Гуру радянських диверсантів начиняв вибухівкою мулів і польові кухні

  1. «Троянський мул» від диявола Родольфо
  2. Новий рівень диверсійного мінування
  3. Від Франка до Дудаєва

В армії не прийнято самостійно приймати рішення. «Якщо командир не має рації, читай пункт перший Статуту». Головним же якістю диверсанта є здатність моментально орієнтуватися і діяти по ситуації. Тобто він повинен бути розумніший і хитріший інших солдатів. Тільки це врятує його від провалу і загибелі.

Ідeaльний бoeц cпeцподразделенія, крім хорошої фізичної підготовки, повинен правильно оцінювати ступінь ризику, не вплутуватися в авантюри, бути самостійним у прийнятті рішень і неймовірно винахідливим. Цьому вчив курсантів і слухачів на своєму прикладі «особистий ворог Гітлера» і розвідник номер один Росії Ілля Старовинне. У його послужному списку сотні успішних операцій, близько п'яти тисяч учнів, серед яких Н. Кузнецов, А. Марті, П. Тольятті, А. Завадський, В. Пік, а також тонни закритою навчальної літератури з підривної справи. До сих пір бійці «Альфи», «Вимпел» і інших підрозділів російського спецназу навчаються за підручниками легендарного Діда.

«Троянський мул» від диявола Родольфо

В армії не прийнято самостійно приймати рішення

Фото: Ілля Григорович Старинов (Родольфо) в Іспанії, 1937р.

Пройшовши всю громадянську війну в саперних частинах, до 1930 року Старовинне вже став досвідченим підривником. Він працював в 1-му управлінні Головного штабу Червоної армії, готував строго засекречені кадри. Потім була Іспанія, де його майстерність досягла найвищої досконалості. Мета іспанської місії радника диверсійної групи під ім'ям Родольфо - передати республіканцям свій досвід для боротьби проти франкістів. За рік його підопічними було скоєно більше двох сотень операцій. Переправи, тунелі, поїзди, будівлі і мости летіли в повітря разом з солдатами і генералами Франка. Підривників Старинова досить було двох хвилин до появи складу, щоб замінувати шляху, які тільки що перевіряв патруль. Саме там Ілля Григорович здобув славу великого диверсанта, демонструючи диявольську винахідливість. Одну із закладених в шину хв поїзд затягнув в тунель - після вибуху цей стратегічно важливий шлях був заблокований на тривалий термін. До стін фортеці в Андалузії був підігнаний нав'ючений вибухівкою мул. Бомба спрацювала всередині фортеці після того, як франкісти завели туди цього «троянського коня». Міст через річку Аліканте був підірваний з використанням наповненою вибухівкою польової кухні.

Новий рівень диверсійного мінування

Фото: Радянські солдати мінують залізничну колію під Москвою, 1941 рік

Але республіканці все ж програли, а нагнітати обстановку вимагала присутності цінного кадра на батьківщині. У липні 1941 року Старовинне призначений керівником оперативно-навчального центру, потім - помічником Центрального штабу партизанського руху по диверсій. У його розпорядженні - 5 батальйонів і 5 оперативних груп для мінування доріг і важливих об'єктів в Харкові. 14 листопада 1941 року його команда активувала вибуховий механізм, знищивши цілий німецький гарнізон разом з генералом фон Брауном. Ілля Старовинне керував підривною діяльністю партизан в Україні, Польщі, Югославії. У 1943-44 рр. він займався навчанням партизан, яких закидали в тил фашистам; при його участі були створені диверсійні служби в штабах.

Головна ж заслуга Старинова полягає в тому, що він вивів диверсійний мінування на принципово новий рівень, навчив його основам сотні людей, винайшов і впровадив дуже просту у виконанні й досить ефективну поїзний міну (ПМ). Його винаходи стали основною зброєю диверсантів під час Вітчизняної війни, відправивши під укіс понад 12 000 німецьких ешелонів і підірвавши 259 мостів. Кінець війни він зустрів на Ельбі, маючи на рахунку більше 2000 вивчених фахівців і ставши «особистим ворогом Адольфа Гітлера».

Від Франка до Дудаєва

Підготовлені Старинова фахівці брали участь практично у всіх національно-визвольних війнах в різних країнах. Четверо іспанських учнів Старинова висадилися з Фіделем Кастро на Кубі, почавши Кубинську революцію. У Першу чеченську він розповідав бійцям спецназу, як застосовувати стару партизанську тактику «клин клином»: «Вони практикують засідки - займіться тим же. Вони роблять рейди по нашим тилах - хто вам заважає робити те ж саме ?! »і сам розробляв плани захоплення головних польових командирів (у віці 95 років!).

Читайте також: Як спецслужби ліквідували «Чорного Араба» Хаттаба

Ілля Григорович тричі представлявся до зірки Героя, п'ять - до генеральського звання, сім - до розстрілу. За його голову фюрер призначив нагороду в 200 000 рейхсмарок. Його вітчизняні та зарубіжні нагороди - 9 орденів і 30 медалей - не вміщалися на мундирі. Коли в одному з інтерв'ю журналіст назвав його «російським Скорцені», старий солдат відповів, що він - диверсант, а Скорцені - хвалько. Але стану полковник не нажив і кар'єри толком не зробив - бо все життя залишався «вічним і запійним безсрібником». До 99-річчя «дідусь радянського спецназу» отримав немеркнучий подарунок від вдячних учнів - в сузір'ї Лева одна з зірок носить ім'я радянського «Бога диверсій». А земна зірка Іллі Старинова закотилася на 101-му році життя, в 2000 році. Похований він на Троєкуровському кладовищі в Москві.

Похований він на Троєкуровському кладовищі в Москві

Фото: Пам'ятна дошка на будівлі Міністерства охорони здоров'я і соціального захисту ПМР, 2011 рік

Вони роблять рейди по нашим тилах - хто вам заважає робити те ж саме ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация