Гвоздика - символ не тільки революції

В останні роки росіяни стали відзначати незрозумілі заморські свята типу Дня святого Патріка або Хеллоуїна В останні роки росіяни стали відзначати незрозумілі заморські свята типу Дня святого Патріка або Хеллоуїна. Але є серед цих "прибульців" і дуже "теплий", зрозумілий будь-якій людині свято - День матері. У нашій країні його стали відзначати з 1998 року. Саме тоді президент Російської Федерації Борис Єльцин підписав указ "Про День матері".

Документ був створений "з метою підвищення соціальної значущості материнства" і ухвалював "відзначати День матері в останню неділю листопада". Метою свята було проголошено підтримку традиції дбайливого ставлення до жінки і закріплення сімейних устоїв, а головним завданням цього дня - особливо відзначити значення в нашому житті головного людини, Матері.

Історія свята сягає часів античної Греції. Навесні греки відзначали день матері всіх богів Реї. У Великобританії з XVII століття відзначалася так зване "Материнська неділя". У той час в Англії більшість селян працювали на своїх господарів далеко від дому, і в Материнська неділя їм надавався день відпочинку, щоб вони могли відправитися додому і провести цей день з близькими. Символом свята було тістечко, яке підносилося матері в знак поваги.

Після поширення християнства в Європі стали проходити свята на честь Матері-Церкви - символу духовної сили, яка дає життя і захист від небезпеки. Згодом духовенство об'єднало День матери-Церкви і Материнська неділя в одне свято для зміцнення релігійних позиций.

Офіційне ж визнання Дня матері святом відбулося в США. Яра лібералка Анна Джервіс була так вражена смертю своєї мами, що вирішила виступити з ініціативою святкування дня, присвяченого всім матерям на світлі. Її нескінченні листи до державних установ, законодавчих органів і багатьом відомим людям подіяли, і в 1910 році штат Вірджинія першим визнав День матері як офіційний свята.

Читайте також: 72-річна мама хоче народити другу

У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. А слідом за Сполучених Штатах цей день оголосили святом ще 23 країни (в тому числі, Бахрейн Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об'єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сінгапур, Австралія та ін.), А ще понад тридцять відзначають свято в інші дні.

У США і Австралії існує традиція носити в цей день на одязі квітку гвоздики У США і Австралії існує традиція носити в цей день на одязі квітку гвоздики. Кольорові гвоздики є символом житті, а білі квіти приколюють до одягу в пам'ять про покійних матерів.

У Бразилії свято більш соціальний - різні торгові мережі в цей день привертають покупців великими знижками з метою порадувати жінок всіх поколінь.

В Австрії це свято більше нагадує 8 Березня. Діти в цей день підносять невеликі букетики весняних квітів своїм мамам. У містах проходять розважальні заходи, кондитери випікають до свята спеціальні торти, а в меню ресторанів з'являються незвичайні делікатеси. Є у австрійців і День батька, він зазвичай святкується в день католицького Вознесіння.

У всіх країнах в цей день діти готують подарунки для мам, а тата трудяться на кухні. Вітають не тільки мам, а й бабусь. Напередодні в дитячих садах проходять ранки, а в школах - концерти для мам. Але основний і непорушною традицією усього світу як і раніше залишається привітання матері дитиною.

Так що привітайте своїх мам і подаруйте їм любов і посмішку.

Читайте найцікавіше в розділі "Суспільство"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация