Харчова сіль: готуємо самі

  1. Сіль: проста спеція, для чого і до чого Кухонна сіль - сама найдавніша і унікальна спеція на землі....
  2. Різновиди солі в кулінарії
  3. Незвичайна сіль в кулінарії
  4. солона екзотика
  5. Як самостійно приготувати смачну сіль

Сіль: проста спеція, для чого і до чого

Кухонна сіль - сама найдавніша і унікальна спеція на землі. Багато приправи в стравах можна замінити аналогічними прянощами - замість анісу нерідко використовують бадьян, відсутність розмарину компенсується насінням ялівцю, хрін нагадує імбир, а що підійде замість солі? Тільки інша сіль ...

І хоча досвідченим кулінарам відомо, які спеції замінюють сіль в стравах, мова йде лише про умовну заміні, коли людина дотримується певної дієти і шукає способи зберегти звичний смак улюблених страв. В цьому випадку рекомендується використовувати суміш сухих або свіжих прянощів, до складу яких входять часник, зелена цибуля, перець, кінза, базилік, чебрець, петрушка, кріп і шавлія. Деякі прихильники здорового харчування вважають за краще солити їжу меленої морською капустою або додавати в страви трохи лимонного соку.

Харчова сіль для смаку і здоров'я

Харчова сіль для смаку і здоров'я

Сіль розкриває і підсилює смак, роблячи страви пікантними і яскравими, не випадково на Русі говорили, що з дрібкою солі цукор солодший. Ця спеція має здатність зберігати продукти харчування, тому вона незамінна в консервуванні. Несолона їжа здається позбавленою смаку, бляклої і невиразною, та й навряд чи комусь спало б на думку відмовлятися від солі, якби натуропати Поль Брегг і Герберт Шелтон НЕ охрестили її «білим отрутою». З їхньої подачі сіль вважається винуватицею багатьох захворювань, зокрема гіпертонії, ниркової недостатності і ожиріння, але не варто впадати в крайнощі. Розумне вживання солі не зашкодить організму, а принесе тільки користь.

Справа в тому, що сіль складається з натрію і хлору - натрій необхідний для нормальної роботи нервових закінчень і м'язів, а хлор бере участь в синтезі речовин, що розщеплюють жири, і в формуванні кісткової тканини. Найцікавіше, що натрій не виробляється людським організмом і його можна отримати тільки з їжею і мінеральною водою. Нерідко худнуть відмовляються від солі, збіднюючи свій раціон корисними мікроелементами, що позначається на самопочутті та призводить до харчових зривів, адже прісна їжа не приносить радості і задоволення.

Так скільки потрібно солі здоровій людині протягом дня? Нормою вважається доза не більше 15 г, включаючи сіль, що міститься в готових продуктах харчування (сирі, ковбасах, випічці). Чайна ложка солі - це приблизно 7 г (без гірки) або 10 г (з гіркою), тому кожен сам може розрахувати, скільки солі він вживає.

Різновиди солі в кулінарії

Різновиди солі в кулінарії

Сіль - це зовсім не нудний продукт, як може здатися на перший погляд, особливо якщо ви спробуєте різні види цієї універсальної приправи. Звична для всіх кам'яна кухонна сіль випускається великого і дрібного помелу ( «Екстра»). Сіль крупного помелу використовується для засолювання і копчення м'яса і риби, а також для приготування соусів, чатні і маринадів. Дрібна сіль підходить для приготування страв, які відразу подаються на стіл, для замісу тіста і досолкі їжі. Сіль «Екстра», збагачена йодидом, яку ми називаємо йодованою сіллю, вважається більш корисною для здоров'я. Для дитячого харчування більше підійде морська сіль, що отримується шляхом випарювання морської води під променями сонця і містить натуральний йод.

Незвичайна сіль в кулінарії

Незвичайна сіль в кулінарії

Оригінальні види солі дозволяють готувати незвичайні страви, які неодмінно припадуть до душі вашим гостям і домочадцям. Рожева гімалайська сіль, яку видобувають в Пакистані, не має власного смаку, дуже красиво виглядає і містить близько 80 цінних мінералів. Вулканічна чорна сіль, до складу якої входить сульфід заліза і сірководень, проводиться в Індії, має запах яєць, рожевий відтінок і здатність забарвлюватися в чорний колір при зіткненні з вологою. Чорна сіль - пікантна спеція, з якої в Індії готують салати (навіть фруктові), соуси, рис і овочеві страви. Вона незамінна в літню спеку, оскільки не затримує вологу в організмі і нормалізує роботу нирок. Немає нічого смачнішого свіжого огірка, посипаного індійської сіллю , А підсолені напої з кмином прекрасно втамовують спрагу.

солона екзотика

солона екзотика

Гавайська сіль червоно-рожевого кольору Alaea проводиться шляхом змішування морської солі з гавайської рожевої глиною вулканічного походження - ця сіль має тонкий смак і підходить до всіх страв. Бура сіль, багата калієм і залізом, виходить з вулканічної лави на Гаваях, а дорога японська сіль Fleur de Sol, що нагадує пухнасті кристали, видобувається в морях Японії. В елітних ресторанах світу в страви додають сіль Fumedesel, що представляє собою звичайну сіль, яка піддається копчення над бочками з-під шардоне, - ця сіль пахне димом багаття і благородними винами. Філіппінська сіль Sugpo Asi відрізняється ароматом креветок, тому ідеально підходить для морепродуктів. Сіль Merlotвипарівается в червоному вині - в кулінарії вона доповнює смак шоколаду, м'яса і риби. Американську кухню важко уявити без солі Chile Verde з ароматом гострого зеленого перцю - цією приправою для пікантності ароматизують не тільки основні страви, а й шоколадні десерти. Східна сіль Amabito No Moshio вважається найдавнішою в світі, а отримують її, випарівая морську воду разом з зеленими водоростями, тому вона має цікавий смак і маслянисту структуру, поєднуючись з рисом, м'ясом і смаженими овочами. Кіпрська сіль з додаванням активованого вугілля нагадує пластівці мутного кольору і використовується для приготування м'яса і риби. Чорна папуаська сіль, що додається в екзотичні страви, робиться з золи, отриманої від спаленої деревини, довгий час пролежала в морській воді.

Як самостійно приготувати смачну сіль

Як самостійно приготувати смачну сіль

Хороша сіль, зроблена своїми руками з додаванням ароматних трав і спецій, доповнить будь-які страви новими відтінками смаку і посилить задоволення від їжі. Наприклад, знаменита адигейська сіль робиться з часником, майораном, петрушкою, кропом, меленим коріандром, паприкою, чорним перцем, чебрецем і хмелі-сунелі. Для цього змішується кухонна і морська сіль, додається мелений часник і мелені прянощі, маса ретельно розтирається і пересипається в банку. До складу болгарської шарена солі входять сіль, пажитник, кукурудзяна мука, чебрець і паприка, хоча іноді в неї додають волоські горіхи, часник, чебрець і гарбузове насіння.

Кунжутна сіль гомашіо готується зі смаженою подрібненим кунжутом, а сванська сіль робиться з коріандром, свіжим часником, гострим перцем, кмином і шафраном. Горіхова сіль готується з волоськими горіхами, часником і свіжою зеленню, а часникова сіль з базиліком і кропом відмінно підходить для натирання м'яса і риби перед приготуванням і для додання гостроти соусів, салатів і закусок. Ви можете зробити сіль самостійно, використовуючи будь-які доступні трави і прянощі, - в будь-якому випадку вийде оригінально і пікантно!

Існує безліч прислів'їв про сіль: «Без солі не смачно, без хліба не ситно», «Солі не шкодуй, так і є веселіше», «Без солі і стіл кривої». Невипадково римським легіонерам частина заробітку видавали сіллю - колись ця приправа цінувалася на вагу золота і вважалася ознакою достатку, а з усіма угодами скріплювалися заломленням хліба з сіллю. Зараз сіль доступна для всіх, і ми про неї часто забуваємо, поки не доводиться солити їжу. Нехай на вашому сімейному столі завжди буде вдосталь хліба і солі, адже сіль - символ стабільності і надійності!

Так скільки потрібно солі здоровій людині протягом дня?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация