтва ім. А.В.Свешнікова: тенори Антон Сергєєв і Антон Боглевська, баритон Леонід Овруцький і бас Денис Вертунів і скоро колектив відзначить десятиліття.

Кореспондент Правміра поговорив з двома учасниками групи - Антоном Сергєєвим і Леонідом Овруцьким - про віру, музиці, визнання і Чечні.

«Зараз крутіше групи Кватро немає

«Кватро» - чотири чверті шляху

Радянська ... класика?

- Групі Кватро пішов десятий рік ...

- Антон Сергєєв: Коли про кого-то раніше говорили, що колектив існує вже десять років - нам здавалося, що неможливо стільки часу існувати. А тепер ми самі підходимо до цього рубежу ...

- Що ви вважаєте класичною музикою? У вашому репертуарі багато пісень радянського періоду ...

- Антон Сергєєв: У нашому розумінні класика - це весь той музичний багаж, який залишиться на століття. Це та моральна музика, яка писалася від чистого серця, плід щирих переживань композитора і автора слів. Тому під словом «класика» можна мати на увазі будь-яку музику, яка несе в собі якийсь потенціал для того, щоб залишитися в історії. Класична музика-поза часу.

«Кватро» - чотири чверті шляху

- Для вас пишуть нові пісні?

Антон Сергєєв: Наш головний композитор - це Леонід Овруцький. Ми працюємо і з Іллею Резником, і з Миколою Добронравовим, але поки ми не робимо основний акцент на оригінальну творчість - більше орієнтуємося на виконавське мистецтво.

Вийду вночі в поле з конем ... На концерті в Санкт-Петербурзької академії

Зараз в моді тенденція - композитор, автор тексту і виконавець в одній особі, а за радянських часів було чітке розділення. Наприклад, Йосип Кобзон - класичний виконавець, який вміє гідно донести ту музику, яку для нього писали.

З-під крила Стрітенського хору ...

- Ви починали в хорі Стрітенського монастиря, правильно?

Антон Сергєєв: Так, я першим з нашого колективу почав там співати, в 16 років, коли регентом був ієромонах Амвросій (Єрмаков), зараз він єпископ Гатчинський , Ректор Санкт-Петербурзької духовної академії. Під час Чеченської кампанії ми з хором Стрітенського монастиря їздили в Чечню, співали панахиди, співали на службах у храмах, співали для наших солдатів.

А коли в 2007-му році відбулося возз'єднання Російської Православної Церкви і Зарубіжної Церкви, батьком Тихоном (Шевкуновим) була організована творча поїздка хору Стрітенського монастиря за кордон - ми об'їздили з концертами весь світ. Там уже був весь колектив «Кватро». Після цих гастролей, мабуть, нам було Боже благословення, тому що в 2008 році ми взяли участь в конкурсі «П'ять зірок. Інтербачення »на Першому каналі, зайняли перше місце, стали лауреатами, до колективу прийшла широка популярність.

Моє особисте життя дуже пов'язана з монастирем і з хором. Ми всі періодично співаємо в різних храмах. Я - в храмі Різдва Іоанна Предтечі на Красній Пресні.

Леонід Овруцький: Все з нас співали свого часу в різних церковних хорах. Я співав у хорі Третьяковської галереї, який зараз входить до складу Московського Синодального хору.

- Розкажіть, а до відвідував Ваші концерти під час зарубіжних гастролей?

Леонід Овруцький: В основному, емігранти, для них наш виступ був дуже великим переживанням. Адже багато хто з тих, хто прийшов на наш концерт, емігрували ще в епоху Другої світової війни. Сьогодні їм від 60 до 80 років, вони не можуть повернутися в рідну країну, але вона залишилася в їх серці, вони її люблять і пам'ятають! Для них наш виступ - це подія, яка, напевно, те саме що повернення - хоч на мить - на Батьківщину. Батько Тихон (Шевкунов) зробив грандіозну справу, спасибі йому!

Пастирі ...

- Я чула, що хтось із вас хотів стати священиком, це правда?

Антон Сергєєв: Це, дійсно, так. Коли ще владика Амвросій був регентом хору, він дуже хотів, щоб я став священнослужителем. У Антона Боглевська теж були такі думки. Ви знаєте, все ще може бути ...

- А хто для вас ідеальний пастир, священик?

Антон Сергєєв: Складне питання. Коли люди починають обожнювати священиків, говорити про те, що вони апріорі святі люди - це неправильно. Цим людям дано Боже благословення і через цих людей може з тобою говорити Господь, але вони самі такі ж немічні, такі ж часом грішні люди. Взагалі, звичайно, прикладів істинного пастирства досить багато.

Ось о. Димитрій Смирнов для Антона Боглевська став просто джерелом мудрості. Він в машині слухає його проповіді, забув, що таке радіо і музика в машині. Мені близький мій друг владика Амвросій. Знаєте, до чого він торкається, все радіє. У нього було кілька парафій - він брав їх, коли він був у вкрай важкому стані, зруйновані, зараз це діючі красиві храми.

Звичайно, Владика Онуфрій. Коли ми його в перший раз побачили, то подумали, що це просто якийсь священик стоїть, дідусь такий непримітний. Нам потрібно було допомогти завантажити сумки в літак, а він підбіг і став допомагати, сам стягував якісь коробки, валізи. Це людина з таким смиренням! Для нас це було одкровенням.

Архімандрит Тихон (Шевкунов) для нас приклад, то, що він робить для Церкви - безцінне. Зараз, після його книги « Несвяті святі »Ми з'їздили в Псково-Печерську обитель, екскурсовод розповів, що кількість паломників в печери після книги батька Тихона виросло в 30 разів! Вони навіть тепер змушені закривати печери на день для того, щоб в них не піднімалася температура.

На мій погляд, в нинішній час випустити книгу про православ'я, яка вийшла величезним тиражем, яку стали читати звичайні люди, що не мають відношення до Церкви - це прорив! Ми з моїм другом написали статтю , Як ми з'їздили на два дні в монастир; описали в ній наші враження від поїздки.

- Ви згадали про «Несвята святих» - а що, на ваш погляд, читати зовсім молодим людям, підліткам? Що порадите?

Леонід Овруцький: Література формує життєві цінності, правильні установки, допомагає досягти мети.

У моєму житті було кілька людей, які радили мені книги, але це були не шкільні педагоги, на жаль. У школі є програма, вона розрахована на якогось середнього дитини, середнього підлітка. Але не завжди ті твори, які даються в рамках шкільної програми, даються вчасно і за віком, не завжди подаються так, як хотілося б.

Я впевнений, що для багатьох дітей і підлітків, коли вони читають «Євгенія Онєгіна», було б цікаво дізнатися, що це не «грандіозна історія кохання», як кажуть вчителі, а сатиричний твір, про це мало хто знає. Пушкін задумав і написав цей роман багато в чому як смішне чтиво. Тоді були визначені жарти в суспільстві, і всі ці жарти в романі відображені.

Знаєте, які він хлопцем був ...

Багато творів зі шкільної програми викладаються несвоєчасно. Читати Достоєвського в 11-му класі рано! Багато хто просто не розуміють, про що він хотів сказати. Мені свого часу дуже пощастило, тому що навколо мене були люди, які рекомендували мені книги, які були мені цікаві. Я вважаю, що дитині потрібно вибирати твори так, щоб вони не були обтяжливими. Коли, наприклад, мене змушували читати роман «Війна і мир», я не міг його прочитати, бо мені було нецікаво.

Розвиток дитини, його захоплення та інтереси повністю залежать від сім'ї, тому що основну освіту дітям дають батьки, хто б що не говорив.

- У сучасній масовій культурі потрібно щось міняти?

Антон Сергєєв: Ми саме це і намагаємося зробити! Концертом «Вічному місту - вічну музику», який відбувся на День міста в цьому році, ми хотіли привернути увагу людей до класичної музики. На жаль, в нашій країні тільки 1% населення слухає класику. А адже в класичній музиці закладена духовність, моральність і світ, вона налаштовує на творення. Природно, ми намагалися знайти якусь полегшену версію, щоб масовому глядачеві це було цікаво.

Вічним містом вічна музика

А на відкритий безкоштовний концерт в центрі міста міг прийти будь-який бажаючий. Ми взяли найпопулярніші класичні шлягери, які у всіх на слуху, піднесли їх в досить легкій формі. Якщо хоча б якась частина людей зацікавилася, якщо молодь відкрила для себе, що таке «Турандот» - для нас це досягнення.

Якщо хоча б якась частина людей зацікавилася, якщо молодь відкрила для себе, що таке «Турандот» - для нас це досягнення

Леонід Овруцький: Нехай класика не буде в чистому вигляді. Не страшно, якщо твір Баха виконають не автентичний оркестр так, як це звучало за часів композитора. Нехай це буде сучасно. Музика від цього не змінюється, її духовність, наповненість, емоційність нікуди не йде.

Змінюється час і людям з нинішнім темпом життя дуже складно прийти і послухати, наприклад, симфонію. Сорок п'ять хвилин сидіти на одному місці і слухати? А як же «Інстаграм»? Як же пульт від телевізора? Це соціум, який диктує свої правила.

У нас все змінилося, стало з ніг на голову. Цікавіше плітки, цікавіше бруд, бо це простіше зрозуміти, це швидше продасться. Але якщо ми перестанемо робити акцент на духовність і культуру, самостійно люди ніколи не потягнуться до світлого. Держава зобов'язана підтримувати культуру, і тоді добро в суспільстві може взяти своє.

- А хто прищеплював вам смак? Хто ваші вчителі?

Антон Сергєєв: Ми, в першу чергу, вдячні нашим батькам, за те, що вони подумали про наше майбутнє і віддали нас в Академію хорового мистецтва ім. А.В.Свешнікова. Природно, ми вдячні нашим вчителям, які протягом 15 років доносили до нас, що є справжнє і до чого потрібно прагнути.

Окрема подяка нашому художньому керівникові В.С. Попову, який навчив нас бути цілеспрямованими, дисциплінованими і бути, в першу чергу, музикантами, а не ремісниками, які роблять видовище на потребу глядачів, щоб заробити гроші.

На концерт «Вічному місту - вічна музика» ми запрошували хор хлопчиків ім. А.В.Свешнікова, з якого ми колись самі вийшли. І нам приємно, що тепер ми маємо можливість прославляти наш навчальний заклад і викликати інтерес у людей до цього жанру. Ми хочемо, щоб батьки віддавали своїх дітей вчитися музиці, як це було прийнято двадцять років тому. Мені хочеться, щоб тривала традиція, яка йде ще з XX-го століття, коли у нас був найсильніший хор хлопчиків у світі.

- Як ви думаєте, пішло покоління, яке здатне чути класичну музику?

Антон Сергєєв: Нинішній слухач безумовно здатний сприймати музику. Більш того, як мені здається, він сумує за гарної музики, ми бачимо це на своїх концертах. Коли ми починаємо співати радянські шлягери, людям дуже приємно їх слухати. Адже ця музика несе в собі добро.

- Якби ви могли заборонити якийсь напрямок музики, що б ви заборонили?

Антон Сергєєв: На мій погляд, забороняти не можна, потрібно просто менше пропагувати щось погане і більше пропагувати щось хороше. Той, хто захоче слухати, наприклад, шансон, він все одно буде його слухати. У наших ЗМІ потрібно давати більше вибору людям, а його зараз практично немає.

Леонід Овруцький: Ми б не заборонили нічого, повинен бути вибір.

Група «Кватро» висловлює подяку за допомогу в реалізації авторського проекту "Вічному місту - вічна музика" чолі Фонду соціально-культурних ініціатив Світлану Медведєву, продюсерському центру ЕРА-Медіа і уряду Москви.

З розкладом концертів групи можна ознайомитися тут .

Фото з архіву групи "Кватро"

Читайте також:

Давид Гвініанідзе: Поїздка на Святу Землю перевернула мою свідомість

Андрій Микита про сучасні технології та храмової музики [+ Аудіо]

Як полюбити класичну музику і як не пропустити життя крізь пальці

Класика?
Здавалося б - які перспективи в світі шоу-бізнесу можуть бути у творів Рахманінова, Чайковського або Бородіна?
Класика?
Що ви вважаєте класичною музикою?
Ви починали в хорі Стрітенського монастиря, правильно?
Я чула, що хтось із вас хотів стати священиком, це правда?
А хто для вас ідеальний пастир, священик?
Ви згадали про «Несвята святих» - а що, на ваш погляд, читати зовсім молодим людям, підліткам?
Що порадите?
У сучасній масовій культурі потрібно щось міняти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация